Davis Cup

Dejvis kup reprezentacija Srbije najverovatnije će svoje mečeve do polufinala igrati u vršačkoj hali „Milenijum“, prenosi list „Sport“.
Kako prenosi „Sport“, srpski teniseri će u mečevima do polufinala najverovatnije biti domaćini u u Vršcu, u hali „Milenijum“, posle čega će se vratiti u „Beogradsku arenu“. Pregovori između čelnika TSS i opštine Vršac su i dalje u toku, a stručnjaci su oduševljeni uslovima koje nudi hala.

156880_zrebhalmstad3_f.jpg
 
subota 3.12.2011 | 18:38
DK: Argentinski dubl smanjio na 2-1
Izvor. B92

20690537094eda82fc18675970456857_orig.JPG


Teniska reprezentacija Argentine smanjila je rezultat na 2-1 protiv Španije u finalu ovogodišnjeg Dejvis kupa.

Dubl ‘gaučosa’ David Nalbandijan/Eduardo Švank pobedio je Felisijana Lopesa i Fernanda Verdaska sa ubedljivih 6:4, 6:2, 6:3.

Meč je trajao dva sata – Argentinci su iskoristili pet od šest brejk lopti, dok Španci nisu uspeli da realizuju nijednu od tri šanse. U nedelju će Nadal imati priliku da u meču sa Huanom Martinom del Potrom donese petu ‘salataru’ Španiji.

Prvog dana takmičenja Rafael Nadal je pobedio Huana Monaka, a David Ferer bio je bolji od Del Potra.

Ukoliko pobede, Špancima će to biti četvrti put u poslednjih pet godina da osvajaju trofej u Dejvis kupu. Njihovu dominaciju prekinula je jedino Srbija prošle godine.


http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2011&mm=12&dd=03&nav_id=562887
 
Dejvis-kup-reprezentacija-Srbije.jpg


Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović i igrači izjavili su u Nišu da izuzetno respektuju reprezentaciju Švedske sa kojom se sastaju u prvom kolu, ali i da očekuju od publike da takođe da svoj doprinos u pobedi srpske reprezentacije.
 
Janko probija led (vala po ovom vremenu to može i bukvalno da se shvati hehe). Nek je sa srećom našim momcima!

JANKO TIPSAREVIC - FILIP PRPIC U PETAK U 14-00
VIKTOR TROICKI - MICHAEL RYDERSTEDT U PETAK PO ZAVRSETKU PRVOG MECA
TIPSAREVIC / ZIMONJIC - LINDSTEDT / BRUNSTROM U SUBOTU U 14-00
JANKO TIPSAREVIC - MICHAEL RYDERSTEDT U NEDELJU U 14-00
VIKTOR TROICKI - FILIP PRPIC U NEDELJU PO ZAVRSETKU PRVOG MECA
 
Janko Tipsarevic igrace sa Svedjaninom Filipom Prpicem prvi mec prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.
Mec u Nisi pocinje u 14 h .
Idemo momci da bude POBJEDA...


178870_1-dk-srbija_f.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da se Ziki malo ugojio, videla sam mu stomacic... :)
Mozda to i nije razlog sto smo izgubili mec u dublu, mislim da su Svedjani vise zeleli pobedu od nasih, ali sta sad da se radi.
I sutra je dan... pa ko moze - na Cair - da se malo pomogne nasima!
Nadam se da cemo sutra slaviti pobedu, pa na Cehe, ispravite me, ako se varam?
 
Jeste, Česi čekaju pobednika ovog duela.

Inače moram da primetim da Šveđani nenormalno serviraju. Toliko me je nerviralno što sve pogađaju ko nenormalni. Al dobro.... Verujem da će Janko sutra da zapečati stvar :)
 
Pa tu sam ja Duska :)

arvena :heart: Obradović: Znamo kako se osvaja DK...

Mec u Cetvrtfinalu u petak od 15 casova otvorice Tomas Berdih, a zatim sledi mec Janka i Radeka .
"Ovi momci znaju kako treba da se osvoje Dejvis kup mecevi.
Oni znaju da donesu nasem timu velike pobjede.
To je nasa najveca prednost", rekao je Obradović.
Nije vazno ko ce igrati prvi mec, vec da su pet dana odlicno trenirali i da su se adaptirali na podlogu.

11975809834f7b07afa84f4889190421_orig.jpg
 

Back
Top