Da li se suprotnosti privlače ili odbijaju?

Kako možeš da poštuješ nekog ko ima skroz drugačije vrednosti od tvojih, bukvalno bi ti sva energija otisla na trud da pomiriš to u sebi
Mogu zato što je taj neko meni drag, zato što je čovek promenjljiv, ako ima motiv, a muškarci imaju motiv dok taj motiv ne postane tvrdokoran nasilnik...i kada počne svadju otera muškarca....bezobzira što očekuje njegovu reakciju, na reakciju se buni, ali ako on ode bez reakcije onda može da sikće u sebi do besvesti...isto važi i za one koje "se ne svadjaju" samo "su pametne" muškarac cim oseti da je pamet glupa, tačnije ljubomorna ima potrebu da se udalji....tu ne važe polariteti....
 
Poslednja izmena:
Mogu zato što je taj neko meni drag, zato što je čovek promenjljiv, ako ima motiv, a muškarci imaju motiv dok taj motiv ne postane tvrdokoran nasilnik...i kada počne svadju otera muškarca....bezobzira što očekuje njegovu reakciju, na reakciju se buni, ali ako on ode bez reakcije onda može da sikće u sebi do besvesti...isto važi i za one koje "se ne svadjaju" samo "su pametne" muškarac cim oseti da je pamet glupa, tačnije ljubomorna ima potrebu da se udalji....tu ne važe polariteti....
A kako ti neko postaje drag - tako što uvidiš da se poklapate tamo gde vam je oboma bitno. Postoje stvari koje mogu da variraju, ali mi ovde pričamo o suprotnostima, dakle ne o eventualno prihvatljivim razlikama
 
Suprotnosti služe kao erotska privlačnost...posle počinje poštovanje te različitosti, a onda uklapanje....
Samo se ti, blago nama, erotski privlači sa suprotnima, pa sutra ovde meni kukaj kako su bića pakla iskalila svoje frustracije na nevinom tebi, koji si samo strpljivo čekao da poštovanje padne sa neba i usput se molio omijenom svetom da uglavi sve to kako treba i aminuje. Do sada bi i Floresita naučila da taj recept ne radi
 
Samo se ti, blago nama, erotski privlači sa suprotnima, pa sutra ovde meni kukaj kako su bića pakla iskalila svoje frustracije na nevinom tebi, koji si samo strpljivo čekao da poštovanje padne sa neba i usput se molio omijenom svetom da uglavi sve to kako treba i aminuje. Do sada bi i Floresita naučila da taj recept ne radi
Floresita ima svojih problema, kao i egocentrične žene svojih....a poštovanje ne pada s neba, nego dolazi iz izbora, ako voliš ono što ne valja, ali si ga stvorila u svojoj glavi, onda kada se odljubiš ne možeš da ga poštuješ jer ne vredi.
Uostalom, ko čeka padne mu nešto i s neba, a poštovanje se stiče i baš mi je žao što uvek zajebeš umesto da stekneš poštovanje....
 
“Suprotnosti se privlače” je često korištena izreka, ali istina je da nije uvijek tako.. valjda? :roll:
Možda je teško doći do odgovora iz sopstvenog iskustva, s obzirom da nam se dešavalo i da nas privuče neko potpuno suprotan od nas samih ali, sa druge strane, i da nas privuče neko ko nam je toliko sličan da stičemo utisak da tu osobu poznajemo cijli život.
Ipak, sama po sebi ljubav nije dovoljna. Postoji bezbroj sitnica koje treba da funkcionišu da bi nešto kako treba opstalo, a da ne bude ni na čiju štetu. Suprotnost uvijek bude zanimljiva na početku, jer je nešto novo, drugačije i onda polako s vremenom shvataš da to nije to. Da se uzalud ulažeš, da se nekom prilagodiš, i tu gubiš sebe, pa kad se umoriš shvatiš da je krajnje vrijeme da nešto promjeniš.. na žalost.
Šta mislite, da li se suprotnosti privlače ili odbijaju? Da li mislite da postoji budućnost sa osobom koja je dosta suprotna od vas?
jedino od suprotnosti sto se privlaci, to je polna razlika. Sve ostalo mora vise-manje da se poklapa, inace..........sukobljavanje interesa, pogleda na svet, mentaliteta, navika, pa cak i religija,................brzo ce razdvojiti partnere.
 
U filmovima i kod forumaša to traje duže, ali u RL biće da je tako.

Na svu sreću ,
naime , mnogi odavde što bi voleli da je duže, (da je stvarno duže, )skočio bi im pritisak , strefila srčka, , artritis bi ih ukočio, pravili bi pauzu da skupe snagu za dalje itd.
a sta je sa nama sto svaki dan trcimo maraton do posla i nazad
a zaposleni smo kao plivaci za casni krst
 
Privlače se, ali ne uvek. Budimo realni pored fizičkog izgleda najviše nas privuče neko sličnih interesovanja... pre će neka introvertna art hoe da se zaljubi u nekog gitaristu alternative benda nego u fudbalera. Mada se ljudi menjaju kroz odrastanje, kroz takozvano 'sazrevanje', menjaju i ukus, ali realno - vidjali smo svi da se npr. dečko koji trenira košarku pre zaljubi u neku devojku koja ide po običnim klubovima, nego da se dečko koji trenira košarku zaljubi u neku gotičarku... sad sam opet otišao u teenage asocijacije, ali ne mislim bez obzira na to da se uvek privlače suprotnosti, malo je izvikana ta teza, ali ima toga pogotovu kad se neke privlačne osobine i fizički izgled umešaju...
 

Back
Top