DIANE 35

trinny:
Joj, ljudi, evo i ja pijem vec dva meseca danas krecem trecu turu Diane 35, isto zbog policisticnih janjika, koje mi stvaraju bubuljice na licu i kozi tela. Smorih se vise, jer nema aposlutno nikakvih poboljsanja, al ajd valjda ce biti.
Mada od dosta ljudi sam cula, da sve te kontraceptivne pilule mogu da naprave "zbrku" u organizmu, pa da posle postoje problemi sa trudnocom.
Jel mozda neko cuo nesto tome ili zna nesto?
Doktorke koje su mi prepisale Dianu, kazu da kontraceptivi nikako ne uticu na trudnocu, ali sam opet skeptik.
Sta vi mislite o tome?

Nemoj da panicis...rezultati bi trebali da se vide u roku pola godine...neke zene primete poboljsanja pre, neke kasnije....
Ne brini u vezi trudnoce....kad prestanes da uzimas pilule mozes normalno da zatrudnis...ako nisu u pitanju neki drugi problemi...
ALi ako ni nakon pola godine ne vidis nikakve promene na kozi, obrati se ginekologu...mozda je problem drugde...
 
Loo:
diane 35 su najjace pilule, prvenstveno se preporucuju radi pojacane maljavosti, neredovnog ciklusa, viska muskih hormona, problema sa aknama itd.
Najslabije, tj sa najnizim nivoom hormona su logest.
Kome smetaju najbolje da promeni pilule,naravno u dogovoru sa ginekologom. Moja sestra ih koristi vec 10 godina, i odlicne su joj, nikad nije ostala trudna itd. Ali je cula da posle tako dugog koriscenja postoji mogucnost da ce joj trebati duze vremena da zatrudni... ali to je individualno,zavisi od osobe.

Diane 35 NISU najjace pilule!!! I manite se prici tipa cula- kazala...
 
ja sam u inostranstvu tako da sam i ja imala isti problem, ali onda poseti ovaj sajt sto sam navela prethodno i pitaj mail-om sve sto te zanima, ginekolog ce ti odgovoriti najbolje sto moze. I imaj u vidu da u nekim zemljama ne mozes kupiti pilule bez recepta, tako da bolje ih kupi u srbiji. Najbolje pitaj ginekologa tu gde sam ti rekla. ginekolog.callcenter@bayerhealthcare.com evo postavi pitanje na ovu mejl adresu i dobices strucan odgovor, da ne bi ovde neko nagadjao. Naravno detaljno objasni da si bila na pregledu, da li imas nekih problema,sve detalje pojasni. Uglavnom biraj izmedju 4 vrste Schering pilula (logest, yasmin, jeanine ili diane 35) jer su najsavremenije (osim Diane 35, one su najstarije) i lako se organizam navikne. Pitaj slobodno na ovaj mejl ili poseti sajt koji sam navela,mozes i telefonom da ih kontaktiras, oni postoje upravo zbog toga, da odgovaraju na nasa pitanja, tako da nemoj da se ustrucavas jer je tvoje zdravlje u pitanju.
 
miss:
redovno idem na preglede i rekla mi je da mogu da ih pijem i da joj kazem kad hocu da pocnem,a ja za 3 dana idem iz bg (ne zivim u srbiji) tako da necu stici da se vidim sa njom ponovo a glupo mi ej da cimam zenu i da je davim dok je na moru i onda pitam da ne bi isla bzvz do apoteke a oni da me vrate kuci....znam da nisu bombone i obavestena sam sasvim dovoljno

Zasto komplikujes...ti mozes recept da dobijes i par meseci, sedmica, dana pre...sa ginekologom se samo dogovoris kad ces poceti da ih pijes...
Kakvo crno cimanje....
 
Loo:
od Schering-ovih pilula JESU najjace, nije prica rekla kazala, to se vidi po nivou hormona koje sadrze, uostalom ja sam informacije dobila od strucne osobe.

To si trebala u pocetku da napises....slusanje prici cula- kazala nije se odnosilo na tvoj post...vec generalno .....
 
ok, da u pravu si, nisam precizirala. ni ja ne volim price rekla-kazala, te sam zato i savetovala da se sve pita na forumu Zdravlje ili na 21dan.com gde doktori odgovaraju na pitanja, to je najbolje.
 
Loo:
to nije tacno, samo zene koje imaju iznad 35 godina i koje puse, za mladje to ne vazi. to je dezinformacija, 90% devojaka na zapadu koristi pilule, to je samo kod nas ljudi izmisljaju to sve... ovo su pilule novije generacije i ne bi trebalo da izazivaju nikakve nuspojave ukoliko su odgovarajuce za osobu. najpozeljnije je piti ih svaki dan u isto vreme.
i inace o svemu ovome ima vec tema u podforumu Zdravlje - Ginekologija, gde vam na pitanja odgovara dr
pozz

U uputstvima lepo pise da ako pusis, imas visok krvni pritisak, suvise kila, secernu bolest.....itd...da ce verovatno biti potrebno REDOVNO PRACENJE..redovno merenje pritiska, mozda oduzimanje krvi ( to ne pise u uputstvu da ne bude zabune )...itd...zavisi kakav problem imas...I naravno da sve probleme i lekove koje uzimas saopstis svom ginekologu....I TO VAZI ZA SVE ZENE KOJE KORISTE PILULE...
Uputstva nisu napisana djabe i samo za odredjene zene....
Pilule NE BI trebalo da izazivaju nuspojave....sto ne znaci da se problemi nece pojaviti....bilo koje pilule da koristis..

Jer ako u gore nabrojanim okolnostima ( koje nisu pozeljne ) koristis Diane 35 moze da dodje do nekih komplikacija ( ako ne sad, kasnije )...

Drzite se uputstva, pilule uzimajte redovno i osluskivajte svoje telo....svaku stvar i ono sto se vam mozda cini nebitno, saopstite svom ginekologu...
 
Ma da, a lekari to kao redovno prate jel da?Tek kad "skoce" enzimi jetre oni skapiraju da treba da prekinue terapiju. U uputstvu je sve detaljno opisano, a imas tamo i broj telefona njihovog call centra. Lekari su ljubazni i strpljivi i odgovaraju ti detaljno na sva pitanja.
 
Loo:
ja sam u inostranstvu tako da sam i ja imala isti problem, ali onda poseti ovaj sajt sto sam navela prethodno i pitaj mail-om sve sto te zanima, ginekolog ce ti odgovoriti najbolje sto moze. I imaj u vidu da u nekim zemljama ne mozes kupiti pilule bez recepta, tako da bolje ih kupi u srbiji. Najbolje pitaj ginekologa tu gde sam ti rekla. ginekolog.callcenter@bayerhealthcare.com evo postavi pitanje na ovu mejl adresu i dobices strucan odgovor, da ne bi ovde neko nagadjao. Naravno detaljno objasni da si bila na pregledu, da li imas nekih problema,sve detalje pojasni. Uglavnom biraj izmedju 4 vrste Schering pilula (logest, yasmin, jeanine ili diane 35) jer su najsavremenije (osim Diane 35, one su najstarije) i lako se organizam navikne. Pitaj slobodno na ovaj mejl ili poseti sajt koji sam navela,mozes i telefonom da ih kontaktiras, oni postoje upravo zbog toga, da odgovaraju na nasa pitanja, tako da nemoj da se ustrucavas jer je tvoje zdravlje u pitanju.

A Microgynon ( 0.03 mg etinil-estradiol +0.15mg levonorgestrel )? Mislim, i njega proizvodi Schering.
Legravan koji ima isti sastav su prestali da proizvode kod nas jer im se ne isplati?!? OK kostao je 170 dinara... Samo mi jos fali da microgynon proglase zastarelim pa da se ubijem- nijedne II tablete nemaju taj sastav, a ja sam se na ove navikla dok si rekla pixla! Ajde molim te priupitaj tu kod tebe zasto ga ne nude?
 
ne, nisu zastarele diane 35, nego su starije od npr Yasmin, prema tome zbog toga su ove novije samo lakse da se telo na njih navikne od npr diane, tako mi je farmaceutkinja ovde objasnila; ako su starije ne znaci da nisu efikasne; moja sestra ih pije vec 10 god.
ne vidim razlog za uzbunu, samo su mi objasnili da diane postoji vec dugo,dok su npr Yasmin na trzistu oko 5 godina...
Ovde u Belgiji na primer,nikad nisu culi za Jeanine od Scheringa, a meni je ginekolog upravo to preporucila, tako da ih ovde nisam mogla naci, uopste ih nema. Posto ih nije bilo, sestra mi je rekla da uzmem kao i ona Diane, ali me je onda farmaceutkinja ipak posavetovala da uzmem Yasmin jer cu se lakse navici. Tako da svako uzima ono sto mu odgovara i kako je rekla Alya treba se pridrzavati uputstva i gotovo, bez previse panike.
Dakle svako koristi ono sto mu odgovara.Ne razumem zasto si se sad zabrinula. Dok god te tvoje pilule postoje u prodaji znaci da su efikasne, ne vidim razlog da se brines ako mozda nisu novije, ako tebi odgovaraju onda je to odlicno.
pozz svima i ponovo ponavljam obratite se ginekolozima direktno umesto ovde, vec sam navela adresu
 
alya:
Nemoj da panicis...rezultati bi trebali da se vide u roku pola godine...neke zene primete poboljsanja pre, neke kasnije....
Ne brini u vezi trudnoce....kad prestanes da uzimas pilule mozes normalno da zatrudnis...ako nisu u pitanju neki drugi problemi...
ALi ako ni nakon pola godine ne vidis nikakve promene na kozi, obrati se ginekologu...mozda je problem drugde...
Nemam bas nikakvihdrugih problema, samo sam uvek kuburila sa tim ginekoloskim, mada mi za ovih 15-ak godina kako imam, nijednom nije kasnila ni dan, a sad zadnji put 4 dana! Toliko sam se uspanicila, da nisam znala sta cu!
Bas mi poremetise ciklus!
U svakom slucaju ti hvala na savetu!
 
MAGDALENICA:
Pa ne mogu da verujem da sam ovakvu glupost tek sad videla?
Ne bi da vredjam,ali neke devojke kao da nemaju ni grama mozga,a posle kazete pilule ne deluju!

Prvo dovicin koji je ANTIBIOTIK i to vrlo jak se nikako ne uzima za prehladu!
A ono sto je najvaznije ANTIBIOTIK+Diane 35(ili neke druge pilule)=TRUDNOCA!!
Pre nego sto nesto koristis treba dobro da se obavestis.

Doktorka mi je dala Dovicin da piejm kad sam bila bolesna,a misleci na prehladu nije sigurno bilo namenjeno za kijavicu ili sl.I nisam ga pila za ovo vreme dok pijem i diana tabletice..I ja da sam znala ne bih sigurno postavila ovde pitanje,jer mi doktorka nije skrenula paznju.Dobro je da sam ipak imala iole mozga pa da pitam.A meni deluje pilula za sada dobro!Mislim,nema smisla davati ovakve komentare.U uputstvu sam citala i navode koje vrste lekova deluju negativno na zastitu,ne pise za antibiotike,i iz tog razloga sam pitala..Mislim..Strasno..
 
zabicaa:
Doktorka mi je dala Dovicin da piejm kad sam bila bolesna,a misleci na prehladu nije sigurno bilo namenjeno za kijavicu ili sl.I nisam ga pila za ovo vreme dok pijem i diana tabletice..I ja da sam znala ne bih sigurno postavila ovde pitanje,jer mi doktorka nije skrenula paznju.Dobro je da sam ipak imala iole mozga pa da pitam.A meni deluje pilula za sada dobro!Mislim,nema smisla davati ovakve komentare.U uputstvu sam citala i navode koje vrste lekova deluju negativno na zastitu,ne pise za antibiotike,i iz tog razloga sam pitala..Mislim..Strasno..
Lagano, ne uzbudjuj se, to ti tako ovde funkcionise.
 
trinny:
Lagano, ne uzbudjuj se, to ti tako ovde funkcionise.
Kako?Da ti neko kaze da nemas gram mozga zato sto pitas?Mislim,ne uzbudjujem se puno..Ali cesto primetim da ljudi ovde,mada mozda ne samo ovde nego i inache u zivotu vrlo lako osudjuju druge.Tablete prvenstveno pijem zbog pojacane maljavosti,da nije toga verovatno ih ne bih koristila,ali uz to naravno da dobro dodje i za jos nesto,kao recimo sto je kontracepcija..i verovatno zbog toga mi doktorka nije dala toliki akcenat na ovo drugo..A uputstvo citam svaki put kad kupim novu kutiju..ali ne pise nista za antibiotike u slucaju prehlade svakog tipa,bilo da je obican sirup za kasalj ili nesto jace.Pise da kontracepcija moze biti oslabljena zbog primene pojedinih lekova koji izazivaju indukciju mikrozomnih enzima jetre..Mislim da ovo pitanje nece znaciti samo meni vec svim devojkama kojima je oralna kontracepcija jedini vid zastite od nezeljene trudnoce..
 
zabicaa:
Kako?Da ti neko kaze da nemas gram mozga zato sto pitas?Mislim,ne uzbudjujem se puno..Ali cesto primetim da ljudi ovde,mada mozda ne samo ovde nego i inache u zivotu vrlo lako osudjuju druge.Tablete prvenstveno pijem zbog pojacane maljavosti,da nije toga verovatno ih ne bih koristila,ali uz to naravno da dobro dodje i za jos nesto,kao recimo sto je kontracepcija..i verovatno zbog toga mi doktorka nije dala toliki akcenat na ovo drugo..A uputstvo citam svaki put kad kupim novu kutiju..ali ne pise nista za antibiotike u slucaju prehlade svakog tipa,bilo da je obican sirup za kasalj ili nesto jace.Pise da kontracepcija moze biti oslabljena zbog primene pojedinih lekova koji izazivaju indukciju mikrozomnih enzima jetre..Mislim da ovo pitanje nece znaciti samo meni vec svim devojkama kojima je oralna kontracepcija jedini vid zastite od nezeljene trudnoce..
Znam, zabice, ja sam se skoro "primila" na neku prozivku, i bezveze upala u raspravu. To mi je za nauk da to vise ne cinim, i zato ti iz licnog iskustva kazem da uopste ne dajes znacaja na te gluposti.
Opste je poznato da na ovom forumu ima raznih, tako da zanemari ljude koji vole kavgu.
A sto se tice diane, i ja je pijem od pre dva meseca prvenstveno zbog policisticnih jajnika, koji mi izazivaju bubuljice, urasle dlake. Nikakvih promena nemam, al nadam se da ce biti. Nemam uopste iskustva sa ovim pilulama, tako da ne bih znala da te posavetujem.
P.S. Ne nerviraj se!
 
da vas pitam,posebno one koje pijete diane 35 ili jeanine-posle koliko se vide posledice tog anandrogenog efekta (smanjena maljavost,cistija koza i to) ja nemam izrazen problem sa tim,imam malo masniju kozu i ja bi rekla da imam blago pojacanu maljavost,ponekad mi opada kosa i to...u svakom slucaju pojacano dejstvo androgena ali nije strasno...

i pitanje za one koji se razumeju malo vise-da li i jeanine utice na maljavost ili ne? zato sto vidim da pise ananrogeni efekti i uticaj na kozu i kosu...
 
miss:
da vas pitam,posebno one koje pijete diane 35 ili jeanine-posle koliko se vide posledice tog anandrogenog efekta (smanjena maljavost,cistija koza i to) ja nemam izrazen problem sa tim,imam malo masniju kozu i ja bi rekla da imam blago pojacanu maljavost,ponekad mi opada kosa i to...u svakom slucaju pojacano dejstvo androgena ali nije strasno...

i pitanje za one koji se razumeju malo vise-da li i jeanine utice na maljavost ili ne? zato sto vidim da pise ananrogeni efekti i uticaj na kozu i kosu...
Ono sto je meni rekao jedan ginekolog jeste da su dijana35 jedine koje uticu na pojacanu maljavost..Sad zavisi od cega je ta maljavost..Mislim da ako je do policisticnih jajnika onda uticu i druge,a kod mene nije takav slucaj.Nemam pol.jajnike ali imam bas pojacanu maljavost.Ali pitaj Magralenicu,ona ipak zna vise od nas.. ;)
I mislim takodje da se efekti ne mogu ocekivati posle 2 meseca,zato ne ocajavajte.Meni vec posle par meseci (ali vise od 2) se sredio problem sa hormonskim bubuljicama,skoro da mi i ne izlaze,mada nisam imala neki veliki problem sa njima,a i maljavost je polako slabija.Zato trinny ne ocajavaj,mora to doci na svoje,ali polaka..Mislim da kroz 2do3 meseca mora biti rezultata..Poz :)
 
Slobodno se ti uzbudjuj.
Nije mi jasno zasto neki ljudi p[itaju,a ne zele odgovor jer sve znaju.
A to za antibiotike slobodno pitaj bilo kog ginekologa i reci ce ti isto.
Najbitnije je uvrediti se ,a piti pogresno pilule nije nikakav problem.
Mislim da ipak pise to za antibiotike u uputstvu.
 
Loo:
ne, nisu zastarele diane 35, nego su starije od npr Yasmin, prema tome zbog toga su ove novije samo lakse da se telo na njih navikne od npr diane, tako mi je farmaceutkinja ovde objasnila; ako su starije ne znaci da nisu efikasne; moja sestra ih pije vec 10 god.
ne vidim razlog za uzbunu, samo su mi objasnili da diane postoji vec dugo,dok su npr Yasmin na trzistu oko 5 godina...
Ovde u Belgiji na primer,nikad nisu culi za Jeanine od Scheringa, a meni je ginekolog upravo to preporucila, tako da ih ovde nisam mogla naci, uopste ih nema. Posto ih nije bilo, sestra mi je rekla da uzmem kao i ona Diane, ali me je onda farmaceutkinja ipak posavetovala da uzmem Yasmin jer cu se lakse navici. Tako da svako uzima ono sto mu odgovara i kako je rekla Alya treba se pridrzavati uputstva i gotovo, bez previse panike.
Dakle svako koristi ono sto mu odgovara.Ne razumem zasto si se sad zabrinula. Dok god te tvoje pilule postoje u prodaji znaci da su efikasne, ne vidim razlog da se brines ako mozda nisu novije, ako tebi odgovaraju onda je to odlicno.
pozz svima i ponovo ponavljam obratite se ginekolozima direktno umesto ovde, vec sam navela adresu

HVALA!
 
MAGDALENICA:
Slobodno se ti uzbudjuj.
Nije mi jasno zasto neki ljudi p[itaju,a ne zele odgovor jer sve znaju.
A to za antibiotike slobodno pitaj bilo kog ginekologa i reci ce ti isto.
Najbitnije je uvrediti se ,a piti pogresno pilule nije nikakav problem.
Mislim da ipak pise to za antibiotike u uputstvu.
Jaoj..jel ti mene slusas..Pilule pijem zbog hormona..To ti je isto kao kad imas bronhitis pa moras da primas inekcije..ili sl.Znaci ja ih ne bih pila da ne moram.Da sam znala ne bih ni poslavila pitanje.I ne znam cemu tolika ogorcenost..Ja verujem da je to za antibiotike tacno..i znaci hvala sto si mi rekla,ali mene interesuje za koje sve to lekove vazi.Mislim,ako hoces lepo pricaj,bez komentara tipa gram mozga ili sl..Rekoh da sam znala ne bih ni pitala.A uvredila se nisam ni najmanje,samo mi neke stvari nisu jasne..I ponavljam u uputstvu ne pise nista u vezi antibiotika
Evo prekucacu sta pise:
INTERAKCIJE ILI INKOMPATIBILNOST-Delotvornost kontraceptiva moze biti zlatno oslabljena zbog istovremene primene lekova koji izazivaju indukciju mikrozomnih enzima jetre.Ti lekovi su korbamazepin,griseofulvin,fenitoin,tetraciklini,a iznad svega rifampicin.Medjunarodna asocijacija za planiranje porodice preporucuje da se za vreme primene gore navedenih lekova,psoebno rifampicina,preduzimaju dodatne mere zastite od nezelje trudnoce i sedam dana posle prestanka primene leka koji indukuje enzimsku aktivnst jestre.U slucaju da tih sedam dana padnu u vreme redovne sedmodnevne pauze,trebalo bi odmah nastaviti sa novim pakovanjem predvidjenim za sledeci ciklus od 21 dan.
Jel sad malo jasnije da ne pise za intibiotike?
 
trinny:
Evo poceh treci i kad ga zavrsim, reci cu ima li poboljsanja! P.S. JA SE NADAMMMMM!!!
Trinny,ne verujem da ce tako brzo,budi strpljiva..Polako i mora da bude..Ja pijem od kraja decembra..Sto se tice bubuljica to mi je sredjeno jer nisam imala nekih problema sa njima,a sto se tice maljavosti cini mi se da polako ima efekta..Ali ono,vise se ni time ne opterecujem..Tako nemoj ni ti..koliko imas god trinny?
 

Back
Top