DACIA Fan Club

Ja u firmi imam Logana 1.6 MPI, presli smo 100.000 za dve godine i sad je kao nov. Planiram da kupim privatno MCV 1.5 DCI, jer mi bas takav auto treba, da mogu ponekad da sklopim sedista i povezem nesto kabasto, a da u principu bude prostran porodicni auto. Valjda i to sto su produzili garancioju na 3 godine znaci nesto. Jel zna neko da li daju na sajmu neki sajamski popust za nju?
 
bilo je vise tema od DACIA automobilima. Jedna je "DACIA LOGAN", pa onda "Punto u Kragujevcu" i.t.d.....pretrazite malo
sve u svemu...pokazao se odlicno bar kod mene u firmi i kod mojih prijatelja.
Niko nije imao problema sa kolima!
 
Moj komsija ima 1.4 MPi, i za 2 god je presao celih 4,5k km, tako da mislim ovim tempom da ce mu izdrzati narednih 10 godina, a da nista ozbiljinje ne zameni i ako njega budete pitali nakon par god reci ce vam da je to pravi auto, da se ne kvari, a to sto ce za 5 god preci max 20k, to tako i treba, auto se ne vozi bez razloga....aaaaaaaajjjjjjj majko sveta, e takvi kupuju Logana, yebo ih on
 
za svaki dzep ima po nesto da se nadje, mada iako se kaze da je nov auto najbolji auto mislim da to nije tacno u slucaju jeftinih automobila a u tu grupu spada i spomenuta dacia. to je niskobudzetni auto, koji je predvidjen upravo za poprilicno siromasne zemlje Balkana i Istocne Evrope i to upravo i opravdava postojanje ovakvog automobila, ali nikad na ustrb bezbednosti ljudi koji ce voziti ovakav auto, tako da je Dacia ipak neki razumljiv izbor sobzirom da je relativno bezbedan auto(ima i vazdusne jastuke,abs) a i relativno je dobro proso na Euro NCAP testu! moje misljenje je da je bolje kupiti neku opel astru ili golf 4 staru 7-8 godina i voziti se jos mnogo godina zadovoljno nego kupiti novu Daciu! pozdrav!
 
A to za polovni auto je skroz tacno. Bolje tih 10 hiljada eura dam za golf 4 TDI 2003 god. i vozim se ko gospodin covek. Ja sam licno VW fan i pre bi vozio polovnu "cetvorku" nego novu daciju. Taj isti moj prijatelj sto ima daciju kupio focusa "03, tdci, 115ks, full bez koze za 9000e. auto super, ima neke male mane ne kazem, al bolji je od dacije.
 
Зна ли неко нешто више о новој дачији, колико сам незванично чуо ради се о малом аутомобилу, а цена је још мања од логана
 
Ja sam auto elektricar i auto-mehanicar popravjao sam najjnovije DACIJU covek je kupio DACIU otisao kuci posle 25 minuta se vraca u rukama drzi rucku za otvaranje vrata i u drugoj drzi ruckicu od menjaca,ali to nije sve vrata su mu visila nije mogao da zatvori vrata kako treba,razvodan kapa se raspala konrolna tabla ne radi kako treba u opste neradi,volan nije dobro stegnit,tocak polovan,zmigavci samo 2 radi ostala 2 ne radi.Covek lepo nam vrati 7.000 evra i vise nije dolazio.Najjnoviju DACIU nam dovezu slep kamionom.
 
Ja sam auto elektricar i auto-mehanicar popravjao sam najjnovije DACIJU covek je kupio DACIU otisao kuci posle 25 minuta se vraca u rukama drzi rucku za otvaranje vrata i u drugoj drzi ruckicu od menjaca,ali to nije sve vrata su mu visila nije mogao da zatvori vrata kako treba,razvodan kapa se raspala konrolna tabla ne radi kako treba u opste neradi,volan nije dobro stegnit,tocak polovan,zmigavci samo 2 radi ostala 2 ne radi.Covek lepo nam vrati 7.000 evra i vise nije dolazio.Najjnoviju DACIU nam dovezu slep kamionom.

ja nista ne razumijem sta si napisao
ko je kome sta vratio
totalno si konfuzan
sigurno si malo popio: )
 
A to za polovni auto je skroz tacno. Bolje tih 10 hiljada eura dam za golf 4 TDI 2003 god. i vozim se ko gospodin covek. Ja sam licno VW fan i pre bi vozio polovnu "cetvorku" nego novu daciju. Taj isti moj prijatelj sto ima daciju kupio focusa "03, tdci, 115ks, full bez koze za 9000e. auto super, ima neke male mane ne kazem, al bolji je od dacije.

Ta priča pije vodu ako prelaziš 5-10k km godišnje. Ako to treba da bude auto za svaki dan, da prelaziš 30-40 hiljada godišnje, pitaću te koliko će te koštati eksploatacija Golfa ili Astre koja je iznjakana u EU i već ima preko 200 hiljada pređenih. Kad počnu plivajući zamajci, amortizeri, spone, turbine, dizne i ostali elementi da riknjavaju, ima svake godine bar 1000 eur da ostavljaš u servisu, garantujem!
Naravno, sva ta kola dolaze kod nas u fazonu "bio auto za pijacu", "vozila baba u švajcarskoj", "žena vozila" i sl. 70% ih je bilo havarisano, 25% je flotna prodaja iz firmi ili iz lizing kuća, a onih 5% su normalna očuvana vozila ali koštaju otprilike 50% više nego oni iz oglasa.

Naravno, to i dalje ne znači da je logan strava auto... meni je užas od ružnoće, ali šta je tu je. Ako ti treba auto da ga ganjaš non stop, definitivno je bolji izbor.
 
Kad je taj covek dosao sa DACIOM koji je kupio kod mene u firmi[kod mog gazde] cocek je u tukama imao rucko od menjaca i rucku za odtvaranje vrata[2].Mi smo mu vratili 7.000 evra,posle smo pregledali ceo auto i ustanovili da su delovi polovni.Polovno sve,gume,rucka za menjac,retrovicori,akumulator .... MA BRE SVE JE BILO POLOVNO
 
Tebi ovo sto se desi;o je prosto neverovatno.To za servis i njihovu muljazu je "normalno" ipak je ovo Srbija. Ja imam daciju istu kao tvoj ujak staru tri meseca, frka me hvato od tvoje muke.Meni se cuje neko zujanj nakon gasenja auto a zatim kada je kontakt ukljucen.Mozda je to pocetak.
Tebi nemam sta da kazem, jedino da ti je upala jedna od 10000 dacija koju je pijani rumun dok je sklapa nesto zaboravio.
 
Dacija je auto sa ljude koji imaju neke pare a nece da kupuju polovne automobile ili zastavu. Auto nije ruzan nego je kabast i kao da nije dovrsen do kraja.
Imam jedno pitanje za sve one koji imaju daciju 1.5 dci.
Radi se o tome da se cuje neko zujanje kada se auto ugasi i traje 2, 3 minuta, a isto tako kada je samo ukljucen kontakt.:sad2: Nisam primeti to zujanje da je bas svaki put u tim slucajevima ali me zabrinjava.
 
To što se čuje može bukvalno svašta da bude. Možda je turbina, ali ona ima specifičan zvuk-više "fijuče" kad se auto ugasi. Ako je toplo može biti da radi ventilator hladnjaka, moguće je da zuji kompresor klime (mada se on isključi kad ugasiš auto). Odi do servisa i proveri-napamet ne možeš ništa da ustanoviš.
 
Ja vozim astru classic cdti, staru 7 meseci i prešao sam oko 20.000 sa njom... ista je priča, kad je ugasim još 10-15 sec se čuje kao da radi neka pumpa... ili grejač ili šta već. Ali bukvalno ni najmanji problem nemam sa njom.
 
Dacija je auto sa ljude koji imaju neke pare a nece da kupuju polovne automobile ili zastavu. Auto nije ruzan nego je kabast i kao da nije dovrsen do kraja.
Imam jedno pitanje za sve one koji imaju daciju 1.5 dci.
Radi se o tome da se cuje neko zujanje kada se auto ugasi i traje 2, 3 minuta, a isto tako kada je samo ukljucen kontakt.:sad2: Nisam primeti to zujanje da je bas svaki put u tim slucajevima ali me zabrinjava.

druze to sto se cuje je pumpa koja napaja gorivom pumpu visokog pritiska*od1300do cak 1500 bari.mnogo je vazno da vam auto ne ostane bez nafte tj.euro dizela.
 

Back
Top