Quantcast

Demencija

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Mislim da je i kod mog oca pogorsano stanje. Vec nekoliko dana uopste ne izlazi iz kuce u dvoriste,jako malo prica, djeluje depresivan. Ali me brine da je u pozadini neka njegova paranoja, ne znam da li je u stanju sakriti da mu je stanje pogorsano...
Da, dementni umeju da kriju konfuziju, kao I da je pravdaju necim...to sam primetila kod mame u prvim godinama. Na moja pitanja, odgovarala bi agresivno I optuzivala me da je pratim I pravim ludom. Nisam umela da se postavim tada, bila sam jako uplasena I nervozna. Cinilo mi se da mogu pricom I objasnjavanjima da je priblizim sebi, a zapravo se moja mama zbog toga udaljavala tvrdeci da je sve dobro. Sada mi je sve jasnije. Tako da je bolje da ga diskretno posmatras I lagano usmeravas.

vanjusica

Primećen član
Poruka
897
Mamu su jutros u Euromedicu vratili sa pregleda i odbili da joj operišu kataraktu zbog dijagnoze Alchajmer. Rekli su nam da kod takvih pacijenata za eventualni slučaj sedacije moradju da angažuju anesteziologa a PIO ne pokriva taj trošak. Hipokrat pada u vodu kada dodje do para.
Zvala sam maminu doktorku koja je šokirana i ne zna šta da mi kaže koji je sledeći korak pa me zamolila da odem u Nemanjinu u PIO da pitam šta da radimo dalje.
Ne mogu da prihvatim da ova država ne može ni najmanju pomoć da pruži pogotovu kada su ovakvi pacijenti u pitanju. Mnogo bi joj značilo da može čisto da vidi ispred sebe. Ovako se zbunjuje, zanosi, nije sigurna da li je ispred nje naš pas ili jastuk ili stoličica... Takve stvari joj stvaraju dodatnu konfuziju u glavi. Baš sam se iznervirala.

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Mamu su jutros u Euromedicu vratili sa pregleda i odbili da joj operišu kataraktu zbog dijagnoze Alchajmer. Rekli su nam da kod takvih pacijenata za eventualni slučaj sedacije moradju da angažuju anesteziologa a PIO ne pokriva taj trošak. Hipokrat pada u vodu kada dodje do para.
Zvala sam maminu doktorku koja je šokirana i ne zna šta da mi kaže koji je sledeći korak pa me zamolila da odem u Nemanjinu u PIO da pitam šta da radimo dalje.
Ne mogu da prihvatim da ova država ne može ni najmanju pomoć da pruži pogotovu kada su ovakvi pacijenti u pitanju. Mnogo bi joj značilo da može čisto da vidi ispred sebe. Ovako se zbunjuje, zanosi, nije sigurna da li je ispred nje naš pas ili jastuk ili stoličica... Takve stvari joj stvaraju dodatnu konfuziju u glavi. Baš sam se iznervirala.
Draga, da li si isla u Nemanjinu? Probaj preko telefona da pozoves pravnu sluzbu u ministarstvu . Imaju dezurne pravnike koji daju informacije. Kontaktirala sam ih I dobila odgovore koje mi nije dao pravnik u Centru za socijalno.
0700 017 017 – po ceni lokalnog poziva (moguće da ne radi za digitalne fiksne telefone koji su deo paketa interneta i kablovske)
  • 011 30 60-680 – za pozive sa mobilnog telefona i iz inostranstva.
Radno vreme Kontakt centra za razgovor sa operaterima je radnim danima od 8 do 15 časova, a od 15 do 20 časova i vikendom dostupan vam je govorni automat...

vanjusica

Primećen član
Poruka
897
@bezuslovna ljubav hvala ti puno. Zvala sam ih i šokirali su se jer nisu do sada čuli da je neka klinika odbila da operiše pacijenta. U svakom slučaju poslali su mi potvrdu da mama nije izgubila zakazan termin u KBC Zvezdara za kraj decembra ove godine, tako da ako ne bude moglo negde ranije, oni će je svakako operisati. Rekli su mi da svakodnevno klinike operišu takve pacijente jer 80% pacijenata sa staračkom kataraktom ima neki oblik demencije. Utešili su me, ali sam sada još više ljuta na Euromedic. Sramota stvarno. Ti privatni domovi zdravlja služe samo za kozmetiku (dodjite na preventivne preglede, a ako vam nešto fali idite na urgentni). Jezivo!

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
@bezuslovna ljubav hvala ti puno. Zvala sam ih i šokirali su se jer nisu do sada čuli da je neka klinika odbila da operiše pacijenta. U svakom slučaju poslali su mi potvrdu da mama nije izgubila zakazan termin u KBC Zvezdara za kraj decembra ove godine, tako da ako ne bude moglo negde ranije, oni će je svakako operisati. Rekli su mi da svakodnevno klinike operišu takve pacijente jer 80% pacijenata sa staračkom kataraktom ima neki oblik demencije. Utešili su me, ali sam sada još više ljuta na Euromedic. Sramota stvarno. Ti privatni domovi zdravlja služe samo za kozmetiku (dodjite na preventivne preglede, a ako vam nešto fali idite na urgentni). Jezivo!
Koliko je meni poznato, ako si na listi cekanja mozes odraditi intervenciju kod privatnika a onda traziti refundiranje. Proveri opet sa pravnicima. Kada sam zvala pravnika u Ministarstvu, isto se sokirao recima pravnika iz Centra za socijalno, uz napomenu da zahtevam ostvarenje prava a ako ne poslusaju da se obratim ponovo njima. Naravno da sam to rekla u Socijalnom, pa su odmah bili spremni na saradnju. Proveri kod pravnika drzavne bolnice ili opet zovi Ministarstvo. Ne znam koji slucajevi na listi cekanja spadaju u tu kategoriju.

vanjusica

Primećen član
Poruka
897
@bezuslovna ljubav tako je, zato smo i bili pozvani u Euromedic da operišu mamu a socijalno da im refundira, ali su oni odbili navodno zbgo mamine dijagnoze tj iz straha da moraju da angažuju anesteziologa koga im socijalno ne bi refundiralo. Kontakt centar me obaestio da će svakako ako se ukaže mesto pre decembra meseca, mamu zvati na operaciju. Sada zbog situacije zbog korona virusa ne bih ni da insistiram da ide u bolnicu da ne zakači još i to. Samo nam još to treba. Mi mamu redovno vakcinišemo od sezonskog gripa, ali korona je novi virus. Pokosio bi je. Ne bih sada da rizikujem. Inače zbog ovih skokova temperatura ovih dana je jadna baš zbunjena. Ne može čak ni svoju izgovorenu rečenicu da ponovi. Kaže nešto, ja kažem da je nisam čula i da ponovi, ona mi kaže "pa ne znam šta sam htela da kažem, zaboravila sam". Sreća da je njen temperament celog života jako miran, pa je jadna i u svojoj bolesti krajnje dostojanstvena. Ne znam do kada će moći tako s obzirom na surovost koju Alchajmerova bolest nosi sa sobom, ali ja se nadam da će ona izvući maksimum. Tužno, tužno, jako tužno je sve to što joj se dogodilo.

Markoni11

Ističe se
Moderator
Poruka
2.622
@vanjusica Iskreno mi je zao zbog tvoje trenutne situacije koju imas ali moras malo vise pozitivno da gledas na sve to.Neznam koliko tvoja mama ima godina ali vremenom starost nista dobro ne donosi u zdravstvenom smislu.Sve nas to jednog dana ceka mozda nekog i preskoci ali ga snadju neke druge muke.Ako ti Mama primeti da si nervozna onda ce i ona biti nervozna,sve starije osobe imaju povecan strah od bolesti i svima je potrebna paznja svojih bliznjih.Ti cinis sve sta je u tvojoj moci i treba da ostanes smirena i prihvatis sto bolje taj proces Alchajmerove bolesti tvoje mame,a Katarakta nije teska operacija i uglavnom se radi laserom brzo i efikasno bez nekih vecih komplikacija ali ako iz nekih razloga treba da se saceka onda tako treba da bude a dolazi lepse vreme kada ce verovatno da se smanje razni virusi i celokupan zivot dovede u normalu pa ce sve biti lakse.

micikaq

Početnik
Poruka
3
Pozdrav
Moj otac je dementan i neće da saradjuje, agresivan, potpuno je izmenio ličnost,takodje, ne pristaje ni da pije lekove ili jako retko(za smirenje). Ovo jako dugo traje, ali problem je što nemam kog da mi pomogne, sami smo. Kada odem kod doktora u domu zdravlja, on je toliko "stručan" i zainteresovan za moj problem da ne zna ni da predloži šta da radim u datoj situaciji, kao da sam otišla na pijacu da kupujem povrće. Da zovem policiju ili hitnu, dok svima njima objasnim dok oni shvate, završiće se tako što će odležati u hitnoj, a posle ga vratiti u pet puta gorem stanju.
Moje pitanje bi bilo, za koje doktore da tražim upute?

Markoni11

Ističe se
Moderator
Poruka
2.622
Moj savet je da ne trazis nikakve upute vec ako si u mogucnosti da pozoves nekog privatnog doktora koji izlazi na teren da dodje kuci i odredi neku odgovarajucu terapiju koja ce bar malo da ublazi simptome bolesti.

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Moj savet je da ne trazis nikakve upute vec ako si u mogucnosti da pozoves nekog privatnog doktora koji izlazi na teren da dodje kuci i odredi neku odgovarajucu terapiju koja ce bar malo da ublazi simptome bolesti.
Moras po uput za psihijjatra, pa potraziti nekog ko je posvecen dementnima. Posvecen u smislu odredjivanja terapije na osnovu tvog opisa kako se tata ponasa.Uz to poneti i ostale nalaze specijalista kod kojih se leci. Krvna slika i urin su bitni. Obicna urinarna infekcija moze da napravi haos. Variranje secera isto.Neprilagodjena terapija trenutnom stanju isto. Rastvori mu lekove u sok, kafu...caj, sta vec voli da pije. Pokusaj da napravis atmosferu koja ga opusta. Znaaam, duri se i nepristupacan je. Pusti ga malo pa pokusaj opet. Kao da to mora da popije bas u tom trenutku. Mozes zdrobiti lek i staviti u kolac ili kiflu... Ako u jedno trenutku nece, pokusaj kasnije. Navaljivanje i ubedjivanje ne pomazu. Pokidala sam se u nastojanju da pomognem mami, rsplacem se od nemoci...a ona me hladno pogleda i kaze *sta glumis budalu. placi kad si besava*. Gresila sam, mnogo puta sam pogresila u strahu i neznanju. Psihijjatri uglavnom ne daju detalljne instrukcije za odredjene situacije.To zavisi od slucaja i od situacije, a toliko je situacija u 24h. U jjednom trenutku objasnjavanja situacije skrhano sam pocela da placem, sto sam inace iizbegavala, tada se psihijatar izvikao na moju mamu sto me kinji da se sva pokidam, a mama kaze *i ja joj kazem da nema razloga da se toliko sekira.* Nasmejalla sam se tuzno a psihijatar je odmahnuo rukom. Svi ce ti reci da budes smirena i takticna. Ali 24h sa svojim roditeljem koji se ponasa kao da si stranac ili hoces da mu naudis....iscrpljuje. Moras da se dovijas i da stalno imas na umu da se boris sa demencijom a ne sa roditeljem. Sada iz ove perspektive, nakon 9 godina, razisljjam ovako -u jednoom trenutku se pogubi, ne zna ko je a ne zna ni ko sam ja, niti zna sta treba da uradi u nepoznatoj kuci. Onda ja kao neka nepoznata osoba krenem da navaljujem da nesto treba da uradi. Objasnjavam da sa joj kcerka, a ona se vratila duboko u proslost i nema pojma da ima cerku.Moja mama trazi svoju mamu ili mladju sestru. Zamislite da se nadjete u nepoznatoj kuci i da vas stranac pritiska da popijete nesto. Pustite ga da malo dodje sebi, skrenite mu paznju na nesto u vidokrugu, pitajte ga za neki savet ili odluku da li nesto treba da uradite vi za sebe, pomenite nekoga koga poznaje iz proslosti, ispricajte anegdotu iz njegovog detinjstva, podsetite ga kako su ga hvalili ili pitali za savet...durice se i dalje, ali cete mu se malo pribliziti. Borite se sa demencijom a ne sa roditeljem. Prigrlite svog rodtelja, kada je raspolozen za to. nemojte se ljutiti ako vas nazoove pogresnim imenom. Odigrajjte ulogu te druge osobe, ako ga to cini smirenijim. Vratice vam se ponovo. Plasila sam se da moram stalno da trazim potvrdu da se nije mama izgubila i da je svesna ko sam i gde smo, a tako sam samo unosila nervozu i njoj i meni.

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Ovih dana su preduzete sve mere da se zastite korisnici doma u kojem je moja mama. Vec sam pisala da je krenulo jos od sezonskog gripa, a pogotovo sada kada je proglasena pandemija korone. Zadovoljna sam sto brinu da su mama i ostali zasticeni. Medjutim, hajde sto je nisam videla od Bozica. Svesna sam situacije. Ali sada ne mogu da je cujem. Zena sa drugog odeljenja -isto korisnica doma, donosila je mami mobilni telefon u dogovoreno vreme, usput i neku krofnnu ili vocku. Preko teefona sam je motivisala, razmenjivala emocije, obecavala skorasnji dolazak *cim zavrsim posao*,pevale smo, malo me je grdila, pa opet smeh...Mnogo je znacilo i meni i njoj. Bio je bezicni telefon na tom odeljenju, ali nece niko da se jjavi na njjega, pa jos da ga nosi do sobe ..mnogo se sekiram, jer su razgovor i podrska i emocije doprinosili stabilnijem stanju...bojim se da ce se potpuno pogubiti tako prepustena...uh, bas se sekiram. Nisa htella danas da insiistiram u domu,,jer su na sastancima povodom vanrednog stanja.

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.678
U domu gde je moja majka su posete zabranjene tek od petka. Od tada smo se jednom čule telefonom jer joj to baš i ne ide od ruke. Ono što je mnogo lepa vest je to, da će od danas moći da se ostvari video poziv sa korisnicima. Hvala im do neba što su imali razumevanja, srca i snage da organizuju tako nešto. Mala je to stvar za njih...jedan tablet i dobra volja, a velika za nas koji imamo nekoga tamo. Nadam se da će i ostali domovi imati sluha za ako nešto...predložite im, uputite ih na Subotički gerontološki centar ako ne znaju kako.

Markoni11

Ističe se
Moderator
Poruka
2.622
Ja do sada jos nisam imao takav slucaj u svojoj familiji tako da nemam iskustvo kao vi sto ovde pisete i dajete razne savete.Ali ovaj predlog mi se svidja i mislim da je dosta dobar i da moze da pomogne.

..."Pustite ga da malo dodje sebi, skrenite mu paznju na nesto u vidokrugu, pitajte ga za neki savet ili odluku da li nesto treba da uradite vi za sebe, pomenite nekoga koga poznaje iz proslosti, ispricajte anegdotu iz njegovog detinjstva, podsetite ga kako su ga hvalili ili pitali za savet...durice se i dalje, ali cete mu se malo pribliziti. Borite se sa demencijom a ne sa roditeljem. Prigrlite svog rodtelja, kada je raspolozen za to. nemojte se ljutiti ako vas nazove pogresnim imenom. Odigrajjte ulogu te druge osobe, ako ga to cini smirenijim. Vratice vam se ponovo. Plasila sam se da moram stalno da trazim potvrdu da se nije mama izgubila i da je svesna ko sam i gde smo, a tako sam samo unosila nervozu i njoj i meni".

micikaq

Početnik
Poruka
3
Bezuslovna ljubav nažalost, drugo je majka, a drugo ovakav "otac". Ceo život je pio i maltretirao nas, a sada je upravo od toga oboleo. Na takav karakter da se nadoveže i Alchajmer, ne znam da li ima išta gore.
Da je majka obolela dok je bila živa, ne bih žalila sekund, život bih za nju dala.
A ovo je strašno. Ne treba meni nikakav biološki rat i virusi, kad u kući imam neprijatelja kog još moram i da služim dok me maltretira. A presudiće i njemu Bog.
Juče me je napao nožem i pretio iz čista mira kako će zapaliti kuću, pa je hteo da beži kroz terasu ni on ne zna gde! Bog mu je uzeo pamet.
Živim u strahu sa ludom osobom, al koga briga. Za tri godine je tri puta već imao prelom, udario ga auto, pa padovi, jer ne mogu da ga zaustavim kad ga uhvati ludilo. A da ga prijavim policiji, znam da će se vratiti posle toga još gori, sa još većim pretnjama i opasnostima po mene. Jedino je rešenje Kovin, ali pitanje je da li bi ga zadržali.

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Bezuslovna ljubav nažalost, drugo je majka, a drugo ovakav "otac". Ceo život je pio i maltretirao nas, a sada je upravo od toga oboleo. Na takav karakter da se nadoveže i Alchajmer, ne znam da li ima išta gore.
Da je majka obolela dok je bila živa, ne bih žalila sekund, život bih za nju dala.
A ovo je strašno. Ne treba meni nikakav biološki rat i virusi, kad u kući imam neprijatelja kog još moram i da služim dok me maltretira. A presudiće i njemu Bog.
Juče me je napao nožem i pretio iz čista mira kako će zapaliti kuću, pa je hteo da beži kroz terasu ni on ne zna gde! Bog mu je uzeo pamet.
Živim u strahu sa ludom osobom, al koga briga. Za tri godine je tri puta već imao prelom, udario ga auto, pa padovi, jer ne mogu da ga zaustavim kad ga uhvati ludilo. A da ga prijavim policiji, znam da će se vratiti posle toga još gori, sa još većim pretnjama i opasnostima po mene. Jedino je rešenje Kovin, ali pitanje je da li bi ga zadržali.
Ooo, draga, pa to je strasno. Da li su mu radili CT glave? Ko je postavio dijagnozu Alzhajmer? Da li i sada pije? Neces moci sama da se izboris s tim. Da li si bila u Centru za socijalno? Ostavi sluzbenu belesku u Centru da je opasan i za sebe i okolinu, da bi oni nesto preduzeli. Opisi situacie. Daj im rok od 7 dana da ti odgovore ili ces se obratiti Ministarstvu, visim nadleznim organima... Oni bi trebbalo da ocu odrede privremenog staratelja za smestanje u odgovarajucu ustanovu za lecenje. To moze biti pravnik iz Centra, posto ti nisi u dobri odnosima sa oce vec odavno. Budi oprezna u ophodjenju sa ocem. Moj svekar je pravio haos po kuci, a onda je postao paranoican, Jednog dana nam je doveo dve interventne patrole sa pricom da mu sin i snaja prete nozem. Odvojjeno su nas ispitivali. Kad smo pokazali prethodne nalaze i da je bio vec na psihijatriji, pozvali su hitnu pomoc i odveli ga na psihijatriju. Tamo je i preminuo. Nisu utvrdili demenciju na CT, objasnjavali su kao neki organski poremecaj koji ide sa godinama, neka vrsta psihoze koja se ne dobijja u poznim godinama...

Poslednja izmena:

crossbeam

Početnik
Poruka
18
Ja vas pročitam i upadnem ko padobranac sa pitanjima pa me nema i tako. Ne zamjerite. Znate svi s čim se nosimo...
Pitanje za one čiji su roditelji bili na antipsihotiku čiji je sastav risperidon, ma kako se zvao. Primjetili smo da je se svekrva previše "zguri" kad je dulje vremena na njemu, glavu ne može držati tj padne joj na bradu. bude relativno ok ponašanjem. kada prestane, javi se agresija, nemir, ali je ona prava, drži glavu? Jedna dr je rekla da joj on možda krivi kičmu ali u nuspojavama ni u uputstvima nema ništa o tome. ukoliko se lijek ukine, ona je zaista nemoguća. Jeste li se susretali sa time?

crossbeam

Početnik
Poruka
18
Zanima me i kako regulirate stolicu i spavanje. njoj normabeli i apaurini navodno (rekao muž) ne djeluju. ona spava od 11-3 i to je to. Stolicu isto ima problema, jede još uvijek krutu hranu ali dosta usitnjenu, ponekad joj stave čepići i onda je to katastrofa dok ne proradi, kupanje 4-5 puta jer ne stigne u wc, ili joj se pojave hemeroidi, a da stvar bude gora, nema osjećaja kad sjeda na kauč pa se npr na tako bolne hemeroide baci sa 1m visine punom težinom (dosta je krupna žena)

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Ja vas pročitam i upadnem ko padobranac sa pitanjima pa me nema i tako. Ne zamjerite. Znate svi s čim se nosimo...
Pitanje za one čiji su roditelji bili na antipsihotiku čiji je sastav risperidon, ma kako se zvao. Primjetili smo da je se svekrva previše "zguri" kad je dulje vremena na njemu, glavu ne može držati tj padne joj na bradu. bude relativno ok ponašanjem. kada prestane, javi se agresija, nemir, ali je ona prava, drži glavu? Jedna dr je rekla da joj on možda krivi kičmu ali u nuspojavama ni u uputstvima nema ništa o tome. ukoliko se lijek ukine, ona je zaista nemoguća. Jeste li se susretali sa time?
Mozda je jaka doza, mozda pada pritisak ili secer...treba proveriti. Moja mama pije polovinu u podne. Taj savijen polozaj, osim krutog drzanja i piljenja u daljinu primetila sam kod dementnih u domu. Moja mama najcesce posle rucka krene da se savija. Ne znam da li je od lekova ili od zamora sedeci u stolici.

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
Zanima me i kako regulirate stolicu i spavanje. njoj normabeli i apaurini navodno (rekao muž) ne djeluju. ona spava od 11-3 i to je to. Stolicu isto ima problema, jede još uvijek krutu hranu ali dosta usitnjenu, ponekad joj stave čepići i onda je to katastrofa dok ne proradi, kupanje 4-5 puta jer ne stigne u wc, ili joj se pojave hemeroidi, a da stvar bude gora, nema osjećaja kad sjeda na kauč pa se npr na tako bolne hemeroide baci sa 1m visine punom težinom (dosta je krupna žena)
Postoje lekovi za uspavljivanje i lekovi za spavanje. Morate videti sa psihijatrom. Da li moze da seta u toku dana? Od sedenja se ulenje creva. Trazite neko blago sredstvo na biljnoj bazi za rad creva. Hemeroide morate leciti. Cepici Hemor M su dobri. Ako krvari, onda samo Factu, koliko sam cula. Ali pitajjte doktora. I sto vise tecnosti. Ima jastuka u obliku slaufa ili cetvrtastih za dekubite, ali mogu da pomognu i kod hemoroida. Mozda i ovi sa memory penom. Ali pre svega leciti hemoroide i paziti sta jede i o unosu tecnosti. Supice i corbice...bez bibera... To je cest problem kod starih.

crossbeam

Početnik
Poruka
18
Postoje lekovi za uspavljivanje i lekovi za spavanje. Morate videti sa psihijatrom. Da li moze da seta u toku dana? Od sedenja se ulenje creva. Trazite neko blago sredstvo na biljnoj bazi za rad creva. Hemeroide morate leciti. Cepici Hemor M su dobri. Ako krvari, onda samo Factu, koliko sam cula. Ali pitajjte doktora. I sto vise tecnosti. Ima jastuka u obliku slaufa ili cetvrtastih za dekubite, ali mogu da pomognu i kod hemoroida. Mozda i ovi sa memory penom. Ali pre svega leciti hemoroide i paziti sta jede i o unosu tecnosti. Supice i corbice...bez bibera... To je cest problem kod starih.
Koristimo factu mast i planinski čaj trenutno, ona stalno se diže i sjeda na drugo mjesto, skoro svako 10ak sek. Šeta. Žena je 64. godište i boluje od Alzheimerove demencije, uznapredovali stadij

crossbeam

Početnik
Poruka
18
Mozda je jaka doza, mozda pada pritisak ili secer...treba proveriti. Moja mama pije polovinu u podne. Taj savijen polozaj, osim krutog drzanja i piljenja u daljinu primetila sam kod dementnih u domu. Moja mama najcesce posle rucka krene da se savija. Ne znam da li je od lekova ili od zamora sedeci u stolici.
svaki put kad se skine sa risperidona, ubrzaju joj se pokreti i pogurenost prestane, a ona krene samostalno držati glavu. Je li do faze ili do lijeka zaista ne možemo skontati a dr pričaju svatko svoje. doza je bila 1+0+2, a mi smo joj smanjili na 1+0+0

bezuslovna ljubav

Aktivan član
Poruka
1.092
svaki put kad se skine sa risperidona, ubrzaju joj se pokreti i pogurenost prestane, a ona krene samostalno držati glavu. Je li do faze ili do lijeka zaista ne možemo skontati a dr pričaju svatko svoje. doza je bila 1+0+2, a mi smo joj smanjili na 1+0+0
Mislim da moja mama dobija 1/2 u podne, a ne znam da li i uvece isto. Svakako konsultujte specijjalistu. Mozda kobinacija drugih lekova ne prija sa tom semom rispolepta.Pa kad se poklope, daju lose stanje.

crossbeam

Početnik
Poruka
18
Mislim da moja mama dobija 1/2 u podne, a ne znam da li i uvece isto. Svakako konsultujte specijjalistu. Mozda kobinacija drugih lekova ne prija sa tom semom rispolepta.Pa kad se poklope, daju lose stanje.
3 specijalista su rekla različito, zaista ne znamo šta nam je činiti. Ona bude mirnija, ali fizički jako loše, a obrnuto kad se ne koristi. probalo se sa raznim dozama. Jednostavno niti su oni niti mi više pametni.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.