Dečiji biseri

e pa imam i ja batu.jednom on spavao u dnevnoj sobi dok smo mama i ja gledale film.i on u jednom momentu ustane ode 'ladno do stola uzme prvu casu koju je dohvatio ;ispisa se u nju i ode u krevet kao da nista nije bilo.a mi ga gledamo zapanjene!sutra se nicega nije secao
 
Jedan mali komsija krenuo sa tatom u setnju i u susret im ide prijatelj njegovog tate. Kaze on maleckom: "Pa gde si Zare?", a on ga gleda onako zacudjeno i odgovara: "Pa evo me, jesi corav?" :lol:
 
Doslo je vrijeme da se krene u skolu i moj mali rodjak sa mamom ode da polaze test, onaj za predskolsku djecu, to je vjerovatno neka vrsta testa inteligencije. Uglavnom, imao je odlicne rezultate i otisao sa mamom kod skolskog pedagoga da se upoznaju i da mu on pozeli dobrodoslicu u skolu.
Pedagog:"Zdravo Milane, ja sam cika-Pera", i pruzi mu ruku.
Milan:"Zdravo, ja sam cika-Milan" i rukuju se. :lol:
 
Jako mi je drago sto sam uspela u par navrata da Vas nasmejem i hvala svima koji su mi se javili na PP, pa u to ime... evo ga jos jedan: :wink:


Letnji raspust, vece, bata, mama i ja na zeleznickoj stanici cekamo voz za Leskovac... idemo na selo! Na stanici krdo ljudi ko u po' bela dana, gomila vozova odlazi i dolazi, a naravno da uopste ne razumes sta ona teta preko razglasa drobi : "Voz za bla bla bla, koji saobraca na liniji bla bla bla staje na bla bla peronu!"

Mama se u neko doba uspanicila da onako pretovareni ne propustimo voz jer je poslednji. U to pristize na peron do nas jedan, e sad da ne bi vukljali stvari, mama posalje batu da nadje konduktera i pita gde voz ide!...

Ne prodje mnogo, evo ga ovaj stize nazad i rece da ne ide tamo gde nama treba, al' sav onako zbunjen i zgranut... Pitam ja njega sta je s' kondukterom pricao, a on ce: "Pa lepo ga ja pitam gde ide voz, a on kaze da ide za Suboticu... a ja ga onda pitam lepo a jel' staje u Leskovcu?... onda on pocne glupavo da se smeje! Ma nista mi nije jasno!" :shock: :lol:
 
Moja ordinacija (psihijatrijska) pre Nove Godine, Nikola ima 5 godina.

Ja: Sta radi tvoja mama?
Nikola: Prodaje u Maxiju!
Ja: A cime se bavi tvoj tata?
Nikola: Drka kompjuter i mobilni po ceo dan!

(Mama propada u zemlju, ja, psiholog i socijalni radnik padamo na zemlju!)

Opet ja: Kazi mi Nikola - je l' znas ti neku domacu zivotinju?
Nikola (sav pun ponosa): Znam!
Ja: Ajde nam kazi koju domacu zivotinju ti znas?
Nikola: Jaje!


Steta je zaista sto ne belezim sve decije bisere sa posla, ovo je bilo poslednje pa mi je ostalo u glavi!
 
Pre, odprilike, pet godina cuvala sam devojcicu Sofiju, koja je tada imala 2 godine.
Kod kuce je najvise volela da se igra sa kockicama koje su, kada ih ne koristimo stajale u velikoj, plasticnoj kornjaci na tockice.
U jednoj od redovnih setnji naidjemo nas dve na pravu kornjacu. Kao i sva deca kada vide zivotinju, ova sva odusevljena, gleda je, gleda, gleda... i ucuta se nesto, postade ozbiljna, namrstena.
Pitam je "Sofija mila, sta je bilo".
A ona nervozno "De su joj kocke?"
 
BISER #1 Moj burazer u OŠ dobija zadatak iz likovnog da nacrta 3 domaće životinje. Naravno naučio je do tad da nacrta patku od broja 2. Majstor naravno nacrta patku i 2 pačeta = 3 domaće životinje.
BISER #2 Ponovo bata. Zadatak u 1 osnovne, cela strana slovo "A". Ode on u sobu, i silazi za pet minuta, -"mama jel mogu da se igram?!"
- "jel si uradio domaći?!?"
- "jesam!!!"
- "ajde donesi da vidim!" (ipak je bilo suviše brzo i za hipergenija što on i nije)
kad je doneo, a majstor razvuko jedno slovo "A" preko cele strane!!
BISER #3 Dobio buraz u školi lektiru "Boško Buha", naravno nije pročitao, i sledi pitanje na pismenom:
- "Zašto je Boško Buha bacao bombe?!?" i famozni odgovor koji će ga proganjati celog života - "Zato što nije imao pametnija posla!!!"
Inače na sva pitanja u radnim sveskama ili na pismenim zadatcima koja počinju sa "ZAŠTO..." a na koja nije znao odgovor, odgovorio bi jednostavno i koncizno "ZATO!!"
BISER #4 Pismeni iz srpskog, slobodna tema, naslov teme "SLUČAJ KADA SAM SVOM NAJBOLJEM DRUGU SPASAO ŽIVOT!" (naravno tema treba da podtakne maštu i imaginaciju) i rad mog bate koji se sveo na:
"NISAM IMAO TAKAV SLUČAJ!!"
Bata mi je genije, mnogo ga volim!!
I za kraj izvod iz rečnika mog 2-godišnjeg sina
cigej (šrafciger), kesta (klešta), Cekic, saf (šraf), papagaj (papagajke-vrsta klešta), vaseaga (vaservaga ili libela).... Buduća majstorčina, ljubi ga tata!!! :lol:
 
Moja prijateljica ima dva sina. Kada je rodila drugog sina, stariji sin je imao oko tri godine i pošto je novorodjena beba cesto plakala, u jednom trenutku bebinog placa, stariji sincic kaze svojoj mami: ''Mama, mama, pa iskljuci ga vise''
 
moja rodjaka je pre neki dan cula da bosanci nesto pominju bolan, ali ne zna sta to znaci.

i lepo valentina pita mene:

jel bolan brat od mulan(iz crtanog filma!!!)

e, kad se tad nisam ugusila od smeha....
 
e secam se ovog bisera mog brata od tetke, imao je tad valjda oko 4 godine- igrali mi klinci zanimljive geografije (kao monopol), izvlacile se kartice sa pitanjima, a moj brat izvukao : nabroj tri rase ljudi, i mrtav ozbiljan odgovorio : "belci, crnci i zutci " :lol: :lol: :lol:
 
E ovako, imam bratanca Mikija koji je skoro napunio 4 god. Mali je jako zajeban i nema sanse da ga nesto prevaris.
Sedi jednoga dana na podu, razvukao igracke i dere se:
AAAAAOOOOOAAAAAAUUU
prilazi mu moj burazer, pipne ga izmedju obrva i kaze:
-iskljuc
mali stvarno stade kao na prekidac, i nekon pola minuta pipne on sam sebe na isto mesto kaze:
- ukljuc
i nastavi
- AAAAAAAAAOOOOOUUUUUUU

slicna situacija ali sa njegovom majkom, ovaj put
miki: AAAAAAOOOOOAAA(naidje mu to i dok ne izvice svoje ne prestaje)
mama:(nakon X pokusaja da ga smiri) pa daj miki nemoj toliko da vices sada, vici posle!
On se nesto igrao par minuta i nakon toga:
miki: posle je sad! AAAAAAAAAOOOOOUUUUUUU

mali ima masu bisera
 
jedan od bisera mog brata kad je bio malesan

prica o glakama:

nemanja isao u obdaniste imao cca 4-5 godina i pojave se vaske medj decom i on dodje sa pricom od vaspitacice kako moraju da paze jer su to male zle zivotinjice itd

i sad on prica tu pricu i znacajno zastane da objasni velikima ozbiljnost situacije i kaze znas ne smemo da drzimo glave blizu jedan drugoga kad se igramo je znas glaka im je most
 
kazu da sma imala 4 godine kad sam mamu pitala da li je mornarica mornareva mama.
bila sam tada fascinirana mornarima, jos imam svoje lutke mornare, uposte nam u bg nije falilo ni more ni brod.
 
evo napokon malo vremena da vam ispisem jedan od najboljih bisera mog brace kad je bio malesan

isao on u obdaniste, kao i sva deca.imao je oko 4 godine
vraca se jednog dana i mrtav ladan saopstava kako je on danas yebo. u kuci sok i padanje od smeha, slede pitanja kako to mislis, sta si radio sa kim, kako te nije videla vaspitacica itd
smeker i dalje ladno odgovara, da je yebao neku devojcicu u wc, moji ne mogu da veruju, suze im idu od smeha, i sad polako uspeju da ga nagovore da im one sve potanko isprica
kaze on, mi otisli da peremo ruke pre klope, i kada su sva deca otisla i vaspitacica naravno, on je maloj prisao poljubio je u obraz i malo mrdao guzom napred nazad i eto on je yebao i nije mu jasno sto ga sad svi ispituju

i danas placem od smeha kad se setim toga
zar nije genije? :D
 
Mama povela četvorogodišnju devojčivu u grad da joj kupi pantalone. Izbor vrlo loš, a dete ima svoje želje i prohteve. I, u jednoj prodavnici se nađu neke pantalone, koje bi, eventualno, mogle da prođu, ali detetu se ne dopadaju. Kad se nigde u gradu nije pronašlo ništa odgovarajuće, ubedi mama ćerkicu da ipak, još jednom pogledaju pantalone verujući kako će sad, kad zna da nema izbora, dete lako pristati. U prodavnici nema nikog, prodavačice maksimalno ljubazne, i ubede nekako dete da proba pantalone na samom pultu u prodavnici. Ispostavi se da sasvim odgovaraju. Mama sa olakšenjem klimne prodavačici u znak odobravanja, ali se dete oglasi: "Možeš da kupiš ako ćeš ti da nosiš! Ja ovo neću više da oblačim!" :shock: :roll:
Tvrdoglava devojčica sa izgrađenim ukusom sam bila ja, a "biser" se dan-danas prepričava u mojoj porodici... Uz mamin dodatak da je "živ blam pojeo" :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top