Да ли су електрични аутомобили чисти?

Sta god mi pricali ali eto juce ponudim jednom forumasu neka kola i on kaze da iskljucivo dizelasa hoce.
Nije da mi ljudi ne traze nesto vise benzince nego ranije ali i dalje se dizelasi najbolje prodaju.
Elektro automobili sa ovakvom cenom nece zaziveti u Srbiji a pogotovo sto se zna da su baterije preskupe i samim tim kad budu ta kola stara i dosla eventualno u Srbiju znace kupac da ga cekaju baterije a to kosta vise nego citav auto tako da od polovnjaka tu nema nista a o novima takodje jer za jednog mozes da kupis dva dizelasa ili benzinca.
 
Sve mi se cini da je problem "u kuvanju zabe". Navuci a onda polako krenuti sa naplatom struje. Nece se oni pogubiti.

A i samo kukanje odakle toliko energije, nesto mi ne "pije vodu". Da su hteli, odavno bi imali skoro dzabe energiju. A ne raznorazna kukanja o ko zna cemu sve.

Dovoljno bi bilo samo koristiti torijumske hemijske reaktore. I eto energije u izobilju. Jos nije radioaktivno. Sve je to odradjeno poodavno projektom GALT. Projekat jos iz doba kada je nastajala prva atomska bomba. Nesto vidim ponovo se aktuelizuje. Kada ce poceti s primenom? Verovatno kada se nadje prihvatljiva opcija da deru za nesto sto je pa skoro dzabe.
 

Back
Top