Deca ratnih zlocinaca

a za tebe shabane pitanje - da li je "promena stava" isto shto i mrzhnja?...
josh jednom da ne bude zabune tema je " Deca ratnih zlocinaca" tako da nemoj drobiti o vrstama ubistava...kapiram ja to ti je verovatno fah al drzhimo se teme pre nego shto "lupamo"
 
AntunTun:
a za tebe shabane pitanje - da li je "promena stava" isto shto i mrzhnja?...
josh jednom da ne bude zabune tema je " Deca ratnih zlocinaca" tako da nemoj drobiti o vrstama ubistava...kapiram ja to ti je verovatno fah al drzhimo se teme pre nego shto "lupamo"

Shaban?
Zasto pominjes svog oca?Cccc....
Tema se ako nisi primetio razvija u nekom pravcu pa ili je pratis ili ne pratis.
Nego pametnjakovicu ako nisi primetio ja i nisam skrenu sa teme,procitaj malo bolje.
Valjda umes da citas i da pri tom koristis mozak.
Da lupas,to znas,video sam.
Da nastavimo.
Ili cemo ovu temu pretvoriti u popriste pa ce pod katanac ili da nastavimo dalje normalnim tonom.Biraj.
 
ma ne ne pominjem svog oca to shaban to sam mislio za tebe...ti si kao hteo da me spustish sa tim da je moj otac shaban?...
ne pratim je samo odgovaram pa hvatam tebe kako pishesh :
Pitanje za sve.
Da li bi ste mrzeli svog oca da vidite kako ubija Hitlera!?
Verovatno bi za vas i sve ostale bio heroj pa zato nemojte puno lupati.

ovo lupati se odnosi na mene...misim spomenuo si losh chovek - ubijati...i slichno...
i da skrenuo si sa teme jer je pitanje :
Da tako vidite svog oca, da li bi ste promenili stav prema njemu? - u chemu je ovo "da tako vidite" vezano za ratne zlochince...

tako da i nisam lupao ono shto sam rekao je da naravno da bi promenio mishljenje ili stav ako bi saznao da je moj otac ubijao neduzhne ljude...al evo da pomenem i tvoj bagljavi koncept...promenio bih mishljenje i da je ubio hitlera...kao shto bi promenio i da je povratjao pijan dakle sve shto neko uradi il kazhe il shta vetj utiche na moje mishljenje ili stav...to shto si ti dosho da merish **** il prodajesh neq mudrost govoretji drugima da lupaju to argumentuj pa onda kazhi da ja lupam...anuse
 
AntunTun:
ma ne ne pominjem svog oca to shaban to sam mislio za tebe...ti si kao hteo da me spustish sa tim da je moj otac shaban?...
ne pratim je samo odgovaram pa hvatam tebe kako pishesh :
Pitanje za sve.
Da li bi ste mrzeli svog oca da vidite kako ubija Hitlera!?
Verovatno bi za vas i sve ostale bio heroj pa zato nemojte puno lupati.

ovo lupati se odnosi na mene...misim spomenuo si losh chovek - ubijati...i slichno...
i da skrenuo si sa teme jer je pitanje :
Da tako vidite svog oca, da li bi ste promenili stav prema njemu? - u chemu je ovo "da tako vidite" vezano za ratne zlochince...

tako da i nisam lupao ono shto sam rekao je da naravno da bi promenio mishljenje ili stav ako bi saznao da je moj otac ubijao neduzhne ljude...al evo da pomenem i tvoj bagljavi koncept...promenio bih mishljenje i da je ubio hitlera...kao shto bi promenio i da je povratjao pijan dakle sve shto neko uradi il kazhe il shta vetj utiche na moje mishljenje ili stav...to shto si ti dosho da merish **** il prodajesh neq mudrost govoretji drugima da lupaju to argumentuj pa onda kazhi da ja lupam...anuse

Cccc....
Kakva zbirka.
Jesi li siguran da ti nije niko pomogao da sve ovo napises?
Tesko da si ti to sam,tesko.
Kazi sufleru neka malo bolje procita sta sam napisao.
I da, lupas kao otvoren prozor.
Nadao sam se da ces odabrati to sto si odabrao.
Vec mi je postajalo dosadno.
A tebe pratim,odavno.
Sad smo tu.
Ti i ja.
Gde si ti,TU SAM I JA.
 
Teško mi je da se stavim u tu poziciju, da zamislim takvu situaciju. Kao što wdw kaže u meni bi sigurno došlo do unutrašnjeg konflikta, konfuzije. Razumem i ovo što Emily priča, ma kako to zvučalo. Naravno, kada bih videla da je npr moj otac počinio zločin, osudila bih ga, on je ubica, ali to je i dalje čovek koji me je odgajio, školovao, učinio toliko toga za mene - on bi i dalje bio moj otac, i ne mogu da zamislim da prestanem da ga volim.

A ono "cenim ljude prema tome kakvi su prema meni, a ne kakvi su prema drugima" - zamislimo ekstremnu situaciju - npr davili ste se, ili ste bili u zapaljenom automobilu - neki nepoznat čovek vam je spasio život, osežate zahvalnost do neba, možda postajete i prijatelji itd. Zatim saznate da je taj čovek zločinac ili mafijaš...Vikali bi streljajte ga ili bi ga branili na sudu rečima da u njemu ipak ima bar nešto ljudsko, jer vas je spasio?
 
WithdrawnWater:
Ne moze se jedan brutalno oduzet zivot iskupiti spasavanjem drugog.....Posle nekih stvari nema 'izvini, nisam hteo, al sam se malo zaneo!'
ma tata je bio na zadatku?
nema tu puno priče.
samo odbrana je jedno, a ovo o čemu je pisano drugo!
ne zaboravite da su momci regrutovani, i vođeni na ratište iz diskoteka!!!
ali!! gledali su kako god znaju da zapale sa ratišta,
retki su oni koji su se "opametili" i dohatili pušku pa opalili po neprijatelju!
ako su i pucali, morali su život svoj da spase.
ali ono što se desilo...
i ko je označen za zločinca...
zna se gde mu je mesto, pa makar bila i moja majka!
 
Razumem šta pišete - zločinac je i mesto mu je u zatvoru - ali, ako bi to bio neko koga ja volim (otac, majka, brat...), ne bih mogla da prekinem da volim tu osobu (mada bi mi u glavi i srcu svakako bila oluja), tipa "on je zločinac, odričem ga se".
 
Stvarno vas ne kapiram.
Pa ubistva su u ratu skoro pa opravdana.
Mislim,nemojte me pogresno ukapirati,ja nisam za rat i ubistva ne opravdavam,ali...
Pa ako si vec u ratu onda je bolje ubiti nego biti ubijen a ako si vec u nekoj vrasti samoodbrane i ubio nekog to onda sigurno ne znaci da si losa osoba i da bi deca trebala da te se odreknu i da te mrze.
Tarabica je to lepo docarala prostim primerom i ujedno odlicnim primerom.
U predjasnjem postu sam nekoga mozda i uvredio,nije mi to bila namera.
Dao sam primer sa Hitlerom , ponovicu ali cu za primer uzeti nekog manijaka koji je ziv,recimo Osama Bin Laden.
Covek je odgovoran za mnoga ubistva i za mnoge na planeti covek koji ga bude likvidirao bice heroj,zamislite da je taj covek vas otac ili neko ko vam je blizak,ok ubio je ali jeste li sigurni da bi promenili svoj stav prema toj bliskoj vam osobi zbog ubistva Bin Ladena ili nekog slicnog?
 
Ako bi mu vezao ruke na ledja, nateorao ga da klekne i onda mu pucao u potiljak - da, promenila bih misljenje, ma o kome mom da se radilo! To je psihopatski, zverski, bolestan cin. Ti decaci koji su tamo ubijeni , nisu ubijeni u borbi, nisu ubijeni ni u samoodbrani, nisu ubicama licno nista ucinili. Ubijeni su iz ludila, iz bahatosti i iz zverstva! I da kratko odgovorim na pitanje: da, sigurno bih. I jos - izjhava da ce neko ko nekog (bilo kog, pa i Bin Ladena) bude 'likvidirao' (?!) biti 'heroj'(?!?!) je za mene sustinsko nepoznavanje razlike izmedju dobra i zla. Izvini Sakal, bez namere da te uvredim. Ni ja ne kapiram tvoj stav. Ili ti ne kapiras sta je sustina ove teme i o kom se zlocinu radi, ili ne kapiras termin 'ratni zlocin(ac)'. Ili generalno - ne kapiras.
 
Sa prvim delom se potpuno slazem.
Ali sustina i jeste u tome,prepoznati dobro i odvojiti ga od zla.
Evo jedno slicno pitanje za tebe.
Pretpostavljam da imas dete,decu...
Sta bi ucinila i kakav bi stav imala prema svom detetu kad bi znala da ce ono jednog dana da bude odgovorno za smrt milijarde ljudi?
Kapiram ja naslov teme ali kao sto ranije rekoh nije ime teme u pitanju vec osecanja.
Sad,neko ne kapira,mozda sam to ja,mozda.
 
Šakal:
Stvarno vas ne kapiram.
Pa ubistva su u ratu skoro pa opravdana.
Mislim,nemojte me pogresno ukapirati,ja nisam za rat i ubistva ne opravdavam,ali...
Pa ako si vec u ratu onda je bolje ubiti nego biti ubijen a ako si vec u nekoj vrasti samoodbrane i ubio nekog to onda sigurno ne znaci da si losa osoba i da bi deca trebala da te se odreknu i da te mrze..................

Pa da, ali jedno je ubiti protivnika u borbi, a drugo je izvršiti ratni zločin, odnosto ubijati ili klati žene i decu, paliti kuće ili ubijati ratne zarobljenike.
 
Emily_Bg:
Ja ne bih.Ocenjujem ljude prema tome kakvi su prema meni,a ne prema drugima.Ponekad se ne slazem sa tim sto neko radi,ali ako taj neko je fer i iskren prema meni,onda ga maximalno postujem i gotivim bez obzira na to kaakv je prema drugima.Iskreno,moj cale je bio na ratistu,ne bi sigurno bilo svejedno da cujem ili jos gore vidim da je tako nesto uradio,ali moje emocije i misljenje o njemu se ne bi promenilo.
:shock:........ ovo je neshto najsebichnije shto sam ikada prochitala..... STRASHNO........
 
AcaBg82:
Nesto me veoma zanima. Video sam onaj snimak ubijanja civila u Srebrenici. U novinama je pisalo da su deca ubica videla snimak, na TV-u i da su bila sokirana. Mozete li da zamislite njihova osecanja bar na trenutak. Kako bi ste se vi osecali da od jednom svog oca za koga mislite da je dobar, koga volite vidite na TV-u kako ubija ljude, sutira ih i slicno.

Da tako vidite svog oca, da li bi ste promenili stav prema njemu?
DA..... svako..... i zaista mislim SVAKO ko se usudi da povredi ne zasluzhuje nikakvu pazhnju....
da je moj otac... brat, ko god.... uradio tako neshto, ja bih ga prva oterala na robiju....
 
shaddow:
Pa da, ali jedno je ubiti protivnika u borbi, a drugo je izvršiti ratni zločin, odnosto ubijati ili klati žene i decu, paliti kuće ili ubijati ratne zarobljenike.

Ratni zlocinac je i neko ko nije metka ispalio i ko nikoga nije ubio direktno.
Imas primera u Hagu koliko hoces.
Ubica je onaj koji licno nekome oduzme zivot a to je vec nesto drugo.
Naravno da je bitan nacin na koji je to izvrseno ali ubistvo je ubistvo.
Uglavnom,zamisli tu zver koja radi sve to sto si nabrojao i zamisli neko ga likvidira i taj neko bude osoba koju volis,hoce li se tvoj stav promeniti,hoces li prestati voleti tu osobu?
 
MA Sakal, ne radi se o ljubavi; 'Ljubav ne prestaje NIKAD....' (citaj Sveto PIsmo, ima tamo i ponekih pametnih i lepih stvari). Nije ljubav sladoled pa ako ti padne u baru i ukus lepote u ustima se izgubi za 5 minuta!Naravno da ne mozes prestati da volis tek tako...ali da li OSUDJUJES postupak? Da li prepoznajes zlo? Da li podrzavas da se za zlocin mora odgovarati, pa makar bio u pitanju i tvoj otac? Da li bi ga posecivala u zatvoru? Bih. Da li bi (posle prvog zamaha ljutnje i soka) imala potrebu da razgovaram sa njim o tome? Bih. Da li bih patila do smrti noseci taj krst svoje ljubavi i osecaja strahote da moja ljubav nije bila dovoljna DA SPASI NJEGOVU DUSU i da se uprkos njoj podao zlu?! Da. NO to nikako ne znaci da ne bih osudila zlocin, da ne bih pristala na pravdu i pravo za njega kao i za svakog drugog i da ne bih promenila svoj STAV (kako je moj otac najpostenije, najneznije, najispravnije i najdivnije ljudsko bice koje na svetu znam!). Da li bi mi bilo lako da zivim sa tim?! NAravno da ne. Bio bi to mucni legat. Pakao koji su ti zlocinski ostavili svojoj deci jednako je strasan kao i uzas koji su proziveli najdrazi njihovih zrtava....
A sto se tice pitanja o mojoj deci:
moram da ti kazem da je pitanje ipak glupo, ali ajde da pokusam da i na takvu besmislenu hipotezu odgovorim. Moja deca ce biti onakva kakve ih ja napravim da budu (ja i njihov otac, i njihova celokupna porodica). Moja deca ce biti odgovorna za smrt miliona ljudi samo ako im mi, kao njihovi roditelji, od prvog trena zaceca jos pre rodjenja ne ugradimo u svaku celiju njihovpog bica APSOLUTNI osecaj za dobro i zlo, za pravdu i nepravdu, za toleranciju i razumevanje, za prihvatanje i cast, za ljudskost i cojstvo. Dakle, jedno ti mogu reci - MOJA DECA nikada NECE biti odgovorna ni za (namernu) smrt neke zivotinje a kamoli za smrt drugog ljudskog bica a kamoli za smrt miliona ljudi. Mnogo stvari ne mogu da tvrdim, i za mnogo stvari ne mogu da garantujem (da li ce nas sutra udariti cunami, da li cu poginuti na ulici od pomahnitalog vozaca kola ili cu promeniti posao i nikad se vise baviti ovim sto radim...da li ce ponovo na vlast doci SPS i radikali, da li ce Srbija za 200 godina postojati itd). Ali jedno ti nepokolebljivo TVRDIM: moja deca nikada nikoga (sa namerom) nece ubiti. Jer moja deca znaju i uvek ce znati da je na svetu najsvetija i najvelicanstvenija stvar - ljudski zivot. I cenice zivot od njegovog nastanka do njegovog kraja - svoj i tudj. Jer mojoj deci ni sad niti ikada nije (i nece biti) vazno ko je koje nacije i vere: njima je bitno KO JE KAKAV COVEK. I jedina diferencijacija koju ce praviti je izmedju DOBRA i ZLA. I hajde molim te da cak ni hipoteticki vise ne spominjemo 'moju decu', vazi? Hvala ti.
 

Back
Top