Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu ( Dobro je da su se setili !!!)

Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu
Deca do 12 godina ili niža od 135 cantimetra u automobilima će se voziti samo u specijalnim sedištima.
Ove novine u Zakonu o saobraćaju, koje će se primenjivati najkasnije od 1. juna, potvrđuje za “Blic” član Damir Okanović, Radne grupe za izmenu Zakona o saobraćaju.
Uvideli smo da je izuzetno opasno kada su deca pozadi vezana sigurnosnim pojasem, a pritom nisu u dodatnom sedištu. U trenutku sudara, pojas im dođe ispod vrata i može da ih uguši ili teško povredi. Zato ćemo uvesti ovu novinu do 135 centimetara visine, a to je visina koju praktično dostignu sva deca do 12 godina - objašnjava Okanović.

Svi normalni ljudi decu vezu za pak treger ili kako se to zove...
 
Nekako mi pada na pamet, kako sam kao klinac prešao kilometara i kilometara sedeći na kolenima na zadnjem sedištu, gledajući automobile koji su iza nas... Znam da ja kao vozač, vozim pažljivo, a ako na nene naleti neki ludak, pijanac, teško će tu pomoći i sedište i buster i pojas ili bilo šta četvrto... Danasšnji automobili su "mekani", na žalost nemamo svi Volvo...
 
Stvarno ni to nije losa ideja...ovo sa onim sajlama za prevoz robe i tereta...
Uvezes dete sa tim, em elasticno em sigurno vezano...cak ni ja ne bih imao nista protiv da se pozadi vezem ili umotam u one elasticne tregere sa kukicama na kraju...jer mozes da mrdas ako nije previse jako stegnuto, elastika je dobra, a ako mrdnes vise od 30cm , sipak, nema vise...a do 30cm ionako nije opasno i kad se desi najgori sudar...osim pljeske...
4 komada, 200 dinara na pijaci...
 

Back
Top