Dan odbrane narodne volje iskazane na izborima

Dani odbrane 20 miliona Dolara koje je Amerika ulozila da bi rasturila RS i stvorila zonu nemira koju ce aktivirati po potrebi.
Koliki covek treba da bude politicki diletant da to ne razume a da veruje u humanost Amerike......:thumbdown:
Rasturili su oni RS jos 1997 tada je takozvanim demokratskim promjenama u RS pocelo unstavanje RS u svakom smislu demografsko ekonomsko moralno
Ovo je samo farsa,vodeci ljudi i rezima i opozicije su marionete zapadnih centara moci a narod ko narod ovce ozlojedjene missle bice bolje a samo ce dobiti nove baje
 

"Mile, neće ti proći"!


Ne čelu kolone nalazi se kandidat za predsjednika Jelena Trivić, zajedno sa stranačkim kolegama i liderima SDS-a PDP-a i Pokreta za pravdu i red.

res_1665333707_mile-nece-ti-proci-uzivo[1].jpg


Nose transparent na kome piše "Neće ti proći", a iz mase se uzvikuje "Mile lopove...", "Jelena, Jelena...", "Crvena bando"...

10092022064019[1].jpg


Građani iz cijele Republike Srpske okupili su na drugom velikom protestnom skupu u Banjaluci, uprkos raznim opstrukcijama i blokadama koje im je režim priredio, Odlučni su, kako kažu, da brane narodnu volju i dignu glas protiv krađe glasova, što je režim uradio u izbornoj noći u kasnim satima.




10092022061343.jpg


10092022064049[1].jpg



Jelena Trivić, prije početka mirne šetnje, pozvala građane na miran i dostojanstven protest.

"Vi ste ti koji branite narodnu volju iskazanu na izborima. Zajedno ćemo istrajati da dokažemi istinu", kazala je.
 

DA LI JE ZVANIČNI BEOGRAD STAO IZA REDOVA OPOZICIJE: Zastava Vučićevog SNS-a na protestima u Banja Luci (VIDEO)​


Opozicija tvrdi, a što je vidljivo i na fotografijama više desetina hiljada ljudi je na okupljanju...


zastava_sns_protesti_banja_luka1[1].jpg


Pored brojnih zastava, napisa i parola, na protestima u Banjaluci se može vidjeti i zastava stranke SNS Aleksandra Vučića.

Kako javlja reporter N1 Trg Krajine se polako puni i uskoro će početi obraćanja koja su najavljena.



Također, policijska uprava Banjaluka preduzima sve potrebne mjere i radnje koje se odnose na održavanje večerašnjeg javnog okupljanja u Banjaluci, gdje se u parku Mladen Stojanović okupilo oko 2.000 učesnika, saopćeno je iz MUP-a RS.

No, opozicija tvrdi, a što je vidljivo i na fotografijama više desetina hiljada ljudi je na okupljanju.

res_1665338309_mile-lopove-mile-odlazi-odzvanja-banjalukom-uzivo[1].jpg
 

Vukanović najavio: Naredne sedmice ide šetnja od OHR-a do CIK-a​

1665337969-vukanovic-750x563.jpg


"Želim da poručim da uz podršku naroda sva sila i nepravda pada. Vjerovatno sad nas gledaju i muka im je. Molim vas jedno glasno "Mile odlazi" da se čuje do Laktaša. Već jednom sam mu ranije poručio "Aufwiedersehn"", kazao je u večerašnjem govoru na protestima Nebojša Vukanović.

“Ja sam došao pred OHR sam, volim s njima sam. Naredne sedmice ide protestna šetnja od CIK-a do OHR-a, pa ćemo Schmidtu reći: Siđi dole da pričamo. Poruka i njemu i strancima, nećete nam vi krojiti sudbinu”, najavio je Vukanović.
Kazao je da će otići i kod Lukača da mu kaže sljedeće:

“Otići ću u Ministarstvo kod Lukača da mu kažem da policija nije komitet SNSD i odakle ti pravo da hapsiš mladića u Laktašima jer je branio izbornu volju građana. Neka se ne igra Lukač čiji su policajci po naređenju opstruisali i ovaj skup. Ujutro ću otići kod njega a onda idem u Specijalno tužilaštvo”.

“Nikada nije bila bolja energija, vi ste svi Obilići”, poručio je okupljenom skupu.
 

N1 na protestima u Banjaluci, građani poručuju: Vrijeme je za pravdu!
1665333410-protesti-750x426.jpg

Reporterka N1 je razgovarala sa nekim od građana koji se nalaze u koloni, te ih pitala zašto su danas prisutni na protestima.
“Šaljem poruku da se ovo više riješi i da pravda dođe”,

“Dolazim iz Teslića i borim se za pravdu i istinu, što ovom narodu dugo vremena nedostaje. Bio sam i prošli put i moja poruka je “Milokrade Dodik vrijeme je da se skloniš, dosta je lopovluka”,

“Vrijeme je za pravdu”, neki su od odgovora građana.

Kontinuirano se čuju povici “Mile, lopove” dok traje okupljanje.

Okupljanje je počelo u Parku Mladen Stojanović, odakle će krenuti mirnom šetnjom do Trga Krajine gdje će im se obratiti predstavnici opozicije i Jelena Trivić, kandidat za predsjendika Republike Srpske, čiji glasovi su, kako tvrde, upisivani drugim kandidatima, a veliki broj glasačkih listića je proglašen nevažećim.

 

Trivić: Nećemo stati, imamo dva zahtjeva

1665338895-jelena-trivic-750x422.jpg


"Nisam pokradena ja, pokraden je narod. Umjesto što traže od mene da priznam mafijašku pljačku, vi ste im večeras poručili šta da rade. Odlazite, narod vas neće", poručila je na večerašnjim protestima opozicije u Banjaluci Jelena Trivić. Nakon obraćanja Trivić, skup opozicije je završen.

“Ako pustite pljačku na dan izbora, kako da očekujete da ne bude korumpirano zdravstvo, obrazovanje? Kako da igdje bude dobro, ako se začne korupcijom, mafijom, batinašima”, kazala je Trivić i dodala:

“Raselili su trećinu stanovništva, znam da ima mnogih koji žele promjene. Narod ima pravo na fer i poštene izbore, a ne kupljenje, pokradene, mafijaške”.

Kaže da se okupljeni narod neće povući.

“Povući se nećemo, to da znate, stati nećemo. Ključno u rečenici žene koja mi je upisala nulu je to što kaže da je dobila instrukcije. Od koga? Nije njima to palo na pamet samima, od nekog su dobili instrukciju”.


 

Back
Top