Deca do 12 godina samo u specijalnom sedištu ( Dobro je da su se setili !!!)

Да ли ово важи за децу која су виша од наведеног, а пуно су млађа?

Моје дете пуни 8 година у марту, а висока је 143, како њу да сместим у ово седиште :eek:

Ako sam ja pravilno shvatila, zakon vazi do ispunjenja jednog uslova... ili da djete bude vise od 135cm (automatski se moze ljepo vezati pa mu sjediste nije potreno) ili ako je nize od te visine mora da ima preko 12 godina
 
a šta ako je neko odrastao, a niži je od 135 cm? :lol:
jel i on mora u sedište?
sme li da se vozi kolima uopšte? :lol:

- - - - - - - - - -

Да ли ово важи за децу која су виша од наведеног, а пуно су млађа?

Моје дете пуни 8 година у марту, а висока је 143, како њу да сместим у ово седиште :eek:

skrati joj noge!
 
a šta ako je neko odrastao, a niži je od 135 cm? :lol:
jel i on mora u sedište?
sme li da se vozi kolima uopšte? :lol:

- - - - - - - - - -



skrati joj noge!

Не дам ноне, много су јепе.

Не дам ништа, само ставимо појас и то је то.
 
..ja ne razumem sta je ponizavajuce u podmetacu pod dupetom da ti pojas ne lezi na vratu, ali dobro..

..jeste sigurni da znate kako izgleda buster sediste?
..zasto bi bio problem "smestiti" se na njega..?

Znam kako izgleda :) , nije meni problem ... ja razmisljam u drugom smjeru ...kao to djeluje na tinejdzera ili tinejdzerku (nisu bas ali su blizu) vec se tu gledaju simpatije a onda dodjes na neki rodjendan ili te roditelji dovezu u skoli i iz auta izlazis a sjedio si u djecijem sjedistu...okolina je cudo,vjerujem da bi to jako negativno uticalo na tu osobu (ipak je vecina u tom uzrastu visa od 135cm) ..... druga stvar je ima koleginucu 150cm jako opterecena visinom kada bi joj neko predlozio da sjedne na buster mislim da bi ga pre odrobijala nego to uradila.

Vise puta sam rekla, sjedista su dobra stvar ali za djecu... starijim treba dozvoliti da sami naprave izbor da li im je sigurnije da koriste buster ili ne ...
 
..opet ne razumem..
..kao da ljudi ne vide da je neko nizak ako ne sedi na busteru.. :roll:

..a oko izbora - nisam sigurna da prik kocenju pojas postuje neciji izbor..

Ma lako cemo mi sa 12+ nego tesko je ubjediti ljude da je sjedite potrebno za 0+ pa bar do 4-5 godina, i sada slusam da je djete bezbjednije u narucju i da se u sjedistu tako vezano samo pati.
 
Ma lako cemo mi sa 12+ nego tesko je ubjediti ljude da je sjedite potrebno za 0+ pa bar do 4-5 godina, i sada slusam da je djete bezbjednije u narucju i da se u sjedistu tako vezano samo pati.

...da ne voze pijani, drogirani, umorni, da ne divljaju u vožnji, ne telefoniraju, održavaju svoj auto, poštuju ograničenja, propisno parkiraju, ne žure nikud jer 2-3 minuta manje koštaju nego nečiji život...na primer...
 
...da ne voze pijani, drogirani, umorni, da ne divljaju u vožnji, ne telefoniraju, održavaju svoj auto, poštuju ograničenja, propisno parkiraju, ne žure nikud jer 2-3 minuta manje koštaju nego nečiji život...na primer...

..upravo..i bas zbog toga, dok ne ubedis sve ostale, vezi dete da ne ostanes bez njega zbog budala..

- - - - - - - - - -

Ma lako cemo mi sa 12+ nego tesko je ubjediti ljude da je sjedite potrebno za 0+ pa bar do 4-5 godina, i sada slusam da je djete bezbjednije u narucju i da se u sjedistu tako vezano samo pati.

..ogroman broj ljudi ima sedista, ali niti su ona pricvrscena u automobilu ("ko da otkopcava to i zakopcava svaki put" kao da se dete mora nositi u korpi-sedistu)
niti su u njima deca vezana ("jaaao, pa kako da mu provucem ruke, probudicu ga, uostalom svaki cas ga uzimam odatle kad sisa/place/dosadno mu je")
 
..upravo..i bas zbog toga, dok ne ubedis sve ostale, vezi dete da ne ostanes bez njega zbog budala..

- - - - - - - - - -



..ogroman broj ljudi ima sedista, ali niti su ona pricvrscena u automobilu ("ko da otkopcava to i zakopcava svaki put" kao da se dete mora nositi u korpi-sedistu)
niti su u njima deca vezana ("jaaao, pa kako da mu provucem ruke, probudicu ga, uostalom svaki cas ga uzimam odatle kad sisa/place/dosadno mu je")

Slazem se cak i oni koji imaju sjedista bolje da ih nemaju, ne pricvrscena mogu napraviti vise stete nego korusti... i moji su imali jedni fazu oko 1 godine kada im je palo na pamet da ne zele da budu u sjedistu... stajali smo po 5 puta za 100 km, da ih izvadim, smirim, objasnim... jbg ... djete je to pokusava ako jednom popustis gotovo... jos ih od rodjenja vozim vezane.... Mogu zamisliti koja je to patnja sa djeteom koje nije naviklo da mora biti mirno dok traje voznja.
 
..ja sam na zapadu vidjala i odrasle zene vozace, koje imaju buster sediste zato sto su niske..i produzetke za papucice..
..zasto sebi ne olaksati..ili detetu..

pa to.
kome treba taj ga kupi, dal sebi ili detetu...
nikakav zakon to ne moze urediti.
i moja cera sedi jos uvek na busteru i nikada nismo ni pominjali neku drugu varijantu. jednostavno tako joj je zgodno.
 
Ovo za taxi je dobra fora....
Ova tema moze da se razvije do zanimljivih dalekih posledica...

Naravno ono sto ne vidite je da bi sve skole morale da dobiju skolske autobuse...inace imate rupu u obrazovanju dece da je upustanje u seks rano pre 12 godine...a moglo bi se podici i na 13....Preko toga ne bih isao za Balkan, da se ne lazemo, takvo usmeravanje bi postalo karikatura...

Mada, jedno je sudar niskog automobila a drugo gradski bus...ili medjugradski...jednom sam stojao u medjugradskom kad je precvikao auto, malo grebanje po podu autobusa i to je to....masa je masa...
 
ovo je stvar bezbednosti i ne vidim cemu polemisanje
ovo je dobro za svu decu, ne nasu, americku, rusku, kinesku, nego za SVU decu
ebe mi se kako su se vozila deca kada je automobil izmisljen, posle rata, pre 20 godina ili kako vozi decu neciji komsija
nema tu sta ni da se shvati pogresno, a mnogi i dalje kao da ne kapiraju, 12 godina ili 135 cm, sve jedno, ako je dete premasilo tih 135 cm i pre 12. godine, ne treba mu sediste, veoma prosto i jasno...
poenta je da se dete pravilno veze i time bude bezbedno
koliko je u nasoj moci da bude, jel
a oko toga 'kako dete naterati'
ne vidim ni tu problem, pa nisu nam deca divlji nerazumni stvorovi
to nije ni pitanje hoces ili neces nego pravilo i navika, u autu se SVI vezuju pa tako i oni, i cao
nece sedeti na ekserima nego u udobnom sedistu
 

Back
Top