Danas nova godina pustoš na ulicama glavnog grada!

Ау, бре, Београђани, па чему такав став према дошљацима?! Мислите да међу вама Београђанима нема сељака већих него што су дођоши?! Шта ми ту глумите неку авангарду? Иначе, да не буде забуне, нисам дођош у Бг-у, живим у унутрашњости, и уопште немам жељу за животом у вашем лепом граду...

Ne obraćaj pažnju na beo-hejtere, oni jako mrze Beograd i nisu deo njega, pa se trude da ga i drugi zamrze !

Beograd se u pozitivnom smislu hrani pridošlicama i da nije njih ne bi bilo ni Beograda.

Ničiji majmun nije ovde sišao sa drveta, svi smo mi druga, treća generacija Beograđana.
Stariji su jedino Romi, Turci i Jevreji.

Mi Srbi smo od malopre ovde.
 
Ne obraćaj pažnju na beo-hejtere, oni jako mrze Beograd i nisu deo njega, pa se trude da ga i drugi zamrze !

Beograd se u pozitivnom smislu hrani pridošlicama i da nije njih ne bi bilo ni Beograda.

Ničiji majmun nije ovde sišao sa drveta, svi smo mi druga, treća generacija Beograđana.
Stariji su jedino Romi, Turci i Jevreji.

Mi Srbi smo od malopre ovde.
Ne nego beogradŽani koji bi da ruše mostove i zidaju nove na kineske kredite?
 
Сад читам да је Београд на попису 1921 године имао 111 739 становника. Пре сто година. Апропо приче о староседеоцима. Извините што вам тролујем тему. Нећу више.
Kod kalenić pijace bila polja kukuruza kako je govorila moja baba :mrgreen:
 
Ау, бре, Београђани, па чему такав став према дошљацима?! Мислите да међу вама Београђанима нема сељака већих него што су дођоши?! Шта ми ту глумите неку авангарду? Иначе, да не буде забуне, нисам дођош у Бг-у, живим у унутрашњости, и уопште немам жељу за животом у вашем лепом граду...
Постоје и добри и лоши примери у сваком великом граду.

Београд није обећана земља. Гужва у саобраћају је правило. Згодно је живети у центру јер где год да идеш није предалеко... али је и скупо и проблем за паркинг.

Београд свакако не би био оволики без придошлица. Многи хвале градоначелника Пешића, који није пореклом из Београда. Разлика је у томе да људи прилагоде свој начин живота, онај део који се тиче околине. Шта раде код своје куће - нека раде шта хоће, не треба нико да се меша.
 
Ау, бре, Београђани, па чему такав став према дошљацима?! Мислите да међу вама Београђанима нема сељака већих него што су дођоши?! Шта ми ту глумите неку авангарду? Иначе, да не буде забуне, нисам дођош у Бг-у, живим у унутрашњости, и уопште немам жељу за животом у вашем лепом граду...
Beogradjani skoro uvek gledaju s visine to sam primetio ovde na forumu i ovako u stvarnom svetu.
 
Beogradjani skoro uvek gledaju s visine to sam primetio ovde na forumu i ovako u stvarnom svetu.
Тешко је рећи колико је "чистих" Београђана бар 4 колена у назад... Сви смо ми стигли од неке стране, имали то записано или не. Само је потребно довољно "превртети" на калентару.

Треба поштовати културу живљења у великом граду.
 
Код Вука су били кукурузи, а од Звездиног стадиона је почињала дивља област у којој се ловило...
Dolazi keš-seljana na "fensi Lion" da naseli novogradnju....

Do kasnih 80-ih ovde bilo barske trske jer su zatrpali Slavujev potok...

Najjači partijski štihovi ondašnje SKS KPJ nisu mogli da dobiju na ni obećanje u najavi za zidanje kuće po Zvezdarskoj šumi a onda došlo ludo i repato 90-ih...

Samo su čuli da je lokacija "fancy" ni sami ne znaju zašto a ja baš neću da kažem

60-ih ili 70-ih živeti na Lionu značilo je ko da ti je neko majku majčinu

A sad gusto da gušće ne može
Smeta spomenik streljanim djacima, zauzima čak 4 parking mesta, to treba videti taj jad i bedu za izbegavanje plaćanja parking mesta....
 
Сад читам да је Београд на попису 1921 године имао 111 739 становника. Пре сто година. Апропо приче о староседеоцима. Извините што вам тролујем тему. Нећу више.
29902_51122980-1922742741188807-6936336496156737536-n_ig.webp
 
Ili nemaju gde da idu...
Туризам сам по себи није стара појава... Раширио се када се увећао број градског становништва.
Код нас су тек после 1945. људи почели масовно да бивају по морима, планинама и слично.
 

Back
Top