Da li treba vratiti ulicu kraljice Drage?

Da li Krunska treba ponovo da se zove ulica kraljice Drage?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ја сам мислио да је та улица, тј. булевар, посвећен краљу Алекснадру Карађорђевићу Ујединитељу. Где је онда његова улица?

Не не не, то је наш Краљ Александар, српски :) Мислим да овај други нема улицу.
 
Ја сам мислио да је та улица, тј. булевар, посвећен краљу Алекснадру Карађорђевићу Ујединитељу. Где је онда његова улица?
Е, он нема улицу у овоме граду. Није је никад ни имао,

У ствари, он практично нема никакво спомен обележје овде.

Пре 2. св. рата ланчани мост се звао по њему, тамо где се сад налази Бранков.

Има само (враћен, једно време био "Лола") назив студентског дома, његове задужбине.

Тај дом се налази управо у Булевару краља Александра Обреновића, мало више Вуковог споменика. z;)
 
Да, а скоро сам читао, хтели су да неку улицу назову по њему али су се људи изјаснили да не желе да њихова улица добије то име. Зашто, не знам. Мада, он је за разлику од свог вајног оца Петра бар имао петљу, и мислим да би ипак требало доделити му једну улицу. :) Али никако Крунску наравно, пошто она чека своје старо име - Краљице Драге. :)
 
E то је срамота да краљ Ујединитељ као и први српски краљ Стефан Првовенчани немају своје улице(овај други заправо има, али боље и да нема, по Првовенчаном се зове парче аутопута од Аутокоманде према Нишу). Битно је да имају Џорџ Вашингтон и Рузвелт(не знам да ли Теодор или Френклин Делано). Ако неки амерички председник заслужује улицу у Београду онда је то Абрахам Линколн.
 
E то је срамота да краљ Ујединитељ као и први српски краљ Стефан Првовенчани немају своје улице(овај други заправо има, али боље и да нема, по Првовенчаном се зове парче аутопута од Аутокоманде према Нишу). Битно је да имају Џорџ Вашингтон и Рузвелт(не знам да ли Теодор или Френклин Делано). Ако неки амерички председник заслужује улицу у Београду онда је то Абрахам Линколн.
Па јесте, требало би краљ Александар Карађорђевић да има улицу.

Имају је неки за Србију сасвим безвезни ликови, као Дијего Ривера, а нема је наш краљ.

Али, немају ни други врло заслужни појединци овога народа, ја стално наводим пример Владана Ђорђевића, изузетно значајног политичара и писца. Нема улицу, а пре пар година су украли и споменик - бисту, која је постојала у кругу Клиничког центра Србије. 8

Једино кад је на кратко имао улицу било је од '40 до '44, када су некадашњу Гробљанску (од1896. до 1933), па потом Гетеову (од '33 до '40), назвали Улица др Владана.

Улица Џ. Вашингтона постоји под тим називом и од пре 2. св. рата, од 1933, тачније, тад се звала Ђорђа Вашингтона), али Рузвелт (Ф. Д.) ју је добио после 2. св. рата, уместо назива улице Гробљанска, који је најпре '44 враћен, да би потом '46. улица добила назив Рузвелтова.
 
Па јесте, требало би краљ Александар Карађорђевић да има улицу.

Имају је неки за Србију сасвим безвезни ликови, као Дијего Ривера, а нема је наш краљ.

Али, немају ни други врло заслужни појединци овога народа, ја стално наводим пример Владана Ђорђевића, изузетно значајног политичара и писца. Нема улицу, а пре пар година су украли и споменик - бисту, која је постојала у кругу Клиничког центра Србије. 8

Једино кад је на кратко имао улицу било је од '40 до '44, када су некадашњу Гробљанску (од1896. до 1933), па потом Гетеову (од '33 до '40), назвали Улица др Владана.

Улица Џ. Вашингтона постоји под тим називом и од пре 2. св. рата, од 1933, тачније, тад се звала Ђорђа Вашингтона), али Рузвелт (Ф. Д.) ју је добио после 2. св. рата, уместо назива улице Гробљанска, који је најпре '44 враћен, да би потом '46. улица добила назив Рузвелтова.

Слажем се са претходна два поста у потпуности. Срамно је то што Краљ Стефан нема улицу. Такође, Краљ Ујединитељ. Можете се ви слагати или не са његовом политиком, али он је обележио велики период наше историје. Даље, доктор Владан, једна веооооооома значајна личност за Србију, а НАРОЧИТО за Београд. Једна изузетна личност заиста у сваком погледу. Ја увек наводим пример Улице кнегиње Зорке!!!!! Та жена није урадила апсиолутно НИШТА за Србију и не треба нам улица са њеним именом у нашем главном граду! Такође, требало би да опет постоји Улица српских владара, свакако не на месту Краљ - Миланове, то никако, али на неком другом, свакако! Онда улице које би нас подсећале на нашу средњевековну државу, властелу, владаре и све то, то су наши корени. И на крају имам предлог за Улицу мајских жртава, тиме би с еодала почаст свим часним људима који су главом платили верност круни и отаџбини и 1868. и 1903. године :) Поздрав!
 

Back
Top