Dete u nama...

Ah...kaže ovo dete, najveći naivac među naivcima,
no ima mali problemčić ...pametno je k'o' pčelica . :zarja:
Neko će da fasuje ovaj tren, onako kako to deca rade :mazi::batina::lb:

p.s. Drago mi je da Vam se sviđa tema :aha:
Divni ste. Divna deca :andjeo:

Uživajte, teško da možete kao deca, ali vredi pokušati ( čast izuzecima i dečici ) :kpozdrav:
 
"..olujno je tamo gore..."

images
 
Vraćamo se, da. Prisećamo se, da. Upravo je ovo dokaz da se rađamo kao duše koje Znaju, koje su već mnogo učile. I došle ponovo ovde da uzljube sebe do kraja. Da Sebe pronađu u Nebu, u zrakama sunca, u cvrkutu ptica, u mirisu cveća. Da Sebe osete! Da sebe Osveste!
Deca su naši učitelji, ko zna da ih čuje i primeti; obogaćuje svoj život Dubinama i netaknutom Mudrošću koja nije s ovoga sveta. Deci ne traba vaspitanje. Deci treba vođstvo, podrška i Ljubav. Oni su pravi mali ljudi, koji vide sve što smo mi Veliki zaboravili. Deca osećaju miris lipe, osećaju istinu, znaju ko je pravi Drug. Deca odlaze u ono Društvo gde ih se podržava.
Nažalost, Veliki i Pametni, zaboraviše sve važno što su znali dok su bili deca. Odrasli su otišli u neke nebuloze, misleći da je zaraditi život, da je juriti put i da Je kupiti Ljubav. Brige ih pojedoše. Bezvezne teme zarobiše. Ali, božemoj, oni su Odrasli, pametni, dobro su, znaju sve kako, sofisticirani su, moderni, poštovani u društvu, modno usklađeni, voze dzipove, mogu da imaju što požele.
I, dođu i prođu neke godine…oluje…i čovek se priseti onog Deteta u sebi. Svih njegovih želja i snova. Svih nadanja i čistog srca. Svih prelepih namera o divnom svetu u kome se svi vole. I čovek zaplače, pitajući se što je ostalo od tog divnog deteta kakav je bio.
Ako je hrabar i mudar; čovek se vraća k Sebi. Napušta iluziju u koju je upao godinama i vraća se vrednostima Deteta u sebi. Nikad nije kasno probuditi to Dete. Pitati ga kako je, što želi i zagrliti ga.
To Dete ste Pravi Vi. Dete u vama je vaše vođstvo, Vaše Više Ja. Sledite Ga. Slušajte Ga. Negujte ga. Volite ga.
Zagrlite dete u vama i pustite ga da govori, misli i oseća. Ono je nepogrešivo. Ono je direktvo povezano sa Suncem. Ono zna vaš put. Povežite se sa detetom u vama. Vratite se Kući.
Nemojte da život prođe a vi niste primetili Dete u vama tj Sebe. To je vaša svrha i Put; Slediti Dete u Sebi.
Vaše Dete živi u Vama negde u području oko stomaka; ima li vazduha, kako se oseća, je li zaboravljeno? Oslobodite ga! Dopustite mu da poraste u vaše sadašnje godine i ZAIGRAJTE SE!!!
ČOVEK NE STARI ZBOG GODINA KOJE IMA, NEGO ZBOG ZATVORENOG UMA I NEČISTOG SRCA!!!
Neka Ljubav bude ljubljena!
Put srca
Pogledajte prilog 622427

Lep tekst :heart:...
 
" Hodeći kroz život osetim kako me u stopu prati dete u meni.
Dete, sa svom svojom ljubopitljivošću, naivnošću, nespretnošću, sa svom onom čistom dušom koja bez rezerve gleda dubokim, tamnim očima
u svet oko sebe, dete koje se rado i često smeje, koje se pentra kuda ne sme, pada i ustaje ...
Davno mu je zabranjeno da me u stopu prati, no dete k'o dete, ne sluša.
I onda kad uspe da se izvuče i izbije u prvi plan, kad izazove moj ljutit pogled i grdnju, stane i pogleda me prekorno, tužno, očiju koje prete da poplave svet..
I šta ću, pružem ruke, uzmem ga u zagrljaj i držim dugo, nežno i toplo, dovoljno dugo da mu vidim osmeh, dovoljno dugo da onovo bude spremno za skakutanje oko mene. Onoliko dugo koliko su ga mama i tata držali u krilu posle pada, onoliko dugo koliko su mu brisali suzice zbog ogrebotina i šaptali da više ne boli.
I kad osetim da je dete spokojno, mogu dalje.Mogu dovoljno daleko i mogu sve, bar do sledećeg susreta sa nemirnim detetom koje neposlušno i razigrano
u stopu prati staze kojima hodim.
Nemam prava čak ni ja da budem ljuta na to dete. Najmanje na njega.
Njegova vernost meni je moj nepresušan izvor najlepšem delu čoveka ... "

tuga-kod-dece-680x450.jpg
 

Back
Top