Da li nase firme/ strani poslodavci u Srbiji prihvataju licence iz IT akademije?

MisterXp

Primećen član
Poruka
533
Pozdrav svima, interesuje me koliko je isplativo uciti preko IT akademije za linux sistemskog administratora? Linux me zaista interesuje, drzao sam svoj hosting game servera dve godine, ali nemam neko konkretno znanje nego sve tu i tamo, te zelim da skupim pare i upisem neki kurs gde mogu nauciti osnovne kao i naprednije stvari linux administracije u nadi da mogu negde naci junior poziciju za linux administratora.
 
Куцај на интернету benchmark forum IT akademija

Имаш целу тему па лагано.
Укратко - немој да бацаш паре.
Много је тешко данас наћи посао у IT свету. Курсеви свакако да, али прво научи то што ти треба код куће.
Сваки па и најбољи курс је убрзан.
IT aкадемија је веома скупа а стварно не вреди пара.
 
Куцај на интернету benchmark forum IT akademija

Имаш целу тему па лагано.
Укратко - немој да бацаш паре.
Много је тешко данас наћи посао у IT свету. Курсеви свакако да, али прво научи то што ти треба код куће.
Сваки па и најбољи курс је убрзан.
IT aкадемија је веома скупа а стварно не вреди пара.
Pazi, pitam zato sto ne znam koja je situacija, imam dva druga koja su oba isla. Jedan je isao za java programiranje, zagrejao stolicu, ucio, pravio svoje neke mini projekte, i uspeo da se zaposli u BG-u za neku stranu firmu, dok drug broj dva je zavrsio cnc programiranje, ali nije nasao nista u struci. Pitam samo zato sto mi trebaju misljenja drugih da li druge firme shvataju te licence ozbiljno ili ne. Svi se loze na programere, mene iskreno boli tuki za to, ja sam vise fan administracije linux operativnih sistema, neko vreme je bilo jebeno puno oglasa za te pozicije.


Da skratim, iscitao sam malo tamo, ali nisam nasao odgovor da li firme to prihvataju ili ne. Ako ne, voleo bih dobiti uputu za neku privatnu skolu koja je samo fokusirana oko linux administracije i eventualno Nemackog jezika.
 
Pazi, pitam zato sto ne znam koja je situacija, imam dva druga koja su oba isla. Jedan je isao za java programiranje, zagrejao stolicu, ucio, pravio svoje neke mini projekte, i uspeo da se zaposli u BG-u za neku stranu firmu, dok drug broj dva je zavrsio cnc programiranje, ali nije nasao nista u struci. Pitam samo zato sto mi trebaju misljenja drugih da li druge firme shvataju te licence ozbiljno ili ne. Svi se loze na programere, mene iskreno boli tuki za to, ja sam vise fan administracije linux operativnih sistema, neko vreme je bilo jebeno puno oglasa za te pozicije.
Jaвиће ти се упућенији.
Што се тиче Линукс администрације, ако се не варам, без државног факултета слабо. Или ако идеш на курс па да ти је Линукс онако успутан.
Доста траже студенте завршних година односно дипломиране са државних факултета, барем оно што сам видео у огласима.
Da skratim, iscitao sam malo tamo, ali nisam nasao odgovor da li firme to prihvataju ili ne. Ako ne, voleo bih dobiti uputu za neku privatnu skolu koja je samo fokusirana oko linux administracije i eventualno Nemackog jezika.
IT aкадемија не вреди, можда ти је то промакло.
Исто можеш добити са неким другим курсом, о факултету и да не говоримо.
Неки уписују приватне IT факултете јер у току студија већ има шансе да негде нађеш посао.
Будимо реални, за ИТ академију и Макси стално искачу рекламе. Па није то тај квалитет да му баш треба толики маркетинг.
Некад се могло запослити као QA тестер онако лагано, сад мораш да знаш програмирање да би радио као тестер. Све се изменило.
 
Pazi, pitam zato sto ne znam koja je situacija, imam dva druga koja su oba isla. Jedan je isao za java programiranje, zagrejao stolicu, ucio, pravio svoje neke mini projekte, i uspeo da se zaposli u BG-u za neku stranu firmu, dok drug broj dva je zavrsio cnc programiranje, ali nije nasao nista u struci.
Понуда послова се мења из месеца у месец.
Има на пример једна страна фирма која је запошљавала људе из Србије па полако запошљава Филипинце.
Времена нису лака.
То што је неко нашао посао преко IT aкадемије, не значи да ко заврши за 2-3 године може и тад наћи посао са тим.
Осећа се велика криза у IT сектору, од појединца се тражи више. Погледај како јуниори имају мале плате а тражи се више као за med. Нема ни више огласа за med већ само јуниори/сениори.
 
Jaвиће ти се упућенији.
Што се тиче Линукс администрације, ако се не варам, без државног факултета слабо. Или ако идеш на курс па да ти је Линукс онако успутан.
Доста траже студенте завршних година односно дипломиране са државних факултета, барем оно што сам видео у огласима.

IT aкадемија не вреди, можда ти је то промакло.
Исто можеш добити са неким другим курсом, о факултету и да не говоримо.
Неки уписују приватне IT факултете јер у току студија већ има шансе да негде нађеш посао.
Будимо реални, за ИТ академију и Макси стално искачу рекламе. Па није то тај квалитет да му баш треба толики маркетинг.
Некад се могло запослити као QA тестер онако лагано, сад мораш да знаш програмирање да би радио као тестер. Све се изменило.
Bas smo banana drzava, ne mogu ni kao serviser racunara raditi jer su im plate ZNJ, niti ima nesto puno oglasa za njih.
 
Bas smo banana drzava, ne mogu ni kao serviser racunara raditi jer su im plate ZNJ, niti ima nesto puno oglasa za njih.
Какав сервисер, што рече неко, то је посао који је отишао у историју.
Што рече један човек - "имам комшију, радио као сервисер компјутера, прешао на мобилне. Не можеш нигде купити делове за старе компјутере и то је то, док је за мобилне лакше".
То је живот.
Добра страна је да ћеш радити неки нови посао у коме ћеш се наћи боље него у сервисирању.
Једино можеш своју фирму да оснујеш и да сервисираш компјутере.
 

Back
Top