Demokrate su konačno poludele! Srbi treba da smanje hranu, jer previše jedu!!!!!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Dakle došli smo do Čaušeskove logike po kojoj Rumuni treba da se hrane "na naučnoj osnovi"! naime neki Kovačević je dao javno izjavu da Srbi treba da smanje sa hranom jer previše jedu i previše para bacaju na hranu.
Da dobro ste čuli. Vi ste oredebeli i zadrigli, ako vas neko pita.


BEOGRAD - Prosečna zarada u Srbiji vredi više od 1.000 evra i tačka! A Srbi previše jedu!

To je za Kurir izjavio savetnik Ekonomskog instituta u Beogradu Miladin Kovačević, koji je juče izazvao ogorčenje većine stanovnika Srbije, koji sa prosečnom platom jedva krpe kraj s krajem.

Telefoni naše redakcije od juče ujutru su se usijali, što od preterane količine poziva, što od vrućih i nimalo biranih reči kojima su naši čitaoci komentarisali izjavu ovog ekonomskog stručnjaka.

Ipak, Kovačević i dalje tvrdi da je to računica koju je izveo na osnovu podataka Eurostata (Evropska agencija za statistiku) i da svako može otići na njihov sajt i uveriti se u to.

- Stvar je vrlo prosta! Oni su izračunali da odnos kupovne moći iznosi 2,7. Taj broj pomnožite s prosečnom platom u Srbiji, koja je u decembru iznosila 375 evra. I koliko dobijate - 1.012,5 evra! Pa dobro... Nisam imao digitron pri ruci kad sam to izjavio, pa sam malo omašio. U svakom slučaju, to pokazuje da mi za 37 evra u Srbiji dobijamo onoliko koliko dobije, recimo, stanovnik Nemačke za 100 evra - stručno nam je objasnio Kovačević.

Ekonomista Mahmud Bušatlija kaže da se tako meri kupovna moć u Evropi, ali da ona ne odslikava našu stvarnost:

- Metodologija koja se primenjuje u Evropi ne pije vodu u našoj zemlji.

Kovačević, međutim, i dalje tvrdi da je problem u narodu, a ne u računu:
- Kod nas je simptomatična pojava rasipništva, pa čak i u hrani! Zavisnici smo od obilne i masne hrane, koja prilično košta. Daću vam primer Holanđana - oni gala ručkom smatraju čorbicu i salatu s gauda sirom! A kod nas? Pogledajte kako ručaju siromašne porodice... Meso, iće, piće... To se gosti!
 
Kovačević, međutim, i dalje tvrdi da je problem u narodu, a ne u računu:
- Kod nas je simptomatična pojava rasipništva, pa čak i u hrani! Zavisnici smo od obilne i masne hrane, koja prilično košta. Daću vam primer Holanđana - oni gala ručkom smatraju čorbicu i salatu s gauda sirom! A kod nas? Pogledajte kako ručaju siromašne porodice... Meso, iće, piće... To se gosti!

Sta bi on sada, da menja mentalitet naroda?:confused:
 
Претпостављам да су рекли и да је то здраво. Биће мање холестерола, угљених хидрата. Бићемо витки, лепи и здрави а тиме и задовољни. Онда ћемо гласати да остане ДС ?

Мени се чини да је ову рачуницу имао и Хитлер док је правио конц логоре.
 
Koja laz!!!

Pa svako ko je bio napolju barem mesec dana zna koliko vredi njihova plata...

Ovaj je retard kada tako izjavi nesto. Kakvih 2,7, sta je to 2,7? Kakva kupovna moc? Kada sam pre par godina bio u US za 100$ u radnji sam mogao da kupim toliko hrane da ne bi mogao da je pojedem za 2 meseca. Ovde sa 8.000din mogu sebi dupe da obrisem. Kakva laz, pogotovo za Holandjane, kojih znam licno 3. Gala vecera im je corba i gauda sir? Ma koga taj laze!!!!
 
Koja laz!!!

Pa svako ko je bio napolju barem mesec dana zna koliko vredi njihova plata...

Ovaj je retard kada tako izjavi nesto. Kakvih 2,7, sta je to 2,7? Kakva kupovna moc? Kada sam pre par godina bio u US za 100$ u radnji sam mogao da kupim toliko hrane da ne bi mogao da je pojedem za 2 meseca. Ovde sa 8.000din mogu sebi dupe da obrisem. Kakva laz, pogotovo za Holandjane, kojih znam licno 3. Gala vecera im je corba i gauda sir? Ma koga taj laze!!!!

Ма лупета глупости. Може да фарба његове телетабисе. Провео сам неколико година у Британији и Америци, и могу да ти кажем да то што је овај пајац изјавио нема везе са памећу.
 
Dakle došli smo do Čaušeskove logike po kojoj Rumuni treba da se hrane "na naučnoj osnovi"! naime neki Kovačević je dao javno izjavu da Srbi treba da smanje sa hranom jer previše jedu i previše para bacaju na hranu.
Da dobro ste čuli. Vi ste oredebeli i zadrigli, ako vas neko pita.

Causesku je pritegao kais da isplati nacionalni dug, a mi sto manje jedemo to smo vise duzni... srpski paradoks...
 
Causesku je pritegao kais da isplati nacionalni dug, a mi sto manje jedemo to smo vise duzni... srpski paradoks...

sve kontra... :lol:

Mišković je rekao da će sve uložiti u agrar.
Već vidim izgladnele Srbe, kako ga pitaju:
"Čika Miškoviću, a jel' sav ovaj lebac tvoj?"
"Jeste"
"Pa što ga onda ne jedeš?"

:lol:
 

Back
Top