DEZA VI

Tasha444

Ističe se
Poruka
2.212
Hm,nisam sigurna da li sam ovu temu trebala ovde da postavim.Mislim da jesam.U svakom slucaju,da li vam se desavaju ovakve stvari?Imate li neki primer...?Meni se cesto desavaju,i to ne smatram cudnom vec veoma zanimljivom pojavom.
?
 
Desava mi se i to veoma cesto.
Ta pojava ima objasnjenje, da te razocaram.
Ustvari covek ima dve memorije, jednu kratkorocnu i jednu dugorocnu, u ovoj kratkorocnoj se neke pojave (zvuci, pokreti, glasovi) zadrzavaju nekoliko sekundi, a neke koje se ponavljaju ostaju u dugorocnoj, Problem nastaje kada neka pojava odmah rokne u dugorocnu memoriju, pa mi imamo utisak kao da smo to vec negde videli. To je deza vi.
 
I meni se bash chesto deshava...
Meni su pre objashnjavali da su to kao neshto iz proshlog zivota.. :lol:
Ali dobar mi je osecaj, chudno jeste ali je nekako zanimljivo..
 
...cesto mi se desava.
najlepse od svih objasnjenja mi je dala moja profesorka srpskog jezika u srednjoj skoli.
snovi su spona proslosti i buducnosti i u nekim trenutcima duhovi proslosti i buducnosti se preplicu i daju nam sliku koja je ostavila najjaci utisak na nas.
moze se reci da je to kao neko predskazanje. pa ko kako protumaci
nisam siguran da ste me razumeli ali svejedno DEJA VU je i IRACIO i RACIO odjedanput
 
Dogadja mi se Deja Vu... Normalno sve i odjednom mi sine kroz glavu kao da sam jednom to vec videla... Neki kazu da je to prosli zivot... :shock:

cesto mi se desava deja vu...nekada se uplasim jacinom dozivljenog i detaljima koji se ponove.inace sam riba u horoskopu,kazu da to ide uz nas.cesto osetim bolest i smrt.imala sam skoro cudno iskustvo...danima sam spremala jako tezak ispit,legala kasno ustajala rano zorom a nocu sanjala upecatljive snove.jedne veceri usnim kako na ulici srecem koleginicu u rozoj kosulji,pustene kose,prilazim joj i pitam je kako je.ona mi odgovara'dolazim od kuce,brat mi je umro pre dva dana'.........
zaboravila sam na san.
par dana kasnije hodam tom ulicom.iznenada se pojavljuje koleginica u rozoj kosulji,pustene kose.ja joj pruzim ruku i kazem"moje saucesce"ona me gleda sokirano"hvala ti,ko ti je rekao" ja "cula sam"......i produzim dalje
drhtala sam narednih pola sata....
 
Desava mi se i to veoma cesto.
Ta pojava ima objasnjenje, da te razocaram.
Ustvari covek ima dve memorije, jednu kratkorocnu i jednu dugorocnu, u ovoj kratkorocnoj se neke pojave (zvuci, pokreti, glasovi) zadrzavaju nekoliko sekundi, a neke koje se ponavljaju ostaju u dugorocnoj, Problem nastaje kada neka pojava odmah rokne u dugorocnu memoriju, pa mi imamo utisak kao da smo to vec negde videli. To je deza vi.

:roll: Не разумем...
 
Deza Vi je u stvari izraz za "zakasnelu" informaciju iz našeg mozga.Nešto smo videli ili sanjali ali nisamo ragovali kao na neku bitnu stvar i to se desi i mi smo u šoku jer sa budi ono zabačeno sećanje na tu stvar.Ne dajte se impresionirati time.Nije ništa posebno!:confused:
 
cesto mi se desava deja vu...nekada se uplasim jacinom dozivljenog i detaljima koji se ponove.inace sam riba u horoskopu,kazu da to ide uz nas.cesto osetim bolest i smrt.imala sam skoro cudno iskustvo...danima sam spremala jako tezak ispit,legala kasno ustajala rano zorom a nocu sanjala upecatljive snove.jedne veceri usnim kako na ulici srecem koleginicu u rozoj kosulji,pustene kose,prilazim joj i pitam je kako je.ona mi odgovara'dolazim od kuce,brat mi je umro pre dva dana'.........
zaboravila sam na san.
par dana kasnije hodam tom ulicom.iznenada se pojavljuje koleginica u rozoj kosulji,pustene kose.ja joj pruzim ruku i kazem"moje saucesce"ona me gleda sokirano"hvala ti,ko ti je rekao" ja "cula sam"......i produzim dalje
drhtala sam narednih pola sata....

Joj i ja imam lude snove!! Ja sam skorpija sa dosta planeta u skorpiji i mesecom u ribama. Inace bas volim svoje snove, bili kosmarni (bez obzira, kad se probudim no frx, ali dok traje... uh!) ili lepi. Jedan bih izdvojila posebno iako sam ga davno sanjala. Bilo je to pre sigurno 7-8 godina. Sanjala sam da sam na gusarskom brodu, zena u beloj haljini. Gusari su se nesto prepirali i to bas oko toga da zena na brodu donosi nesrecu i da nije trebalo da me povedu, a pominjali su i neko blago. Odjednom, izbila je pobuna, brod je goreo i poceo da tone. Uhvatila sam se za neki deo broda i tako plutala, preplasena da cu se udaviti. Sledece cega se secam je da veoma blizu vidim grupu ostrvaca, kao grebena koji izranjaju iz vode. Jedno je imalo malu plazu na koju je nas nekoliko prezivelih doplivalo. Greben je bio prilicno visok, sa leve strane plaze, u steni su bila ogrona drvena, dvokrilna vrata, na plazi nesto nalik na suncobrane od trske, na grebenu, gore je bilo drvece i jedno na strani grebena, prema plazi. Nekoliko domorodaca nam je pomoglo. Ubrzo sam se uspanicila da je krajnje nemoguce da se tu nalazim i probudim se. San je bio izuzetno intenzivan i dugo mi je ostao u secanju, cak sam ga i zapisala. 4 godine kasnije gledala sam putopisnu emisiju, obilazili su obalu Juzne Afrike, u blizini Madagaskara. Voditelj je ispricao interesantnu pricu kako su se tu skupljali gusari u 17. veku i krili blago koje jos niko nije nasao. Jos uvek mi nista nije privuklo paznju sve do momenta kad sam ugledala ta ostrvca , a onda je camac u kojem se ekipa vozila prosla tik uz ono ostrvce iz mog sna. Ogromna vrata, sada veoma stara, bila su poluodskrinuta, trscani suncobrani su iskrivljeno stojali na plazi, a ono drvo na grebenu... Sve je bilo tu! Vilica mi je visila i nektrebalo mi je vremena da se saberem.

Sad nedavno mi se nesto slicno desilo. A cesto sanjam takve i slicne snove. Ili da razgovaram sa mrtima. Npr. kada mi je deda umro u jednom od snova u kojem sam ga usnila rekao mi je da je njegova zena kada je odlazila iz kuce ukrala neke case i nesto jos, sad ne mogu da se setim. Kada smo otisli u kucu, sve sto mi je rekao, zaista je falilo. Mama me zeza, zove me medijum :-D pa mi nekad kaze da pozdravim "familiju" ako ih "sretnem". Crni humor.:wink::lol:

Bas imate zanimljivih iskustava, pa reko da i ja podelim sa vama neka svoja.
 
au snovi su ti ouu.
nazalost ja sam sanjao jedan dan [ukratko da ispricam] da sam poginuo u saobracajnoj nesreci sa ocem, majkom i sestrom. tako sto sam ja vozio i sleteli smo s puta u desno u reku. Najveci trip je sto kad sam ja ustao cuo sam na vestima da su isto tako poginuli oni likovi iz Velikg Brata :shock:
a sto se tice deja vu
tu je najveci trip sto i kad vidite nesto sto se vec desilo, i znate sta ce se desiti, niste u stanju da to kazete, pre nego sto se to i desi.
 
I ja sam riba. Wow jezivo.... Ali ja nisam svesna da sam to negde vec videla, nego mi par sekundi kasnije sine kroz glavu....

Kad si rodjena?

lol i ja sam i jaaaaaako cesto dozivim deja vu. Ali se setim da sam prvi put to video u snu tako da nije to bas Deja Vu al' ajde... A i to su uglavnom neke nevazne stvari- recenica ili dve...
 
E da... Tako je bilo meni nedavno. Drugarica iz Australije me je iznenadila posetom i u jednom momentu kad je pricala sam mojim tatom, ono sto je ona rekla, tata se nasmejao, pa onda i ona pa se okrenula prema meni i na blic, ja se setim da sam to sanjala par dana ranije, ne znajuci ni da cu je videti.
 

Back
Top