Da li štedite?

Kažu da se štedi kada se ima novac a ne kada se nema,
Štedi kad imaš...
Draga Nina, ispraviću vas-ljudi pre treba da nauče da uštede kad imaju, to je logično i jedino ispravno.
Kad nemaš-ti se stežeš, ukidaš sebi jedno po jedno, hej-prosto nemaš, nije lep osećaj...
Naopako ste naučili narodnu poslovicu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisam štediša.
Laka sam na dinar i široke ruke!
Svetla mi gore svugde, zimi volim da mi je toplo i čim malo zahladi pokrećem grejanje.
Volim da priuštim dragim ljudima neke sitnice.
Ne strepim nad novčanikom, ne izbegavam društvo radi uštede.
Osećam se komotno i rasterećeno. Kad imam ništa ne želim, uz mene imaju svi, kad nemam, malo se primirim i prodje :D
Imam prijateljicu stipsu,

pre ćeš joj zub izvaditi nego dinar da potroši. Glavna tema je novac i naprosto smara.

Slična tema je već bila, ili sam ja negde već pisala ovo sve.
 
Aleksandar Makedoski je trazio da zakopaju sa rukuma van groba..
Imo je toliko a otiso praznih ruku ;)
Ne nikad ne stedim na osnovne potrebe,nbt koliko imam il imo.
Zivot je jedan pa ga potrosi punim srcem.
 
Nisam štediša.
Laka sam na dinar i široke ruke!
Ne znam da stedim...:(
Pozivam sve nezenje s krstarice da ovo procitaju i ustraju na krcenju svoje trnovite staze.

ooooo.gif
 
не штедим, немам зашто да штедим.
раније сам имала жељу да могу да уштедим, али то је стварно било одавно...схватила сам да ми је бесмислено да штедим, јер бих лишавала себе и друге нечега што им је потребно...а некако - имамо шта нам треба и без штедње.
штедљиве особе које знам су (мени) напорне....јер оне су штедљиве и у емотивном (људском) смислу, јер прво израчунају да ли се њима исплати да буду људи и колико ће људскост да их кошта....нека, хвала.
 
Poslednja izmena:
Odjševila si me @pričalica <3
Htela sam u prvom postu da napišem isto u vezi šteljivaca i emocija.
Oduvek sam mislila da ljudi koji čuvaju novac isto tako čuvaju i emociju.
Znala sam ljude vredne, radne štedljive. Sebi nisu priuštili dobar ručak, išli uvek u istim panalonama, otišli gladni i žedni na onaj svet, ali naslednici su trošili 'kapom i šakom'.
 
Odjševila si me @pričalica <3
Htela sam u prvom postu da napišem isto u vezi šteljivaca i emocija.
Oduvek sam mislila da ljudi koji čuvaju novac isto tako čuvaju i emociju.
Znala sam ljude vredne, radne štedljive. Sebi nisu priuštili dobar ručak, išli uvek u istim panalonama, otišli gladni i žedni na onaj svet, ali naslednici su trošili 'kapom i šakom'.
M jok nego kad se ne trosi na zene preliva kasica:mrgreen:
 
Štedi kad imaš...
Draga Nina, ispraviću vas-ljudi pre treba da nauče da uštede kad imaju, to je logično i jedino ispravno.
Kad nemaš-ti se stežeš, ukidaš sebi jedno po jedno, hej-prosto nemaš, nije lep osećaj...
Naopako ste naučili narodnu poslovicu.
Iz koncepsije same teme moze se videti da je greska u kucanje
ispravljeno
hvala sto si primetila
 
Stedeti ne znaci odricati se..nikome to nije potrebno, vec voditi racuna o novcu
Ja ne stedim ali uvek imam novac jer vodim racuna koliko i na sta potrosim
A umem da stedim i stavljam svaki mesec sa strane odredjenu sumu novca kada imam motiv,
na primer neko lepo putovanje,pa kada otputujem , nekako mi doddje taj put kao poklonjen, a nije :lol:
 
Pa i ne baš..Gledam da uvek imam nekih 5-6 hiljada sa strane za svaki slučaj baš ako iskrsne nešto ali to je to...
Dobro,ponekad kad mi nešto treba ili odlučim nešto da kupim onda znam po nekoliko meseci da štedim,dok ne skupim taj novac za to,ali od prilike nisam neki štediša.
 
Kažu da se štedi kada se ima novac a ne kada se nema,
i ne ceka se neka kriza da bi počeli da štedimo vec pre svega toga .
Da li štednja treba da bude stil života i konacno pitanje: Da li štedite i kako ?

Treba malo preraspodeliti prioritete kada se nešto specifično želi ali nikako ne na uštrp kvaliteta svakodnevnog života. Potpuno se slažem sa @причалица
Ništa neću u grob sa sobom odneti,čemu onda to.

Opet i nemam neku realnu potrebu za štednjom, ne dugujem nikome ništa a generalno moje "svakodnevne" želje i tekuće finansijske mogućnosti su sasvim lepo usklađene i veći deo finansiram iz redovnih prihoda bez odricanja od meni bitnih stvari koje mi i čine život kvalitetnim.
 
Ne štedim, ili ne znam da štedim.
Pre svega, u Srbiji plate nisu kao na zapadu i u drugim zemljama pa da neosetno može da se odvoji mesečno suma novca bez da se to oseti.
Gradilo se, deca odgajala, školovala...od čega da se uštedi? Ako je ušteda onda su to bili krediti zahvaljujući kojima se dosta toga uradilo.
Bilo je perioda kada sam bila željna nekih stvari i sada kada mogu da ih priuštim sebi da štedim?!
 
Kad hoću, lako uštedim i umem da štedim. ( Ekonomišem )
Nastojim da uvek imam neki dinar sa strane na koji "zaboravim" i on zvanično ne postoji ni za mene.
To je za veće i iznenadne troškove. Ne dira se čak ni ako zafali pri kraju meseca.
Drugi štek je za rođendane, razne poklone, i slično.
Treći za kvarove po stanu, i slično.
Dakle, postoje bar tri šteka :tajna:
A umem lepo i da potrošim, to baš lepo umem :mrgreen:
 

Back
Top