Dermatologija

--------------------------------------------------------------------------------

Kod deteta (14god.)jos od bombardovanja se POVREMENO, i to obicno od marta do septembra,javljaju bele fleke na kolenima i bradi. Posle mazanja kremom iz Dimitrovgrada i uz suncanje fleke se povlace, ali sledece godine se opet pojave. U decjoj klinici kazu nije vitiligo, kod dermatologa tvrde nije vitiligo, ne kazu sta je???
 
E probah ja onaj Odaban, i super je,preporucuju ga i za dlanove.Probaj, neces se pokajati, ja sam sad bas relax, nema onog odvratnog znojenja i fleka na majicama. eto nadam se da ce ti pomoci.
 
ja tih problema sam imala od svoje 13 godine... svasta sam probavala, isla kod dermatologa, pila tablete, koristila na stotine krema i ostalih cuda, isla kod kozmeticarke, al nista mi nije pomagalo, naprotiv samo je postajalo gore... brat je imao istih problema... medjutim njemu je to vremenom proslo kao i meni bez ikakvih preparata... sada se svremena na vreme pojavi po neka al nije tako strasno kao pre...
 
Za prethodnu devojku koja se javilai rekla da je proslo samo od sebe, KAKO?!! Volela bih i ja da prodje, dal samo od sebe ili nekim cudom, ali nece....
Ajde neko strucan i (ili) ozbiljan da pomogne da se ucini bar korak ka resenju problema.
Prvo ono sto me strasno zanima je lecenje akni laserom. Jel' neko ima iskustva sa tim? Planiram da zakazem pregled pa cu videti dalje... Dobro bi doslo svako iskustvo ili komentar na tu temu!
Drugo, zanima me da li postoji neka metoda uzimanja brisa akni ili slicno gde bi moglo da se leci na osnovu 'opipljivih' analiza, da li je to uopste bitno, a ne samo vizuelno, tj. pogledaju te i onda svima ista terapija?!
I trece jel' postoje neki preparati, tablete i sl. koji pomazu da se resi taj problem, negde sam videla reklamu za neke vitaminske tablete kojima se resava ovaj problem (naravno navodi se slucaj kako nista drugo nije pomoglo dok to nije probano).
Hvala svima, i ajmo vec jednom da resavamo ovaj problem!!!!!
 
Za mene lično je ovo VEOMA ozbiljna tema, jer se borim sa psorijazom cca. 20 godina! USPELA SAM DA POMOGNEM SEBI, i dovedem svoj organizam u fazu da imam tek po neku crvenu tackicu, i to stanje vec duže vreme odrzavam (cca. 5 godina). Od srca želim sa svima da podelim šta sam sve ja preduzela da bih došla do ovih rezultata i da bih te rezulatate održavala i čak još napredovala u cilju izlečenja!
Odmah da se razumemo da mi je u jednom periodu života, cela površina kože bila prekrivena psorijatičnim promenama – dakle, agonija!
Ono sto je najvažnije: nas lični pristup ovom oboljenju mora biti holistički! (Holistika polazi od osnovne ideje da telo, um i duh čine jednu nerazdvojnu celinu i da je pojedinac čvrsto vezan za okolinu, društvo i svet u kome živi. Holistički stavovi u lečenju su zasnovani na određenim pretpostavkama: prvo, zdravi smo onda kada naše telo/um/duh egzistiraju u dinamičnoj razvnoteči blagostanja. Iako smo fizički sastavljeni od ćelija, tkiva i organa, nijedan deo nas ne može da bude shvaćen kao izolovani entitet; već su svi međusobno i skladno povezani.)
Kada ovo znamo, jasno je da ono čime se psorijaza tretira spolja (kreme, masti, kupke, biljne otopine, i tako dalje) samo ZALEČUJU POSLEDICU STANJA NAŠEG ORGANIZMA. Istina je da neki od tih tretmana mogu da nam pomognu da nam trenutno olakšaju muke, ali nas NEĆE IZLEČITI. Kod ovog oboljenja većina pristupa lečenju posledice (promene na koži), a ne lečenju uzroka. Najverovatniji uzrok psorijaze je veliki stres, ili niz stresnih situacija, na koje telo odreaguje psorijazom (ili nekim drugim psihosomatskim oboljenjem). Laički rečeno, telo se psorijazom «brani» i «signalizira» po njega nepovoljnu situaciju.

PSORIJAZA JE STANJE CELOG ORGANIZMA – pa je potrebno preduzeti lečenje celog organizma! Mnogi od nas su morali da prodju kroz svoja lična iskustva raznih terapija da bi shatili šta je preporučljivo raditi, a šta treba izbegavati.
Pokušaću ovde, u kratkim crtama, iz svog iskustva (jer razni doktori te stvari nisu znali ili nisu shvatili da je potrebno da kažu, a neki su mi i pogrešno savetovali, pa su izazvali veću štetu nego korist), da najpre preporučim šta je poželjno preduzimati, a za šta su meni bile potrebne godine da shvatim, pa ću možda nekome skratiti taj period da sebi pomogne. Navešću tehnike samopomoći, ali i konkretne mere, tj. terapije koje sam preduzimala.

MENTALNI STAV – SAMOPOMOĆ:
Najpre, potrebno je sebe prihvatiti takvima kakvi ste – sa psorijazom, ali je ne prihvatati kao deo sebe (u smilu: moja ruka je deo mene, ali psorijaza nije!). U interakciji sa okruženjem, potrebno je ponašati se kao da ona ne postoji – NE SAKRIVATI SE OD LJUDI. Ne davati joj na značaju – preterano isticanje, pričanje, razmišljanje, samosažaljenje – BAVITI SE NJOME SAMO U CILJU NALAŽENJA REŠENJA – BEZ KUKNJAVE! Autosugestija može mnogo da pomogne (ili da odmogne – zato paziti – jer kakvo je stanje našeg uma – takvo je stanje našeg tela). Preporučujem sledeće knjige: «Kako da izlečite svoj život», autor Lujza Hej i «Kako gospodariti sobom», autor Emil Kue. Lake su za čitanje, a obiluju korisnim savetima kako sugestijom i raznim mentalnim vežbama možete sebi mnogo da pomognete. Naučite da volite sebe i da na prvom mestu VOLITE SVOJU KOŽU!

ISHRANA:
Postoje propisane dijete (mada ih ja lično nisam koristila), ali ono što je najvažnije: IZBEGAVATI VISOKOKALORIČNU HRANU! Poželjno je jesti ribu iz severnih mora. Potrebno je unositi dovoljno vitamina C, i Omega 3 – masne kiseline (u kapsulama ribljeg ulja).
Medjutim, ono što mi je najviše pomoglo je hrana koju proizvodi kompanija Herbalife! Pošto je to visokokvalitetna, a niskokalorična, precizno izbalansirana hrana, sa dodatkom omega 3 masnih kiselina i sa dodatkom mono i poli zasićenim masnim kiselinama.
Ovim načinom ishrane sam se dovela u situaciju da uopšte više ne mažem na lice masti na bazi kortizona, a da mogu da izadjem na ulicu, a da me koža ne zateže... više o tome sam pisala u temi foruma Krstarice: Rekreacija – Herbalife.


NEGA KOŽE:
Oprez: za negu kože i ublažavanja psorijatičnih promena koristiti samo proverene preparate bakteriološki ispravne, od proverenih proizvodjača. Molim vas, nemojte se «igrati» i eksperimentisati sa neproverenim kremama – ja sam lično doživela da sam mazala neke gluposti, pa sam posle jedva izlečila nove probleme, osipe i fleke po koži koje su tim kremama bile izazvane!
Ne bih znala da preporučim neku odredjenu kremu ili mast, jer sam ih ja koristila samo da mi trenutno olakšaju situaciju, a uglavnom su to bile masti na bazi kortizona. (Obratite pažnju da je ovo rečenica u prošlom vremenu, jer više nisam prinudjena da ih mažem!) Nekada se proizvodio «Vipsogal» za koji sam sigurna da mi je pogoršao stanje. ZATO: OPREZ!

NEGUJTE I VOLITE SVOJU KOŽU – ONA JE NAŠ NAJVEĆI ORGAN!
Za negu kože ja koristim uobičajena blaga mleka za telo, koja su preporučena za suvu kožu!
Sunčanje mi je mnogo pomoglo. Naravno, treba biti oprezan, jer nam je ozonski omotač oštećen, i zračenja su velika, pa poštujte savete koji su dati kako, kada i koliko se izlagati prirodnom suncu. Dalje, tu su i solarijumi, protiv kojih ima nekih studija, ali ja ih ipak koristim, jer mi je i to pomoglo u jednom trenutku. Preporuka za solarijum: najvše 20 minuta nedeljno!

Nemojte biti agresivni prema svojoj koži, jer bilo kakav «atak» na kožu, fizički, mehanički pogoršava stanje. Dakle, nemojte nipošto raditi sledeće:

1. KOZMETIČKI TRETMANI sa voćnim kiselinama, grubim pilinzima i «cedjenjem», tj. mehaničkim istiskivanjem sadržaja iz pora (Ovo je možda i najvažnije, jer se meni od čestih i upornih kozmetičkih tretmana stanje na licu znatno pogoršalo, pa mi je posle trebalo skoro godinu dana da se koža lica zaleči, i tek od pre nekoliko meseci sam se dovela u situaciju, uz pomoć Herbalife hrane, da prestanem da mažem koritzone na lice da bih mogla medju ljude!)
2. tetovaža, trajna šminka tetovažom
3. odstranjivanje malja brijanjem – može depilacija hladnim pčelinjim voskom
4. farbanje kose i obrva (pogoršava situaciju, mada se ja ipak i dalje farbam)

Takodje, izbegavajte cigarete, gazirana pića, alkohol; izbegavajte dugo noćno sedenje i po podnevno spavanje. Budite umereni u svemu, ali nemojte svoje telo mučiti preteranim odricanjima od svega.

MOJE TERAPIJE (za koje sam sigurna da su mi donele najbolje i najtrajnije rezultate):

1. MIKROTALASNA REZONANTNA TERAPIJA (MRT)
2. HOMEOPATIJA
3. HERBALIFE REŽIM ISHRANE

Čini mi se da bilo koje prve dve (jer su donekle srodne), u kombinaciji sa Herbalife hranom su dobitna kombinacija! Ukoliko je neko sa ovim problemom zainteresovan za neku od ovih terapija – neka ostavi ličnu poruku, ili pise na e-mail: maggie@sezampro.yu , pa ću proslediti dalje informacije.

Izvinjavam se unapred, ako sam nesto vazno propustila da napisem, a ono što se u medjuvremenu setim, dopisaću. Još jednom, podsećam da je sve ovo samo i isključivo iz mog ličnog iskustva, dakle, ono što Vam se učini da može da skrati period patnje sa psorijazom, prihvatite, ono što Vam se učini bezveze – zanemarite.
Takodje, volela bih da i drugi koji su ovaj problem bar delimično savladali – podele svoje iskustvo sa onima koji se tek bore, a i mi veterani ćemo naći nešto za sebe!

Pozdrav svima,
Megi
 
cojka:
Da li se psorijaza moze preneti sa osobe na osobu i na koji nacin?

NE - psorijaza nije zarazno oboljenje! Ne moze se preneti sa "osobe na osobu" ni pod kojim uslovima! Jer je ne izaziva ni virus ni bakterija!

Ja, iz svog iskustva smatram da psorijaza uopste nije kozno oboljenje (iako se tako tretira), mada se njene posledice manifestuju na kozi, zglobovima, noktima... (moguc je psorijatični artritis u poodmakloj fazi)

Postoji genetska predispozicija na oboljenje, sto ipak ne znaci da ce se i ispoljiti u narednim generacijama.
 
dermatolog:
Bez zelje da bilo koga povredim,pitam sve:Kako mislite da , za oboljenje ,za koje josh nije nagjen etioloshki faktor (uzrok),pritom se ne radi samo o promenama na kozi,vec se desi i neshto"dublje" u organizmu,moze da pomogne nekakav caj ili krema koju priprema neki travar???!!!

Draga doktorka, ne znam zasto vicete i nervirate se..ko god otkrije lek odlicno, ja bih samo volela da to bude za moga zivota..
Ja dugo cekam to...od svoje 8 god, sad mi je 26.
Nisam imala bas lepa iskustva sa doktorima, a posebno za to da se ispostavi da nije bila psorijaza tamo gde je izlecena alternativnom metodom...interesantno, pa posle 18 god mogu i u mraku da osetim sta je psorijaza a sta neka dr promena na kozi.
Evo MOG ISKUSTVA I SAZNANJA u vezi psorijaze:
Kao mala imala sam pokriveno 70% koze, dijagnozu je postavio stari dr Lalosevic... nakon puberteta mi se prilicno povukla. Ostalo je samo na laktovima, kosa i ponegde na telu. U jednom stresnom periodu moga zivota izbijala mi je i na licu, pa su mi neke biljne kreme pomogle.
Naravno slazem se da lek nece doci spolja, jer koliko sam ja saznala PROCES NASTAJANJA psorijaze je sledeci (za sve koji to iteresuje posto mi to nijedan moj doktor do sad nije objasnio pa evo sve sto sam ja saznala), a naravno ne zna se da li je to zaista i u potpunosti tako...
Dakle, pogresni signali u nasem imuno sistemu salju poruku da se celije koze ubrzano razvijaju i to na svaka 3-4 dana (umesto uobicajenog 30-dnevnog ciklusa i tako nesazrele izbijaju na povrsinu koze stvarajuci ljuspaste povrsine. I za to je posebno krivo neko belo krvno zrnce, zvano "T cell". Ona inace ucestvuju u zastiti organizma od infekcija, ali u slucaju psorijaze reaguju greskom i postaju toliko aktivna da izazivaju druge imuno reakcije, sto vodi brzem obnavljanju celija koze.
Cula sam za neke injekcije koje se ispituju u Americi koje se pokazuju odlicno ali koje direktno uticu na nas imunitet, tako da pre svake mora da se radi analiza krvi radi provere da li je ozbiljno narusen imunitet...da li je jos neko cuo nesto o tome?
Sto se tice nasledja, istrazivanja pokazuju da je 1/3 obolelih (u Americi) imalo istoriju psorijaze u porodici. Na njima su vrsena ispitivanja i u velikom br porodica je identifikovan gen povezan sa bolescu.
Sto se tice zahvacenosti koze bolescu, zahvacenost do 2% koze smatra se najblazim, od 3-10% srednjim, a preko 10% sirom zahvacenoscu (1% KOZE JEDNAK JE OTPRILIKE VELICINI DLANA).
Naravno postoje razliciti oblici psorijaze i verujem da lecenje mora biti prilagodjeno ako ne svakome individualno, ono bar vrsti psorijaze...moja je PSORIASIS VULGARIS.
Do pronalaska leka i dodele te Nobelove nagrade, ja bih bila zadovoljna periodima bez tih ruznih dodataka nesazrelih celija koze na meni, tako da sam probala svasta i trenutno mazem neku narodnu kremu koja mi pomaze (zbog doktorke - ne leci nego ZALECUJE)...sta god ja sam trenutno zadovoljna u nadi do trajnog leka.
 
I ja , koj sam se veceras prvi put registrovao na ovom forumu ,imam u familiji slican zdrastveni problem.Moj sin koji ima sedamnaest godina , prije nekoliko meseci (ovog leta) dobio je psorijazu.Ona se najvise ispoljila po unutrasnist dlanova , na laktovima i kolenima kao i pod pazuhama i na ledji.U Skoplju u privatnoj dermatoloskoj ordinacii su nam predlozili izraelsku terapiju ..Cure light.. koja se sastoji od zracenja obolelih mesta jakim zracima na bazi lasera(oko 300 dzula-ako sam dobro razumeo??)Prije zracenja obolela mesta se tretiraju 10%-silicilnom mascu , za da koza omekne i izgube ljuspe , a posle terapije mazemo ..Dermoxin.. Posle 15 terapija sve se ocistilo osim po dlanovima , gde terapija ,barem zasad pomaze samo simbolicno.Ovo zlo me nateralo da ..setam.. po netu kao lud .Pronasao sam hiljadu sajtova o psorijazi ,njenom zalecenju , a bogami i izlecenju.Ne moze covek da uspostavi kriterij.Najnovije sam citao na sajtu www.doktor.co.yu-forum o nekim novim mastima(ili lekovima) koji daju strasno dobre rezultate ali nus-pojave jos nisu ispitane.Videcu kako se zovu i zakacicu ih na ovom forumu.Hteo bih strucno mislenje onih na ovom forumu koji ocigledno zivotna bransa im je dermatologija.Isto tako ne potcenjujem i nadrilekare.Lek kosta pet dinara-samo ga treba naci.Isto tako bih hteo komentar od strucnjaka za mast ..TEER-LINOLA-FETT..
 
Supica:
Dakle, pogresni signali u nasem imuno sistemu salju poruku da se celije koze ubrzano razvijaju i to na svaka 3-4 dana (umesto uobicajenog 30-dnevnog ciklusa i tako nesazrele izbijaju na povrsinu koze stvarajuci ljuspaste povrsine. I za to je posebno krivo neko belo krvno zrnce, zvano "T cell". Ona inace ucestvuju u zastiti organizma od infekcija, ali u slucaju psorijaze reaguju greskom i postaju toliko aktivna da izazivaju druge imuno reakcije, sto vodi brzem obnavljanju celija koze.
Ovo je potpuno tačno! Dakle, to je ono sto se desava sa ćelijama kože ljudi obolelih od psorijaze. Ali, uzrok zašto se to dešava, je još uvek nepoznat - pa kad budemo znali uzrok, znaćemo i lek, a dotle.... ja sam za sebe shvatila šta je ono što mi najviše odgovara, prija i pomaže, ali više kožu ne tretiram nikakvim tzv. lekovitim kremama i mastima, jer i dalje tvrdim da taj vid terapije samo ZALEČUJE posledicu, dakle, rešava problem samo privremeno, a pri tom je i dosadan za primenu.
Sama činjenica da do ljuspica na koži dolazi usled "pogrešno poslatih signala našem imunom sistemu" je meni dokaz da mi nikakve kreme neće pomoći da sistem mog kompletnog organizma dovede u harmoniju. Naravno, ja negujem svoju kožu, dajem joj maximum nege (kupke, mleko za telo, maske za kožu lica...) sve najbolje biram za svoju kožu, ali se ne bavim psorijtičnim promenama na koži u smislu da njima posvećujem posebnu pažnju i da ih tretiram nekim grozotama (izmedju ostalih "krema", predlagali su mi i topovsku mast!!!!)
Ovo je problem koji mora da se rešava iznutra, jer je tu i nastao.
Ceo organizam mora da se vrati u harmoniju, jer meni se čini da je većina oboljenja neka disharmonija u organizmu. Organizam je po svojoj prirodi zdrav i teži harmoniji, ali, ipak naš um mora da uspostavi tu harmoniju.
Kada sumiram sve što sam preduzimala za poslednjih 20-ak godina u cilju oslobađanja od psorijaze, jasno mi je da sam morala da poštujem tri vida "HRANE" da postignem odličan rezultat koji imam:
- Hrana kojom hranim telo iznutra - ono što jedem
- Hrana kojom hranim telo spolja- ono čime negujem kožu
- Hrana kojom hranim um - misli koje stvaram, ubedjenja, strahovi, emocije, stresovi...
Prve dve "hrane" su jednostavne, vrlo brzo se vidi šta prija, šta ne prija, od čega je bolje, pa i moguće je posavetovati se sa nekim... (ja koristim Herbalife hranu i iznutra i spolja, jer sam sigurna da tu ima sve što mi treba), ali! najteže je ovo treće - misli kojima hranimo svoj um (bar je meni to bilo najteže), a sigurna sam da je tu više od pola izlečenja.

Meni se psorijaza proširila onog momenta kada mi je dijagnostikovana i kada su mi doktori :confused: objasnili da je to neizlečivo (???? neizlečivo jer oni ne znaju lek - kako se čovek igra Tvorca), a da mi pri tom nisu rekli kako da se ponašam sa svojom kožom, kako da je negujem, šta i kako da jedem, i umesto da me uteše, oni su svojim stavom, ti doktori, dermatolozi, pomogli da mi se stanje pogorša - dok nisam stvar uzela u svoje ruke i počela lečenje svog organizma, a ne lečenje psorijaze.

PS - ja se izvinjavam svim doktorima dermatolozima koji nisu ovakvi na kakve sam ja nailazila (nemarne, nezainteresovane, nebrižne)
 
Imama ga vec vise od 20.godina.Probao sam svasta-nije pomoglo.Sad sam na nekoj izraelskoj terapiji koja se zove ..Cure light..Kombinacija laserskih-uvb zraka(jacina max.5 dzula-ako sam dobro razumeo) i kreme ..Protpic.. od 0,1%.Rezultati-simbolicni.Sad sam na 15-oj terapiji.Rekli su mi da treba najmanje 25-30 pa da se vide kakvi-takvi rezultati.
 
MegiS:
Ovo je potpuno tačno! Dakle, to je ono sto se desava sa ćelijama kože ljudi obolelih od psorijaze. Ali, uzrok zašto se to dešava, je još uvek nepoznat - pa kad budemo znali uzrok, znaćemo i lek, a dotle.... ja sam za sebe shvatila šta je ono što mi najviše odgovara, prija i pomaže, ali više kožu ne tretiram nikakvim tzv. lekovitim kremama i mastima, jer i dalje tvrdim da taj vid terapije samo ZALEČUJE posledicu, dakle, rešava problem samo privremeno, a pri tom je i dosadan za primenu.

Megi, ja se divim kako si uspela da dostignes tu harmoniju, ali mene interesuje koliko je tebi ispoljena psorijaza sada i kako uspevas da ne obracas paznju na nju, jer ja i posle 18 god to zaista ne mogu. I ne odustajem od mackanja raznih kremica iako mi to oduzima dosta vremena, a bogami i nerava, ali SAMO BILJNIH jer imam losa iskustva sa medicinskim preparatima koje sam dobijala po receptu lekara.
Pomenula bih samo cuveni "Vipsogal", koji su mi prepisivali dobar period zivota, da bi ga skoro izbacili iz proizvodnje, naravno ja njegova stetna dejstva tada nisam znala, a sada pored pojacane maljavosti i flekica se pitam sta li sam jos "zakacila" koristeci taj preparat. Secam se samo uputstva nikako ne mazati kozu oko mesta zahvacenog psorijazom. Kod koznog lekara nisam bila sigurno 6 god i ne nameravam, jer strasno sam ogorcena na njihov nadmeni, arogantni i svadjalacki stav kada je psorijaza u pitanju. Neizlecivo, a budala ste ako pokusavate nesto!!! Pa jel ne treba ni da se nadamo da ne bi bili smesni tim doktorima?
Interesantno mi je kada kazu kako od biljnih krema mozemo imati brojne posledice, a sta ja sada imam od Viposgala??!!!
Secam se da sam dobijala i neku jaku mast, koju drzite 10 min a onda je brzo spirate...ko zna sta je tek tu bilo!!!
Ima doktora koji i prihvate mogucnost da vas je izlecio neko ko nema tu titulu...slucaj moje prijateljice kojoj je tezi oblik psorijaze (80% koze, svrab, krvarenje, limfa) izlecila neka zena u Pancevu posle 8 meseci uporne terapije, pa je doktor iz Dž. Vašingtona uzeo telefon te zene i davao ga svojim pacijentima!! Nazalost, ta zena koja je izecila dosta ljudi (2 ja licno znam) umrla je pre 6 mes, a nije uspela da izbaci lek na trziste, zbog nedostatka fin. sredstava.
 

Supice, ne bih umela u procentima da ti kažem koliko je ispoljena, ali pokušaću ovako: imam još uvek promene na laktovima i po negde po telu po neku malu tačku (mogla bih da ih izbrojim, ali neću da se bavim njima – nisu vredne) – ali je to samo crvenilo – nema ljuspica, a pri tom ne mažem ništa od čuvenih kortikosteroida i slično. Mažem samo mleko za telo posle tuširanja i to je sve! Medjutim, ima nešto drugo... meni je tim promenama zahvaćena koža ispod noktiju – to još nisam rešila – ali radim na tome!

Čitam ovo što si napisala za mackanje kremama i shvatim da me je spasila moja lenjost da mažem te opasne kreme! Neke od tih krema sam pokušala da mažem, ali sam vrlo brzo odustajala... valjda intuitivno. Kremu koju spominješ, a koja ne sme da se drži duže od 10 min. dobila sam i nisam ni htela da je mažem, jer sam se uplašila njenih neželjenih dejstava, Vipsogal sam mazala, kratko, možda 5, 6 meseci – i odustala jer mi je bilo dosadno da ga mažem, a čini mi se da mi se od te kreme i pogoršalo stanje.

Sve te razumem, i sve si u pravu (i nadam se da ovo i dermatolozi čitaju, možda nešto nauče o pacijentima), jer sam i ja na dermatologe bila jako ogorčena, ali to ne vodi ničemu. To jednostavno treba prevazići i pomiriti se sa tim da od njih nema pomoći i potražiti pomoć negde drugde.
Ja promene na koži, posebno, ne mažem sigurno već 5 godina, možda i više. (Mazala sam po nekad, pojednina mesta tek ako me baš jako svrbi ili boli jer koža puca, i slično, koliko da sebi trenutno olakšam.) Puštala sam da promene budu prisutne, bez mazanja, a da pri tom radim ono što sam ja procenila da je OK, npr. sunčanje, solarijum, ishrana, mentalne vežbe, homeopatski tretman, nega kože... (sve ono što sam napisala u ovom forumu u jednom od postova). Jedino što sam do pre nekih 5, 6 meseci mazala su psorijatične promene na licu – jednom nedeljno sam mazala Kuterid na lice (čelo, predeo oko nosa, obrve), da bih suzbila crvenilo (jer, crvenilo na laktovima i ne smeta toliko, ali na licu – smeta) – ALI SADA VIŠE NI TO NE MAŽEM, JER NA LICU VIŠE NEMAM CRVENILO!!! Poslednju promenu koju sam napravila da bih i to postigla je drugačija ishrana. Ne bih da ponavljam, već sam to ranije pisala – potpuno sam sigurna da zahvaljujući Herbalife ishrani ja više to čudo ne mažem na lice, i zahvaljujući toj hrani nemam ni ljuspice na to malo zaostalih «tufni» i zato imam razloga da verujem da će psor. promene nestati i sa kože ispod noktiju – samo moram da ovome dam još malo vremena.

Opet ti kažem – NEMOJ DA JOJ POSVEĆUJEŠ PAŽNJU, NEMOJ DA JOJ DAJEŠ NA VAŽNOSTI!!!
Znam da je teško, ali pokušaj da lečiš sebe, svoje telo, a ne psorijazu!!! Zapamti: psorijaza nije deo tebe – pa se tako i ponašaj, ti si jača, jer nije ona tebe stvorila nego ti nju, pa ti nju možeš i da odbaciš!
Ne mogu da se setim kada sam počela da menjam svoj stav o celoj toj stvari, ali redosled je bio sledeći:

1. Mentalni stav: čitala sam knjige o samopomoći i primenjivala vežbe
2. MRT terapija
3. Homeopatska terapija
4. Herbalife ishrana

Sve ovo što sam navela ja sam u svom životu primenjivala po fazama, pa sam i rezultate imala po fazama i samim tim sporije nego da sam sve primenila odjednom.
MRT terapija i Homeopatija su srodne, dovoljna je jedna, a ja bih, sa ove distance, izabrala:

1. Homeopatiju,
2. plus mentalni stav,
3. plus ishrana.


Meni je to pomoglo!

Naravno, kada pričam o mentalnom stavu – vrlo je važno reći da je deo toga i vera u izlečenje – vera da će nam odredjena terapija pomoći, plus sugestivne afirmativne rečenice. Pronadji rečenicu koja je za tebe istinita. Takodje, porazmisli o eventualnim uzrocima psorijaze kod sebe i tu traži rešenje. Ja znam za sebe zašto sam je dobila i to mi olakšava da je se rešim!

Tvoja snaga je u sadašnjem trenutku – iskoristi ga, jer ni prošlost ni budućnost ne postoji, postoji samo trenutak u kome bivamo i naša moć da nešto za sebe uradimo je sada i ovde – sada donesi odluku da si zdrava. Ali, uvek sve rečenice u sadašnjem vremenu! Dakle, NE: Moja koža ĆE BITI zdrava, VEĆ: Moja koža JE zdrava. Obrarti pažnju koliko i u kom kontekstu pričaš o psorijazi – pričaj o tome samo u cilju nalaženja rešenja, a nikad, nikad u cilju da se žališ! Veruj mi, samo ti sama sebi najviše možeš da pomogneš – niko drugi to ne može umesto tebe – nema tog lekara ni travara! Nauči da voliš svoju kožu takvu kakva je!
Ono što ja trenutno koristim je mentalni stav i vežbe, Herbalife hrana i naravno, uvek – negujem kožu – ali isto onoliko koliko je neguje svaka prosečna osoba!

Ukoliko tebi biljni preparati koje mažeš pomažu, i ukoliko stvarno veruješ u njih, uz sve ovo: ishrana, mentalni stav... onda je to dobitna kombinacija!

Sve što budem mogla iz svog iskustva da pomognem, tu sam.

Sve najbolje, Megi


 
Megi, raspitivala sam se o Homeopatskoj terapiji, pa mi je kolega rekao da odem u apoteku "Jevremovac" u Takovskoj ulici, ali kaze da se oko 2 mes ceka na pregled posle zakazivanja. Njegova zena je u toku trudnoce izlecila streptokoke pomocu terapije, jer nije htela da pije antibiotike u tom periodu.
Uputi me molim te blize.
A i malo sam preletela vase komentare o Herbalife ishrani od ranije.
Pisala sam ti i na mejl, pa se nadam tvom odgovoru.
Veliki pozdrav! :)
 
Sve Vas koji ste ucestvovali u ovoj diskusiji do sada zelim da obavestim da jedan ozbiljan lekar u Nisu ima uspeha u izlecenju psorijaze i na bazi svog iskustva iz 2005. godine, u prvoj polovini 2006. godine objavice naucnu studiju o svojim iskustvima i rezultatima. Do sada je izleceno preko 30 pacijenata i procesan period terapije traje 90 dana.
Terapija je pristupacna svakome i svako je moze sprovesti sa uspehom. Za vise detalja obratite mi se direktno.
 
Zaista nije prijatno saopstavati informacije koje nisu kompletne, ali kad ih saopstite kompletne tretiraju ih kao reklamu i takve informacije se brisu. Zato se obratite meni licno i ja cu vas proslediti lekaru i bicete u direktnom kontaktu sa njim. Dostavite mi vasu e-mail adresu i telefon i ja cu Vam se javiti . Vazno je da se resenje nalazi u u nasoj blizini a ne u inostranstvu, da nije prevara, da se sa svakim od sveze izlecenih pacijenata moze direktno kontaktirati i u svemu tome se moze prepoznati svoj slucaj.
Ja stvarno zelim da Vam pomognem i zelim Vam dobro zdravlje.
 
Citala sam da je ova kuhinjska so samo otpad soli. So, bilo da je morska ili kamena se preradjuje i rafinira. Takva so nije zdrava, jer se njoj dodaju i aditivi kao jod i oni drugi da se ne bi zgrusavala. Treba upotrebljavati samo prirodnu so, jer ona sadrzi minerale, koji su pütrebni telu. Zato kuhinjsku, rafiniranu so uzimati samo u najmanjim kolicinama.
 

Back
Top