Da li pijete vodu iz česme?

U više gradova Srbije gde znam da ima pametnih ljudi pijem sa česme, gde ne poznajem ljude pitam ih da li oni piju s česme, u nepoznatim krajevima ponesem flašu ili kupim flaširanu.
Nije mi normalno da ljudi ne skinu lokalnu vlast koja ne reši problem vode, čime se bave ti ljudi, ako im deca piju neispravnu vodu? Čekaju da padne kiša? iz Sahare?
Istina je da su delovi vojvodine kritični s vodom, a gde je lokalna vlast, pokrajinska vlast, republička vlast? Čime se bave čuveni moćnici iz tih gradova, ako su već glupi da im deca piju vodu iz flaše. Zrenjanin je odličan primer idiotluka stanovnika....
 
Jedan moj prijatelj iz Zrenjanina nedavno mi pričao ovo: ima Zrenjaninaca koji su toliko navikli da piju kafu sa vodom iz česme a koja je baš loša, tako da oni kad idu na more u Grčku, sa sobom u automobilu ponesu jedan balon te vode da bi mogli na moru da uživaju u kafi na koju su navikli. Kažu - navikli su da malo "kisi", da bude kiselkasta. Mislim da je ovo za rubriku "Verovali ili ne" ili rubriku "Kakvih sve budala ima pod ovom kapom nebeskom.."
 
Jedan moj prijatelj iz Zrenjanina nedavno mi pričao ovo: ima Zrenjaninaca koji su toliko navikli da piju kafu sa vodom iz česme a koja je baš loša, tako da oni kad idu na more u Grčku, sa sobom u automobilu ponesu jedan balon te vode da bi mogli na moru da uživaju u kafi na koju su navikli. Kažu - navikli su da malo "kisi", da bude kiselkasta. Mislim da je ovo za rubriku "Verovali ili ne" ili rubriku "Kakvih sve budala ima pod ovom kapom nebeskom.."
Ја мислим да се он шалио, јер оно неко да попије био би мртав у року од одмах.
 
Kod mene mnogo cesto nestaje vode,pa kada dolazi bude dosta mutna.I kada se izbistri,ima neki gvozdeni ukus,a miriseva raznih.Samo prekuvanu za caj i kafu.
Ako je voda zagađena solima i metalima, prekuvavanje ti ne pomaže ništa.

Prekuvavanje pomaže samo ako je voda bakteriološki neispravna, ali takve uglavnom nema u Srbiji, a i ako je ima, svakako je ne treba koristiti za piće.
 
Ruski bokal je od specijalne plastike i zato se ne sme ribati oštrim delom sunđera da ne bi bila toksična kao obična plastika za flaše
tačno :ok: , ima taj neki Eko sloj , koji štiti da mikro plastika ne zagadi vodu
a i kod mene, uglavnom supruga to isključivo koristi
IMG_20240319_231632249.jpg
Brita bokal sa aktivnim ugljem , čisti i od kamenca
 
Oni nas uveravaju da je bakterioloski ispravna,zato se i oseca hlor kao lud.Inace ni on nije dobar za organizam.
Hlor se koristi za dezinfekciju vode, za dezinfekciju i izbeljivanje papira i tkanina. Korišćen je kao# _bojni otrov'# za vreme I svetskog rata, ali je zamenjen praktičnijim sredstvima.
ali ipak je naj praktičan za očišćenje vode , mora se njime
 
Hlor se koristi za dezinfekciju vode, za dezinfekciju i izbeljivanje papira i tkanina. Korišćen je kao# _bojni otrov'# za vreme I svetskog rata, ali je zamenjen praktičnijim sredstvima.
ali ipak je naj praktičan za očišćenje vode , mora se njime
Srecom,znam dosta o Hloru.Cerka mi je hemicar.Zato i vidim da mnogi negoduju kada im kazem da od '92-ge godine pijem,ili izvornu,ili kupovnu mineralnu vodu.Inace imamo u blizini izvor minerane vode.
 

Back
Top