Da vas pitam...

ja nikada nisam upoznala nekog ko mi se svidja na faxu...niko sa faxa mi se nije svidjao,mislim da se ni ja nikome sa faxa nisam svidjala...ne znam,nekako kada idem na fax ja idem da ucim :)
 
a ako imaš keša može i bez te mantre.
=)
i nije mi jasno jel momke ne zanima šta ta devojka ima da im kaže pre nego što konačno reše da je smuvaju? mislim, ako je samo do seksa onda im i ne treba žvaka, ako devojka to hoće, onda hoće, može lepo da se pita..

8) misliš, onako nehajno izvadiš rpu keša...

Ne. Momke to ne zanima. Smuvana devojka ne priča, ona ih zaljubljeno gleda, oni odlaze u noć......i onda im valjda dadnu...štatijaznam
 
Ne treba da pridje ako nema sta da kaze. Ako mu se samo tako svidjaju devojke, sto su zgodne nek ih gleda. Barem da zna jednu stvar o njoj, u kom smeru ide posle skole, kako se zove, i s kim je isla u srednju od njegovih drugara...koja moze posluziti kao tema za razgovor, pa ajde. Al' ovako da ih gleda kako su lepe, a nesto ga tera da pridje a nema sta da kaze, to je bas stresno. I devojke su obicno nemilosrdne prema momcima koji se tako zbunjuju.
 
Ja sam soclose(autor teme), ne mogu da se logujem jer ne znam sifru, a ni yahoo isto... pa sam slucajno iskopao stari id preko krstarice i onog zaboravili ste sifru..

Procitao sam sve odgovore pazljivo, ima stvarno zanimljivih razmisljanja, mada nisam nasao konkretno misljenje devojki da li im jeste smaranje kada neko dodje, i bez veceg povoda pocne da prica sa njima. Dosta mi otezava to sto ne znam da li je to kada pridjem, ili neki drugi decko, za devojke osecaj kao da vam dodje, znate verovatno one sto im treba kinta za kartu za bus, ili za fotokopiju itd, nepoznate ljude sa ulice, onako neces mu reci mrs ali ti je neprijatno sto sada tu prosi i muva nesto. Ne mogu da se upustim u te prilaske dok ne saznam da li je sam prilazak pozitivan, negativan ili obican dogadjaj za devojke. Znam da ne mogu ocekivati crno/belo kao odgovor ali recimo jel ima neka da moze da kaze da voli da joj neko pridje, ili da to ocekuje ili da i ako nije negde sa namerom da joj neko pridje, da se prijatno iznenadi prilasku?
 
Kjube, nisam devojka, ali mogu ti reci da uz uslov da pristojno izgledas, da si normalan momak, da nemas agresivan ili prostacki pristup + ako si duhovit.....svaka ce prihvatiti tvoje prilazenje, pa cak i one zauzete i udate.
Naravno, kod njih se to nece razviti dalje, ali cak i one ce biti pristojne ako si i ti takav.
A kod slobodnih, nema razloga da na tvoj pristup gledaju kao na nesto cudno, neobicno i smarajuce.

Osim ako nisu ocigledno besne, ako im nije dan, ako ih nesto boli, ako imaju neki veliki problem i sl.
Tad nikom nije ni do cega.
A ti gledaj pa proceni.
Namerno kazem gledaj, jer ako devojku pogledas par puta, a ona ti te poglede ne uzvrati....obicno nije raspolozena za prilazenje ili joj se prosto ne svidjas
 
Изгледа да је у питању генерацијска разлика... У моје време није било тог фамозног ''прилажења''. Из текстова ове деце видим да то отприлике данас изгледа овако: девојке излазе и друже се само међу собом, момци само међу собом. Па онда стоји 5-6 девојкака намонтирано и чека да им неко ''приђе''. Тај неко мора да има неку оригиналну спику (или бар кључеве од неке бесне лемузине) да би оне прихватиле разговор. У противном, штиклирају га и исмеју му се. Он он оде покуњен и убијен у појам, а оне остају саме и даље, али нахрањене сујете. И једни и други кукају што су сами. Девојке кукају што им нико не прилази, а и кад приђе то није баш Бред Пит каквог су очекивале, а момци кукају како су све оне надмене спонзоруше...
И седе сами и несрећни и једни и други. Циљ сваке њихове мушко-женске интеракције је ''смувавање'', а иако нема тога, ако не севне варница при првом ''прилажењу''...нема даљег дружења....

Сад ћу да звучим као нека баба, али у време када сам ја студирала, рецимо, ми смо се ДРУЖИЛИ сви заједно, момци и девојке са разних група на факсу... Имали смо заједничке теме за разговор, оно као, испити, рокови, пријаве...увек си могао прићи некоме и питати нешто везано за факс...па онда мало поразговарате о томе... Па се сутра поздравите при пролазу... Па прекосутра опет нешто питате...па нађете заједничку муку, неког строгог професора за оговарање, рецимо... Па, после у кантини, седнете за сто поред, па опет размените пар речи.... После се то претвори у дружење, окупи се већа мешовита екипа која иде заједно на кафу или у мензу у паузи између предавања...

...Па тек после ту почну нека мувања, ако уопште дође до тога...ако не, наставља се дружење...

Било би ми смешно да ми је неко тада ''пришао'' као што ви то данас радите... Мислила бих да је неки паћеник и да гледа само да смува било шта ако му је толико важно да ме смува првим контактом...

Дружите се,бре!
 
ja nikada nisam upoznala nekog ko mi se svidja na faxu...niko sa faxa mi se nije svidjao,mislim da se ni ja nikome sa faxa nisam svidjala...ne znam,nekako kada idem na fax ja idem da ucim :)

Pa logicno tako sam i ja ...pogotovo kad si na Filoloskom...gde tamo musko da vidis. Retko da valja...za Filoloski slovi da je akvarijum....pa....Nista isto ni meni se niko sa faksa nije svideo....cak ni profesori...Ustvari lazem...svideo mi se asistent e da, o da...:) :heart:
 
nisam na filoloskom:)...mada ne znam da li to ima veze...bas sam razmisljala o tome kako se skoro svima svidjao nekada neko na faxu,sa faxa...ali dobro,ima vremena za mene :)
 
ne zvucis hellen ko baba, ja imam isti takav utisak (a ne smatram se babom :lol: ) da prosto su ljudi malo zaboravili kako se komunicira ili nisu ni naucili, odnosno da je nekad to sve bilo prirodnije i jednostavnije. grupice su hermeticki zatvorene, gledaju te ko ludaka ako zelis da uspostavis komunikaciju cisto radi druzenja.
a fax je zaista tako zgodno mesto da se zapocne razgovor, milion tema se namece u sekundi.
 
Само да повећам, да не пишем исто...

Колико видим на форуму, сви момци који су сами (Аца ми на памети) мисле да треба да приђу девојци и да је смувају у првих неколико минута...а не размишљају о томе да буду прихваћени од девојака прво као друштво...па онда полако...

ja razmisljam tako ali sve oce da me odma seksualno iskoriste:( ponasaju se kao da sam najgori droljeks:(
 
Ja bih bio srecniji da je tako sve logicno i jednostavno, da ako si bar ok ne mozes proci lose, ali ne mogu ja da se pravim da je sve ok ako duboko verujem da zapocinjem proces uvaljivanja sebe nekome kada pridjem, da nudim kirbi ili serpe one a niko me nije zvao. Mozda uspem da uvalim to ako ih nekako zeznem, navucem dok mi ne istekne ta prezentacija, ali pri tome cu tesko biti srecan i iskreno nasmejan, da se tako izrazim...
 
Па, то ти кажем: није суштина ''увалити себе'' некоме! Не треба ти да изрекламираш себе као производ да би неко бирао хоће ли да те конзумира или неће...у питању је ИНТЕРАКЦИЈА.
 
Ja bih bio srecniji da je tako sve logicno i jednostavno, da ako si bar ok ne mozes proci lose, ali ne mogu ja da se pravim da je sve ok ako duboko verujem da zapocinjem proces uvaljivanja sebe nekome kada pridjem, da nudim kirbi ili serpe one a niko me nije zvao. Mozda uspem da uvalim to ako ih nekako zeznem, navucem dok mi ne istekne ta prezentacija, ali pri tome cu tesko biti srecan i iskreno nasmejan, da se tako izrazim...

pa ako ti toliko ne voliš i ne ceniš sebe da svoje društvo upoređuješ sa kirbijem onda nema dalje o čemu da se govori. poradi na samopouzdanju najozbiljnije, gledaj da popraviš sebe u svakom smislu kako bi imao realne razloge da budeš sobom zadovoljan i da veruješ da je tvoje prisustvo poželjno.. e tek onda počni da razmišljaš o "prilaženju". a veruj mi kad ti kažem da će one onda tebe da jure.
 
Evo (nije reklama) procitaj "Poljubac" Zorice Tomic. Obradila socioloski problem. Kaze, u uvodu, zalile joj se studentkinje da su momci prazni itd., i obrnuto: momci se zalili da su devojke povrsne, prazne itd...
Sve nesto mislim da su se ljudi "nafatali" straha od normalnog prilazenja. Pa se cini kao da stalno procenjuju koliko taj kirbi ima programa, dodataka, sta li...I, pri tom, i sebe kirbiziraju...
Tuga.
 
Jest bas su se njoj zalile...Da nije Sanja Marinkovic tu temu obradila temeljito u svojim tok shoovima, ne bi Zorica objavila ni skriptu, a kamoli knjigu. Klasici da se citaju, a ne da se slobodno vreme ulupava u kladionicama!
 
Razmisljam, nije izvor mog problema u nezadovoljstvu sa sobom, vec u toj poziciji gde kao inace nenametljiv ipak moram da se namecem i ne samo punudim nego kroz razgovor uvaljujem, i jos da posle svog truda ucinak zavisi od volje neke devojke koja je tu vise ziri a manje saradnik. Kao da moja plata zavisi od volje sefa, bez obzira na rad. A mozda plate ni nema. Nekako se ocekuje da radim posao sto bolje i tek posle saznam da je plata mozda vec potrosena, mozda vec ima radnika kome ce biti data, ili jednostavno kaze nisi dobar radnik, nista. A ja da budem samouveren u svoj toj neizvesnosti... tesko je.
 

Back
Top