Da li pametni treba da se povuku ?

Изреку паметнији попушта је сигурно измислила нека будала
Ако паметни попуштају онда на будалама остаје да управљају а постоји и народна изрека која каже

Што једна будала направи 100 паметних не могу да исправе
 
Изреку паметнији попушта је сигурно измислила нека будала
Ако паметни попуштају онда на будалама остаје да управљају а постоји и народна изрека која каже

Што једна будала направи 100 паметних не могу да исправе
Ne treba pametan da popusta nikome,a pogotovo kako kazes budalama,ali treba da se povuce uvek iz situacija gde se primeti da nesto nije u redu.Samo bez ikakve polemike,okrene se i ode.Ako neko nije interesantan nekoj grupi ili kao ovom prilikom,mediju.Kad je shvatio o cemu se radi samo je trebao da napusti.Da vidite posle koliko ce biti interesantniji.
 
Pametan je samo ako zna kad u ofanzivu i kad u defanzivu...Nije dovoljna pamet-karakter i spoljni izgled su važniji za uspeh,
a to kod tog Dumića baš i nije bilo u skladu s pameću...Ko tu nije video narcizam-vozdra pameti...:mrgreen:

Važno je kod zabavljača da vole da zabave ljude,da im je to dominantan cilj...
Kad im je dominantna lova ili slava-to se vidi iz avijona(:cool:) i-pedala!
Veoma je važan dobar tekst,pesma,scenario,režiser,promoter...Ni novac ne može uvek pokriti te rupe...

Evo :da li je Zoranu Radmiloviću bilo najvažnije da zabavi raju (i sam da se zabavi!;)) ili lova ,slava ili neki
treći kerec kog ne mogu ni da se setim...
 
fin decko na finjaka ih je odiebo,pametni se zbog sebe sklanjaju ne zbog drugih

ima tu logike..mada ja mislim da tu nije stvar pameti nego stvar odgovornosti.
ja sam recimo uocio jedan obrazac..sto su ljudi odgovorniji tj odgovornije se ponasaju to vise beze od bilo kakve odgovorne funkcije ili pozicije..vlasti drzavi drustvu a s druge strane da se za te iste funkcije grabe u[pravo ljudi koji sami sebe ne drze uracunljivim za svoje ponasanje..ili kako se to drugacije naziva ..pragmatiizam..znam sta pise u vukajliji ha ha..ali u stvarnom svetu a ne izmastanom u glavama tamo nekih doktora nauka pragmatizam znaci neuracunljivost
 
Изреку паметнији попушта је сигурно измислила нека будала
Ако паметни попуштају онда на будалама остаје да управљају а постоји и народна изрека која каже

Што једна будала направи 100 паметних не могу да исправе


неки дијаболик ... није будала, већ лукави социопата, који се вешто бави манипулацијама
 
Mi kao društvo favorizujemo mediokritete i sve što je pametno, kulturno i prosvećeno imamo potrebu da gurnemo u blato (po principu "ti ćeš mene da učiš?"). Pametni su il' izbegli iz ove zemlje il' su se zavukli u svoje privatne mikrokosmose....

Stoka razume samo jedan jezik. Prosvećeni nažalost taj jezik ne znaju da govore ili se pak plaše da ga govore.
 
Poslednja izmena:
Ne treba uopste jezik vise, hvala. Zivot je u vezi snage, nebitno da li je snaga duse (istrajnost volje) ili tijela. Mi ne trebamo nikakvo drugo mjerilo zivota sem rata.

Pitanje je kako savladati ove budale koje su dosle na vlast pomocu anarhista-samoubica koji su utjerali strah u kosti jakima krajem 19 i pocetkom 20 vijeka. Kad njih pobijemo(samoubice), opet ce jaki moci da vladaju i da potisnu budale.

U tu svrhu ucenje o vjecitom vracanju, da ih izdvojimo iz mase u kojoj se kriju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top