Dečiji biseri

Долази моја млађа ћера вечерас из школе и каже:''Мама, а зашто су се сви дечаци данас све време смејали на часу док смо радили глаголски вид?'' (свршени и несвршени глаголи - прим. Х.;))
Ја кажем да не знам и скренем разговор, али она инсистира, каже:''Мислила сам, ти предајеш српски, ти ћеш знати зашто је то смешно.'' Ја кажем да немам појма шта би ту могло да буде смешно...и разговор се окрене у неком другом правцу.
После једно 20 минута она ми доноси свеску и каже:''Ево, види, то је глаголски вид, то смо писали данас, а они су се стално смејали.''
Ја кажем:''Да, то је глаголски вид, а ко зна зашто су се они смејали!''

...И она и даље запитана и зачуђена оде буљећи у свеску и тражећи шта је то смешно међу свршеним и несвршеним глаголима....:confused::mrgreen:

Објасни јој, молим те.
Јер може се десити да упита неког другог па се избламира, а то је за њих у том узрасту ужас.
 
Današnje glupiranje
09-04-09_1714.jpg
09-04-09_1715.jpg
09-04-09_1716.jpg
 
Objašnjavajući pojave u životinjskom svetu, pominjući fazana koji svojim šarenim, lepim perjem privlači ženku, mama iskoristi priliku da Tomi skrene pažnju da su i kod ljudi oni koji su čisti, uredni, kulturni, lepo vaspitani... takođe privlačni i uvek okruženi drugim ljudima.
"Zato mene i Saleta sve devpjčice vole!", zaključi (logično) Toma. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Dopala se mom sinu devojcica iz razreda s kojom sedi u istoj klupi.
Ja ga pitam "da li se i ti njoj svidjas?"
"Siguran sam da joj se svidjam"- kaze mali samouvrereno
"Jel, a kako si to toliko siguran?"
"Pa vidi kako sam lep"- kaze moj mali koji je tek u drugom razredu, a vec takav narcis.
 
Vozi Stefan bajs, i stane pored neke livadice pune cveća. Sedi na biciklu i gleda, kaže
- 'ajde mama uberi mi cveće da nosim baki
Ja uberem
- 'ajde mama uberi meni onu granu
Ja uberem
- e tako, sad svi imamo nešto.
Ja kažem - pa mama nema ništa.
- jao izvini mamice, uberi i sebi cvet

a nije Crnogorac majkemi :lol:
Pazljivo dete nema sta.
 
Objašnjavajući pojave u životinjskom svetu, pominjući fazana koji svojim šarenim, lepim perjem privlači ženku, mama iskoristi priliku da Tomi skrene pažnju da su i kod ljudi oni koji su čisti, uredni, kulturni, lepo vaspitani... takođe privlačni i uvek okruženi drugim ljudima.
"Zato mene i Saleta sve devpjčice vole!", zaključi (logično) Toma. :hahaha::hahaha::hahaha:

vrlo pametno:rotf::rotf:
 

Back
Top