DIANE 35

Pozdrav,imam 27 godina i dva meseca pijem diane 35 kao kontracepciju.
Medjutim, na pola kutije obavezno mi se javi krvarenje koje je najpre oskudno pa onda pocenje da bude sve jace i nastavi se na menstruaciju.
Da li se nekom desavalo isto?
Imate li neki savet?
 
Ja pijem Avianne - evo vec drugi mesec.

@ Nimfa - I meni se isto desilo.
Bojim se da cu opet dobiti 16-tog dana od pocetka uzimanja aktivnih pilula. Doktorka mi je rekla da se to desava i da treba da nastavim sa pilulama...
A menstruacija mi je trajala neuobicajeno dugo.
Inace, a/b pilule uzimam po preporuci moje doktorke zbog veoma bolnih menstruacija, a i da bi mi se menst. ciklus sredio.
Ne znam, mozda ce sledeceg meseca biti bolje, ali mene je veoma boleo stomak za vreme te prve menstruacije - da tako kazem - pod dejstvom pilula, jedino nema vise onih visokih bolova...
U uputstvu za upotrebu procitah da je mucnina moguca, tako da me to nije iznenadilo... pise da ce vremenom prestati.
Ne svidja mi se to sto sam dobila instrukciju od lekarke da ne smem mnogo da drzim savijene noge, tj. da ih ukrstam... kao moguce je da se stvore ugrusci u krvi...
I naravno, ******* cigareta je strogo zabranjeno.
 
Ma,i meni je rekla da nastavim da ih pijem,kao sve ce to nestati kroz prva tri meseca....
Medjutim,stvarno smara kad krvaris 15 dana u mesecu...
A u pravu si za to,i meni je menstruacija bila jako bolna taj prvi mesec,videcu sta ce biti sada....
Mada su neka misljenja da ako se tako dugo krvari treba menjati tip a/b pilula...
A meni se bas ne eksperimentise toliko....
 
Pitanje za doktorku
Diane 35 pijem zbog pojacane maljavosti vec 6 meseci.
Doktorka mi je rekla da ce mi prepisati neke 'blaze' nakon 3-6 meseci,ali od jednog drugog doktora sam cula da su one jedine koje uticu na maljavost.
Pa mogu li cuti jos neko misljenje?
I..da li ce mi se maljavost smanjiti jer ja ne primecujem neke bitne promene sa njima.
Da naglasim da mi ih je organizam dobro primio.
I da li njehov efekat na trudnocu moze da smanji ako popijes nekad kafetin za glavu,ili dovicin kad je prehlada u pitanju,ili nesto za regulaciju stolice tipa laxomucil?
 
Nimfa:
Pozdrav,imam 27 godina i dva meseca pijem diane 35 kao kontracepciju.
Medjutim, na pola kutije obavezno mi se javi krvarenje koje je najpre oskudno pa onda pocenje da bude sve jace i nastavi se na menstruaciju.
Da li se nekom desavalo isto?
Imate li neki savet?

Nimfa, to je normalno prvih par meseci. Pila sam ih i ja godinu dana zbog policističnih jajnika.Kad ti se organizam navikne na njih, prestaće i to krvarenje na pola ciklusa.Ten, kosa, nokti će ti biti divni. Od njih se ne goji, maljavost se ne polačava, jedino grudi mogu biti osetljivije i malo uvećane...(što i nije tako loše, bar za nas koje u tome oskudevamo :lol: )
Moguće su i glavobolje prvih par meseci.
Ali svi ti simptomi se javljaju i sa drugim kontraceptivnim pilulama, dokle god se ne navikneš na njih.
Ja pijem već godinu i po Jeanine, kao terapiju za endometriozu.Navikla sam na njih skroz, mada u početku je bilo istih problemčića.
 
Silvie:
Sem sto je kostatovano prisustvo policisticnih jajnika jesi li vadila krv na hormone (polne i T3, T4, i TSH)? ako nisi ni pod razno ne kreci sa tabletama!
Podatke o Diane 35 ces naci na http://www.diane35.com/html/index.html

Pozdrav
I meni su preporucene pilule zbog policisticnih jajnika i od sledec meseca nameravam da ih uzimam. Zanima je jedino posto mi je funkcija stitaste zlezde malo smanjena ( samo mi je jod prepisan kao terpija) da li smem da koristim tablete.
Doktoru nista nisam napomenula posto sam mislila da to nema nikakve veze. :confused:
 
alexandrra:
I meni su preporucene pilule zbog policisticnih jajnika i od sledec meseca nameravam da ih uzimam. Zanima je jedino posto mi je funkcija stitaste zlezde malo smanjena ( samo mi je jod prepisan kao terpija) da li smem da koristim tablete.
Doktoru nista nisam napomenula posto sam mislila da to nema nikakve veze. :confused:

Mozes normalno, da koristis pilule..... ;)
 
mojra:
sa njima sam ostala trudna, pa da ti kompletiram sliku. i nisam jedina, znam jos jednu devojku koja je ostala u drugom stanju sa njima. meni je lekar bukvalno rekao: prepisacu ti, ali ti ne trebaju. neces moci da ostanes trudna bez intervencije.
nisu delovale na raspolozenje, nisam se gojila, ali nisu me ni zastitile od trudnoce.
za ciste sam pila uvin caj.
ako ti je lekar preporucio jedino da pijes diane, a tebi ne odgovaraju, mozda je bolje da potrazis drugo strucno misljenje.

Gladrijela! :shock: Ti trudna?

Ko te je obescastio..... :mad:
 
Imam policisticne jajnike, i kao terapija mi je prepisan Yasmin. Interesuje me da li se lek uzima isto kao preventiva za trudnocu, znaci sa 7 dana pauze ili svakodnevno. Eto, zaboravih da pitam doktorku nakon 6 sati cekanja, a ne verujem da cu uspeti ikada vise da zakazem kod nje...
 
Da li stvarno postoji problem kod osoba koje su pusaci a pocinju sa koriscenjem Diane 35? Ovih dana treba da dobijem i pocnem sa koriscenjem istih, pa ... nije mi doktorka nista rekla o stetnosti po tom pitanu
 
@mary@:
Da li stvarno postoji problem kod osoba koje su pusaci a pocinju sa koriscenjem Diane 35? Ovih dana treba da dobijem i pocnem sa koriscenjem istih, pa ... nije mi doktorka nista rekla o stetnosti po tom pitanu
Bilo koje pilule da su u pitanju nije preporucljivo da ih koriste zene koje puse zbog mogucih ostecenje krvnih sudova...a znas sta sve to moze da izazove.
 
jedno pitanje-jel se one kupuju sa receptom ili bez???


meni je doktorka rekla da mogu da pocnem da pijem pilulu kad budem htela jer redovno idem na preglede i to sve,imam policisticne jajnike ali nista strasno,nekad mi na ultra zvuku budu policisticni nekad samo mikrocisticni tako da bi mi ih pilula regulisala....ma sve ok,a meni je palo na pamet da bi mogla da pocnem da ih pijem bas sad kad je ona na odmoru....
 
na_nivou:
Pitanje za doktorku
Diane 35 pijem zbog pojacane maljavosti vec 6 meseci.
Doktorka mi je rekla da ce mi prepisati neke 'blaze' nakon 3-6 meseci,ali od jednog drugog doktora sam cula da su one jedine koje uticu na maljavost.
Pa mogu li cuti jos neko misljenje?
I..da li ce mi se maljavost smanjiti jer ja ne primecujem neke bitne promene sa njima.
Da naglasim da mi ih je organizam dobro primio.
I da li njehov efekat na trudnocu moze da smanji ako popijes nekad kafetin za glavu,ili dovicin kad je prehlada u pitanju,ili nesto za regulaciju stolice tipa laxomucil?

Pa ne mogu da verujem da sam ovakvu glupost tek sad videla?
Ne bi da vredjam,ali neke devojke kao da nemaju ni grama mozga,a posle kazete pilule ne deluju!

Prvo dovicin koji je ANTIBIOTIK i to vrlo jak se nikako ne uzima za prehladu!
A ono sto je najvaznije ANTIBIOTIK+Diane 35(ili neke druge pilule)=TRUDNOCA!!
Pre nego sto nesto koristis treba dobro da se obavestis.
 
miss:
jedno pitanje-jel se one kupuju sa receptom ili bez???


meni je doktorka rekla da mogu da pocnem da pijem pilulu kad budem htela jer redovno idem na preglede i to sve,imam policisticne jajnike ali nista strasno,nekad mi na ultra zvuku budu policisticni nekad samo mikrocisticni tako da bi mi ih pilula regulisala....ma sve ok,a meni je palo na pamet da bi mogla da pocnem da ih pijem bas sad kad je ona na odmoru....

Rekla ti je da treba da pijes,a ti nista i sad bas hoces kad je na odmoru?
Da je sve to tako znala bi i da li treba recept.
Delujes mi prilicno neobavesteno.
Ako je to istina lepo sacekaj kraj odmora pa se obavesti.To nisu bombone.
 
Joj, ljudi, evo i ja pijem vec dva meseca danas krecem trecu turu Diane 35, isto zbog policisticnih janjika, koje mi stvaraju bubuljice na licu i kozi tela. Smorih se vise, jer nema aposlutno nikakvih poboljsanja, al ajd valjda ce biti.
Mada od dosta ljudi sam cula, da sve te kontraceptivne pilule mogu da naprave "zbrku" u organizmu, pa da posle postoje problemi sa trudnocom.
Jel mozda neko cuo nesto tome ili zna nesto?
Doktorke koje su mi prepisale Dianu, kazu da kontraceptivi nikako ne uticu na trudnocu, ali sam opet skeptik.
Sta vi mislite o tome?
 
Pijem da...ali dobro prohladjeno vino....Samo bez ljutnje molim..kao i uvek kod ovakvih tema iako bi trebalo da me bude bas briga uvek osetim nelagodnost i moram da kazem da je svacije iskustvo pojedinacno.Ni jedan organizam ne reaguje isto na lekove..Iskustva drugih osim u kuvanju,heklanju i slicno ovde su kao lako stivo..Za ozbiljne stvari kao sto su ovde navedene ..postoji lekar..detaljne analize i doziranje lekova i kontrole po uputstvu lekara..Nikada mi ne bi palo na pamet ako bih imala bilo koji zdravstveni problem ozbiljnije prirode da trazim i koristim tudje iskustvo ..o babskim lekovima ne treba ni pricati..Zaista se uvek potvrdjuje ono ..Ko ume da ga primi ume i da potrefi lekara..u svakom slucaju zelim Vam dobro zdravlje i ozdravljenje..
 
diane 35 su najjace pilule, prvenstveno se preporucuju radi pojacane maljavosti, neredovnog ciklusa, viska muskih hormona, problema sa aknama itd.
Najslabije, tj sa najnizim nivoom hormona su logest.
Kome smetaju najbolje da promeni pilule,naravno u dogovoru sa ginekologom. Moja sestra ih koristi vec 10 godina, i odlicne su joj, nikad nije ostala trudna itd. Ali je cula da posle tako dugog koriscenja postoji mogucnost da ce joj trebati duze vremena da zatrudni... ali to je individualno,zavisi od osobe.
 
miss:
jedno pitanje-jel se one kupuju sa receptom ili bez???


meni je doktorka rekla da mogu da pocnem da pijem pilulu kad budem htela jer redovno idem na preglede i to sve,imam policisticne jajnike ali nista strasno,nekad mi na ultra zvuku budu policisticni nekad samo mikrocisticni tako da bi mi ih pilula regulisala....ma sve ok,a meni je palo na pamet da bi mogla da pocnem da ih pijem bas sad kad je ona na odmoru....

kod nas moze i bez recepta, barem logest, ali mislim da je jeftinije ako imas recept, dakle sacekaj da dr dodje sa odmora,i da te tacno posavetuje koje pilule da uzmes.

za sve koje zanima, posetite sajt www.21dan.com
i tamo mozete pitati ginekologe preko mejla ili telefona sve sto vas zanima i stvarno su odlicni!
pozz
 
alexandrra:
Bilo koje pilule da su u pitanju nije preporucljivo da ih koriste zene koje puse zbog mogucih ostecenje krvnih sudova...a znas sta sve to moze da izazove.
to nije tacno, samo zene koje imaju iznad 35 godina i koje puse, za mladje to ne vazi. to je dezinformacija, 90% devojaka na zapadu koristi pilule, to je samo kod nas ljudi izmisljaju to sve... ovo su pilule novije generacije i ne bi trebalo da izazivaju nikakve nuspojave ukoliko su odgovarajuce za osobu. najpozeljnije je piti ih svaki dan u isto vreme.
i inace o svemu ovome ima vec tema u podforumu Zdravlje - Ginekologija, gde vam na pitanja odgovara dr
pozz
 
da naravno, mislim da ne bi trebalo da puse nakon 35 ukoliko uzimaju pilule. Naravno sve to pitaj mejlom doktora na sajtu koji sam gore navela ili svog ginekologa naravno.
 
MAGDALENICA:
Rekla ti je da treba da pijes,a ti nista i sad bas hoces kad je na odmoru?
Da je sve to tako znala bi i da li treba recept.
Delujes mi prilicno neobavesteno.
Ako je to istina lepo sacekaj kraj odmora pa se obavesti.To nisu bombone.
redovno idem na preglede i rekla mi je da mogu da ih pijem i da joj kazem kad hocu da pocnem,a ja za 3 dana idem iz bg (ne zivim u srbiji) tako da necu stici da se vidim sa njom ponovo a glupo mi ej da cimam zenu i da je davim dok je na moru i onda pitam da ne bi isla bzvz do apoteke a oni da me vrate kuci....znam da nisu bombone i obavestena sam sasvim dovoljno
 

Back
Top