Dete & cigarete

Dete & cigarete

  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%
  • Da - moje dete je naviklo na dim cigarete

    glasova: 5 10,0%
  • Ne - nisam u fazonu da je to ok

    glasova: 27 54,0%
  • Ponekad kad neko dođe zapali cigaretu ali mi ne pušimo

    glasova: 9 18,0%
  • Ne mogu da insistiram da se ne puši na mestu koje nije naša kuća, mora da se prilagodi

    glasova: 10 20,0%
  • Ne obraćam pažnju na to

    glasova: 2 4,0%

  • Ukupno glasova
    50
  • Anketa je zatvorena .
Nas dve smo sinoc bile sa mojom mamom u nekoj poseti.Deca su se igrala u jednoj sobi,mi smo sedeli u drugoj..Od nas pet zena njih 4 su pusile...Strasno...U jednom trenutku sam ustala i otvorila prozor i rekla im:Udavih se zene imajte milosti..Dete je par puta uslo u tu sobu da nesto pita i kada smo izasle i krenule kuci,njena kosa,garderoba..sve je uzasno smrdelo...O mojim stvarima da vam ne pricam...:evil:
Dobro, ja sam bila u manjini sinoc i u tudjoj kuci ali ocekujem da kada neko ko dodje kod mene u kucu prvi put(svi koji dolaze redovno znaju.:mrgreen:.)pita da li nam smeta i da li se u nasoj kuci pusi..Necu da perem zavese i jastucnice jednom nedeljno zbog takvih...
Zia,ja te potpuno razumem...i podrzavam!:)
 
Nema pusenja pred dijecom,to je stvarno ruzno!

U mojoj kuci se izlazi na terasu na pusenje,moji roditelji, pa cak i kod jednih prijetelja kada mi odemo izlaze ljudi iz svoje kuce da puse na terasi jer nece pred dijecom!!

Ovde u It kazne su velike ako te i PARKU (znaci na i otvorenom prostoru) vide da pusis u blizini dijece ili trudnica! A na svim javnim mijestima je zabranjeno pusenje i nema cile-mile!

To o pusenju u trudnoci,nemogu da vjerujem da doktori kazu tako nesto,pa danas dr brane odredjenu vrstu hrane jer bi mogla naskoditi dijetetu(pogledajte na pdf trudnice)a kamoli cigare!
 
poenta je da ako planiras da prestanes da pusis radi trudnoce (sto svi doktori preporucuju) - uradis to prije nego sto uopste zatrudnis i das tijelu vremena da se vrati u normalu
jer u suprotnom (prekidanje tokom trudnoce) ima vise stete nego koristi
 
Nema pusenja pred dijecom,to je stvarno ruzno!

U mojoj kuci se izlazi na terasu na pusenje,moji roditelji, pa cak i kod jednih prijetelja kada mi odemo izlaze ljudi iz svoje kuce da puse na terasi jer nece pred dijecom!!

Ovde u It kazne su velike ako te i PARKU (znaci na i otvorenom prostoru) vide da pusis u blizini dijece ili trudnica! A na svim javnim mijestima je zabranjeno pusenje i nema cile-mile!

To o pusenju u trudnoci,nemogu da vjerujem da doktori kazu tako nesto,pa danas dr brane odredjenu vrstu hrane jer bi mogla naskoditi dijetetu(pogledajte na pdf trudnice)a kamoli cigare!

Meni su bas tako rekli...smanji,ali potpuni prestanak moze da skodi detetu...ustvari,misli se najvise na krizu,uzasno sam bila nervozna.
Cula sam da zena koja pusi,bar 2god. pre planiranja deteta,treba da ostavi cigarete,jer toliko treba organizmu da se ocisti...
Sada sam veci protivnik cigareta od nekoga ko nikada nije zapalio...ali...trudnoca nikako nije period za odvikavanje od pusenja.
 
Meni su bas tako rekli...smanji,ali potpuni prestanak moze da skodi detetu...ustvari,misli se najvise na krizu,uzasno sam bila nervozna.
Cula sam da zena koja pusi,bar 2god. pre planiranja deteta,treba da ostavi cigarete,jer toliko treba organizmu da se ocisti...
Sada sam veci protivnik cigareta od nekoga ko nikada nije zapalio...ali...trudnoca nikako nije period za odvikavanje od pusenja.

A ako joj se potpuno ogade cigare da li i onda treba da nastavi sa pušenjem?
 
Kod nas u kuci se pusi - sva sreca jer mozemo da izolujemo prostoriju u kojoj je pusenje dozvoljeno pa se dim ne oseca u drugim prostorijama. Dete ne sme da boravi ni blizu dima te ga ne vodimo na slave, u kafane, kafice. Samnom u kancelariji radi jedan fini skup zagrizenih pusaca, ali ja sad moram priznati da ni njih ni njihovu decu nikada nisam osetila da smrde na bilo sta - cak naprotiv. To je vise pitanje licne higijene.

A sto se licnog primera tice - ja ne volim da vidim majku koja pusi pred detetom iako sam sama pusac. Mislim, koji kredibilitet imam jednog dana kad budem pocela da objasnjavam zasto je pusenje lose? Nadam se da cu do toga dana i ja potpuno prestati
 
Poslednja izmena:
A ako joj se potpuno ogade cigare da li i onda treba da nastavi sa pušenjem?

ne znam,nisam pitala...:lol:

Meni su tako rekli...sta znam,meni u trudnoci nije bilo muka,uopste,nisam nikakvih problema imala,sa hranom,pa ni sa cigaretama...na zalost.

Meni nisu jasne zene kojima se u trudnoci ogade cigarete,ne puse par meseci i ponovo pocnu kada se porode...
 
ne znam,nisam pitala...:lol:

Meni su tako rekli...sta znam,meni u trudnoci nije bilo muka,uopste,nisam nikakvih problema imala,sa hranom,pa ni sa cigaretama...na zalost.

Meni nisu jasne zene kojima se u trudnoci ogade cigarete,ne puse par meseci i ponovo pocnu kada se porode...

Znaš da sam i ja ex pušač pa ti pričam sa tog aspekta... ako žena dovoljno shvata štetnost duvana u trusnoći i ako ima zaista jak motiv ostaviće cigarete bez problema, bez ijedne krize... znam puno osoba koje su ostavile cigarete onog dana kada su shvatile da su trudne i više im nije palo na pamet da pripale... Radi se samo o tome ko ima koliki motiv da ostavi. Ako ostavljaš zato što ti je dr rekao onda logično da ćeš imati klasične stresne krize. Ako ostavljaš zato što ti tako želiš onda verovatno krize nećeš ni imati. Složićemo se da sam nikotin ne pravi neku wwaaauuu krizu, to pravi naš mozak!
Konfuzno.. dal' je neko skapirao šta sam htela da kažem... :mrgreen:
 
Znaš da sam i ja ex pušač pa ti pričam sa tog aspekta... ako žena dovoljno shvata štetnost duvana u trusnoći i ako ima zaista jak motiv ostaviće cigarete bez problema, bez ijedne krize... znam puno osoba koje su ostavile cigarete onog dana kada su shvatile da su trudne i više im nije palo na pamet da pripale... Radi se samo o tome ko ima koliki motiv da ostavi. Ako ostavljaš zato što ti je dr rekao onda logično da ćeš imati klasične stresne krize. Ako ostavljaš zato što ti tako želiš onda verovatno krize nećeš ni imati. Složićemo se da sam nikotin ne pravi neku wwaaauuu krizu, to pravi naš mozak!
Konfuzno.. dal' je neko skapirao šta sam htela da kažem... :mrgreen:

Razumem,i ja sam ex pusac...ali tada ocigledno nisam bila spremna...to je valjda ona sebicnost,i sada me grize savest zbog toga.
Nikotin iscezne za 2 dana iz organizma...ali iz glave malo duze...razumem sta hoces da kazes.:ok:
 
Razumem,i ja sam ex pusac...ali tada ocigledno nisam bila spremna...to je valjda ona sebicnost,i sada me grize savest zbog toga.
Nikotin iscezne za 2 dana iz organizma...ali iz glave malo duze...razumem sta hoces da kazes.:ok:

:super:
U odvikavanju sami sebi pravimo stres! Hvala milom Bogu da sam se ratosiljala tog smrada, i ja i mama... i što je najzanimljivije u bližoj okoliki imam možda 2 pušača... u zgradi sa 5 stanova - nijednog! :klap:
 
Znaš da sam i ja ex pušač pa ti pričam sa tog aspekta... ako žena dovoljno shvata štetnost duvana u trusnoći i ako ima zaista jak motiv ostaviće cigarete bez problema, bez ijedne krize... znam puno osoba koje su ostavile cigarete onog dana kada su shvatile da su trudne i više im nije palo na pamet da pripale... Radi se samo o tome ko ima koliki motiv da ostavi. Ako ostavljaš zato što ti je dr rekao onda logično da ćeš imati klasične stresne krize. Ako ostavljaš zato što ti tako želiš onda verovatno krize nećeš ni imati. Složićemo se da sam nikotin ne pravi neku wwaaauuu krizu, to pravi naš mozak!
Konfuzno.. dal' je neko skapirao šta sam htela da kažem... :mrgreen:

Ja jesam skapirala,i meni je trudnoca bio vec dovoljno veliki motiv da prestanem pusiti bez i jedne krize tokom cijele trudnoce e kada sam se porodila pocelo opet da me vuce!! Eto budale skoro godinu i po sam bila bez pusenja i to se cudila sama sebi sto sam uopste pusila i sada sam opet pocela,ono kao jednu sada u drustvu pa necu vise i opet sam se navukla!
 
Razumem,i ja sam ex pusac...ali tada ocigledno nisam bila spremna...to je valjda ona sebicnost,i sada me grize savest zbog toga.
Nikotin iscezne za 2 dana iz organizma...ali iz glave malo duze...razumem sta hoces da kazes.:ok:

Nemoj da te grize savijest,nije to sad nikakav bauk sto si poneku zapalila u trudnoci!
A ovo sto si sada prestala da pusis to je za pohvalu!
 
Kod nas u kuci se pusi - sva sreca jer mozemo da izolujemo prostoriju u kojoj je pusenje dozvoljeno pa se dim ne oseca u drugim prostorijama. Dete ne sme da boravi ni blizu dima te ga ne vodimo na slave, u kafane, kafice. Samnom u kancelariji radi jedan fini skup zagrizenih pusaca, ali ja sad moram priznati da ni njih ni njihovu decu nikada nisam osetila da smrde na bilo sta - cak naprotiv. To je vise pitanje licne higijene.

A sto se licnog primera tice - ja ne volim da vidim majku koja pusi pred detetom iako sam sama pusac. Mislim, koji kredibilitet imam jednog dana kad budem pocela da objasnjavam zasto je pusenje lose? Nadam se da cu do toga dana i ja potpuno prestati

Za mene nije vazno da li dijeca smrde ili cu ja da imam kredibilitet,ne pusim u njihvom prisustvu iskljucivo radi njihovog zdravlja!
 
Pusac sam 20 godina.Nikad nisam prestajala osim u vreme prve trudnoce i dojenja.U decjoj sobi nije bilo pusenja ali u drugim i pored njihovog prisustva da iako sam svesna svega u vezi toga.Kad sam u tudjoj kuci ili u kolima pitam je li to dopusteno i ako znam da domacinima to smeta tada ne pusim ali ako takvi dodju kod mene kuci moraju da se suoce sa mojim porokom jer na svom terenu se ne odricem.
 
Za mene nije vazno da li dijeca smrde ili cu ja da imam kredibilitet,ne pusim u njihvom prisustvu iskljucivo radi njihovog zdravlja!

O kredibilitetu - palo mi je napamet kad je moja drugarica, sa sve cigaretom u ruci, objasnjavala svom 5-godisnjem sinu da je pusenje lose. I na sva pitanja strpljivo odgovarala. Dete je gledalo kao da je poludela. Negde pri kraju price, kad je vec obradila i bolesti, dete je vristeci istrcalo iz sobe ubedjeno da ce mama sutra da umre. POla sata kasnije se smirio i nastavio da se igra olovkom oponasajuci njene pokrete ruke prilikom pusenja
 
Uspela sam da ostavim taj otrov!!! :worth:
No,pre toga,dok sam jos bila pusac... Porodila se drugarica i ja krenem kod nje da vidim bebu,te lepo ostavim svoju kutiju cigareta kuci,jer ne planiram tamo da zapalim ni uz kafu zbog bebice.... Medjutim....ona uzima dete u narucje,pali cigaretu i pita mene :"Sta? Ti vise ne pusis?" :eek::dash::dash: Strasno!!!
 
O kredibilitetu - palo mi je napamet kad je moja drugarica, sa sve cigaretom u ruci, objasnjavala svom 5-godisnjem sinu da je pusenje lose. I na sva pitanja strpljivo odgovarala. Dete je gledalo kao da je poludela. Negde pri kraju price, kad je vec obradila i bolesti, dete je vristeci istrcalo iz sobe ubedjeno da ce mama sutra da umre. POla sata kasnije se smirio i nastavio da se igra olovkom oponasajuci njene pokrete ruke prilikom pusenja

Joj jadno dijete:sad2:
 
Uspela sam da ostavim taj otrov!!! :worth:
No,pre toga,dok sam jos bila pusac... Porodila se drugarica i ja krenem kod nje da vidim bebu,te lepo ostavim svoju kutiju cigareta kuci,jer ne planiram tamo da zapalim ni uz kafu zbog bebice.... Medjutim....ona uzima dete u narucje,pali cigaretu i pita mene :"Sta? Ti vise ne pusis?" :eek::dash::dash: Strasno!!!

Cestitke za ostavljanje! Poz:ok:
 
meni je jasno da se neko navukao na nikotin, ok, voli da pusi, zadovoljstvo mu je to neko, ali je svestan da to sto radi nije dobro, pa makar svoju decu postedi udisanja smrada.
ali ovi sto misle da ne rade nista lose i da nikom nece naskoditi malo dima i katrana, e takve ... bolje da cutim.
 
evo sam malko surfala cisto da se inormisem

dim cigare sadrzi (pred nikotina) -

1) Cyanide: It is a chemical compound that contains a cyano group.
2) Benzene: also known as Benzol is an organic chemical compound that is a flammable and colorless liquid.
3) Formaldehyde: is a compound in the form of gas that has a very pungent smell.
4) Methanol (wood alcohol): is the simplest alcohol that is also known as methyl alcohol.
5) Acetylene (the fuel used in welding torches): is an unsaturated chemical compound that is also the simplest alkyne hydrocarbon.
6) Ammonia: is found everywhere in the environment but is very toxic in combination with certain elements.

a sama cigara (There are more than 4,000 ingredients in a cigarette other than tobacco) izmedju ostalog i ovo:

Ammonia: Household cleaner
Angelica root extract: Known to cause cancer in animals
Arsenic: Used in rat poisons
Benzene: Used in making dyes, synthetic rubber
Butane: Gas; used in lighter fluid
Carbon monoxide: Poisonous gas
Cadmium: Used in batteries
Cyanide: Deadly poison
DDT: A banned insecticide
Ethyl Furoate: Causes liver damage in animals
Lead: Poisonous in high doses
Formaldehiyde: Used to preserve dead specimens
Methoprene: Insecticide
Megastigmatrienone: Chemical naturally found in grapefruit juice
Maltitol: Sweetener for diabetics
Napthalene: Ingredient in mothballs
Methyl isocyanate: Its accidental release killed 2000 people in Bhopal, India in 1984
Polonium: Cancer-causing radioactive element

poduza lista (tri strane) na --> http://quitsmoking.about.com/cs/nicotineinhaler/a/cigingredients.htm

bebi je bolje da se navikava na cigare? :confused:
super majka, nema sto....

i malo slikovitije...
partsofcigarette.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top