Dete & cigarete

Dete & cigarete

  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%

  • Ukupno glasova
    50
  • Anketa je zatvorena .
Jel ti to mene zavitlavas il se namerno pravis luda?
Ti svi nekulturni su bili kom 2. Jedan bracni par koji je trebao da dodje drugi dan slave i stvaaarno me mrzi da vise ponavljam i tebi ili kome vec treba da razume da sam odlucila da kao najveca nemajka, koja je sa svojim detetom pozvana u goste, odem na slavu kada je od strane domacina planirano da budemo beba i ja i nepusaci (samo ukucani koji zive u toj kuci, kom. 4). Eto sta cu ja takva sa bebom na slavi?!

Pod jedan smanji ton. Ja tebe nisam nazivala ni ludom ni nekulturnom, ti mene jesi...sad da ne ponavljam ono sto je puno puta receno na forumu, da to vise govori o tebi nego o meni. Procitala sam pazljivo tvoje postove, i ponovila si da je to bilo planirano onako a ispalo ovako bar tri puta. A ti si ta koja masis poentu - bilo planirano ili neplanirano, domacini nisu nasli za shodno da zamole te svoje druge goste da ne puse. Da li ti to nesto govori?
 
Кад сам у туђој кући повинујем се туђим правилима. Уколико ми та правила не одговарају - не одлазим код њих.
У својој кући ја диктирам правила.
 
Ne vidim da je iko apelovao na to da domacini treba da mole svoje goste bilo sta. Oni koji misle slicno kao ja, misle da je to do samog coveka, pusaca, da se tako ne ponasa u prisustvu dece ili drugih nepusaca. Bez da ih iko moli :eek: .
 
Ne vidim da je iko apelovao na to da domacini treba da mole svoje goste bilo sta. Oni koji misle slicno kao ja, misle da je to do samog coveka, pusaca, da se tako ne ponasa u prisustvu dece ili drugih nepusaca. Bez da ih iko moli :eek: .

Ne znam na koga mislis pod "iko", ali evo ja recimo, verovatno skroz pogresno, mislim da, ukoliko ti nesto smeta, to i kazes i da ne ocekujes da druga osoba po difoltu misli kao i ti, ili da ti cita misli uz pomoc telepatijez:)...Cisto, eto, meni se ucinilo da se ljudi onako nekako...razlikuju. Tako ima i onih kojima je normalno da na slavi, uz pice, zapale cigaretu zamisli:eek: Ali to mora da su se kumovi zeznuli, pa su pozvali neke levake na slavu, umesto sebi bliskih ljudi...Desi se svakom, sta ces. Bitno da si ih ti opomenula, da se ne zeznu po drugi put :rtfm:
 
A ja cu, posto si me lepo poducila da pusacima kao sto si ti ne pada na pamet da sami koriguju svoje ponasanje u prisustvu drugih ljudi, i gle cuda imaju zelju i potrebu da se krecu po mestima na kojima ima i drugih, da zamolim svakog pusaca da svoje navike ostavi za svoju intimu. Mozda i oni nekada nauce da zamole za dopustenje da zapale.
 
Ćao svima :)

Evo da se i ja javnem na ovu temu :

>>>Nažalost - pušač sam :rumenko: i to od svoje 14-te godine,sada mi je 38 !

U obe trudnoće sam se maximalno trudila da smanjim broj cigareta.
To radim i dan - danas,jer mi kao porodica živimo tj. obitavamo u jednoj prostoriji > muž je nepušač !

Tako da svoj dnevni unos tog puuustog nikotina uglavnom svodim na pre podnevne časove > dok su deca u školi a muž na poslu ! Svesna sam da sam u manjini i poštujem većinu ! Svo vreme su mi otvoreni prozori tj. napravim promaju -pa taman dok oni svi stignu - soba se provetri !
Jedna pakla cigareta mi traje 3 dana.Najradije bih da mogu da se rešim te prokletije(cigareta) i nadam se da ću u dogledno vreme TO i učiniti !

Najgore mi je kada nam neko dođe npr: kada slavimo deci rođendane ili kada nam je slava !

I ako sam pušač - smeta čak i meni a kamoli deci ! Onda moramo da se luftiramo satima...Čak me izluđuje ponašanje gostiju i nepoštovanje postavljene trpeze > jer ima likova koji ´ladno pale cigaru i puše nekome pod nos dok jede,uuufff straaašno !
Pa sam zbog toga uvela pravilo > Nema paljenja cigarete dok svi lepo ne završe obrok !

Možda sam baš zbog ovoga na pravom putu da ostavim cigarete i okrenem se zdravom životu !
- Nikad nisam zapalila cigaretu na ulici
- Dok spremam ručak
- Držim malo dete,svoje ili tuđe
- U kućama nepušača ne palim cigaretu
- Čak i nemam ONO zadovoljstvo koje ima većina pušača > da zapalim ´´pljugu´´ posle klope
- Često mi se događa da zaboravim da kupim ili ponesem ´´paklicu´´ kada idemo negde...

Sve u svemu što mi skoro reče moja doktorka : Pa ti i nisi baš neki pušač i u opšte mi nije jasno što se uopšte ´´bakćeš´´ sa tom gluposti ! Istina prava ....
 
Poslednja izmena:
Pušite li pred detetom?
Ako niste sami pušač, dozvoljavate li da se u prostoriji gde je vaše dete puši?
Kontrolišete li to ili ne?
Ako ne - u kom trenutku ste prestali da se osvrćete na to? Ili ste uvek dopuštali tako nešto?

1. ne, ni kada sam bila pušač.
2. da, ako nema druge opcije.
3. kontrolišem koliko sam u stanju. ne mogu da kontrolišem u tuđoj kući.
4. nisam uvek dopuštala...a deca su sad velika i idu na svakakva mesta, gde se i puši...vidim da one nisu pušači. samo me brine - dokle? z:(
 
Pusim...i kod kuce i van kuce.
Kada odem kod nekog u goste naravno pitam doamcina/domacicu da li smeta da zapalim.
Kod mene u kuci pusi se normalno.Ne kazem da je dobro,redovno vetrim stan,u sobi mog deteta se ne pusi,dok je bila beba stvarno smo izbegavali duvanski dim u stanu.
Shvatam ja...svi zelimo najbolje svojojd eci.
I dok su bebe,ili ako ne daj Boze imaju neki zdravstveni problem....ali mislim,(bez uvrede)da je preterivanje toliko stedeti decu od duvanskog dima.
sad,niko bas ko dodje u kucu ne sme da zapali cigaru,ne ide se kod onih ljudi koji stalno puse....nista se time ne postize,sta cete kada sa detetom odete u neki restoran/kafic....?
Ili deciji rodjendan...?
Ok svako ima svoj stav i misljenje i ponavljam lepo je ciniti sve da bi deca bila zdrava....ali u svemu treba imati mere.
 
Propusila sam u dvadesetpetoj godini (koje li budale)...nisam i neki pusac...zapalim tu i tamo...jednom, do dva put sedmicno, jer se sad trudim da ne pusim nikako..."potreba" za cigarom mi se javi samo kad navece izadjem i popijem dva-tri piva, e onda mi je baaaaaaaaaaaaas gust...
ali, kod nepusaca nikad nisam zapalila...kod mene gosti mogu da zapale samo u kuhinji pored otvorenog prozora,ne zbog toga sto mi smeta da mi puse u kuci, vec zato sto zivimo u 1sobnom stanu, i imam dete od godinu dana, a dnevni boravak mi je jos i decija i spavaca...ne svidja mi se kad mi dete boravi u zadimljenoj prostoriji, te istu napustam cim vidim da postaje nezdrava za dete...nemam sta koga da molim da gasi ili ne gasi cigaru, jer sam kod nekoga dosla na sopstvenu odgovornost i oticicu kad mi ne odgovara, bilo sta, ne samo cigare...
 

Pa sam zbog toga uvela pravilo > Nema paljenja cigarete dok svi lepo ne završe obrok !


Ej, ovo je prava stvar!
Ja ne mogu da shvatim toliki sebičluk pušača koji odmah posle jela pale cigaretu dok svi zajedno sedimo za stolom, a nisu svi završili sa jelom.
Ja jedem, a oni puše!!! z:((z:((z:((

I svaki put napomenem da mi smeta dim dok jedem i lepo zamolim da se ne pali cigareta dok svi ne završe sa jelom. Neko se napravi lud pa ipak zapali, a neko odloži pušenje, ali uz obavezno gunđanje z:(

Stvarno smo mi nepušači netolerantni z:cry:
 
o da,to sa pušenjem za stolom dok drugi još jedu i meni je odvratno...fuj...uuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaa za nas nepušače što smo taaaaaaaaaaaaaaaaako netolerantni i što nam to smeta,i što nam smeta ako mi truju dete sa nikotinom...još jednom uaaaaaaaaaaaaaaaaaa za nas...z:shock::evil:
 

Back
Top