Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

devica marija

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Ovo sto si ti napisao ide samo u prilog tome koliko hriscanstvo vredja zene.
Cuj, obavestili je da je trudna i ko tu nju sta pita da li hoce ili nece. To se zove silovanje. :neutral:
Naravoucenije: ko sta pita zene, neka radjaju i cute. I ako je moguce, za to sve vreme da ostanu device.
Ne samo da je poruka da zena moze da se ostvari jedino ako je majka, nego je poruka da je seks greh.
Sto je nespojivo. Kao rodila je, ali pritom je ostala "cista"!
Decu donose rode.
Питана је. Види мој претходни коментар. И није акценат на сексу јер секс има своје место и сврху у православној вери - али без патолошких егзибиционизама. Остала је чиста јер није родила дете на начин како мајке иначе рађају него натприродно. А оно о силовању, елем,

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
Ko kaže da je u tome problem?
No, priča da je jedna tinejdžerka "blagoizvolela primiti u sebe" tog imaginarnog lika, daje široko polje rada realnim likovima sa pobožnim tinejdžerkama. :eek:
Болесним реалним ликовима...има разлике. Ко хоће, нађе разлог а ко неће нађе оправдање....

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Ovakvu antitezu do sada nisam sreo ni kod najvecih musko-zenskih sovinista!
Previse ovako delikatno svete stvari posmatras kroz naocare polnosti i strasti...
Njeno Devicanstvo ne aludira na neku uskracenost u bilo cemu cim je blagoizvolela da u sebe primi Onoga koji je iznad svemira. To sto prima Boga u sebe da bi mu podarila telo pokazuje da je razlog Bozijeg prisustva u njoj onaj koji cini njeno devicanstvo netaknuto.
I naravno, njen primer ne znaci da sada bilo koja zena treba da zivi daleko od muskog sveta, i slicne nebuloze...
pobrisan post. al' nema veze, ne mrzi mene jopet da kuckam.

boldovana recenica - marija je, prema predanju:mrgreen:, zivela daleko od muskg sveta, cak i sopstvenog muza. a aphex twin kaze da su to nebuloze. sad meni nije jasno, da li je nebuloza ziveti daleko od muskog sveta ili nije, s obzirom da je marija primer zivota daleko od muskog sveta.

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Питана је. Види мој претходни коментар. И није акценат на сексу јер секс има своје место и сврху у православној вери - али без патолошких егзибиционизама. Остала је чиста јер није родила дете на начин како мајке иначе рађају него натприродно. А оно о силовању, елем,
Sta je i ko je pitao? A kako se porodila, prirodnim putem? I ostala je devica i dalje?
Molim te, objasni mi taj proces, bozije, da prostis, oplodnje, mnogo me sad zanima.
Posto ako je objasnim onako kako pise, kako sam razumela, recices da su nebuloze. Jesu, ali ne moje.
Znaci, on je da izvines, stvorio, jer je sto smo utvrdili, stvoritelj, svog sina, metnuo ga u telo adolescentkinje, koju je, obavestio da ce to da uradi, i ona rece, hoce.
A sta da kaze, jadna. Bog je to!

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
Ne da nije pitana, cak "postoje" i "prorocanstva" da ce da rodi sina bozijeg.
A ako prorocanstvo kaze da ce nesto da se desi, nema sta ti da se nesto pitas.

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Zlozi, nije nebuloza sto je Marija zivela daleko od muskog sveta nego je nebuloza da se danas zene stide muskog sveta. Citaj izmedju redova.

Nina, ono sto je zagonetka i za vernika ne mogu ti objasniti. Natprirodno je rodila i zato je Devica.

bubobubo, ako postoje prorocanstva to ne znaci da su ona 100% zagarantovana jer se pita i sloboda covecija.

gost 133940

Elita
Poruka
23.649
Sta je i ko je pitao? A kako se porodila, prirodnim putem? I ostala je devica i dalje?
Molim te, objasni mi taj proces, bozije, da prostis, oplodnje, mnogo me sad zanima.
Posto ako je objasnim onako kako pise, kako sam razumela, recices da su nebuloze. Jesu, ali ne moje.
Znaci, on je da izvines, stvorio, jer je sto smo utvrdili, stvoritelj, svog sina, metnuo ga u telo adolescentkinje, koju je, obavestio da ce to da uradi, i ona rece, hoce.
A sta da kaze, jadna. Bog je to!
Šta ćeš ovako neobrazovana na jednom ozbiljnom forumu? z:shock:
Prvo, porodila se carskim rezom. I ostala narafski devica. (Odatle i odsustvo bola. Zbog anestezije)
Ta... božja oplodnja zove se peting.
Nigde ne piše da je 'tela. Samo je 'tela da zna kako.
E, tako... :mrgreen:

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Zlozi, nije nebuloza sto je Marija zivela daleko od muskog sveta nego je nebuloza da se danas zene stide muskog sveta. Citaj izmedju redova.

Nina, ono sto je zagonetka i za vernika ne mogu ti objasniti. Natprirodno je rodila i zato je Devica.

bubobubo, ako postoje prorocanstva to ne znaci da su ona 100% zagarantovana jer se pita i sloboda covecija.
Koja bre sloboda? :hahaha1:
Nije to zagonetka i nije da ne mozes da objasnis. Mozes.
Nego, znas i sam da kad bi to objasnio i sam bi uvideo kolika je to glupost sto si napisao, pa radis isto sto i ostali hriscanski vernici, kad prigusti i vide u kakve gluposti se kunu, napises: Cudni su putevi gospodnji i nama, smrtnicima, neshvatljivi.
Nisu neshvatljivi, nego je to vera. Verovanje u gluposti koje nemaju nikakvog smisla, zato sto nas mrzi da ukljucimo mozak i preuzmemo odgovornost za svoj zivot i postupke, odluke, nego sve pripisujemo visim silama. Kao, postoji bog i on nema pametnija posla nego da gleda mene i jos 8 milijardi ljudi, sta radimo po ceo dan.
Razmisljaj malo. Dao ti bog mozak. :lol:

Poslednja izmena:

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
nisi napisao stide, nego zive daleko od muskog sveta. :zplez: a to ni najokorelijim vernicima ne bi odgovaralo.:lol:

R.Žiskar:
Прочитај написано па ми наведи где се каже да је после порођаја била невина. По сектама можда, у Православљу ... види па одлучи.

:eek: davno proso voz da se vidi. ima nekih 2000 godina. :zcepanje:

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Koja bre sloboda? :hahaha1:
Nije to zagonetka i nije da ne mozes da objasnis. Mozes.
Nego, znas i sam da kad bi to objasnio i sam bi uvideo kolika je to glupost sto si napisao, pa radis isto sto i ostali hriscanski vernici, kad prigusti i vide u kakve gluposti se kunu, napises: Cudni su putevi gospodnji i nama, smrtnicima, neshvatljivi.
Nisu neshvatljivi, nego je to vera. Verovanje u gluposti koje nemaju nikakvog smisla, zato sto nas mrzi da ukljucimo mozak i preuzmemo odgovornost za svoj zivot i postupke, odluke, nego sve prepisujemo visim silama. Kao, postoji bog i on nema pametnija posla nego da gleda mene i jos 8 milijardi ljudi, sta radimo po ceo dan.
Razmisljaj malo. Dao ti bog mozak. :lol:

gost 94299

Veoma poznat
Poruka
11.312
Šta ćeš ovako neobrazovana na jednom ozbiljnom forumu? z:shock:
Prvo, porodila se carskim rezom. I ostala narafski devica. (Odatle i odsustvo bola. Zbog anestezije)
Ta... božja oplodnja zove se peting.
Nigde ne piše da je 'tela. Samo je 'tela da zna kako.
E, tako... :mrgreen:
Ja i dalje mislim da je u pitanju bio polenov prah, jer im bog nije objasnio odnose tučka i prašnika.
U to vreme je, inače, bila maslačak. Netaknuti.

gost 94299

Veoma poznat
Poruka
11.312
A to mu dođe šta? Da vidim dokle stigoh u svom eKzibicionizmu.

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
:eek: ... otkud tolika upućenost u moj polni organ? :rumenko:
Па ти га тако представљаш, иначе се још нисам упознао са њим. А нешто и не волим да се дружим са странцима. Нека вас двојица уживате у свом пријатељству - не бих да вам сметам.

gost 94299

Veoma poznat
Poruka
11.312
Па ти га тако представљаш, иначе се још нисам упознао са њим. А нешто и не волим да се дружим са странцима. Нека вас двојица уживате у свом пријатељству - не бих да вам сметам.
A gde ga predstavih... bože me prosti? :eek:
Pa ti reče 'veruj mi', i još da je mudar, pa rekoh da nisi našao kakav novi predmet obožavanja... a da ja ne znam. A nije red da ne znam. :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.