Današnji rock

DrĐorđe

Obećava
Poruka
76
Da li ima rock muzike danas?Na našim prostorima sigurno nema(poneki bend tu i tamo ali sve je to mlako).Što se tiče stranog rocka od novijih bendova znam za Linkin park,Rammstein itd...,ali to je više elektronska muzika koju stvarno ne gotivim,dalje imamo neke post-punk i funk rock bendove kao što su Red Hot chili pepppers,the strokes,franz ferdinand i slični(više sam volio prave punk benove kao sto su bili The Clash i Ramones).Poznatijih Hard rock bendova gotovo više i nema,jedino se još Heavy metal koprca(mada nema nista bez starijih bendova kao sto su Iron maiden i motorhead).Tesko da bi danas rok bio poznat da nema Guns n roses,aerosmith,iron maiden...,bendova koji su osnovani prije 30 i više godina.Pišite sta vi mislite o ovoj temi.
 
Најбољи пример данашњег рока јесте Металика. Некада један од најбољих бендова а данас катастрофа. Малтене све муичке групе хватају "модерне" таласе, чиста пропаганда. Не верујем да постоје добри рок бендови као пре неколико година.
 
Rock je završio tamo gde mu je mesto - na dnu.

Рок ће се слушати увек, права музика траје вековима а ове данашње "песме" не дуже од пар месеци.
Надам се да се шалиш када кажеш да је рок музици место на дну.
Ако се шалиш, нема потребе да ти објашњавам а ако се не шалиш, не вреди да ти објашњавам.
 
  • Podržavam
Reactions: DD
Da li ima rock muzike danas?Na našim prostorima sigurno nema(poneki bend tu i tamo ali sve je to mlako).Što se tiče stranog rocka od novijih bendova znam za Linkin park,Rammstein itd...,ali to je više elektronska muzika koju stvarno ne gotivim,dalje imamo neke post-punk i funk rock bendove kao što su Red Hot chili pepppers,the strokes,franz ferdinand i slični(više sam volio prave punk benove kao sto su bili The Clash i Ramones).Poznatijih Hard rock bendova gotovo više i nema,jedino se još Heavy metal koprca(mada nema nista bez starijih bendova kao sto su Iron maiden i motorhead).Tesko da bi danas rok bio poznat da nema Guns n roses,aerosmith,iron maiden...,bendova koji su osnovani prije 30 i više godina.Pišite sta vi mislite o ovoj temi.

Imaš brdo dobrih i originalnih bednova u unergroundu, samo treba da procunjaš malo. Ove velike face samo jure lovu, maiden je bio dobar pre 20 godina.
 
Uzgred prenosim dijalog iz filma Rvač:
- Do đavola, ne prave više ovakve pesme!
- Jebene osamdesete, čoveče, najbolji period ikada!
- Možeš se kladiti u to. Guns’n’Roses su zakon.
- Motley Crew, Def Leppard…
- Da, a onda je morala ona pičkica Kurt Kobejn da se pojavi da sve upropasti.
- Kao da ima nečeg lošeg u tome da se čovek provede.
- Da ti kažem nešto, mrzeo sam devedesete

Uf,što i ja mrzim grunge i devedesete
 
  • Podržavam
Reactions: DD
Naravno da ima. Lepo reče neko da potražiš underground bendove ili neke ne baš preterano poznate. Meni je odličan Block Out.
Mislim da nije problem u nedostatku rock grupa, jer uvek ima ljudi koji su voljni da sviraju (manje nego nekad, ali ipak ih ima), veći je problem što ljudi sve slabije slušaju rock. Naši muzičari ne uspevaju da napune salu na koncertima, dok se one folk gluposti masovno slušaju...
Grunge mi nije loš. Ok mi je Nirvana, mada iz tog perioda preferiram Pearl Jam.
 
Znate li sta mene nervira kod ovih 'fancy' osoba,kad se pomene da neko slusa rok(nedajboze da se pomene metalika) njima je prva misao da taj ko to slusa da se obavezno i drogira,da je klosar itd.Ja slusam rok i uvijek cu ga slusati ali se nikad necu oblaciti u kozu,martinke,siljci ko kojekakva sranja.Sto se tice turbo-folka i ostalih podgrupa necu ni trositi rijeci
 
Naravno da ima. Lepo reče neko da potražiš underground bendove ili neke ne baš preterano poznate. Meni je odličan Block Out.
Mislim da nije problem u nedostatku rock grupa, jer uvek ima ljudi koji su voljni da sviraju (manje nego nekad, ali ipak ih ima), veći je problem što ljudi sve slabije slušaju rock. Naši muzičari ne uspevaju da napune salu na koncertima, dok se one folk gluposti masovno slušaju...
Grunge mi nije loš. Ok mi je Nirvana, mada iz tog perioda preferiram Pearl Jam.

Turbo folk je samo kod nas, u svijetu su danas popularni tehno,dance i pop muzika,svako ko drzi do neke licne kulture ne slusa turbo folk,ali zato slusaju gore pomenute zanrove koji se kod nas mijesaju zajedno sa narodnom muzikom i stvaraju najgore smeće.Mislim da je problem i u kvalitetu bendova.Nisu ni upola bendovi dobri kao nekad(ili se barem meni cini).Funk-rock mi je dosadan,iz heavy metala su se rodili razni zanrovi kao sto su trash metal koji su po meni bezveze, previse bucni,elektronska muzika i moderni rok jednostavno nije to to,ne znam sta neki rockeri vide u pjesmama Linkin parka,ne sviraju ljudi nego kompjuteri.Al dobro ukusi su razliciti.Mislim da je rock osuđen kao i Jazz na izumiranje.
 
Poslednja izmena:
Eto bilo na Mtv-u kao top 10 novih rock pesama, i u svim se samo vrti par akorada, i neki jeftini teen klinački tekstovi... To je zato što je danas sve pojednostavljeno tehnologijom, sve više popularniji su drugi pravci, i niko se neće smarati da skine neke zeznute solaže i rifove, više Džimi Hendriks nije predstavnik pravog gitariste i rokera, a i ta želja za rasturanjem polako umire kao i sam rock......
..
Al opet tu je metal
metal.gif
dok nas ima slušaće se..
 
Eto bilo na Mtv-u kao top 10 novih rock pesama, i u svim se samo vrti par akorada, i neki jeftini teen klinački tekstovi... To je zato što je danas sve pojednostavljeno tehnologijom, sve više popularniji su drugi pravci, i niko se neće smarati da skine neke zeznute solaže i rifove, više Džimi Hendriks nije predstavnik pravog gitariste i rokera, a i ta želja za rasturanjem polako umire kao i sam rock......
..
Al opet tu je metal
metal.gif
dok nas ima slušaće se..


Tako je:D
 
Neke stvari nikada ne blede.. Nema danšnjih bendova koji mogu da prevazidju Pink floyd,Motorhead,The police,Cure itd.. sve sto vishe vreme prolazi sve postaje komercijala... Nekada je Rock n roll bio nacin zivota ,a sad nacin da se zaradi kinta(cast izuzecima) ..
 
Rock je ziv samo sto nije masivan. 80-te i prva polovina 90-ih su bile zlatne godine za sve muzicke zanrove. Sa Kobejnovim samoubistvom, raspadom G'N'R i ubistvom 2PAC-a, stavljena je tacka na jedno razdoblje. Posle toga, ne znam ni sam, menjaju se vremena, menjaju se ljudi, pa je i muzika drugacija.
Poslusaj STORY OF THE YEAR, ALTER BRIDGE, FINGER ELEVEN.
Meni najdrazi bend (mada vise ne postoji) u poslednjih X godina:

 
Uzgred prenosim dijalog iz filma Rvač:
- Do đavola, ne prave više ovakve pesme!
- Jebene osamdesete, čoveče, najbolji period ikada!
- Možeš se kladiti u to. Guns’n’Roses su zakon.
- Motley Crew, Def Leppard…
- Da, a onda je morala ona pičkica Kurt Kobejn da se pojavi da sve upropasti.
- Kao da ima nečeg lošeg u tome da se čovek provede.
- Da ti kažem nešto, mrzeo sam devedesete

Uf,što i ja mrzim grunge i devedesete
Jedan od najpopularnijih bendova 70-ih i 80-ih AC/DC, danas tezgare kao Djani i Stoja. Pevali su na uvce Dmitriju Medvedevu. Cini mi se da je i Tina Turner uprilicila to slavlje. Dakle sve za dolar, *ebes obraz, bunt i prst u oko. Rockeri pevaju za ruske diktatore, to je kao da su celoj ideji r'n'r-a izdrkali **** na celo. Kurt Kobejn je bio ovaplocenje r'n'r nacina zivota, a glupi scenarista koji je napisao dijalog i Miki ''Fejslifting'' Rurk, mogu samo da se stide.
 
kao sto uvek kazem na slicnim temama, ono sto se na balkanu ubraja u (hard) rok je odavno prevazidjeno a bendovi koji se nabrajaju sa nostalgijom i suzom u oku ne postoje ili su sa obe noge u grobu. i to potpuno zasluzeno.
 

Moram priznati ovo jest lakrdija bilo je još ovakvih stvari,ne kažem da nije,ali samo pogledaj muzičare koji su prošli kroz te bendove:Laza Ristovski,Điđi Jankeljić,Zoran Redžić iz dugmeta...a i Brega je dobar kompozitor i gitarista mora se priznati,pa Točak,Kepa i Boris iz Smaka,Dragi iz yu grupe,Zele iz divljih jagoda,pa i Štulić je koristio neke folk elemente npr. u Voljela me nije nijedna itd...
 
Da li ima rock muzike danas?Na našim prostorima sigurno nema(poneki bend tu i tamo ali sve je to mlako).Što se tiče stranog rocka od novijih bendova znam za Linkin park,Rammstein itd...,ali to je više elektronska muzika koju stvarno ne gotivim,dalje imamo neke post-punk i funk rock bendove kao što su Red Hot chili pepppers,the strokes,franz ferdinand i slični(više sam volio prave punk benove kao sto su bili The Clash i Ramones).Poznatijih Hard rock bendova gotovo više i nema,jedino se još Heavy metal koprca(mada nema nista bez starijih bendova kao sto su Iron maiden i motorhead).Tesko da bi danas rok bio poznat da nema Guns n roses,aerosmith,iron maiden...,bendova koji su osnovani prije 30 i više godina.Pišite sta vi mislite o ovoj temi.

Nema bas, ja najvise volim Gobline i Ekv mada Ekv je umrao nazalost... ali nema kad ovi prestanu sa muzikom nece vise imati, svi odu kraj, danas rok smatraju tako
da samo treba da se deru..... ne znam stvarno...:dash::besna:
 

Back
Top