Da li znate da li ste Hrvat?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedno pitanje za hrvate koji posjecuju forum i obicno se zustro raspravljaju na temama o Srpsko-hrvatskim odnosima.
Ja licno poznajem desetak hrvata koji znaju da su im djedovi ili pradjedovi bili Srbi pravoslavci,a na pitanje sto pored vjere promjenise i nacionalnost(kao da se to podrazumjeva)nisu imali jasan odgovor.
Eto prilike da se razmisli ko ste i odkada ste,ako hocete navedite svoje prezime i dajte svoj komentar.

Oduvijek Hrvat:heart: i jako zadovoljan sa time u osobnom smislu,pratim knjige krstenja do 1805 kad su preci dosli iz Bosne okolica Olova.Prije toga nisam ni pokusao istrazivati.:cool:
 
Naravno da ne.
Hoću samo ukazati na besmislenost takvih teorija dokazivanja porijekla, jer se tu može iskonstruisati milion teza, a gotovo svaka može biti zlonamjerna.
Jedna od najgorih je recimo teorija da su Dubrovčani Srbi. To nikad nije bilo, ali se vaši toga ne odriču.
Ili Srbi u Dalmaciji i Hrvatskoj prije najezde Turaka!
O tome govorim.
Na našim prostorima došlo je do miješanja naroda kao prirodnog procesa, a pojedinci žele to prikazati neprirodnim i iskoristiti u svrhu hegemonije nad drugima.
To je pojava i kod Srba i kod Hrvata.

Može biti milion teza i mogu biti zlonamerne, ali tvoja izjava je bila jedna od najvećih nonsensa koji sam ovde pročitala. Ne znam šta si mislio, da li je u pitanju bila ironija, ili šta već, ali očigledno je da nije naišlo na razumevanje, žao mi je.

Naravno da je došlo do mešanja naroda i dobro je što je tako, migracija, osvajački ratovi i sva druga kretanja neminovno dovode do toga da se narodi mešaju, ali nas pisani tragovi tačno vode nekoliko vekova unazad i znamo (bar neki od nas) ko su nam preci i odakle potičemo.

Što se mene tiče, nemam dilemu ni sa jedne strane (ne hvalim se time, prosto konstatujem), da sam Srpkinja, ali da imamo u familiji i Hrvate, tačnije Hrvatice ( i ne bih ih menjala ni za šta na svetu) i to je fakat.

Prema tome, Ljubo, ne možeš doći ovde i reći da Srbi ne postoje zapadno od Drine i očekivati aplauz, to sam htela da ti kažem.
 
malena za to bi trebalo da popije ban. širenje ustaških teorija je to.

Ne radi se o nikakvom širenju ustaških ideja, nego o ukazivanju na besmislenost takvih teorija.

Čudno kako ne skačeš kad neko od vas proglasi Hrvate vještačkom nacijom ili negira hrvatski narod!
To nije za ban?
A događalo se i događa stalno ovdje na krstarici.
Vama je za ban i kad se neko zalaže za nezavisno Kosovo ili Vojvodinu, a najnormalnija stvar vam je proglašavati recimo Istru italijanskom ili (ne daj Bože) slovenskom!
Otrpi malo i ti kritiku, ako već mogu ja.
Ja popijem ban svaki mjesec za upola manje stvari nego što si vi dozvoljavate.
Da ne govorim o iskrivljavanju hrvatskog imena.
Kako bi tebi bilo da ja vas nazivam svrbi, smrdi, svrbij ili smrdija? Jel bi ti bilo ok.
A ja podnosim nazive krvati, kurvati, kurvatska i slične.
Malo pomesti pred svojim vratima prije pogleda u tuđe dvorište!
 
Mada ovakve teme su bez veze posto je jasno da ce se svako drzati svojih stavova....ko na primer moze danas da ubedi nekog tzv Bosnjaka da on nije potomak onih sto su piramide gradili i poducavali egipcane i maye kako se zidaju piramide.

A kad su Krvati u pitanju....nigde nema da je iko od Srba rekao,napisao ili sl. da je bio Hrvat pravoslavne vere....dok ima slucajeva da su pojedini "Hrvati" se izjasnjavali da su Srbi bili ili da su Srbi katolicke vere.

Ali kao sto rekoh tema nema svrhe.

Sve je tačno.

Uz to, ovo je još jedna u nizu tema o Srbima i Hrvatima po principu - ja u klin, ti u ploču.

I ustalom, ako teme o Dučiću i Hrvatima nisu bile političke, nije vala ni ova.
Ja bih ovde stavila - lock.
 
Može biti milion teza i mogu biti zlonamerne, ali tvoja izjava je bila jedna od najvećih nonsensa koji sam ovde pročitala. Ne znam šta si mislio, da li je u pitanju bila ironija, ili šta već, ali očigledno je da nije naišlo na razumevanje, žao mi je.

Naravno da je došlo do mešanja naroda i dobro je što je tako, migracija, osvajački ratovi i sva druga kretanja neminovno dovode do toga da se narodi mešaju, ali nas pisani tragovi tačno vode nekoliko vekova unazad i znamo (bar neki od nas) ko su nam preci i odakle potičemo.

Što se mene tiče, nemam dilemu ni sa jedne strane (ne hvalim se time, prosto konstatujem), da sam Srpkinja, ali da imamo u familiji i Hrvate, tačnije Hrvatice ( i ne bih ih menjala ni za šta na svetu) i to je fakat.

Prema tome, Ljubo, ne možeš doći ovde i reći da Srbi ne postoje zapadno od Drine i očekivati aplauz, to sam htela da ti kažem.

Naravno da je bila ironija.

I da, reakcija je bila upravo kakva sam očekivao. Ne od tebe, nego od "patriJota".
 
Ne radi se o nikakvom širenju ustaških ideja, nego o ukazivanju na besmislenost takvih teorija.

Čudno kako ne skačeš kad neko od vas proglasi Hrvate vještačkom nacijom ili negira hrvatski narod!
To nije za ban?
A događalo se i događa stalno ovdje na krstarici.
Vama je za ban i kad se neko zalaže za nezavisno Kosovo ili Vojvodinu, a najnormalnija stvar vam je proglašavati recimo Istru italijanskom ili (ne daj Bože) slovenskom!
Otrpi malo i ti kritiku, ako već mogu ja.
Ja popijem ban svaki mjesec za upola manje stvari nego što si vi dozvoljavate.
Da ne govorim o iskrivljavanju hrvatskog imena.
Kako bi tebi bilo da ja vas nazivam svrbi, smrdi, svrbij ili smrdija? Jel bi ti bilo ok.
A ja podnosim nazive krvati, kurvati, kurvatska i slične.
Malo pomesti pred svojim vratima prije pogleda u tuđe dvorište!

ma ne kažem ja ljubo da si ti ustaša. nego eto malo volim da te banuju :hahaha:
 
Ne radi se o nikakvom širenju ustaških ideja, nego o ukazivanju na besmislenost takvih teorija.

Čudno kako ne skačeš kad neko od vas proglasi Hrvate vještačkom nacijom ili negira hrvatski narod!
To nije za ban?
A događalo se i događa stalno ovdje na krstarici.
Vama je za ban i kad se neko zalaže za nezavisno Kosovo ili Vojvodinu, a najnormalnija stvar vam je proglašavati recimo Istru italijanskom ili (ne daj Bože) slovenskom!
Otrpi malo i ti kritiku, ako već mogu ja.
Ja popijem ban svaki mjesec za upola manje stvari nego što si vi dozvoljavate.
Da ne govorim o iskrivljavanju hrvatskog imena.
Kako bi tebi bilo da ja vas nazivam svrbi, smrdi, svrbij ili smrdija? Jel bi ti bilo ok.
A ja podnosim nazive krvati, kurvati, kurvatska i slične.
Malo pomesti pred svojim vratima prije pogleda u tuđe dvorište!

Navedi mi, molim te, samo jedan jedini hrvatski forum na kome se Srbi eksponiraju i sole pamet Hrvatima o svemu i svačemu, a posebno o istoriji .... čisto, zanima me...
 
Hrvati su se pred turskom najezdom povukli na sjever.To su današnji čakavci i dijelom Kajkavci.Štokavaca Hrvata nikad nije bilo.Konglomerat nesrodnih etničkih grupa rimske vjere,objedinila je rimska crkva i austrijska država.Šešelj i još neki drugi iznose tezu da su Bunjevci i Šokci ,srpska plemena za šta opet nema dovoljno dokaza iako su štokavci,sli uglavnom ikavci.
U današnjoj Hrvatskoj ,pravi Hrvati ili Starohrvati su u manjini u odnosu NovoHrvate i potpuno su marginalizovani.Zvuči apsurdno ali u Hrvatskoj živi hrvatska nacionalna manjina.
 
Poslednja izmena:
Hrvati su se pred turskom najezdom povukli na sjever.To su današnji čakavci.Štokavaca Hrvata nikad nije bilo.Konglomerat nesrodnih etničkih grupa rimske vjere,objedinila je rimska crkva i austrijska država.Šešelj i još neki drugi iznose tezu da su Bunjevci i Šokci ,srpska plemena za šta opet nema dovoljno dokaza iako su štokavci,sli uglavnom ikavci.
U današnjoj Hrvatskoj ,pravi Hrvati ili Starohrvati su u manjini u odnosu NovoHrvate i potpuno su marginalizovani.Zvuči apsurdno ali u Hrvatskoj živi hrvatska nacionalna manjina.

A u Srbiji srpska... pritisli vas srbi - turci, potomci prve bracne noci :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top