Da li neko ima (na VHS-u, ili tako nekako) snimak "Dnevnika" od 24.03.1999.?

Не знам кад је који удар следио по градовима...Само знам...
Наставни центар ШТОЛЦ у Кули где је команда ЦРВЕНИХ БЕРЕТКИ,
је погођен у 19 и 25 минута.....z:(

Kojiko se sjecam i ja sam tih dana bio pored radija i televizije konstantno prateci razvoj dogadjaja.
Znam samo da sam te veceri cuo zvuk aviona koji su dolazili iz pravca Avijana - NATO baze za udare po ondasnjoj Jugoslaviji koja se nalazi preko puta, u Italiji. Naravno udari su vrseni sinhronizovano a nekako i logika nalaze da su prvo udarili ono sto im se naslo na putu a to je Kumbor i poluostrvo Lustica u Crnoj Gori.
Nakon toga je javljeno o udarima po Beogradu, Pristini, Nisu...
 
Kojiko se sjecam i ja sam tih dana bio pored radija i televizije konstantno prateci razvoj dogadjaja.
Znam samo da sam te veceri cuo zvuk aviona koji su dolazili iz pravca Avijana - NATO baze za udare po ondasnjoj Jugoslaviji koja se nalazi preko puta, u Italiji. Naravno udari su vrseni sinhronizovano a nekako i logika nalaze da su prvo udarili ono sto im se naslo na putu a to je Kumbor i poluostrvo Lustica u Crnoj Gori.
Nakon toga je javljeno o udarima po Beogradu, Pristini, Nisu...

italy.aviano.jpg


Ovo je tebi "preko puta"?
 
italy.aviano.jpg


Ovo je tebi "preko puta"?

Jeste.
Koridor prema Albaniji i Kosovu prolazi upravo par stotina metara od moje kuce.
I danas tim koridorom "spartaju" vojni avioni.

Sto se tice Aviana... samo da kazem a mnogima ce zvucati malo vjerovatno sledece

Obzirom da avioni nisu smjeli da se vrate u Aviano sa ubojitim teretom, dakle bombama, oni su bombardovali srpske njive u Hrvatskoj pogotovo u Slavoniji.. Bombe su bacali i u Jadransko more.
 
Primetio sam u komentarima na "You Tube"-u da među našima, ali i među strancima, vlada veliko interesovanje za ovo izdanje "Dnevnika" (TV "Bastilje", naravno :hahaha:).
I mene to interesuje, jer za proteklih nekoliko godina sam u više navrata pokušao to da nađem- nema ga nigde.
Koliko se sećam, ni jedno izdanje vesti tog dana nije otvoreno pomenulo mogućnost da baš te večeri počne bombardovanje- BK je samo preneo izjavu ruskog patrijarha da "...se moli Bogu da rat neće biti rešenje", RTS je do pred kraj emitovao "normalne" vesti, iako su se iz Rakovice već začule dve detonacije. Tog dana je "Glas Javnosti" jedini skrenuo pažnju da su okolnosti prilično loše. Koliko se sećam, a dobro se sećam, tek pred kraj "Dnevnika", Komrakov je izjavio da su se u Prištini najpre oglasile sirene, a da su se potom začule i detonacije, da bi potom izjavio kako se sirene čuju i u Beogradu, i na kraju zamolio građane da ostanu prisebni. BK je u to vreme pustio unapred spremnu špicu "Agresija na SRJ", a RTS "Sutjesku"...

Mi smo u to vreme gledali lokalnu televiziju, i dobro se sećam da su u uvodnoj špici pustili snimak poletanja iz Avijana, i najavili skori napad, a to je isto emitovano i na RTCG
 
Čini mi se da su oni prva SRJ televizija sa "većom" frekvencijom koja je direktno obavestila o napadu
Prvo su udarali po radarskim sistemima.
Ovi nasi...neiskusni vojnici su pokusavali da manevrisanjem radara, premjestanjem sa mjesta na mjesto zavaraju trag ali...
ali ovi Natovci nisu ni malo naivni bili. Jednostavno ih snime cim ukljuce radar i udri po njima.
Tako je dosta vojnika stradalo.
Шта су радили:Па дивно, обожавам овај форум.

Jeste bombardovali su srpske njive u Hrvatskoj na povratku u Aviano.
Zao mi je sto o tome niko nikada ni rijeci nije kazao isto kao i vadjenju bombi ribarskim mrezama umjesto ribe.
 
Не знам кад је који удар следио по градовима...Само знам...
Наставни центар ШТОЛЦ у Кули где је команда ЦРВЕНИХ БЕРЕТКИ,
је погођен у 19 и 25 минута.....z:(

Na aerodrom "Lađevci"Kod Kraljeva je pala u 19 i 08 minuta istoga dana...z:(
 
Jeste bombardovali su srpske njive u Hrvatskoj na povratku u Aviano.
Zao mi je sto o tome niko nikada ni rijeci nije kazao isto kao i vadjenju bombi ribarskim mrezama umjesto ribe.
Извини ништа лично, дао сам ти и репутацију, одавно се овако не исмејах. И шта кажеш, баш Србске њиве.
Добро да ниси написао да су у повратку бацали бомбе на Србске краве у Хрватској а поготово у Славонији јел.
 
Prvo su udarali po radarskim sistemima.
Ovi nasi...neiskusni vojnici su pokusavali da manevrisanjem radara, premjestanjem sa mjesta na mjesto zavaraju trag ali...
ali ovi Natovci nisu ni malo naivni bili. Jednostavno ih snime cim ukljuce radar i udri po njima.
Tako je dosta vojnika stradalo.

Da,samo kada su se ti "neiskusni" vojnici povlačili sa Kosova i prolazili pored KFOR-ovaca razrogačenih očiju,kojima je svakom ponaosob na čelu sijala poruka:"Y.eb.o te pa odakle ovi više izviru...Gde li su se samo krili???" Ko to nije doživeo da vidi te face tih "mirotvoraca" ne može laički da priča o "Neiskusnim" vojnicima!z:poz:
 
Jeste.
Koridor prema Albaniji i Kosovu prolazi upravo par stotina metara od moje kuce.
I danas tim koridorom "spartaju" vojni avioni.

Sto se tice Aviana... samo da kazem a mnogima ce zvucati malo vjerovatno sledece

Obzirom da avioni nisu smjeli da se vrate u Aviano sa ubojitim teretom, dakle bombama, oni su bombardovali srpske njive u Hrvatskoj pogotovo u Slavoniji.. Bombe su bacali i u Jadransko more.

Pogledaj sta si napisao , nemoj da se vadish.
Aviano je "komshija" slovencima , a ne crnogorcima !!!
Kako su znali piloti koja je Srpska njiva u rvackoj ???
 
Da,samo kada su se ti "neiskusni" vojnici povlačili sa Kosova i prolazili pored KFOR-ovaca razrogačenih očiju,kojima je svakom ponaosob na čelu sijala poruka:"Y.eb.o te pa odakle ovi više izviru...Gde li su se samo krili???" Ko to nije doživeo da vidi te face tih "mirotvoraca" ne može laički da priča o "Neiskusnim" vojnicima!z:poz:

A tek kada su videli "unishtene" kartonske tenkove i auto puteve z:mrgreen:
 
Извини ништа лично, дао сам ти и репутацију, одавно се овако не исмејах. И шта кажеш, баш Србске њиве.
Добро да ниси написао да су у повратку бацали бомбе на Србске краве у Хрватској а поготово у Славонији јел.

Samo kazem kako je bilo obzirom da niste imali prave informacije pogotovo ne iz Hrvatske.
Za Srbiju je Hrvatska tada jos uvijek bila na izvjesan nacin neprijateljska drzava.
O bombardovanju srpskih njiva u Hrvatskoj mislim da bi mogao nesto da kaze i neko od njihovih forumasa na forumu Krstarica (mozda Iwo Jima mada nisam siguran).
Vjerovatno su "natovci" imali plan teritorija koji je "siguran" za kipovanje bombi.
Nema razloga da lazem ili izmisljam da je tako bilo obzirom da su moje informacije pouzdano tacne.

Evo linka za BOMBE U JADRANU MON, 24 MAY 1999 20:53:05 GMT
 
Samo kazem kako je bilo obzirom da niste imali prave informacije pogotovo ne iz Hrvatske.
Za Srbiju je Hrvatska tada jos uvijek bila na izvjesan nacin neprijateljska drzava.
O bombardovanju srpskih njiva u Hrvatskoj mislim da bi mogao nesto da kaze i neko od njihovih forumasa na forumu Krstarica (mozda Iwo Jima mada nisam siguran).
Vjerovatno su "natovci" imali plan teritorija koji je "siguran" za kipovanje bombi.
Nema razloga da lazem ili izmisljam da je tako bilo obzirom da su moje informacije pouzdano tacne.

Evo linka za BOMBE U JADRANU MON, 24 MAY 1999 20:53:05 GMT

To za Jadran i jezera (chak) u Italiji je poznato , ali gde bre njive..................i to bash Srpske.......mislim z:mrgreen:
 
Pogledaj sta si napisao , nemoj da se vadish.
Aviano je "komshija" slovencima , a ne crnogorcima !!!
Kako su znali piloti koja je Srpska njiva u rvackoj ???

Nema zasto da se vrijedjam.
Aviano je gradic u Italiji. Sa Italijom se granici Crna Gora. Stoga ih nazivam komsijama.

Nemoj zaboraviti da je sesta flota bila u Jadranskom Moru i da su sa nosaca aviona Saratoge uzlijetali avioni, takodje. Englesi su imali one avione sto uzlecu vertikalno... ne mogu se sjetiti njihovog tacnog naziva.

NATO je imao etnicke mape R Hrvatske i tacno je znao gdje i uz kakvu poruku srpskom zivlju moze da sipa bombe.
 
Nema zasto da se vrijedjam.
Aviano je gradic u Italiji. Sa Italijom se granici Crna Gora. Stoga ih nazivam komsijama.

Nemoj zaboraviti da je sesta flota bila u Jadranskom Moru i da su sa nosaca aviona Saratoge uzlijetali avioni, takodje. Englesi su imali one avione sto uzlecu vertikalno... ne mogu se sjetiti njihovog tacnog naziva.

NATO je imao etnicke mape R Hrvatske i tacno je znao gdje i uz kakvu poruku srpskom zivlju moze da sipa bombe.

mislio sam da sam ovde sve cuo i video, kad ovo...

svakoga dana, u svakom pogledu...
 
To za Jadran i jezera (chak) u Italiji je poznato , ali gde bre njive..................i to bash Srpske.......mislim z:mrgreen:

Eto... odgovorih u predhodnom postu.

Ne vidim razlog zasto nebih kazao da su udarali po hrvatskim njivama u Hrvatskoj ako su udarali po srpskim njivama u Hrvatskoj. Znaci po njivama koje su u vlasnistvu Srba.
Valjda logika nalaze da nema razloga da izmisljam.
 
Tog dana se ne secam jer sam bio premali da bih ista razumeo, ali i iz prica kasnije, a i mene kao deteta ipak nekog razumevanja sam shvatio da je tog dana bilo jako napeto, moji roditelji, prijatelji i braca su se skupili u jednoj, nasoj kuci u Obilicu, gledali televiziju i pratili razvoj dogadjaja, molili se da nece poceti, ali i znali da hoce, i da ce to biti jos jedno veliko stradanje celokupnog Srpskog naroda, kada kazem Srpskog, govorim o svima koji imaju bar malo Srpske krvi u venama, osecali se ili ne tako. Secam se takodje i da su se u Obilicu, dok je jos bio dan (bilo je prolece i oko 19 h mrak jos nije pao) cule prve sirene, i znaci vazdusne opasnosti, sa prvim vestima, mislim da vec tada nije bilo bombi oko Kosova, ali je u celoj tada SRJ skoro sirena bilo pusteno, posle objavljivanja bombardovanja, i dan danas imam fobije i secanje na strasne snove u kojima sam sirene sanjao, kojih sam se jako plasio, i kada ih cujem, na pomen, zadrhtim, to je nesto najstrasnije, verujem da svaki Srbin sanja dan kada ce Srpska zemlja ojacati, kada cemo se na ikakav nacin "oduziti" SAD i ja to isto, na danasnji veliki praznik, Bozic, sanjam....
 
Poslednja izmena:

Back
Top