Da li treba vratiti ulicu kraljice Drage?

Da li Krunska treba ponovo da se zove ulica kraljice Drage?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
И зато не треба затирати историју и оно што је било док ти ниси дошао на власт. Обреновићима је то урађено: оцрњени су као нико у нашој историји. Мало је познато да је Књаз Михаило за свог личног ађутанта имао Александра Карађорђевића, а да је Краљ Александар Обреновић неколико година одлазио на Карађорђев гроб и полагао венац у помен Вожду....дакле поштовао је оно што је било пре њега...што је само још један доказ о Краљевој човечности. Убиство и касапљење нема оправдања, и ко зна шта су све они добро урадили за ову земљу а што се ни незна због брисања историје и сатанизовања Краљице Драге и Краља Александра. Довољна је чињеница да је Петар Карађорђевић по доласку на власт укинуо државну химну ''Боже правде'', а данас њега сматрају веееееликим патриотом, симболом српства и шта ти ја знам шта све још приписују нашем КРАЉУ '?ОСЛОБОДИОЦУ''.... Жалосно је то. Зато мислим да Краљица заслужује своју улицу. z:)
 
Претпостављам ни да за Миланковића ниси чула до пре неку годину, а сад се по њему зове новобеоградски Булевар. Није то чудо што ниси чула и није то твоја грешка или пропуст, ниси имала одакле да чујеш. Можемо само да се поносимо што имамо таквог човека.
А не да има улицу, него су небеска тела названа по њему, док га је овде, исто као и Грујића, неки злочиначки Суд части прогласио неспособним да се бави науком! Вратили нас у средњи век. E, кад је Србија имала још Катедру на БУ за Небеску механику.
Pre 15-ak godina išla sam na kurs astronomije, tako da znam. A po pitanju N.Beograda, baš i "nisam obaveštena" :lol: jer retko "prelazim" Savu.
(primera radi, pre oko 2 nedelje sam prvi put videla KINESKI TRŽNI CENTAR i zgadio mi se život
fuj-1.gif
).
 
Хахаххахаха, па и тај Нови Београд изградили су комунисти z:) То јест изградио га је народ, што је била једна врло племенита акција, млади људи су радили и градили, а то је по мом суду, за сваку похвалу!z:)
 
Само су будале могле да на мочварама зидају насеобине. До њих се нико није сетио :lol: али морали су да сместе оне што ујахаше у Беогад, што по Србији оставише више од 300 масовних гробница невиних жртава.
Али какве ти везе имаш, комуњаро, са династијом која је била српска и никад у авантуре југословенства не би улазила. а камоли била милостива према црвеној багри. Најгори су они што као нешто "заступају", а уопште тако не мисле. Питање тренутка да буду "помодни", шта ли, тешко је то тумачити :rotf:
 
Pre 15-ak godina išla sam na kurs astronomije, tako da znam. A po pitanju N.Beograda, baš i "nisam obaveštena" :lol: jer retko "prelazim" Savu.
(primera radi, pre oko 2 nedelje sam prvi put videla KINESKI TRŽNI CENTAR i zgadio mi se život
fuj-1.gif
).

Ретко и ја идем, али се често помиње, ваљда је тамо Б92 или шта већ-
Такви људи би требало да имају репрезентативне улице у центру града, које се по њима зову.
Рецимо, Драгослава Срејовића, је потпуно једна неугледна, иако дугачка улица. Боље у сваком сл. од претходног назива - партизански пут. А партизана у Бг није било до 1945., а кад су дошли нису се насељавали у Миријеву или ободима Звездаре. Требало је на Дедињу да дају такво име..чуј, партизански пут као прва петољетка :lol:
 
Не видим зашто ме називаш ''комуњаром'' само зато што сам поменуо Нови Београд, који ни сам не волим претерано. Да, волим Обреновиће и поштујем их као једину истинску и праву српску Династију у новијем добу, јер никада не би стварали Југославију, то си у праву, они су имали визију Велике Србије. Али то што волим Обреновиће, не значи да ћу само да пљујем по некоме другоме, нпр комунистима, који јесу радили свашта али ко нам је крив за то?? Није нам ваљао Књаз Михаило, није нам одговарао Краљ Александра, није нам одговарала Краљица Драга, све смо их поубијали, искасапили, и славили неког Петра ''ослободиоца'' који је ову земљу сахранио својом непромишљеношћу, славимо Александра Ујединитеља који је жртвовао све што су Обреновићи век један градили и стварали, зарад неке Југославије, а на крају и сам то платио главом. Увек сам волео и волећу Обреновиће, и сва зла која су се дешавала Србији и Србима долазила су као плод оне кобне завере из 1903. која је била завршетак топчидерског ''посла'' из 1868.....дакле, потпуно разбијање српске државе, а онда представљање нове династије Карађорђевића као једине праве....
 
Ево шта еминентни професор и историчар Радош Љушић каже о Краљици Драги и Обреновићима, а поводом најаве да ће Исидора бјелица снимити филм у коме ће Драгу играти ВЕСНА ВУКЕЛИЋ ВЕНДИ :zroll:z:((:zroll: :


Sve ukazuje da će tako zamišljen film (nisam čitao scenarij, znam ponešto o tome iz novinskih priča) predstavljati jednu farsu, neću preterati ako kažem jedne neodgovorne osobe. Novija istraživanja daju jednu lepšu sliku o poslednjoj kraljici iz doma Obrenović, koja je iz dinastijskih razloga preterano, netačno i neosnovano ocrnjena. Obrenovići su velika i veoma zaslužna dinastija, pa bi srpski narod, oslobođen dinastijske borbe i dinastijskih nazora morao da se prema njima odnosi, ako nikako drugačije, makar korektno. Mislim da će film biti još jedno ‘bacanje preko terase’ sa pretpostavljam, mnogo istorijskih netačnosti i vulgarnosti.”
 
Не знам да ли сте знали али ни Кнегиња Љубица Обреновић није рађала 15 година, а онда је изродила осморо деце са Књазом Милошем. Такође, инжењер Светозар Машин боловао је од епилепсије, а има озбиљних навода да није могао да буде отац. Али то се тада није знало, мислило се да је жена крива. Машин није био мушкарац, у сваком смислу те речи: Драга му је водила домаћинство, послове, ишла на пиајцу, и радила све, била је врло способна, патријархална и образована жена. Иако није с Машином имала порода, иако су је за њега удали преко њене воље, никада није размишљала да га напусти, ишла с њим пос Србији свуда где је радио, тако је и упознала Краља Милана и Краљицу Наталију...толико о томе да је била жена ЛАКОГ морала...то су чисте бесмислице и глупости! Била је за то време напредна и успешна, а то су две особине које се у Србији у 19. , у 20. а и у 21. веку не праштају! Ништа се од тада нисмо променили!
 
Ne znam da li ste znali da je moja baba izrodila samo šestoro dece. Provorođenog sina je izgubila odmah a kasnije je rađala samo kćeri. Uglavnom su porođaji bili u njivi, prilikom uobičajenih seoskih poslova. Poslednje dete se rodilo dok je otac, moj deda, već bio u zarobljeništvu u nacističkoj Nemačkoj. On se čovek odazvao mobilizaciji, i dogurao do Makedonije gde su ih bombama desetkovali a preživele iskoristili za dalje radove. Nije morao da vodi računa o zlatnim polugama, umetničkim slikama i ostalim raznim materijalnim dragocenostima. Niti o avionu koji treba da ga preveze u sigurnost kao što sirotan nije morao sa sobom da vodi kurvu u bežaniju. Prosto, seljački je zarobljen i odveden na prinudni rad.

A baba, za to vreme, sama brinula o 5 devojčica. Hranila ih sitna seljačka kravica, njihovo najveće blago nad kojim su strepeli. Kravica je, prosto, život. Prolazile su vojske pored kuće pored puta, nekad razbijale, nekad pomagale. Tukli je nemci i četnici. Ranjeni partizani se krili na tavanu iznad štale. Ebalo se njima za živote jedne ženice s petoro dece ... Kao što se ebalo i maloumnom maloletnom ebaču koji zbrisa prvo u Afriku a posle u Englesku. Jasno mi je samo jedno, a to je da su i moja baba i deda zaslužniji za ovu zemlju Srbiju nego povampireni plavokrvci.
 
И мог су прадеду вијале усташе по Босни, борио се, не питајући јесу ли то четници или партизани...борио се да преживи...деду ми је спасао Турчин Халил када су их усташе повеле на клање 1942. године ( деда је имао неколико месеци). У Србији, прабаба по оцу остала је са троје деце рано удовица и једва се сналазила и у миру а камоли у рату, док је млади краљ пицопевац збрисао у Енглеску код бакице на топли чај и чајне колутиће....трагичних животних прича је много овде код нас...то је чињеница! Е сад, проблем је у томе што политика тик ''плавокрваца'', владара доводи до катастрофе једног народа......1914, 1941....и све тако редом...
 
Ne znam da li ste znali da je moja baba izrodila samo šestoro dece. Provorođenog sina je izgubila odmah a kasnije je rađala samo kćeri. Uglavnom su porođaji bili u njivi, prilikom uobičajenih seoskih poslova. Poslednje dete se rodilo dok je otac, moj deda, već bio u zarobljeništvu u nacističkoj Nemačkoj. On se čovek odazvao mobilizaciji, i dogurao do Makedonije gde su ih bombama desetkovali a preživele iskoristili za dalje radove. Nije morao da vodi računa o zlatnim polugama, umetničkim slikama i ostalim raznim materijalnim dragocenostima. Niti o avionu koji treba da ga preveze u sigurnost kao što sirotan nije morao sa sobom da vodi kurvu u bežaniju. Prosto, seljački je zarobljen i odveden na prinudni rad.

A baba, za to vreme, sama brinula o 5 devojčica. Hranila ih sitna seljačka kravica, njihovo najveće blago nad kojim su strepeli. Kravica je, prosto, život. Prolazile su vojske pored kuće pored puta, nekad razbijale, nekad pomagale. Tukli je nemci i četnici. Ranjeni partizani se krili na tavanu iznad štale. Ebalo se njima za živote jedne ženice s petoro dece ... Kao što se ebalo i maloumnom maloletnom ebaču koji zbrisa prvo u Afriku a posle u Englesku. Jasno mi je samo jedno, a to je da su i moja baba i deda zaslužniji za ovu zemlju Srbiju nego povampireni plavokrvci.

Твоји баба и деда су врло заслужни.

Али, не ваља на основу неких појединачних примера судити уопште о владарима, или за и против монархије.
 
И мог су прадеду вијале усташе по Босни, борио се, не питајући јесу ли то четници или партизани...борио се да преживи...деду ми је спасао Турчин Халил када су их усташе повеле на клање 1942. године ( деда је имао неколико месеци). У Србији, прабаба по оцу остала је са троје деце рано удовица и једва се сналазила и у миру а камоли у рату, док је млади краљ пицопевац збрисао у Енглеску код бакице на топли чај и чајне колутиће....трагичних животних прича је много овде код нас...то је чињеница! Е сад, проблем је у томе што политика тик ''плавокрваца'', владара доводи до катастрофе једног народа......1914, 1941....и све тако редом...

Млади краљ је био исувише млад и незрео, да би могао имати правилан суд.
Незрело дете, којим су многи манипулисали.

Уосталом, исто је донекле било и с Александром Обреновићем.
 
http://www.suedslavistik-online.de/02/jovicic.pdf

Супротно мишљењу да је први снимљени филм у Србији ''Крунисање краља Петра''(1904.), овај текст указује на још два снимљена филма пре поменутог: ''Улазак воза у железничку станицу''(1878.) и ''Венчање Краља Александра Обреновића и Драге Машин''(1900). Пише да филм о том венчању ''није сачуван'', али јасно је као дан зашто је тај филм тек тако ''загубљен
 
Mislim da niko ne treba da dobije ulicu,bilo gde u Srbiji,po onome sto je bio,vec po onome sto je uradio ! Kraljica Draga je bila kraljica,ali nista nije uradila. Ja je vise zamisljam kao neku srpsku Mariju Antoanetu.Realno,ni kralj Aleksandar Obrenovic ne zasluzuje ulicu,jer se kao vladar nije pokazao,nista znacajno nije uradio po pitanju drzave i naroda,vec je radio samo za svoju korist.

konačno glas razuma :)
 
Као што рече професор Радош Љушић: ''Новија истраживања стварају једну лепшу слику о последњој краљици из дома Обреновића''......а самим тим и о Краљу Александру. И кнегиња Зорка има улицу у Београду а није ништа урадила за ову земљу, само је гледала да својим сплеткарењем уништи српски мир и на прсто доведе свог мужа Петра. Полако се растапа она лажирана историја о последњим Обреновићима, коју је створила камарила на власти после 1903. године! Слава Обреновићима и хвала им!
 
A где се налази улица краља Александра Обреновића, мужа краљице Драге?
То је најдужа, и једна од најпрометнијих улица у овоме граду.
Почиње од Кнеза Милоша, а завршава се негде у Великом Мокром Лугу.
z:lol:
 
То је најдужа, и једна од најпрометнијих улица у овоме граду.
Почиње од Кнеза Милоша, а завршава се негде у Великом Мокром Лугу.
z:lol:

Ја сам мислио да је та улица, тј. булевар, посвећен краљу Алекснадру Карађорђевићу Ујединитељу. Где је онда његова улица?
 

Back
Top