DIANE 35

caoo,imam nekoliko pitanja i molim vas pomozite mi.
Pocela sam pre 11dana prvi put da pijem ''Diane 35'' , pijem je od prvog dana ciklusa i pijem je uvek tacno u 22h.
Ne znam sta mi se desava i da li je to normalno, pocelo je pre nekih 4,5dana po malo da mi krvari,kao kad prestae menstruacija i cesto osetim mucninu u toku dana. Da li je to normalno? :neutral:
Hvala !
 
caoo,imam nekih nedoumica pa bi zelela da mi pomognete.
Prvi put sam pocela da pijem dijanu , popila sam vec 11 tableta ,pijem ih od prvog dana ciklusa i svako vece tacno u 22h . Sve je bilo ok , ali pre nekoliko dana mi se pojavi na gacicama kao da imam , kao 5dan ciklusa,kao kad prestaje i cesto mi se jave u toku dana mucnine . Da li je to normalno? sta mi se desava? zbog cega opet imam? pomozite mi plz
Hvala !
 
caoo,imam nekih nedoumica pa bi zelela da mi pomognete.
Prvi put sam pocela da pijem dijanu , popila sam vec 11 tableta ,pijem ih od prvog dana ciklusa i svako vece tacno u 22h . Sve je bilo ok , ali pre nekoliko dana mi se pojavi na gacicama kao da imam , kao 5dan ciklusa,kao kad prestaje i cesto mi se jave u toku dana mucnine . Da li je to normalno? sta mi se desava? zbog cega opet imam? pomozite mi plz
Hvala !

Da li si pročitala uputstvo leka? Mislim da ti čak i tamo piše da je takvo krvarenje normalno u prvih nekoliko meseci dok se ne privikneš na pilule.
 
Ja sam na*ebala sa Diane najstrasnije..O mucninama i glavoboljama necu ni da pricam jer je to valjda normalno usled promene hormonskog balansa ali bilo je jezivo,kad se tad nisam otrovala lekovima protiv glavobolje necu nikada!Moji problemi su poceli 3-4 meseca kasnije kad sam pocela "neobjasnjivo da se sirim" i sto je meni bilo najstrasnije u gornjem delu tela! :eek: Uvek sam bila sitna od struka na gore,onaj fazon tanke rucice,strukic,male grudi i slicno..Od ovih tableta meni kao da su se kosti pomerile,ledja rasirila,pojavilo se salo gde ga NIKAD nisam imala..da skratim za 8 meseci sam ja dobila 11 kg,u sopstvenu odecu iz meseca u mesec nisam mogla da udjem!Horor! Pila sam ih po preporuci lekara nakon sto sam uradila trazene analize..Cinjenica je da mi je kosa bila najsjanija i koza najblistavija i tako dalje,ciklusi su postali manje bolni ali se nisu uredili niti se stanje sa cistama regulisalo..I da stos bude jos bolji moja tadasnja doktorka mi je na te kilograme rekla "ma nije to nista strasno" :eek:
Sve u svemu to je bilo pre dobrih 7 godina a ja se nikada vise nisam vratila na predjasnju ni kilazu niti konstituciju..cak ni u svojim najboljim izdanjima ne mogu da se resim problema jastucicima tamo gde im mesto nije..:rida:
 
Ja sam na*ebala sa Diane najstrasnije..O mucninama i glavoboljama necu ni da pricam jer je to valjda normalno usled promene hormonskog balansa ali bilo je jezivo,kad se tad nisam otrovala lekovima protiv glavobolje necu nikada!Moji problemi su poceli 3-4 meseca kasnije kad sam pocela "neobjasnjivo da se sirim" i sto je meni bilo najstrasnije u gornjem delu tela! :eek: Uvek sam bila sitna od struka na gore,onaj fazon tanke rucice,strukic,male grudi i slicno..Od ovih tableta meni kao da su se kosti pomerile,ledja rasirila,pojavilo se salo gde ga NIKAD nisam imala..da skratim za 8 meseci sam ja dobila 11 kg,u sopstvenu odecu iz meseca u mesec nisam mogla da udjem!Horor! Pila sam ih po preporuci lekara nakon sto sam uradila trazene analize..Cinjenica je da mi je kosa bila najsjanija i koza najblistavija i tako dalje,ciklusi su postali manje bolni ali se nisu uredili niti se stanje sa cistama regulisalo..I da stos bude jos bolji moja tadasnja doktorka mi je na te kilograme rekla "ma nije to nista strasno" :eek:
Sve u svemu to je bilo pre dobrih 7 godina a ja se nikada vise nisam vratila na predjasnju ni kilazu niti konstituciju..cak ni u svojim najboljim izdanjima ne mogu da se resim problema jastucicima tamo gde im mesto nije..:rida:

Oće to i sa godinama, možda nikada nisi imala godina kao sada ;)
Elem, moja dr (na sreću ili na žalost) uvek kad uđem kod nje prokomentariše moj izgled i to da li sam dobila neki kg. Kad god sam pokušala da se vadim na pilule, svaki put mi je rekla da pilule ne goje, goji ždranje. Druga je stvar ako ti pod naletom hormona ne možeš da se odrekneš čokolade ili grickalica, ali pilule same po sebi ne mogu da dodaju kilograme. (ako je verovati mojoj dr)
 
Poslednja izmena:
Oće to i sa godinama, možda nikada nisi imala godina kao sada ;)
Ehehe dobro je da se mozemo i nasaliti na ovaj racun ;) Hoce s godinama,znam ali nemam ih jos uvek toliko da se vadim na usporeni metabolizam :D Veruj mi nije zdranje problem,niti slatkisi,niti testenine,Da sad ne ulazim u moje zivotne navike,ali pazila sam ja na ishranu i pre tabletica,vezbam i slicno..Potpisujem da je Diane.Sem toga kod mene je to tako rapidno islo da ni sama nisam mogla da verujem..
 
Ehehe dobro je da se mozemo i nasaliti na ovaj racun ;) Hoce s godinama,znam ali nemam ih jos uvek toliko da se vadim na usporeni metabolizam :D Veruj mi nije zdranje problem,niti slatkisi,niti testenine,Da sad ne ulazim u moje zivotne navike,ali pazila sam ja na ishranu i pre tabletica,vezbam i slicno..Potpisujem da je Diane.Sem toga kod mene je to tako rapidno islo da ni sama nisam mogla da verujem..

Pa znam, ali samo još da pokušaš sebi i nama da objasniš kako si dobila to salo, i sve će biti ok! :) Ja sam prošla kroz sličnu situaciju, samo ne tako drastičan broj kg, ali mi se konstitucija jeste promenila. Dobila sam 3 kg kad sam prestala da pušim i više nikada nisam uspela da se vratim na staro, e sad, mogu da krivim pilule, ali dr mi kaže da sam dobila žensku građu, zaoblila kukove i stomak i to mi je što mi je.....
Pazi, da si počela da otičeš, da ti se zadržava tečnost i tako to - to ima šanse, ali da rasteš - to nema! :lol: Rastu samo grudi, to je istina, ali sve vraćaju u prvobitno stanje čim prestaneš da piješ... tako bar meni :sad2:
 
Pa zaista ne znam sta bi to trebalo sebi i vama da objasnim..ako su mi zivotne navike ostale iste,nisam jela vise niti kaloricnije,vezbala kao i do tada :roll: I moja bivsa dr je pricala svasta,a kad rece "nije to nista" pokupih lepo svoje prnje i kod druge doktorke..
Meni grudi ostale "uvecane" i kad sam prestala da ih pijem. :lol: Eto neceg dobrog od te prokletinje :evil:
 
Pa zaista ne znam sta bi to trebalo sebi i vama da objasnim..ako su mi zivotne navike ostale iste,nisam jela vise niti kaloricnije,vezbala kao i do tada :roll: I moja bivsa dr je pricala svasta,a kad rece "nije to nista" pokupih lepo svoje prnje i kod druge doktorke..
Meni grudi ostale "uvecane" i kad sam prestala da ih pijem. :lol: Eto neceg dobrog od te prokletinje :evil:

Pa sad razmisli da li su ti ostale iste grudi od pilula ili od sala?
Mislim, meni je svejedno, misli kako god, ja samo znam i odgovorno tvrdim da pilule nemaju ni jednu supstancu koja goji.
 
Ja sam na*ebala sa Diane najstrasnije..O mucninama i glavoboljama necu ni da pricam jer je to valjda normalno usled promene hormonskog balansa ali bilo je jezivo,kad se tad nisam otrovala lekovima protiv glavobolje necu nikada!Moji problemi su poceli 3-4 meseca kasnije kad sam pocela "neobjasnjivo da se sirim" i sto je meni bilo najstrasnije u gornjem delu tela! :eek: Uvek sam bila sitna od struka na gore,onaj fazon tanke rucice,strukic,male grudi i slicno..Od ovih tableta meni kao da su se kosti pomerile,ledja rasirila,pojavilo se salo gde ga NIKAD nisam imala..da skratim za 8 meseci sam ja dobila 11 kg,u sopstvenu odecu iz meseca u mesec nisam mogla da udjem!Horor! Pila sam ih po preporuci lekara nakon sto sam uradila trazene analize..Cinjenica je da mi je kosa bila najsjanija i koza najblistavija i tako dalje,ciklusi su postali manje bolni ali se nisu uredili niti se stanje sa cistama regulisalo..I da stos bude jos bolji moja tadasnja doktorka mi je na te kilograme rekla "ma nije to nista strasno" :eek:
Sve u svemu to je bilo pre dobrih 7 godina a ja se nikada vise nisam vratila na predjasnju ni kilazu niti konstituciju..cak ni u svojim najboljim izdanjima ne mogu da se resim problema jastucicima tamo gde im mesto nije..:rida:

:)

Ah, imala sam jednu koleZinicu na faksu. Devojka je bila zaista debela. I stalno se pravdala hormonima. Kao pila ih je pa se od njih ugojila. Sve dok jednom prilikom nije u mom prisustvu otvorila torbu da izvadi knjige a tamo plazma, čips, smoki, brat-bratu minimum 2kg grickalica. Toliko o hormonima.
 
I mogu da pojačaju potrebu za slatkišima (kao u pms-u recimo), ali to opet nije do pilula, nego do slatkiša :)

Šta znam, meni nisu. Čak sam smršala jer mi je konstantno bilo muka. Ali su mi se migrene užasno pogoršale. Pošto biserozna doktoresa je zaboravila da me pita imam li migrene a ja pojma nisam imala da treba tu činjenicu da pomenem.
 
Šta znam, meni nisu. Čak sam smršala jer mi je konstantno bilo muka. Ali su mi se migrene užasno pogoršale. Pošto biserozna doktoresa je zaboravila da me pita imam li migrene a ja pojma nisam imala da treba tu činjenicu da pomenem.

Meni boga mi jesu u početku, i to samo povećavale apetit za čokoladno :)
Al ***, iskontrolišeš se, i to je to!
 
Ja sam na*ebala sa Diane najstrasnije..O mucninama i glavoboljama necu ni da pricam jer je to valjda normalno usled promene hormonskog balansa ali bilo je jezivo,kad se tad nisam otrovala lekovima protiv glavobolje necu nikada!Moji problemi su poceli 3-4 meseca kasnije kad sam pocela "neobjasnjivo da se sirim" i sto je meni bilo najstrasnije u gornjem delu tela! :eek: Uvek sam bila sitna od struka na gore,onaj fazon tanke rucice,strukic,male grudi i slicno..Od ovih tableta meni kao da su se kosti pomerile,ledja rasirila,pojavilo se salo gde ga NIKAD nisam imala..da skratim za 8 meseci sam ja dobila 11 kg,u sopstvenu odecu iz meseca u mesec nisam mogla da udjem!Horor! Pila sam ih po preporuci lekara nakon sto sam uradila trazene analize..Cinjenica je da mi je kosa bila najsjanija i koza najblistavija i tako dalje,ciklusi su postali manje bolni ali se nisu uredili niti se stanje sa cistama regulisalo..I da stos bude jos bolji moja tadasnja doktorka mi je na te kilograme rekla "ma nije to nista strasno" :eek:
Sve u svemu to je bilo pre dobrih 7 godina a ja se nikada vise nisam vratila na predjasnju ni kilazu niti konstituciju..cak ni u svojim najboljim izdanjima ne mogu da se resim problema jastucicima tamo gde im mesto nije..:rida:
ne goje pilule nego hrana....mozda su ti pojacale apétit ili zelju za necim, ali goji se od kombinacije zdranja i neaktivnosti...meni malo muka tih prica gde su vecito pilule krive za kilazu...krivo je zdranje...na kraju ne radi se tu o hormonskom poremecaju npr stitne zlezde (hipotireoza) gde ti se uzasno uspori metabolizam pa ti se lepi i ono sto ranije nikad ne bi...
 
pa znas kako.
naravno da je krivo zdranje, ali se kontrola zdranja obavlja sa malo muke, sa srednje muke, sa puno muke, ili-nikako
ja sam dobila te pilule zbog prblema sa kozom.
i koza se regulisala, istina.
ali sam se ugojila 7 kg za tri meseca, imala sam uzasne glavobolje, oticanje nogu, ruku, svega..
dakle, celi organizam mi se shebvao skroz na skroz
kad sam prestala da ih pijem, evo sest meseci posle jedva sam se vratila na staro..:neutral:
 
super, svi smo razliciti, i normalno je da razlicito regujemo i na lekove.:)
samo me nervira kad neko ko nije imao neki problem, sta god da je u pitanju, ubedjuje one koji jesu kako "tripuju" "preteruju" itd..
 
super, svi smo razliciti, i normalno je da razlicito regujemo i na lekove.:)
samo me nervira kad neko ko nije imao neki problem, sta god da je u pitanju, ubedjuje one koji jesu kako "tripuju" "preteruju" itd..

A nije baš tako, mi ovde samo tvrdimo da se od pilula ne možeš ugojiti, ukoliko ne jedeš više nego što trošiš, čista računica. Ukoliko primetiš drastičan porast apetita, valjda se zapitaš da nije neki problem.... nemam pojma, bar ja tako...
 
A nije baš tako, mi ovde samo tvrdimo da se od pilula ne možeš ugojiti, ukoliko ne jedeš više nego što trošiš, čista računica. Ukoliko primetiš drastičan porast apetita, valjda se zapitaš da nije neki problem.... nemam pojma, bar ja tako...

nije problem samo u povecanju apetita.
problem je i u zadrzavanju vode, koja se se talozi u organizmu, u rukama i nogama koje oteknu katastrofalno, u tezini koju stalno osecas i zbog koje ne mozes da vezbas(bar ja nisam mogla)
cim ne vezbam, uspori mi se metabolizam, i gojim se i od kolicine od koje inace ne bi..i tako u krug..
no, svako prica za sebe, iz svog iskustva i o svom organizmu
i da, vrlo brzo primetis poremecaj. ali ako ti doktor kaze da treba da pijes sest meseci, onda probas da izguras bar tri..toliko sam ja izdrzala.i onda sam ih ukinula, samoinicijativno..
 
nije problem samo u povecanju apetita.
problem je i u zadrzavanju vode, koja se se talozi u organizmu, u rukama i nogama koje oteknu katastrofalno, u tezini koju stalno osecas i zbog koje ne mozes da vezbas(bar ja nisam mogla)
cim ne vezbam, uspori mi se metabolizam, i gojim se i od kolicine od koje inace ne bi..i tako u krug..
no, svako prica za sebe, iz svog iskustva i o svom organizmu
i da, vrlo brzo primetis poremecaj. ali ako ti doktor kaze da treba da pijes sest meseci, onda probas da izguras bar tri..toliko sam ja izdrzala.i onda sam ih ukinula, samoinicijativno..

E pa da, 6 meseci je period posle koga počinju da se primećuju kozmetičke promene. Mislim da se različito reaguje na različite pilule, i da se ne bi od svih zadržavala voda. Elem, ja sam jako dobro reagovala i na Logest i na Diane 35, od Diane su mi čak grudi bile pa možda i za broj veće :zper:
 
Interesuje me, posle koliko vremena pilule Diane 35 pocinju da deluju kao zastita protiv nepozeljne trudnoce, to mi doktorka nije rekla...Samo mi je objasnila posle koliko vermena akne nestaju...!
Hvala!
 
hej treba mi pomoc,dianne 35 pijem zbog kontracepcije,u subotu trebala mi.je biti prva pilula u novom blisteru (dan subota) medjutim ja sam umesto prve(subote) popila poslednju (petak iz poslednje nedelje) uspanicila sam se pa sam zvala apoteke i ginekoloske ordinacije rekli su mi da danas u nedelju normalno nastavim da pijem kao da nisam zamenila pilule i da je efekat kontracepcije isti jer nema placebo tableta i svaka tableta u blisteru ima istu kolicinu hormona,sta vi mislite o tom savetu? inace uvek ih pijem u isto vreme vec 14 meseci i nikada nisam imala probleme ali ovo sada me.je jako uplasilo...
 

Back
Top