Deca 1-3 godine (toddlers)

Vecera nego sta... on je od jesnije dece... taj mandjari ko veliki... :)


Znam da mu ne treba jer do pre 10 dana nije pio ni uvece.
Isla je vecera i spavanje.
Mleko smo poceli bzvz da mu dajemo...
On generalno nema potrebe za njim jer preko dana unese dovoljne kolicine mlecnog

....nema veze sto do pre 10 dana nije pio...on raste i menja se dnevno....probaj daj mu, nemoj
da ti je dete gladno...moja mladja je bila takva samo je rucala po nekoliko puta na dan, jela
je u tom uzrastu u kom je tvoj malisa, vise nego dete od 5 godina...i nocu se dugo budila za
mleko...razliciti su metabolizmi...i razlicite potrebe...
 
....nema veze sto do pre 10 dana nije pio...on raste i menja se dnevno....probaj daj mu, nemoj
da ti je dete gladno...moja mladja je bila takva samo je rucala po nekoliko puta na dan, jela
je u tom uzrastu u kom je tvoj malisa, vise nego dete od 5 godina...i nocu se dugo budila za
mleko...razliciti su metabolizmi...i razlicite potrebe...

Afro, da mu nismo slucajno ponudili tj.mama mu ponudila na Zlatiboru benko,
Ne bi pio mleko ko zna do kad...
Posle smo se zaebali sa cokoladnim mlekom, na to se i navukao...
Ali posle par dana cokoladnog iskocio mu ekcem... a ne pamtim kad ga je imao zadnji put...
Onda smo odmah ukinuli cokoladno i sad mu uvece samo dodam kasikicu neskvika u mleko, jer
nece cisto, pa malo da mu da ukus...

Ali deca ne moraju da piju mleko...
Ako imaju dovoljne kolicine obroka dnevno,
Nema potrebe za nocnim mlekom,
pa nije novorodjence pa da jede na 3 sata.

Kod mene to ne dolazi u obzir.
Oko 5-6 moze da dobije mleko, pre toga ne!

Nije to zdravo da nocu jedu
 
..ni ja ne bih davala mleko..
..nije on gladan, samo ste mu potrebni, da vas vidi i da zna da ste tu..
..doshla faza pa ce i proci..
..sad on svashta i sanja, a i svashta mu se dogadja u toku dana a malo toga razume, pa mu se ponekad malo zbucka u glavi panika..

..dodushe ja ne bih davala ni neskvik ni chokoladno mleko, ako nece da pije mleko ne mora,
tolikom detetu koje sve jede i nije potrebno uopshte..
 
Kad ste tu,
Da vas priupitam.

On je sad u fazi isterivanja placem.i vristanjem.
Evo npr.danas
moji su bili tu ceo dan i svo vreme je neko od njih morao da bude s njim u igri,
Cim.mama npr.sedne on dotrci, hvata je za ruku i vuce, ako ona kaze 'Gledacu te odavde'
Pocinje histerija, jer on hoce da bas sedi dole sa njim.
Ona naravno odmah ustaje i ide s njim.
Elem, kad su otisli, ja sklonim sve od rucka, i vec umorna od kuvanja i svega,
Legnem na trosed... on odmah dotrci i pocne da me vuce, ja ga prvo podignem samnom da lezi/sedi
i dam daljinski, par minuta se zanimao i ustaje i opet me vuce... svo vreme mu lepo objasnjavam
kako mama mora da odmori par minuta i da se igra slobodno,
Ali on pocinje da histerise, ja ignorisem
histerija prerasta u deranje,
dok u jednom momentu nije poceo da kaslje od deranja
i da joda...

Meni u tom momentu pukne film(iako ceo dan kuliram),
I pocinjem da vicem:"Prekini!!! Prekini!!! Sram te bilo!!! Sram da te bude!!!"

On prekida sa svime, gleda me... u fazonu Ok!
Ja mu kazem 'Hocemo menjati pelenu' normalnim tonom,
on mi pruzi rukicu i idemo na menjanje.

E sad, meni je krivo sto ja moram da vicem da bi doprla do njega
I ne znam.da li je to uopste ok, i prihvatljivo?
Pogotovo sto sam mu rekla Sram te bilo, jer znam da decu ne bi trebalo uciti da se stide bilo cega.

Stvarno se osecam.bzvz posle.toga.
Ne zelim takav odnos, ali ne znam kako drugacije?
Trpim i tolerisem kao mazga... a on kao da probija sve moje krajnje granice
 
novka kad su tvoji prestali sa nocni, mlekom?

..ne secam se.. :rumenko: ..ima ovde negde zapisano.. :lol:
..izbacili su onaj prvi nocni podoj (oko ponoci) do 8-9 nedelja negde, pa sa oko 5 meseci (chini mi se) i onaj oko 3-4h..
..tad se sledeci (koji je bio oko 6-7h ujutru) pomerio malo ranije, na 5-6h,
pa su ga polako, mesecima, pomerali na sve kasnije,
a i sad, sa dve i tri godine, josh uvek piju mleko chim ochi otvore, oko 7 ujutru..
 
ti mu daj kad se probudi obicno reci nema drugo
pa mozda prestane da trazi :lol:
ja sam Irinu uvek na tako neku foru zeznula

a moram da se pohvalim :)
od 10 noci, samo se jednom ili dva puta upiski i to ako se bas naliva....sto znaci sad kad prodju vrucine bice super :D
dnevno spavanje je bez pelene vec danima, nocu stavim ali bude uglavnom suva....eto tek ponekad se upiski....i tacno i znam kad ce po tome koliko je pila pre spavanja
al jos nema sanse da ustaje da piski.....besna je kad se probudi,samo bi cutala...ne daj boze da je pitas da ode do wc :lol:
al ko i sve do sada sve ce da dodje na svoje :)
 
a moram da se pohvalim :)
od 10 noci, samo se jednom ili dva puta upiski i to ako se bas naliva....sto znaci sad kad prodju vrucine bice super :D
dnevno spavanje je bez pelene vec danima, nocu stavim ali bude uglavnom suva....eto tek ponekad se upiski....i tacno i znam kad ce po tome koliko je pila pre spavanja
al jos nema sanse da ustaje da piski.....besna je kad se probudi,samo bi cutala...ne daj boze da je pitas da ode do wc :lol:
al ko i sve do sada sve ce da dodje na svoje :)

:super:
 
pa da al on nema pojma koliko je sati kad se probudi....i histerise kad mu ne das kad je naucio da mu dajes.....
a da mu ne treba ne bi se budio...oni svi to sami izbacuju uglavnom

Kako sam ga naucila,
tako ce se i odvici.
Nocu nema da se jede.
Red mora da postoji.
Mleko uvece i dalje dobija.
Ujutru ne, odmah doruckuje...

Opet spava sa nama :roll:
Jer to je i poenta histerije.
Mm ne odustaje i cim ga prebaci, nastavlja da spava.

Meni je vec muka od toga...
Ustanem i predjem.u drugu sobu.
Ne mogu uopste da verujem da je toliko popustljiv
sad kad mozemo da ga naucimo on popusta
a taman je naucio da spava celu noc u krevetcu
i mm.sve za jednu noc pokvari... uzas...

Kad dodje beba, obojica se sele u drugu sobu...
 
Cickava, tebi muz kvari dete a meni baba.
Kad smo bili nas troje na moru, malo smo ga doveli u red, a sad opet ista prica. I ne vredi, kad govorim svojoj mami kao da govorim zidu, valjda se boji da je unuk nece voleti ako mu sve ne udovoljava.
A mene i brata je poprilicno strogo drzala, nije bilo mnogo cile-mile kod nje, ne znam kako je sad ovako popustljiva.

Ona ga cuva pre podne dok sam ja na poslu, oko 13h sam uvek kuci, taman na vreme da on ruca i spava, tako da ne bude dugo bez mene preko dana. Ali dok su sami njih dvoje, ona skace na svaki njegov mig. Ako on nesto zamisli, baba mora da ispuni u roku od sekund inace krece dreka. I ne vredi babi sto joj govorim da ga pusti da malo dreci, to ce trajati 2-3 min i prestace, njoj kao zao da place.
Pa msm zao je i meni kad se udari ili padne pa place, ali ako se drekenja sto mu ne dam npr staklenu casu da je nosi po sobi i prosipa vodu svuda - onda mi i nije zao. Bukvalno minut-dva place, onaj plac bez suza, pa prestane kad vidi da ga ne fermam.

Ja se nekako nadam da ce se baba dozvati pameti, moracu sutra opet da imam informativni razgovor s njom :roll:
Nadam se isto tako da ce i mali shvatiti sta prolazi kod babe, a sta moze ili ne moze kod mame i tate, ali do sad izgleda da nije bas ukapirao skroz.
 
Opet sam uzela da citam "Moramo da razgovaramo o Kevinu", citala sam davno i pre neki dan koleginica mi je vratila posle sto godina i opet ja krenem da cituckam. U prvom citanju nisam imala dete, sad ga imam....hm...da se smrznes na nekim stranama.
Sad tek vidim na IMDB da je 2011. snimljen i film, nisam ga gledala.
Jeste upucene u knjigu ili film?
 
Kran, uzas...
Nikako ih opasuljiti
Zato sam ja sad malog upisala u vrtic, vise mi od baba i deda se dize kosa na glavi.
Oni sve udovoljavaju, posle mi dete vristi kad treba da se igra samo.
Nece, nego da ga animiram kao klovn. Ma idi bre

Nisam citala tu knjigu.
Koji je zanr?
 
Mene medo izludjuje.
Na pola dorucka hoce da ustane iz stolice, jer ga svi hrane usput(a ja to ne dam)
Pa onda trazi igracke, baca ih i trazi nove, ili trazi da mu ih dohvatim pa opet baca
Onda kad zavrsi, od njega ne mogu nista da radim.
Otvorim masinu za sudje da povadim, on skida onaj miris a to hemija
Onda slazem tanjire, on se gura da udje u policu
Secem meso on trazi da ga nosim
Na kraju je otvorio kantu za smece i izvadio slamcicu pa stavio u usta.

Ne znam kako ga nisam prebila
 
..cran, knjiga je odlichna, film sasvim pristojna ekranizacija, vredi pogledati..
..jezivo i zabrinjavajuce, narochito za ljude koji imaju decu..

..jexy, ja sam bodice i hulahopke izbacila od prvog rodjendana..
..dugachke gace za sneg, inache samo sokne i pantalone..
..tako je i moja majka sa bratom, to je savet odavno, ne znam (a i ne zanima me :roll: ) shta sad kazu pedijatri na tu temu..
..dechaci su, ako se i ohlade malo vishe nego shto bismo mi mame volele :lol: mogu samo sracku da dobiju.. :P

..chichak, chuvaj zivce.. :)
..reaguj odmah i na svaku stvar, jednom kazesh jasno i glasno, drugi put ga zaustavish i chuchnesh i ponovish ozbiljno i resheno, treci put ga fizichki udaljish od toga shto hoce a ne sme i opet ponovish da se to ne radi/ne dira i dash mu drugu zanimaciju..
..ako cesh da pljuskash po guzici, onda je vreme za pljuskanje tek ako ti se otima iz ruku i vraca se da radi isto..i to iskljuchivo ako do tad nisi popeeezdela u toku celog procesa :lol:
..ne daj da te izvede iz takta pa da praskash i vichesh..kad osetish da si pukla i da ce biti dranja ili pljuskanja da bi tebi bilo lakshe - skloni se i pusti nekog drugog da reaguje..bilo kako..
..nek ga grdi ili nek ga animira nekako, sve osim da mu dopusti ono zbog chega je frka i pochela..
..i zabrani da mu nabijaju osecaj krivice "evo sad si mamu naljutio/rasplakao"..

..procice i to.. :) ..za koju godinu.. :lol:
 
E novka, tebe sam i cekala...
Tvoje iskustvo me zanima... jer ga imas podosta ;)

Kod nas mislim da je najveci problem sto smo oboje kuci(muz i ja)
Kad smo sami, sve nekako drugacije funkcionise

Kontrolisem se da ga ne pljuskam.
Evo danas je ovo sa kantom bilo vrhunac zadnjih mesec dana i nisam se
toliko iznervirala...
Najvise popizdim kad histerise... Tu mi se kidaju zivci...

I stalno motanje oko nogu.
Ja ne mogu nista da skuvam na miru, on se stalno mota oko mojih nogu
a ima i svoju sobicu sa igrackama i izvadim.mu igracke iz ogradice.

Sad sam pocela kad ne reaguje na moje 'Nemoj to Pedja.' da ga stavim u ogradicu.
Buni se ali bas me briga, bar pristavim supu i nesto uradim na miru.
 
..pa normalno je da zeli da bude sa tobom i radi isto shto i ti.. :)
..necesh doziveti da se igra sam u svojoj sobi duze od 5 minuta i bez dozivanja svakih 30sec ( da viiiidish (ovo je 90% :lol:) a i dodash, popravish, pomognesh, podignesh, zakachish etcetcetc), bar josh 3-4 godine.. :)

..daj mu sherpu i varjachu nek kuva na podu ili nekoj stolichici isto shto i ti.. :)
..kupi mu gumene vocke i povrcke, ima i onih drvenih shto "stvarno" mogu da se seckaju drvenim nozem,
pa udrite po pripremi ruchka zajedno.. :)

..a ne znam shta nazivash histerijom.. :) ..da li samo plache i buni se ili ima prave napade besa (tantrume)..?
..u prvom sluchaju treba da ga smirujesh ili da mu skrenesh paznju na neshto drugo
i najvaznije - da ga podstichesh da verbalizuje zashto je ljut i plache,
a u drugom treba da mu kazesh da idesh TU I TU da radish TO I TO i da dodje kad prestane sa divljanjem i onda da se okrenesh i odesh iz vidokruga..
..naravno TU I TU je blizu i moze sam da dodje do tebe kad odluchi da nema vajde od ludila i kad istutnji frustraciju.. :)
 
Moj isto sve radi što i ja.kad kuvam, dam mu šerpicu i komadiće povrća i on kuva. Kolače smo uvek zajedno pravili, veš kačimo... Ne znam kako vi, ali ja za njega baš imam živaca, za razliku od mm, koji mu ne da ništa da mu pomogne.
A što se baba tiče, nikad se neće promeniti, jedino što će deca skontati šta može kod njih, a šta kod roditelja. I nema svrhe sekirati se.
 

Back
Top