Da li si za KAPITALIZAM?

Nisam ni rekao da nisu njegove pare. Nije normalno da poslodavac ima milione na konto tih radnika a da taj radnik nema ni da plati račune. Ja kada nešto radim kod kuće tražim prvo dobrog maistora.Tek onda pitam za cijenu.
jeste normalno i moralno da gazda ima milione i da radnik nema racune za struju. recimo ti pozoves nekog majstora da ti uradi nesto. I kad se vi dogovorite za posao. 300 evra. Recimo da poploca kupatilo. I sad je radnik radio 3 meseca umesto 2 nedelje, jer je nesto lose predvideo. Ti neces sad reci. evo ti 2000 evra . vi ste se dogovorili. Kome ne pase ne mora ni da radi. Dosta puta poslodavac gubi milione. Ko to njemu onda nadoknadjuje. ja nesto ne vidim da iz ovih propalih firmi kazu, aj da vratimo pare gazdi, vidis da je propao.
 
Nisam ni rekao da nisu njegove pare. Nije normalno da poslodavac ima milione na konto tih radnika a da taj radnik nema ni da plati račune. Ja kada nešto radim kod kuće tražim prvo dobrog maistora.Tek onda pitam za cijenu.

Газда не одређује плату. Понуда на тржишту рада диктира цену радника.
 
pa sta ako zaradjuje milione. to su njegove pare. Ti kad odes na pijac. i ako imas dosta para opet ces da gledas cenu robe. Tako i poslodavac i kad ima dosta novca opet gleda cenu radnika. sasvim normalno razmisljanje. ti kad kupujes na pijaci ne zanima te da li je osoba na tezgi u teskoj finansijskoj situaciji. nego gledas cenu. tako i poslodavca zabole dupe za finansijsko stranje radnika. oni su tako pogodili i to je to . cenim kad ti nesto radis kod kuce da bacas pare na majstore i ne pitas za cenu-.

- - - - - - - - - -



kad budes vodila poso, slobodno dozvoli ljudima da rade sta hoce. Naravno danas poslodavac moze da ucenjuje radnika, jer ima ih i previse na trzistu. Da nema slobodnih radnika na trzistu svako bi cuvao radnike

tad se i najbolje ostvaruje profit kad das zaposlenom slobodu..duplo ce da crnci..naravno ako je zloupotrebi dobije sut pa nek nadje bolje:D
 
Kapitalizam je najhumanija varijanta koju je covek uspeo da izgradi i sprovede u praksi.
Socijalizam je kapitalizam sa drzavnom intervencijom i postoji u bogatim kapitalistickim drzavama.
Komunizam je utopijska bucka za primamu znamo koga.
 
Газда не одређује плату. Понуда на тржишту рада диктира цену радника.

to je sustina. ako recimo frizer vredi 20000 dinara na trzistu , ne treba da kaze, gazda sto me malo placas, nego da promeni zanimanje. zato i ljudi se trude da sticu znanja, da bi imali vece mogucnosti. evo ja skoro naucio razlomke, jer mi trebaju za posao.
 
jeste normalno i moralno da gazda ima milione i da radnik nema racune za struju. recimo ti pozoves nekog majstora da ti uradi nesto. I kad se vi dogovorite za posao. 300 evra. Recimo da poploca kupatilo. I sad je radnik radio 3 meseca umesto 2 nedelje, jer je nesto lose predvideo. Ti neces sad reci. evo ti 2000 evra . vi ste se dogovorili. Kome ne pase ne mora ni da radi. Dosta puta poslodavac gubi milione. Ko to njemu onda nadoknadjuje. ja nesto ne vidim da iz ovih propalih firmi kazu, aj da vratimo pare gazdi, vidis da je propao.
Taj koji bi rok toliko probio bi dobio otkaz. Plus lošu peporuku od mene. Ja nikada nisam pravio probleme oko plaćanja. Ali zna se šta se onda očekuje. Poslodavac snosi rizik. Drugo je kada firma propadne.
 
Zamisli srbiju u kojoj možeš da izabereš:
1. Od koga ćeš kupiti struju.
2. Od koga ćeš kupiti vodu.
3. Od koga ćeš kupiti penziono osiguranje.
4. . Od koga ćeš kupiti zdravstveno osiguranje.
5. Od koga ćeš kupiti grejanje.
6. Od koga ćeš kupiti gas.
7. Od koga ćeš izabrati doktora.
8. Od koga ćeš izabrati taxi.
9. Od koga ćeš kupiti televiziju.
10. Od koga ćeš kupiti....ima koliko hoćeš!!!

Ako voliš da izabereš bilo šta od gore navedenog ti VOLIŠ kapitalizam!!

Zamisli srbiju gde se političari bave SAMO politikom. A privredom se bave gle čuda privrednici.

Ako bi hteo srbiju bez afera u javnim firmama ti si za tržišnu ekonomiju!!

Ako voliš samsung telefon, antibiotik i automobil ti si za TRŽIŠNU EKONOMIJU ti voliš kapitalizam!!!


Juče smo videli da država zida vetro park.
Jel je neko pitao narod da li je spreman da plati 23eur/centa TU vetro struju? Daaa ta struja je 4 puta skuplja. Ne niko nije pitao oni samo kažu plati ili nema struje??

Ako bi voleo da te je neko pitao koji bi izvor struje PRE nego potroše milione ti si za tržišnu ekonomiju!!

Sama suština socijalizma je da neko drugi(neki Vulin ili Babić) umesto tebe izabere SVE U TVOM ŽIVOTU.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Какве све то има веза са капитализмом. У осталом, о ком типу капитализма овде говоримо? Либерални капитализам је ужасњан. неки други капитализми су одлични. А свака левичарска дијареја је... баш то, дијареја. Дакле, најважније је ко је власник струје. Ко је тај тип. Да ли оје он Србин. Ни у САД, Севернокореанци не могу да купе део струјне мреже и да је препродају.
 
to je sustina. ako recimo frizer vredi 20000 dinara na trzistu , ne treba da kaze, gazda sto me malo placas, nego da promeni zanimanje. zato i ljudi se trude da sticu znanja, da bi imali vece mogucnosti. evo ja skoro naucio razlomke, jer mi trebaju za posao.

Објашњав’о сам му пре три месеца. Џаба. Газда па газда. Не разуме да ће газда наћ’ другог ако он неће да гули тепих за ценера.
 
taj sto ima puno sam bi trebo da se istovari..da je pametan..

- - - - - - - - - -



stvarno istina..u detinjstvu u teskoj bedi ziveli..:(

Pa uložit će neće ga u grob poneti.. Novac i treba da ide onima koji ga zarade oni ga najbolje i ulažu . Nece valjda neki cata(AV) to bolje da radi od nekog ko ga je i zaradio.. Sve ostale preraspodele su propast.. ..
 
Објашњав’о сам му пре три месеца. Џаба. Газда па газда. Не разуме да ће газда наћ’ другог ако он неће да гули тепих за ценера.

Naravno da će naći. Ali radnik će teško naći drugi posao. Ili će naći identičan. I onda zašto sirotinja mrzi kapitaliste.

- - - - - - - - - -

Не. Слик’о би се он. У хитној. И то би исплатио све плус камату на суду.

Da da. U kojoj to paralelnoj stvarnosti?
 
po meni je ok. ako misli da njegov rad vredi toliko. U svakom slucaju pravom coveku gazda moze da duguje najvise jednu platu. Onaj ko ne daje otkaz posle jednog meseca je debil.

I kako da naplati tu jednu. Znaš li ti kolko njih tako u krug vrti radnike?

- - - - - - - - - -

Naplatis mu putem agencije za prinudnu naplatu ko EPS il Telekom svojim duznicima.

Vi pojedini kao da ne živite u Srbiji. Šta će npr onaj ko je radio na crno?
 

Back
Top