Davis Cup

Pa ako cemo pravo, iskreno, Spanci su bolje igrali protiv Amera, nego mi protiv Svedjana i zasluzeno su pobedili Fisa, Rodika...
O braci Brajan nema sta puno da se prica, oni i kada gube, ipak na kraju pobedjuju. Ipak su blizanci, mada se desilo da ``ukrste`` rekete ;) dok se brane u svom servis polju ;)
Mada su Granjoljers i Verdasko zaista pruzili fantasticnu partiju kao dubl, nisam napisala miks... hahaaaa... protiv blizanaca.
Tako dobro ne bi igrali ni neki uigrani dubl igraci...
 
Биће паклено тешко против Гаучоса. Срећа је Бг Арена и неоспоран квалитет,али у оваквим мечевима не значи много ни сам ранг тенисера ни ништа друго,важна је мирна глава. Сигурно да смо фаворити за финале,али имена попут Дел Потра,Налбандијана,Челе,Монака нису ни у ком случају тотални аутсајдери. Нисам богом дан да причам о подлози,али мислим да би овај пут било најбоље да се не игра на шљаци,можда би најбоља опција био бетон, штавише сматрам да ће бетон бити подлога. Од Новака се очекује та два бода,а надат се да ће Јанко у синглу донијет трећи,јер ми некако не дјелује да би наш дубл могао донијет бод. У сваком случају од 16-18 слиједе три дана врхунског тениса,гдје наравно осим навијачки и објективно мислим да смо квалитетнији и да ћемо серију завршит са 3-2 или 4-1. Сретно момцима.
 
Nesto sumnjam da ce Nole da igra u petak. Mada, bolje je da uopste ne igra, i da se odmori za nedelju, nego da ga puste da se muci po terenu i 'gura' lopticu dok je umoran.
 
Selektor teniske reprezentacije Srbije Bogdan Obradović potvrdio je da će Novak igrati protiv Argentine u polufinalu Dejvis kupa.

3467628914e70a9464a2b3761571019_orig.jpg
 
Novak, koji nije prisutan na ceremoniji obavljanja žreba, i definitivno će braniti boje Srbije. Dok će u drugom meču dana, u petak uveče Janko Tipsarević odmeriti snage sa najboljim argentinskim teniserom, Huanom Martinom Del Potrom.
176122_snovak-foto-a-dimitrijevic_f.jpg

U subotu će u dublu Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević igrati protiv Huana Monaka i Huana Ignasija Čele.
Poslednjeg dana meča, u nedelju, na teren će prvo najbolji igrači Srbije i Argentine Novak Đoković i Huan Martin Del Potro, a zatim Janko Tipsarević i David Nalbandijan.
 
Janko Tipsarević izjavio je da je igrao pod pritiskom da mora da pobijedi i da je zbog toga bio nervozan u polufinalnom meču Svetske grupe Dejvis kupa, koji je igrao sa Argentincem Huan Martinom del Potrom.

176506_stipsa-foto-a-dimitrijevic_f.jpg
 
Posle poraza od Davida Nalbandijana u četiri seta na startu polufinala Dejvis kupa, teniski reprezentativac Srbije Viktor Troicki priznao je da je ovakvom ishodu kumovala njegova loša partija.

176392_stenis04-foto-a-dimitrijevic_f.jpg
 
Od Viktora sam ovakav rezultat i očekivao. Bilo je očigledno posle loših rezultata na američkoj turneji da uopšte nije u dobroj formi. Od Janka sam očekivao više, al dobro.... Sve nade ulažemo sutra u dubl, pa šta bude...
 
Sta reci?
Mislim da smo se malo vise uljuljkali u dobre rezultate koje su postizani u poslednje vreme, a tome su doprinela i dobra ranking mesta koje svi nasi teniseri imaju.
Kao da smo zaspali juce i nismo mogli da se probudimo. Tako sam ja to videla.
Prosto nisam mogla da prepoznam Tipsarevica koji je ``cudo`` pravio na US Openu, ali istrosio se tamo, povreda je ucinila svoje. Bog sveti zna kako ce danas igrati i da li ce moci da izdrzi sve napore u dublu sa Nenadom, bez obzira koji teniseri stojali preko mreze.
Viktor vec po difoltu je bio malo gore, malo dole, ali protiv raspolozenog Nalbandijana koji je igrac inspiracije, nije mogao nista.
O Del Potru da i ne govorimo. Igrao je svoju prepoznatljivu igru i tu Tipsarevic nije mogao nista da ucini.
Sada sve zavisi od dubla.
Bice steta velika ako propustimo ovu sansu.
Kakvo bi to finale bilo sa Spancima, jer Spance vec vidim u finalu.
Dragi su mi Francuzi, ali su mi Spanci ipak drazi, ne samo zato sto navijam za njih protiv Francuza, nego bi veca festa bila da igramo protiv Spanije u finalu.
E sada da li ce se to i dogoditi, videcemo vec danas.
Srecno!
 
Samo da Novak nije teze povredjen :(
Treba da smo veliki i u porazu. Cestitke Argentincima.
Bice jos pobeda za Noleta i ostale.
Znate onaj cuveni Balasevicev stih da posle suza uvek dodje smeh...
Samo da je Noletu dobro.
 
Ovo samo da je Noletu dobro ti je isto ko sad npr povredjen Vidic u fudbalu i nikoga od nas ne boli tuki sto je povredjen (sto je i normalno) vec jedino nam krivo sto nece igrati za reprezentaciju.......a u periodu od novembra do marta ko god da se povredi apsolutno nema znacaja:per:
 
Jeste da je Nole patriota i zeli da pomogne reprezentaciji.
Ali. On je profi igrac i mora da zna svoje limite.
Isto tako i trener ne sme da rizikuje i stavlja rovitog igraca.

Treba raditi na Troickom i Tipsarevicu, a ne cekati samo Noleta.
 
Nole nije trebao ni da igra,eto sta se desilo,nadam se da nije ozbiljnija povreda:(
A ovi sto bi ga pljuvali da nije igrao...bla bla trucj trucj:thumbdown:
NOLE je dokazao i pokazao koja je velicina:D
Svaka cast i ostaloj ekipi,uradili su koliko su mogli,i polufinale je uspeh:D:super::D
 
Jeste da je Nole patriota i zeli da pomogne reprezentaciji.
Ali. On je profi igrac i mora da zna svoje limite.
Isto tako i trener ne sme da rizikuje i stavlja rovitog igraca.

Treba raditi na Troickom i Tipsarevicu, a ne cekati samo Noleta.

Problem je i u tome sto nam je selektor covek koji ponekad tako lupa, da je svojim usima ne mogu da verujem.

Plus, lagali su da su odabrali podlogu koja Argentincima najmanje odgovara. Ne samo da to nije tacno, vec je cak i naprotiv, Del Potru je ovo omiljena podloga, idealna za njega, a jedna je od onih koje odgovaraju Nalbandijanu. Ova podloga ne odgovara Celi i Monaku, ali oni nisu glavni njihovi teniseri. Mada, iskreno, vise bih bio spokojan kada bi zaista lagali (a da su odabrali ovu podlogu zato sto je laksa za namestanje i odrzavanje), nego da Obradovic stvarno nije znao da ona odgovara Argentincima u potpunosti.
 
Ako neko zeli da ima uspomenu sa polufinalnog meca Dejvis kupa izemdju Srbije - Argentine prodajem neotpakovanu majcu velicine L cena majce je 1000 dinara.

Majce je bele boje na sredini majce je slika Dejvis kupa i logo a ispod toga pise Srbija Argentina. Majce je pravio fruit of the loom.

Vec godinama volontiram na dejvis kupovima osecaj je neverovatan,biti sa nasim teniserima po 12 sati dnevno i druzizi se sa njima. Lepe uspomene imam,a imam i ruzne sto se tice zadnjeg dejvis kupa Nole je igrao sa 50 kapaciteta to se znalo 3 sata pre meca jer sam bio prisutan na njegovom treningu kad su ga pitali.

Ja samo znam da cu biti ponovo uz njih u martu kada ponovo krece dejvis kup.... :)))
 

Back
Top