Da li treba vratiti ulicu kraljice Drage?

Da li Krunska treba ponovo da se zove ulica kraljice Drage?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Јесте, незнање је ужасна чињеница, али мени је веома драго што сам успео да некоме ко није знао ко је Краљица Мајка објасним каква је то жена била и колико је за Србе значајна :) Ако сам успео :) А што се комуњара тиче, они јесу доста у овој земљи изградили и у мнгогим доменима је унапредили, али као исвака власт, мислили су да пре њих ништа није опостојало. А што се тиче прављења нових улица, па та Крунску улица, која се звала и Дворска, сређивана је и уређивана управо за време Обреновића, Милана и Александра, а од стране доктора Владана Ђорђевића, тако да мислим да су они имали пуно право да јој мењају име. А то што треба да се плати промена и што би то трајало месецима, за то су најмање криви они који у тој улици живе, то треба да реши држава својим административним апаратом, који ће бити много боље организован. Краљица Драга је била врло значајна за Србију, свуда је потенцирала и истицала српску националност, српске обичаје, културу, традицију, на Двору се славила слава
( Свети Никола), прекинула је расипање на свом Двору, подизала позоришта, болнице, даривала уметнике, женска друштва, подизала школе...и ко зна шта још...али су Карађорђевићи успели велики део лепе успомене о њој да затру и униште......а нису схватали да тако затиру Србију.
 
Ниси чула за краљицу Наталију???!!!
z:shock:

О, земљо отвори се!

Па, да, ви комуњаре мислите да историја почиње од вас, и вашег хебеног "народног фронта"...
Jel treba da se ubijem? Evo
suicide-1.gif

Pa znaš kako; nisu svi zaljubljenici u istoriju kako je možda tvoj slučaj. A isto tako smatram da GARANTOVANO više od 50% ljudi u Srbiji za dotičnu nije čulo dok joj nisu dali ulicu. O Karađorđevićima sam u ŠKOLI učila to da je gos'n Kralj pred početak rata pokupio pare i nestao sa njima u vidu lastinog repa...
Ne znam u koje si ti vreme išla u školu i kakvu si istoriju ti učila ali ja za dotičnu damu nisam čula. A živo me zanima dal' se o njoj uči u današnjoj školskoj istoriji...
 
Jesi li u školi nešto učio o njoj? Jel si slušao nešto o njoj na TV-u? Čitao u novinama? Ja za nju nisam čula dok joj nisu dali ulicu...
Ulicama uopšte ne treba menjati imena, pogotovo je glupo danas davati imena ulicama po ljudima iz naše istorije za koje nisu čule ni naše babe, prababe a kamoli učili, čitali, šta god mi i naša deca.
Npr. ulica Đure Đakovića (jedan deo) dobila je naziv POENKAREOVA? Gledala sam malo pre to je bio neki vele - matematičar... :roll: po meni logičnije bi bilo da svoju ulicu dobije Pitagora njega svi znamo jer smo svi u školi učili Pitagorinu teoremu... Takođe je jednom delu Zmaj Jovine !?!?!? promenjeno ime u i dodeljeno ime nekog DRAGOSLAVA SREJOVIĆA????
Ulica Božidara Adžije je sad ulica NEDELJKA ERCEGOVCA??????? KO SU TI LJUDI??? Sigurno su promenili još mnogo naziva ulica, ne znam kojih a ovo što sam navela je ono što sam i videla.
Nek ih numerišu... I, II III, IV jer ko god da dođe na vlast 1, 2, 3, 4, 5.... je 1, 2, 3, 4, 5... i to je to...
p.s. ne znam dal' je institut B.Adžije sad institut NEDELJKA ERCEGOVCA???

Б. Аџије на Врачару је Радослава Грујућа сада

http://www.istorijskabiblioteka.com/art:radoslav-grujic

Он и треба да има своју улицу у БГ.

А не знаш стварно ко су Поенкaр и Драгослав Срејовић?
 
Poslednja izmena:
Краљица Наталија је жена вредна сваког поштовања од стране нашег народа...ми смо о њој учили, али то је већ на професору који предаје историју.... Тачно је , млади краљ Петар је покупио паре, злато и све остало, спаковао се у авион и побегао...а са њим и читава Влада....међу њима је био и наш ВЕЕЕЛИКИИИ историчар Слободан Јовановић, који је на сва уста пљувао Обреновиће...па кад је такав патриота, зашто није остао са народом у Србији?? Карађорђевићи су узели све оно што су Обреновићи створили, и успели то да упропасте, и побегну. А онда се сада појавила нека ''људска појава'' из Европе која је ни мање ни више ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК тих истих Карађорђевића, и нашла се да нам соли памет! Увек су ежали кад је било ''густо'' и враћали се да уживају на грбачи народа!
 
Краљица Наталија је жена вредна сваког поштовања од стране нашег народа...ми смо о њој учили, али то је већ на професору који предаје историју.... Тачно је , млади краљ Петар је покупио паре, злато и све остало, спаковао се у авион и побегао...а са њим и читава Влада....међу њима је био и наш ВЕЕЕЛИКИИИ историчар Слободан Јовановић, који је на сва уста пљувао Обреновиће...па кад је такав патриота, зашто није остао са народом у Србији?? Карађорђевићи су узели све оно што су Обреновићи створили, и успели то да упропасте, и побегну. А онда се сада појавила нека ''људска појава'' из Европе која је ни мање ни више ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК тих истих Карађорђевића, и нашла се да нам соли памет! Увек су ежали кад је било ''густо'' и враћали се да уживају на грбачи народа!
Немој сад и ти...

Слободан Јовановић је уистину један од наших најбољих историчара.

Трезвеног, уравнотеженог приступа...
 
Jel treba da se ubijem? Evo
suicide-1.gif

Pa znaš kako; nisu svi zaljubljenici u istoriju kako je možda tvoj slučaj. A isto tako smatram da GARANTOVANO više od 50% ljudi u Srbiji za dotičnu nije čulo dok joj nisu dali ulicu. O Karađorđevićima sam u ŠKOLI učila to da je gos'n Kralj pred početak rata pokupio pare i nestao sa njima u vidu lastinog repa...
Ne znam u koje si ti vreme išla u školu i kakvu si istoriju ti učila ali ja za dotičnu damu nisam čula. A živo me zanima dal' se o njoj uči u današnjoj školskoj istoriji...
Лупаш ти, баш жешће.

Него, ти ниси учила ни оно мало што се у школи из историје учило.

Ишла сам, у брозно време.

И, на срећу, имала углавном добре професоре историје.

Помињала сам негде другде на форуму професорицу Надежду Стојановић, из о.ш. "Дринка Павловић", која нас је детаљно учила и српску историју из Првог св. рата, и терала да на памет учимо "Плаву гробницу", и "Кајмакчалан"

А, још важније, учила сам историју и мимо школе, кроз породичну традицију.
 
Лупаш ти, баш жешће.

Него, ти ниси учила ни оно мало што се у школи из историје учило.

Ишла сам, у брозно време.

И, на срећу, имала углавном добре професоре историје.

Помињала сам негде другде на форуму професорицу Надежду Стојановић, из о.ш. "Дринка Павловић", која нас је детаљно учила и српску историју из Првог св. рата, и терала да на памет учимо "Плаву гробницу", и "Кајмакчалан"

А, још важније, учила сам историју и мимо школе, кроз породичну традицију.
Pa što neko mora da uči i "istoriju mimo škole" da bi znao ko su ljudi po kojima ulice gradova u kojima oni žive nose naziv? Ti si u tvojoj školi imala "profesoricu" , ja sam u O.Š. imala nastavnika, (ne sećam mu se imena) poznatijeg kao "ŠERIF". Mo'š misliti koliko je neko pored njega uspeo da zavoli istoriju? :roll: Ipak profesorice imaju više zvanje od nastavnika a možda i znanje i "interesovanje". A nama je "Plava grobnica" bila na repertoaru samo SHJ - a, ne i iz istorije. (još uvek me i pri pomenu te pesme podilazi "jeza")
I opet kažem - nisam protiv toga da i Draga MAŠIN dobije svoju ulicu, ali mi je u suštini i sve jedno.
I smatram da (nevaljala) Kraljica Natalija koja se (sram je bilo) odekla sina jer je oženio Dragu MAŠIN nije zaslužila da se njenim imenom, zameni ime ulice NARODNOG FRONTA. Mogli su da joj daju neku drugu.
Б. Аџије на Врачару је Радослава Грујућа сада
http://www.istorijskabiblioteka.com/art:radoslav-grujic
Он и треба да има своју улицу у БГ.
А не знаш стварно ко су Поенкaр и Драгослав Срејовић?
Ko? Božidar ili Radoslav?
Pa gledala sam na google-u, ali mislim sa sigurno nemaju veći značaj od (posebno)J.J.Zmaja ili B.Adžije.
A po pitanju Poenkare-a mislim da Pitagora nije ništa manje značajan od njega...
Eto, mi imamo i Parisku i Francusku i ZAGREBAČKU??? Ovde ima i ulica Dž. Vašingtona. Maršala Tita više ne postoji... Jel Pariz ima Jugoslovensku? Srpsku? Beogradsku? Jel Hrvatska ima Beogradsku? Koliko god se trudili, ne možemo pobeći od istorije. To je NAŠA istorija. Jer Srbija je sada DRŽAVA :zroll: koja je opet, bila u sklopu Jugoslavije od koje se u proteklih 20 - ak godina svi, svom snagom, trude da pobegnu ali - ne može. Ako ništa drugo, smatram da ispod svakog imena ulice, na tabli treba stoji i lista imena kako su te ulice ranije nosile naziv.
 
Ko? Božidar ili Radoslav?
Pa gledala sam na google-u, ali mislim sa sigurno nemaju veći značaj od (posebno)J.J.Zmaja ili B.Adžije.
A po pitanju Poenkare-a mislim da Pitagora nije ništa manje značajan od njega...
Eto, mi imamo i Parisku i Francusku i ZAGREBAČKU??? Ovde ima i ulica Dž. Vašingtona. Maršala Tita više ne postoji... Jel Pariz ima Jugoslovensku? Srpsku? Beogradsku? Jel Hrvatska ima Beogradsku? Koliko god se trudili, ne možemo pobeći od istorije. To je NAŠA istorija. Jer Srbija je sada DRŽAVA :zroll: koja je opet, bila u sklopu Jugoslavije od koje se u proteklih 20 - ak godina svi, svom snagom, trude da pobegnu ali - ne može. Ako ništa drugo, smatram da ispod svakog imena ulice, na tabli treba stoji i lista imena kako su te ulice ranije nosile naziv.

У Паризу постоје не улица, него RUE - АВЕНИЈА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ, као и споменик краљевима Александру и Петру Карађорђевићу.
Београдска улица се протеже на чувена Марсеова поља. Иди тражи где пише: Србије више нема али војска је спашена, ми смо спремни да дођемо и помогнемо и да наставимо борбу у Француској.. :)
Не да постоји Београдска у Паризу него читав кварт рецимо у Мексико Ситију, највећем граду на свету.
Ниси разумела: Божидара Аџије се зове Радослава Грујића, а не како си ти написала. Тај човек је урадио много више за Србију него неко црвено "народнохеројско" псето...
О којој ти историји говориш, кад немаш појма..
Успут, и Змај Јовина постоји, у сред срца града, то ваљда знаш.
 
Слободан Јованович претерује у описима Краљице Драге који су видно лажирани и режимски намештани како би је наружили после њене трагичне погибије...Краљица Наталија је имала грешака, али је била за српски народ велика краљица, жена, владарка, добротвор, и ко зна шта још..... Зашто, па и Божидар Аџија и Радослав Грујић треба да имају своје улице...као и Краљица Драга...много ми је нелогичније то што постоји Улица кнегиње Зорке!!! Шта је та жена урадила за ову земљу....ништа.
 
Pa što neko mora da uči i "istoriju mimo škole" da bi znao ko su ljudi po kojima ulice gradova u kojima oni žive nose naziv? Ti si u tvojoj školi imala "profesoricu" , ja sam u O.Š. imala nastavnika, (ne sećam mu se imena) poznatijeg kao "ŠERIF". Mo'š misliti koliko je neko pored njega uspeo da zavoli istoriju? :roll: Ipak profesorice imaju više zvanje od nastavnika a možda i znanje i "interesovanje". A nama je "Plava grobnica" bila na repertoaru samo SHJ - a, ne i iz istorije. (još uvek me i pri pomenu te pesme podilazi "jeza")
I opet kažem - nisam protiv toga da i Draga MAŠIN dobije svoju ulicu, ali mi je u suštini i sve jedno.
I smatram da (nevaljala) Kraljica Natalija koja se (sram je bilo) odekla sina jer je oženio Dragu MAŠIN nije zaslužila da se njenim imenom, zameni ime ulice NARODNOG FRONTA. Mogli su da joj daju neku drugu.

Ko? Božidar ili Radoslav?
Pa gledala sam na google-u, ali mislim sa sigurno nemaju veći značaj od (posebno)J.J.Zmaja ili B.Adžije.
A po pitanju Poenkare-a mislim da Pitagora nije ništa manje značajan od njega...
Eto, mi imamo i Parisku i Francusku i ZAGREBAČKU??? Ovde ima i ulica Dž. Vašingtona. Maršala Tita više ne postoji... Jel Pariz ima Jugoslovensku? Srpsku? Beogradsku? Jel Hrvatska ima Beogradsku? Koliko god se trudili, ne možemo pobeći od istorije. To je NAŠA istorija. Jer Srbija je sada DRŽAVA :zroll: koja je opet, bila u sklopu Jugoslavije od koje se u proteklih 20 - ak godina svi, svom snagom, trude da pobegnu ali - ne može. Ako ništa drugo, smatram da ispod svakog imena ulice, na tabli treba stoji i lista imena kako su te ulice ranije nosile naziv.

Па, ти итекако бежиш од наше историје, немаш о њој појма.

Ти си типични представник новокомпонованих Срба, из комунских породица, а који су се сетили почетком 90их да постану Срби, јер је то тад постало помодно, и, на сваки начин профитабилно.

До '45 историја за вас није постојала, зато је ни не знате, али сте се почетком 90их нешто, као, присетили српства, крајње површно, и митомански...

Дакле, као и малопре што рекох - новокомпоновани Срби и православци, национал-бољшевичког типа.
 
У Паризу постоје не улица, него RUE - АВЕНИЈА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ, као и споменик краљевима Александру и Петру Карађорђевићу.
Београдска улица се протеже на чувена Марсеова поља. Иди тражи где пише: Србије више нема али војска је спашена, ми смо спремни да дођемо и помогнемо и да наставимо борбу у Француској.. :)
Не да постоји Београдска у Паризу него читав кварт рецимо у Мексико Ситију, највећем граду на свету.
Ниси разумела: Божидара Аџије се зове Радослава Грујића, а не како си ти написала. Тај човек је урадио много више за Србију него неко црвено "народнохеројско" псето...
О којој ти историји говориш, кад немаш појма..
Успут, и Змај Јовина постоји, у сред срца града, то ваљда знаш.
Мање-више у реду.

Али, зашто тако о Божидару Аџији, њега су усташе убиле, знаш ли ти то?

Мало мање острашћености, и слепога, некритичког антикомунизма не би шкодило ни теби, и, мало више обавештености о појединим људима.
 
Мање-више у реду.

Али, зашто тако о Божидару Аџији, њега су усташе убиле, знаш ли ти то?

Мало мање острашћености, и слепога, некритичког антикомунизма не би шкодило ни теби, и, мало више обавештености о појединим људима.
И која је то његова заслуга да добије улицу у Београду. Тај човек није за Србију и Београд ништа урадио, питање да ли икад био овде. У граду који су преорали црвени сатрапи и посадили мале, неписмене Крстане, ко што рекох данас на једној теми. Само ничу и лупетају глупости, а ништа не знају.
Шта ти мени мање-више. Усташе су убиле су милион ипо Срба, два, колико? А колико је 100ка комунистичка убила Срба? Колико је то у милионима?
Нема ту компромиса, ја сам црвеном жгадијом не кокерирам. Ти маши пионирском марамицом колико желиш.. У престоници сваког града улице се именују по заслужним људима за нацијау, а не за сатрапе...А Београд је главни град Србије.
 
У Паризу постоје не улица, него RUE - АВЕНИЈА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ, као и споменик краљевима Александру и Петру Карађорђевићу.
Београдска улица се протеже на чувена Марсеова поља. Иди тражи где пише: Србије више нема али војска је спашена, ми смо спремни да дођемо и помогнемо и да наставимо борбу у Француској.. :)
Не да постоји Београдска у Паризу него читав кварт рецимо у Мексико Ситију, највећем граду на свету.
Ниси разумела: Божидара Аџије се зове Радослава Грујића, а не како си ти написала. Тај човек је урадио много више за Србију него неко црвено "народнохеројско" псето...
О којој ти историји говориш, кад немаш појма..
Успут, и Змај Јовина постоји, у сред срца града, то ваљда знаш.
E pa to je onda stvarno lepo od njih :)

Samo u "skraćenoj verziji". Deo ulice je "prekršten"...

Ali... Nije bitno. Oprostite mi istoričari...
I kao što sam već rekla u mom prvom komentaru na ovoj temi
Bila je kraljica pa neka dobije i "svoju" ulicu mada sam lično potpuno ravnodušna prema tome:whistling:.Mislim da je ovde najbolje ulicama davati numeričke "nazive".Brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... su brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... pa ko god vladao:mafijas:!A činjenica je da se kod nas u proteklih 20-ak godina sa svakom smenom vlasti menjaju i imena ulica.Pogotovo mislim da je krajnje idijotski da se ulicama daju nazivi po imenima političara......:roll:
 
Па, ти итекако бежиш од наше историје, немаш о њој појма.

Ти си типични представник новокомпонованих Срба, из комунских породица, а који су се сетили почетком 90их да постану Срби, јер је то тад постало помодно, и, на сваки начин профитабилно.

До '45 историја за вас није постојала, зато је ни не знате, али сте се почетком 90их нешто, као, присетили српства, крајње површно, и митомански...

Дакле, као и малопре што рекох - новокомпоновани Срби и православци, национал-бољшевичког типа.

Otkud ti znaš ko sam i šta sam ja?:zroll:
Niti sam novokomponovana Srpkinja, niti sam VERNIK (i pored toga što su moji to bili i biće iako su i otac i dede bili članovi SKJ (koji su kao što sam ti već na nakoj od tema rekla i pored toga slavili svoje slave i u doba tog komunizma)) niti sam NACIONALISTA, jer upravo su oni ti koji rade ono što je po meni bezveze ...
Treba malo da prelistaš po nečijim porukama pre nego ga tako ispljuješ.
Bila je kraljica pa neka dobije i "svoju" ulicu mada sam lično potpuno ravnodušna prema tome:whistling:.Mislim da je ovde najbolje ulicama davati numeričke "nazive".Brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... su brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... pa ko god vladao:mafijas:!A činjenica je da se kod nas u proteklih 20-ak godina sa svakom smenom vlasti menjaju i imena ulica.Pogotovo mislim da je krajnje idijotski da se ulicama daju nazivi po imenima političara......:roll:
 
И која је то његова заслуга да добије улицу у Београду. Тај човек није за Србију и Београд ништа урадио, питање да ли икад био овде. У граду који су преорали црвени сатрапи и посадили мале, неписмене Крстане, ко што рекох данас на једној теми. Само ничу и лупетају глупости, а ништа не знају.
Шта ти мени мање-више. Усташе су убиле су милион ипо Срба, два, колико? А колико је 100ка комунистичка убила Срба? Колико је то у милионима?
Нема ту компромиса, ја сам црвеном жгадијом не кокерирам. Ти маши пионирском марамицом колико желиш.. У престоници сваког града улице се именују по заслужним људима за нацијау, а не за сатрапе...А Београд је главни град Србије.
Не вреди, превише си острашћен и заслепљен, то те спречава да објективно видиш ствари.

А ја грешим што помислим да су неки људи овде ипак у стању да нормално воде разговор, и да је проблем пре свега с политичким темама.

Али, не, нетолерантни су такви изгледа у свакој области живота, тако да ћу те и овде одхебатти, као што сам то учинила на пдф политика.
 
Ne nipošto. Moderna medicina kaže da plava krv ne postoji. Ende.

A oni koji preferiraju nadnaravno nek idu na drugi sprat. Tamo su SF i bajke.

Kraljevi i kraljice su rudiment srednjek veka.
Tako je.I dok god u Srbiji ne bude postojao sistem koji će da forsira kvalitet i inteligenciju a ne rođačke veze i rasističke teorije o nasleđu,Srbija će ići nazad a ne napred.Ovaj primer predstavlja nedomaćinsko baratanje tuđim novcem i nema nikakve veze sa istorijom a najmanje sa pameću.Na Novom Beogradu se gradi par velikih blokova,pa neka njima daju imena tih kraljica,princeza i ostale rojalističke boranije.
 
То што не знамо сопствену историју нису криви комунисти: КРИВИ СМО МИ!!!! Криви смо што смо пристали да се одрекнемо на неки начин историје а са њом и Обреновића....а то што су комунисти убијали, па убијали су и Црнорукци 29. маја 1903. су направили прави покољ у Београду...страдали су сви часни официри, професори, интелигенција која није хтела да изда Краља. Слажем се да плава крв не постоји....и те приче како је краљ ''више биће'' и шта ти ја знам, ''бог на земљи'', али и то је велики део наше историје и треба га поштовати.... И да, још нешто везано за комунисте: треба се запитати колико су хришћански ''мисионари'' побили Срба када су дошли овде доносећи нову религију ( не заборавимо Срби су постојали пре хришћанства). Убијали су све оне који се нису повиновали промању нове религије, то јест ИДЕОЛОГИЈЕ!!! Тако да је све то кроз векове исто, само се имена и људи мењају.
 
Не вреди, превише си острашћен и заслепљен, то те спречава да објективно видиш ствари.

А ја грешим што помислим да су неки људи овде ипак у стању да нормално воде разговор, и да је проблем пре свега с политичким темама.

Али, не, нетолерантни су такви изгледа у свакој области живота, тако да ћу те и овде одхебатти, као што сам то учинила на пдф политика.


Ти си од оних који седе на клупи и чекају да уђу и заиграју козарчко коло. ::zimag:
Иди кличи Мајци Терези (Кесовији)... :lol:
 
Poslednja izmena:

E pa to je onda stvarno lepo od njih :)

Samo u "skraćenoj verziji". Deo ulice je "prekršten"...

Ali... Nije bitno. Oprostite mi istoričari...
I kao što sam već rekla u mom prvom komentaru na ovoj temi


Претпостављам ни да за Миланковића ниси чула до пре неку годину, а сад се по њему зове новобеоградски Булевар. Није то чудо што ниси чула и није то твоја грешка или пропуст, ниси имала одакле да чујеш. Можемо само да се поносимо што имамо таквог човека.
А не да има улицу, него су небеска тела названа по њему, док га је овде, исто као и Грујића, неки злочиначки Суд части прогласио неспособним да се бави науком! Вратили нас у средњи век. E, кад је Србија имала још Катедру на БУ за Небеску механику.
 
Poslednja izmena:

Back
Top