Dali mi treba neki program za....

Perislav

Obećava
Poruka
57
Narezivanje mp-3 pesme po redosledu kako ja zelim a ne po abecedi kako mi narezuje Nero.
Dali mi treba neki poseban program za to ili neka dodatna podesavanja u Nero da bih dobio ono sto hocu, a to je da mi pesme kada ih preslusavam idu onim redosledom kako sam ja poredjao u spisku za narezivanje na cd-u i DVD-u.
Hvala
 
Niste razumeli čoveka!
Perislav pita za mp3, a ne za audio. Mp3 se automatski reže po abecedi. Sa tvojim redosledom možeš samo narezati ako stavljaš brojeve ispred pesama u nazivu, npr. ako imaš 120 pesmama krećeš od 001. Međutim, mislim da je to bezveze jer jednostavno narežeš kako si i do sada, po abecedi, a kad slušaš muziku sa te mp3-ke onda poređaj po želji ili jednostavno uključi Shuffle u playeru pa šta ti zapadne. :)
 
monte32:
Izgleda da TI nisi razumeo, jer je moguce napraviti audio CD (bez obzira na format pesama) i poredjati ih po zeljenom redosledu. I ko ti je rekao da se MP3 reze automatski po abecedi?!

Pozzzzzzzz
Koliko ja vidim, a vidim, u uvodnom postu piše da hoće da nareže MP3 CD. Otkud ti ideja da hoće da reže audio? Kad se reže iz MP3 u audio naravno da može da namesti redosled kako hoće.
Ajde, majke ti, reci mi čarobnu formulu kako MP3 muziku režeš, osim ako nije u folderima, a da ne bude po abecednom redu? Ubaci bilo koji CD sa MP3 muzikom i uvek će učitavati po abecednom redu naziva fajlova. Ajde reci mi da slučajno ne umrem u neznanju. :confused:
 
Evo ovako da razjasnim stvar.
Ja hocu u nero 6 start smart jer taj imam da iz mog foldera u kome mi se nalazi muzika mp-3 izdvojim pesme koje hocu da narezem na cd od 700 mb u mp-3 ali da bude po redosledu kako ja hocu naprimer:
prva pesma da bude Haris Dzinovic
druga pesma da bude Aca Lukas
treca pesma da bude Zeljko Samardzic i tako dalje. i da posle kada taj narezani cd ubacim u dvd player da mi reprodukuje pesme po tom redosledu.
Dali to moze u taj nero ili mi treba neki drugi program i koji.
Sada se odvija ovakva situacija:
kada izaberem pesme po takvom mom redosledu i narezem u mp-3 formatu on ih tada narezuje po abecedi.
Zato sam i zamolio nekog od vas koji hoce da mi postupno objasni kako da to odradim onako kako sam opisao.
Hvala
 
Perislav:
Evo ovako da razjasnim stvar.
Ja hocu u nero 6 start smart jer taj imam da iz mog foldera u kome mi se nalazi muzika mp-3 izdvojim pesme koje hocu da narezem na cd od 700 mb u mp-3 ali da bude po redosledu kako ja hocu naprimer:
prva pesma da bude Haris Dzinovic
druga pesma da bude Aca Lukas
treca pesma da bude Zeljko Samardzic i tako dalje. i da posle kada taj narezani cd ubacim u dvd player da mi reprodukuje pesme po tom redosledu.
Dali to moze u taj nero ili mi treba neki drugi program i koji.
Sada se odvija ovakva situacija:
kada izaberem pesme po takvom mom redosledu i narezem u mp-3 formatu on ih tada narezuje po abecedi.
Zato sam i zamolio nekog od vas koji hoce da mi postupno objasni kako da to odradim onako kako sam opisao.
Hvala
Znači ipak sam dobro shvatio šta hoćeš da uradiš.
Prvo i osnovno, nijedan program ne može da reže mp3 fajlove, a da to ne bude po abecedi.
Kao što sam rekao u jednom od prethodnih postova samo ćeš moći da postigneš željeni redosled ubacivanjem ispred naziva fajla 001, 002, 003,... 050, 051,... 100, 101, itd. Možda neki od programa ima mogućnost da ubaciš u nazive ove brojeve na sve fajlove odjednom mada je to dosta komplikovano. Najbolje je da ubaciš ručno, pesmu po pesmu, tj. najsigurnije je.
Ako si u nedoumici, probaj ovo što sam ti napisao sa desetak pesama na CD-RW i videćeš i sam.
Ajd.
 
@Fluid

Vidi ovako, ja sam napisao BILO KOJI AUDIO FORMAT, i to se ne odnosi samo na mp3. AUDIO je zajednicni naziv za sve formate, ako nisi znao?! Znas i sam koliko ima razlicitih formata za audio zapis.

Najbolje je da probas sa nekim drugim programom. Ima ih gomila i skoro svaki riper i converter ima i burn opciju.

Pozzzzzzzzz
 
monte32:
http://espn.com.com/4520-7899_1-6364422-1.html

Evo link. Pogledaj objasnjenje. Skini program i narezi po zelji.
Eto Fluid, jel moze? ;)

Pozzzzzz
E pa, drugar, ne može! :-)
To o čemu piše tamo su playliste koje kreira sam program, a koje možeš da slušaš tim redosledom samo na kompu kad ubaciš playlistu u neki player za reprodukciju. Momak je tražio rešenje kad ubaci CD ili DVD sa MP3 muzikom u DVD uređaj. Jedino rešenje sam već napisao.
I još jednom ne može! :-D
 
FLUID:
E pa, drugar, ne može! :-)
To o čemu piše tamo su playliste koje kreira sam program, a koje možeš da slušaš tim redosledom samo na kompu kad ubaciš playlistu u neki player za reprodukciju. Momak je tražio rešenje kad ubaci CD ili DVD sa MP3 muzikom u DVD uređaj. Jedino rešenje sam već napisao.
I još jednom ne može! :-D
U pravu si Fluid, to znamo ti i ja, ali mnogi ne. Samo stavi brojeve i UZIVAJ
 
@Fluid

KORAK 7:
You can sort by desired criteria (song name, artist, album, and the like) by clicking the column heading, or you can manually order your playlist to your liking. Next, right-click your playlist's name. Select "Copy to play order" to correctly order your playlist when burning the CD. The program will burn songs in the order they appear in the list.

Jel ti znas engleski? Sta pise u poslednjoj recenici?!
I otkud sad DVD, ceo tread gledam i nigde se ne spominje?! (U pitanju je sad DVD kao eksterni uredjaj, jel li?)
 
Da se covek vise ne smara (a i mi njega ovolikim pisanjem, ipak program ima 35mb), ubrzan Fluidov nacin.
Skines AudioCatalyst imas u okviru podesavanja imena pesme da se doda "track number"
"Settings\General Settings\Naming\Create File Name From"

Problem solved! See ya!
 

Back
Top