Da li se u Kini prave nekakvi delovi za mercedes, bmw, iphone..??

Samo nize shlj klase se tamo prave,ako je gore-tex to ne sme jer i ne ume
Pričaš bez veze. Kinezi prave sve... od najgore šnj klase, do super premium klase. Prave iPhone, rakete, svaki kompjuter na svetu... nije im nikakav problem da naprave bilo kakav komad plastike po bilo kakvim specifikacijama.

Kod Srba postoji ta percepcija da je kinesko nekvalitetno jer se u kineskim radnjama kod nas prodaje roba ŠNJ kvaliteta... ali to nije zato što oni ne umeju bolje, već zato što prosečan srpski kupac želi samo NAJjeftinije, pa se samo to i uvozi.

Imam druga koji radi u Kini, kao posrednik između evrposkih naručilaca i kineskih proizvođača. Dao mi je primer - firma jedna naša velika trgovinska naruči LED sijalice, brendirane po njima, tipa 50 hiljada komada - Kinezi daju ponudu raznih sijalica - od 0.5 evra za one koje traju 1000 sati, do 3 evra za one koje traju 30 hiljada sati (i još 5-6 modela između). Naravno, srpska firma naruči ove najjeftinije za 0.5 evra, i ovde ih prodaje za 3 evra. (video sam predračun). A i više im se isplati da prodaju te najgore - em zarade mnogo više po komadu, em ljudi moraju češće da ih menjaju. Da su uvezli ove što koštaju 3 evra u nabavci, morali bi da ih prodaju za 10€, a to kod nas niko ne bi kupio kad imaš ove šugave koje koštaju tri evra, a čoveka ne interesuje da li će sijalica trajati godinu dana, ili deset godina - on samo gleda da bude što jeftinija.

I onda onaj ko to ne zna kaže "vidi kineska sijalica sranje, crkla posle godinu dana"....
 
Naprave samo sto se time igraju deca jer se iz aviona vidi da je krs,mislim mozda ti ne vidis i ne pratis a ja pricam o stvarima koje su cinjenica da ne prave kvalitet,gore tex nema kineski
Пази, нешто си дебело побрљавио... нисам сигуран да данас постоји производ који се не прави и у Кини и са њиховим инжињерима. слажем се да нису у свему успели да достигну највише стандарде али што се тиче одеће и материјала за одећу...
 
eo kupi patike kopiju iz kine ,za 2 meseca imas od njih papuce ,pa se javi dal sam pobrljavio

Једно време сам куповао патике кинеске робне марке (чак и не оне које потписују америчке фирме а праве се у Кини већ баш Кинеска фирма) и нису биле лошије од оних које су потписивале Америчке фирме ... Разлика је само у цени коју купац жели/може да плати...
Нпр мобилни телефон ми је исто кинески и нема никаквих проблема (претходни ми је био такође кинески Meizu који ме је одушевио јер се показао као бољи од самсунгових у истој класи).
Што се тиче одеће - пре десетак година колега био у САД на некој обуци и тамо у војној продавници пожелео да купи униформу америчке војске (која се продаје америчким војницима по регресираној цени за редовну употребу). Замисли колико се изненадио кад је схватио да на њима стоји етикета "Made in China"...

Што се тиче теме, ако се оде на Али бабу и зађе на део намењен Кинеском тржишту наићи ће се на много штошта што је напредније и квалитетније од оног што се продаје на западу ...
 
Kinezi prave najbolje i najgore stvari u elektronici,samo zavisi za koju je drzavu spremljeno.

Није само за државу већ за купца. И ти ако желиш можеш да из Србије наручиш најбољу могућу опрему али ако можеш да је платиш...
 
Није само за државу већ за купца. И ти ако желиш можеш да из Србије наручиш најбољу могућу опрему али ако можеш да је платиш...
Oni i traze trziste po mogucnosti placanja.Ako narucis jeftino,ne moze biti najbolje,ako je skuplje,sigurno je dugotrajnije.
 

Back
Top