Dan zaljubljenih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Православни верниц славе св. Трифуна а католички педери и ови БИ св. ако икако може бити светац Валентина. Ја славим и празнујем св Трифуна. Дачо мало попрцкујеш али нена везе сад ли треба у католички божић да славимо и хиљаду других глупости
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...

Ne slavim to novokomponovano sra..nje bilo ono nashko ili stranjsko nit me zanima ishta i o Trifku i o Valentini...Cak sam se jutros duzh Rumenachke,Bul. Cara Dushana i Bul.Cara Lazara, zacudila otkud sad pa tolika guzhva i jos dva sudara i nekoliko skrsenih automobila i sinulo mi... bem ti, to je ovaj 14.2....komercijalizovao se praznik pa napravio krsh i krkljanac u saobracaju jer svi jure da kupuju darove ko za razne nove godine, osmomartove i sl. nebuloze.:thumbdown:
 
Ne slavim to novokomponovano sra..nje bilo ono nashko ili stranjsko nit me zanima ishta i o Trifku i o Valentini...Cak sam se jutros duzh Rumenachke,Bul. Cara Dushana i Bul.Cara Lazara, zacudila otkud sad pa tolika guzhva i jos dva sudara i nekoliko skrsenih automobila i sinulo mi... bem ti, to je ovaj 14.2....komercijalizovao se praznik pa napravio krsh i krkljanac u saobracaju jer svi jure da kupuju darove ko za razne nove godine, osmomartove i sl. nebuloze.:thumbdown:

Osmi mart je međunarodni praznik i obilježava se dan kad je Roza Luxemburg uspjela izboriti pravo glasa za žene.
Taj dan treba cjeniti! :rtfm:
 
Dan zaljubljenih je dan zaljubljenih. Kod nas je tako prihvacen i za prosecnog pravoslavca, ateistu ili bilo koga ko nije katolicke vere, taj ,,praznik" nije nista vise duhovniji od 8. marta.

Nece taj neki lepi gest prema voljenoj osobi nekoga ni da poljulja u njegovoj izvornoj veri, niti ce da ga pokatolici.
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...

Па мени је иначе слава Свети Трифун... боли ме брига да ли неко празнује Дан заљубљених, ајд оно ако имаш девојку чисто као да јој купиш неки поклон у знак пажње, али да ми неко честита Св. Валентина.... па убио би га :hvala:
 
Православни верниц славе св. Трифуна а католички педери и ови БИ св. ако икако може бити светац Валентина. Ја славим и празнујем св Трифуна. Дачо мало попрцкујеш али нена везе сад ли треба у католички божић да славимо и хиљаду других глупости

*ebiga... Što da ne... Ja sam se u uvodu teme izjasnio kako sam "izneo" ovej praznik, bez laži, pa sad ako sam kriv.... Nek me streljaju.:lol:... Al nemoj posle da čujem kako ste kupovali ženskinjama, razne čokoladice i poklončiće tipa
images
...:D

A što se tiče katoličkog božića, već ga slave mnogo straiji i veći pravoslavci od nas Grci, Bugari, Romuni...
 
Па мени је иначе слава Свети Трифун... боли ме брига да ли неко празнује Дан заљубљених, ајд оно ако имаш девојку чисто као да јој купиш неки поклон у знак пажње, али да ми неко честита Св. Валентина.... па убио би га :hvala:

Ajd' neka ti je srećna slava....

Inače, u našem kraju, je Sveti trifun izuzetno retka porodična slava... U stvari, ne znam nikog ko je slavi kao krsnu slavu...
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...
Baš me briga šta kažu muslimani, ljubav je lepa, treba je pružati i pokazivati uvek i u svakoj prilici. Dan zaljubljenih je divna stvar, ako niste zaljubljeni zaljubite se smesta i bar malo zaboravite na politiku i ostale idiotske pronalaske čovečanstva.

E sad, pošto je Dan zaljubljenih prošao, a i postavljač ga posmatra kao verski praznik, sve to nema veze s politikom niti treba da ima, pa se ova tema zatvara.

Volite se ljudi svakoga dana, ne treba vam praznik za to.

:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top