Da li žene umeju vise da povrede od muskaraca?

a to
pa neminovno je
mi jesmo verbalnije da ne kazem lajavije
muski cute i ostre nozic da ga zabodu u ledja
kad bude zgodno
Ne bih se složila, kod žena je ako kažem meni se to ne sviđa ispade mrzim? Naprimjer podržavam da postoje restorani ili odmarališta samo za odrasle, želim da biram gdje hoću da idem, a ako pitaš žene ja mrzim djecu.
 
Ne bih se složila, kod žena je ako kažem meni se to ne sviđa ispade mrzim? Naprimjer podržavam da postoje restorani ili odmarališta samo za odrasle, želim da biram gdje hoću da idem, a ako pitaš žene ja mrzim djecu.
pa ne valja ti premisa - kod zena je...
kod svih zena? tesko
to fakat nije tako dok postoji ijedna zena koja dijeli tvoj stav po tom pitanju ili je uzdrzana jer joj je npr svejedno, a ima ih def vise od jedne...
dakle, tvrdnja da (sve) zene ili cak vecinski zene idu u krajnost po defultu je neodrziva, generalizacija
koja je mozda rezultat tvog iskustva, ali je to ne cini validnom
 
pa ne valja ti premisa - kod zena je...
kod svih zena? tesko
to fakat nije tako dok postoji ijedna zena koja dijeli tvoj stav po tom pitanju ili je uzdrzana jer joj je npr svejedno, a ima ih def vise od jedne...
dakle, tvrdnja da (sve) zene ili cak vecinski zene idu u krajnost po defultu je neodrziva, generalizacija
koja je mozda rezultat tvog iskustva, ali je to ne cini validnom
Šta drugo reći 🤷
 
Posebno u žensko-ženskim i žensko-muškim odnosima
Žene znaju da budu gore od muškaraca. Vole da ponize, posebno ako ukapiraju da ste bolji,da uvrede,ljubomorne su i zavidne.

Da li vam se desavalo da vas pre povredi neka žena nego muškarac ?

Nije bilo polno determinisano, ne bih rekla.
Svaki zivi stvor je bio povredjen. To mu dodje neminovnost.
Mislim da je i svaki zivi stvor povredio, cesce nehotice, ponekad jer je sebe ili sebi drage stitio a sigurno je nekada mislio da nece pa se omaklo. Bas da je zao pa namerno povredjuje...sta znam, mislim da su to ipak izuzeci.

Meni je uvek zanimljiva reakcija na povredu. Svaka je razumljiva. Ja sam vremenom razvila mehanizam da ako cujem, ako samo cujem da me uzima u usta neko ko meni nije ni u peti niti sam ga ikada komentarisala, mi smo zavrsili. Mozemo da nastavimo da caskamo ali obaveza nema.
Kada nema obaveze nema ni povrede.
Mozda se tako branim. Zatvorena sam jako i bez ikakvih ocekivanja od drugih tako da ne mogu kazati ko vise povredjuje, zene ili muskarci.
To je fazon, odbijes momka a onda on tracari tebe kod drugarica koje takodje pocinju da tracare i da ga brane. Ko je kriv? Pa, svi! I on i one. Ne bi ni one postojale bez njega. Manje - vise, tracarenje svasta o ljudima kaze i ni najmanje nije naivno.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Mislim da su zene bolji ljudi od muskaraca. Muskarci u nasem drustvu mrze zene, uvek u njima nalaze krivce... Za njih je zena podla, zla itd... Kod sebe inace nisu u stanju da primete mane... Tu je negde i potvrda da su zene bolji ljudi, one umeju da vide gresku u svom polu, dok je za muskarca uvek kriva zenska strana, a gotovo nikad muska....Zamisli samo da je muskarac otvorio ovakvu temu....Ja ne mogu...
Sto se tice povredjivanja nisam nikada shvatio da me je neka zena iz neke zle namere povredila...Da je podla i slicno...Mozda jeste, ali ja stvarno ne mogu toga da se setim.. Mozda to nisam umeo da shvatim....
Ono sto mi je cesto bilo za zaljenje to su svadje ili mrznja izmedju zena...To nisam voleo ni da vidim ni da cujem...Zena kad ogovara drugu zenu mi je odbojna i pada u mojim ocima...Zato se uvek secam jedne devojke koja nikada nije ogovarala svoje drugarice :mrgreen: .....


Muskarci su vece abronose, to da znate....
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ne bih se složila, kod žena je ako kažem meni se to ne sviđa ispade mrzim? Naprimjer podržavam da postoje restorani ili odmarališta samo za odrasle, želim da biram gdje hoću da idem, a ako pitaš žene ja mrzim djecu.
Ima to i kod muskaraca. Tek oni ne vole zene koje ne zele decu oko sebe. Osim ako se bas podudaraju u zeljama.
To je prirodno, urodjeno, jer njima je itekako potrebna voljna zena za reprodukciju.
Samo oni ne komentarisu javno toliko.
A imaju brdo prakticnih razloga da cute.
I ta informacija potice od samih muskaraca.
Msm, muskarci podilaze zenama, kao i one njima. Jbg treba se nekoj i svideti.
A i zenama bi bilo bolje da vise cute... jer velika je verovatnoca da sve sto kazes ili uradis bude upotrebljeno protiv tebe.
Od strane oba pola.
 
Мени смета то мишљење да су жене љубоморне једна на другу, подле... и да ће искренији пријатељ жени бити мушкарац. То ми је тако страно. Не мислим ни да су мушкарци солидарнији. То што се трудимо да будемо објективне, не кажем да увек успева, па нисмо увек на женској страни без обзира на све не значи да нисмо солидарне. А жене изгледа то пре доживљавају као издају.
Сама сам жена, најбољи пријатељи су ми жене а имам сина и стварно мислим да ту поделе на полове нема.
Људи се деле на оне који су спремни да газе преко лешева и на оне којима су карактер и васпитање ипак другачији. А да повреди уме свако, случајно или намерно.
 
Poslednja izmena:
Posebno u žensko-ženskim i žensko-muškim odnosima
Žene znaju da budu gore od muškaraca. Vole da ponize, posebno ako ukapiraju da ste bolji,da uvrede,ljubomorne su i zavidne.

Da li vam se desavalo da vas pre povredi neka žena nego muškarac ?


Mene nikad nijedan muškarac nije povredio kao neke žene.
Ne mislim na fizičke, već na emocionalne povrede. :lol:
 
Dovoljno je reći da je potrebna JEDNA žena pa da posle ceo život priča "Sve ste vi iste", dok žena daje drugu, treću, petnaestu šansu dok ne digne ruke i dođe do tog "Svi ste vi isti" :lol:
Ja sam 100 puta rekla da su žene mnogo komplikovane. To znači da vrlo dobro znaju i da uvrede, sitničave su. Mislim mogu da budu ako hoće i kada hoće. Sa muškarcima i sve jednostavnije

Ja se izvinjavam pogrešno sam citirala tako da citat ne čitajte
 
Posebno u žensko-ženskim i žensko-muškim odnosima
Žene znaju da budu gore od muškaraca. Vole da ponize, posebno ako ukapiraju da ste bolji,da uvrede,ljubomorne su i zavidne.

Da li vam se desavalo da vas pre povredi neka žena nego muškarac ?
Zena zna da te odbije na veoma ružan način ili da te ismijava ako se nabacujes, cak i ako se nasalis bez ikakvih namjera, lično nikad to nisam ženama uradio a ni moji prijatelji koliko znam.
 
Posebno u žensko-ženskim i žensko-muškim odnosima
Žene znaju da budu gore od muškaraca. Vole da ponize, posebno ako ukapiraju da ste bolji,da uvrede,ljubomorne su i zavidne.

Da li vam se desavalo da vas pre povredi neka žena nego muškarac ?
Мене су увек и повређивале само жене.
Јер мушкарци то не могу.
Они могу само да ме наљуте, и, ако су јачи или вештији, пребију.
А батине не могу да ме повреде.
Не на нивоу о којем ти причаш...
 
Ima to i kod muskaraca. Tek oni ne vole zene koje ne zele decu oko sebe. Osim ako se bas podudaraju u zeljama.
To je prirodno, urodjeno, jer njima je itekako potrebna voljna zena za reprodukciju.
Samo oni ne komentarisu javno toliko.
A imaju brdo prakticnih razloga da cute.
I ta informacija potice od samih muskaraca.
Msm, muskarci podilaze zenama, kao i one njima. Jbg treba se nekoj i svideti.
A i zenama bi bilo bolje da vise cute... jer velika je verovatnoca da sve sto kazes ili uradis bude upotrebljeno protiv tebe.
Od strane oba pola.
Sad sam se sjetila Baće iz Južnog vetra. :D
 

Back
Top