Did we land on the Moon ?

Decko moras jos nogo da se potrudis, vidim ja da i ti uvedjas koliko lupetas.... Da se malo interesujem. Dahej ovako, nacrtaj mi krug na papiru, nemoj da ga sencis i ostaloo i pokusaj da nacrtas takve kratere u providnom mesecu koji je supalj, okrugao ili ko zna sta...

Dečko, dok misliš da su to krateri nemamo šta da pričamo... Sfera ne postoji. Mesec je telo koje svetli samo od sebe kao što se i vidi. Ako baš ne želiš da istražuješ sam, evo po drugi put izveštaja:
On March 7th, 1794, four astronomers (3 in Norwich, 1 in London) wrote in “The Philosophical Transactions of the Royal Astronomical Society” that they “saw a
star in the dark part of the moon, which had not then attained the first quadrature; and from the representations which are given the star must have appeared very far advanced upon the disc.” Sir James South of the Royal Observatory in Kensington wrote in a letter to the Times newspaper April 7, 1848, that,
"On the 15th of March, 1848, when the moon was seven and a half days old, I never saw her unillumined disc so beautifully. On my first looking into the telescope a star of about the 7th magnitude was some minutes of a degree distant from the moon's dark limb. I saw that its occultation by the moon was inevitable ... The star, instead of disappearing the moment the moon's edge came in contact with it, apparently glided on the moon's dark face, as if it had been seen through a transparent moon; or, as if a star were between me and the moon ... I have seen a similar apparent projection several times ... The cause of this phenomenon is involved in impenetrable mystery." In the monthly notices of the Royal Astronomical Society for June 8, 1860, Thomas Gaunt stated that the "Occultation of Jupiter by the moon, on the 24th of May, 1860, was seen with an achromatic of 3.3 inches aperture, 50 inches focus; the immersion with a power of 50, and the emersion with a power of 70. At the immersion I could not see the dark limb of the moon until the planet appeared to touch it, and then only to the extent of the diameter of the planet; but what I was most struck with was the appearance on the moon as it passed over the planet. It appeared as though the planet was a dark object, and glided on to the moon instead of behind it; and the appearance continued until the planet was hid, when I suddenly lost the dark limb of the moon altogether.”
 
Mesec je telo koje svetli samo od sebe kao što se i vidi.

I to se dešava ako se apgrejduje moj predloženi eksperiment. Naime, tokom konzumacije litre brlje a pre nego što se zagrli bandera, obavezno se mokrom čarapom udarati po glavi! Preporučuje se vunena.

Ne samo da će se videti zvezde kroz mesec, nego će i mesec sam od sebe da svetli!

Spznaja, burazeru, spoznaja!
 
Dečko, dok misliš da su to krateri nemamo šta da pričamo... Sfera ne postoji. Mesec je telo koje svetli samo od sebe kao što se i vidi. Ako baš ne želiš da istražuješ sam, evo po drugi put izveštaja:
On March 7th, 1794, four astronomers (3 in Norwich, 1 in London) wrote in “The Philosophical Transactions of the Royal Astronomical Society” that they “saw a
star in the dark part of the moon, which had not then attained the first quadrature; and from the representations which are given the star must have appeared very far advanced upon the disc.” Sir James South of the Royal Observatory in Kensington wrote in a letter to the Times newspaper April 7, 1848, that,
"On the 15th of March, 1848, when the moon was seven and a half days old, I never saw her unillumined disc so beautifully. On my first looking into the telescope a star of about the 7th magnitude was some minutes of a degree distant from the moon's dark limb. I saw that its occultation by the moon was inevitable ... The star, instead of disappearing the moment the moon's edge came in contact with it, apparently glided on the moon's dark face, as if it had been seen through a transparent moon; or, as if a star were between me and the moon ... I have seen a similar apparent projection several times ... The cause of this phenomenon is involved in impenetrable mystery." In the monthly notices of the Royal Astronomical Society for June 8, 1860, Thomas Gaunt stated that the "Occultation of Jupiter by the moon, on the 24th of May, 1860, was seen with an achromatic of 3.3 inches aperture, 50 inches focus; the immersion with a power of 50, and the emersion with a power of 70. At the immersion I could not see the dark limb of the moon until the planet appeared to touch it, and then only to the extent of the diameter of the planet; but what I was most struck with was the appearance on the moon as it passed over the planet. It appeared as though the planet was a dark object, and glided on to the moon instead of behind it; and the appearance continued until the planet was hid, when I suddenly lost the dark limb of the moon altogether.”

Alo klinac ne lupetaj. A taj dokaz mozes da okacis magarcu o rep i da mu sluzi za brisanje dupeta, pazi astronom od pre 200+ godina je video zvezdu i to je dokaz, Koga ti zajebavas... Milijarde gledaju u mesec i niko nikada nije video zvedu, jel si ti decko nekada video zvoezdu?
Pazi dokazi naduvanik kretena zeljnih slave....Sve sami dokaz do dokaza....

I da to su krateri a sfera postoji :)
 
Poslednja izmena:
Палачинкар подмеће текст без линка и после притиска троуглић кад га зову ,,лажов"!:hahaha:
Но више пута до сада регистровани су удари метеорита о тло Месеца опремом за лунотресе остављеном од стране мисија Аполо.
Претпрошле године снимљен је, за сада највећи, са Земље удар метеорита брзином од преко 60к км/сат величине хладњака о тло Месеца с еквивалентом експлозије од 15Т ТНТ.
http://www.jutarnji.hr/video--sniml...ikad-jednak-eksploziji-15-tona-tnt-a/1168142/
 
Pare.

Sedam puta pare.

A i nisu tad Rusi bili na pozicijama da se šta pitaju.

`Ajd nam malo detlajnije objasni svoju tezu?
Pare?
Znaci, drzavna agencija je u SAD opljackala svoju drzavu?
Da je rec o Srbiji pa i u to tesko da poverujem, ovako........

I naravno, jos detaljnije drugi deo teze da tada Rusi nisu bili na pozicijama da se bilos ta pitaju.
PS: Kao podsetnik na to vreme kraja sezdesetih, SSSR je bio na samom vrhuncu moci.
Studenti su po Evropi palili trazeci socijalizam, levicarske partije su po Evropi pobedjivale, Rusi su usli u Cehoslovacku da niko prstom nije smeo da mrdne, oruzje nadomak SAD je svakodnevno pretilo americi a nisu smeli ni da da pomisle da ga sklone odatle.......
I kazes nisu bili u situaciji???????
 
Ako bude mezio tokom eksperimenta, pa makar i palačinke, neće videti zvezde kroz mesec. Vunena čarapa natopljena vodom u glavu, lansirana kružnim zamahom od strane asistenta da stekne neophodno ubrzanje za dobar pljas u vugla, bi trebalo da anulira intefrerenciju meze na eksperiment sa litrom brlje i grljenju bandere prilikom osmatranju zvezda kroz mesec koji nije okrugao a sija sam od sebe.
 
Dečko, dok misliš da su to krateri nemamo šta da pričamo... Sfera ne postoji. Mesec je telo koje svetli samo od sebe kao što se i vidi. Ako baš ne želiš da istražuješ sam, evo po drugi put izveštaja:
On March 7th, 1794, four astronomers (3 in Norwich, 1 in London) wrote in “The Philosophical Transactions of the Royal Astronomical Society” that they “saw a
star in the dark part of the moon, which had not then attained the first quadrature; and from the representations which are given the star must have appeared very far advanced upon the disc.” Sir James South of the Royal Observatory in Kensington wrote in a letter to the Times newspaper April 7, 1848, that,
"On the 15th of March, 1848, when the moon was seven and a half days old, I never saw her unillumined disc so beautifully. On my first looking into the telescope a star of about the 7th magnitude was some minutes of a degree distant from the moon's dark limb. I saw that its occultation by the moon was inevitable ... The star, instead of disappearing the moment the moon's edge came in contact with it, apparently glided on the moon's dark face, as if it had been seen through a transparent moon; or, as if a star were between me and the moon ... I have seen a similar apparent projection several times ... The cause of this phenomenon is involved in impenetrable mystery." In the monthly notices of the Royal Astronomical Society for June 8, 1860, Thomas Gaunt stated that the "Occultation of Jupiter by the moon, on the 24th of May, 1860, was seen with an achromatic of 3.3 inches aperture, 50 inches focus; the immersion with a power of 50, and the emersion with a power of 70. At the immersion I could not see the dark limb of the moon until the planet appeared to touch it, and then only to the extent of the diameter of the planet; but what I was most struck with was the appearance on the moon as it passed over the planet. It appeared as though the planet was a dark object, and glided on to the moon instead of behind it; and the appearance continued until the planet was hid, when I suddenly lost the dark limb of the moon altogether.”

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.

Čisto da viidte sa kim diskutujete...

Južni krst niti se vidi golim okom niti se vidi sa cele "južne hemisfere".

“Južni krst se ne vidi golim okom”. Aha ha ha ha ha ha ha. :D :D :D :D :D :D :D


I za kraj ovog segmenta priče samozvani sungazing guru nam duguje odgovor: ako je Zemlja u toku 2012. godine bila šuplja loptasta planeta, šuplja na polovima, sa jezgrom kao “unutrašnjim Suncem”, kako je u toku 2015. godine postala ravna ploča?

Vidite kako ga je Sizif provalio...

usrećiste jednog usamljenog trola, sada ima i publiku.... još da nađe mapu ravne Zemlje i ne bi mu bilo ravnog. a dokaz da je trol i da laže da veruje u ravnu Zemlju izvire iz svakog posta.

Ali najsmešnije je to kad ovaj trol veli: "Pomozite mi!" Kao da mu je ovo najvažnija stvar u životu.

Pomozite mi! Dokažite mi da je zemlja okrugla :)

Po ovome se vidi da je trol. I kad bi svi prestali da pišu na ovoj temi, i ona pala na drugu stranu, on bi je digao na prvu ovako glupim komentarom. Čovek je na zadatku svoje sekte da širi neznanje po Internetu na našem govornom području. A metod za ubeđivanje mu je na nivou zabavišta. Dno je dna.
 
Палачинкар подмеће текст без линка и после притиска троуглић кад га зову ,,лажов"!:hahaha:
Но више пута до сада регистровани су удари метеорита о тло Месеца опремом за лунотресе остављеном од стране мисија Аполо.
Претпрошле године снимљен је, за сада највећи, са Земље удар метеорита брзином од преко 60к км/сат величине хладњака о тло Месеца с еквивалентом експлозије од 15Т ТНТ.
http://www.jutarnji.hr/video--sniml...ikad-jednak-eksploziji-15-tona-tnt-a/1168142/

?? "Lunotres" LOL
ovo je crtani film...
Idi popij šolju mleka pa u krevet... počinje Sundjer Bob. Na "jutarnjem.hr."
ImageUploadedByForum1450895950.363604.jpg
 
?? "Lunotres" LOL
ovo je crtani film...
Idi popij šolju mleka pa u krevet... počinje Sundjer Bob. Na "jutarnjem.hr."
Pogledajte prilog 367773

Ja i dalje cekam da mi kazes dal si video zvezde kroz mesec? Zemlja ima sada oko 7.3 milijardi stanovnika, ako oduzmemo slepe i bebe/ono bas mladjanu decu ima ih barem 6.5milijardi, jako me zanima kako niko od tih 6.5milijardi nije video zvezde kroz mesec....
 
Da ne komentarišem dvostruke standarde koje teoretičari zavera imaju prema dokazima zvaničnih verzija i prema "dokazima" koje iznose za zavere u koje veruju, mene zanima samo jedna stvar:
- Kažete da su slike sletanja fotošopirane
- video snimci Kjubrikovani
- laserski retro-reflektor i instrumenti pomoću kojih se šalje laserski snop do Meseca i nazad su nameštaljka
- neporicanje Rusa ne znači da su se Rusi uverili u sletanje, itd...

Dakle, po vama sve to pada u vodu. Šta bi onda, po vašem mišljenju bio pravi dokaz da je došlo do sletanja na Mesec? Molim samo razumne predloge
 
Da ne komentarišem dvostruke standarde koje teoretičari zavera imaju prema dokazima zvaničnih verzija i prema "dokazima" koje iznose za zavere u koje veruju, mene zanima samo jedna stvar:
- Kažete da su slike sletanja fotošopirane
- video snimci Kjubrikovani
- laserski retro-reflektor i instrumenti pomoću kojih se šalje laserski snop do Meseca i nazad su nameštaljka
- neporicanje Rusa ne znači da su se Rusi uverili u sletanje, itd...

Dakle, po vama sve to pada u vodu. Šta bi onda, po vašem mišljenju bio pravi dokaz da je došlo do sletanja na Mesec? Molim samo razumne predloge

Samo jedno, a to su dve stvari, prva druga i treća..........i četvrta.......:lol:

- Kažete da su slike sletanja fotošopirane.................................................................................................................... fotomontaža.
- video snimci Kjubrikovani..........................................................................................................................................Voistinu Kjubrikovani
- laserski retro-reflektor i instrumenti pomoću kojih se šalje laserski snop do Meseca i nazad su nameštaljka.............Jeste, špileraj
- neporicanje Rusa ne znači da su se Rusi uverili u sletanje, itd................................................................................................Ne znači
 
Samo jedno, a to su dve stvari, prva druga i treća..........i četvrta.......:lol:

- Kažete da su slike sletanja fotošopirane.................................................................................................................... fotomontaža.
- video snimci Kjubrikovani..........................................................................................................................................Voistinu Kjubrikovani
- laserski retro-reflektor i instrumenti pomoću kojih se šalje laserski snop do Meseca i nazad su nameštaljka.............Jeste, špileraj
- neporicanje Rusa ne znači da su se Rusi uverili u sletanje, itd................................................................................................Ne znači

Ne vidim poentu ove poruke jer nisi odgovorio na pitanje
 
Znam bre...ali to se neće dogoditi još duuugo vremena...kako ćeš znati da bogataši jednostavno ne lažu? I da nisu deo zavere?
Moš misliti koliko bi koštala karta za jednu osobu do Meseca.....
Meni to ne bi bio nikakav dokaz..
Kažu da je neki Denis Tito platio silne novce da bi bio prvi civil turista na mss...
Odakle ja da znam da jeste?
 

Back
Top