Da li muskarci forsiraju tetovaze i tetoviranje kod devojaka i zena?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.059
Jasno pitanje, iako nije jasno sta sve moze da znaci forsiraju....direktno i indirektno sve....bilo da traze, bilo da se ocekuje zato sto oni imaju, bilo da samo napomenu da im se svidja bilo da pohvale, bilo da ne reaguju ......kao ok je....

Ili da pisu da je ok , da je in , da je fensi , da je super, da je strava, da je boli glava, da je kul, da je hot, da je cisto , da je prljavo, tj clean i skank u engleskoj varijanti...
 
Skoro negde procitah od lika kako je video tetovazu dzokera i odusevio se.
Znaci gledas neki film koji je eto in. Kuuuuul. U sustini film je najobicnija socio drama, nije los ali je dobio popularnost na onaj ta daaaa efekat. Ocekivali ste betmenea a dobili ste brejking bed. I sad taj neko se napali i zvrljne dzoker po sebi. Osim kada je deo kulture, kod recimo juzno americkih plemena, ne da mi nisu privlacne nego odbojne.
 
Meni su ruzne i neukusne.

S druge strane, ne trpam ljude u kalupe na osnovu tetovaza, osim po pitanju nekih politickih, npr. kada vidim nekoga da ima istetoviranu sahovnicu, sanse da je ustasa su 95% i vise.

Da sam recimo poslodavac, ne bi diskriminirao po tom pitanju, osim ako bi mi iz nekog razloga posao trpio, tj. kad bi ljudi zazirali od mene zbog toga sto mi u firmi rade tetovirani ljudi.
Tu nema sanse da bi zaposlio tetoviranu osobu, zbog toga sto bi meni islo na stetu.
 
Meni su ruzne i neukusne.

S druge strane, ne trpam ljude u kalupe na osnovu tetovaza, osim po pitanju nekih politickih, npr. kada vidim nekoga da ima istetoviranu sahovnicu, sanse da je ustasa su 95% i vise.

Da sam recimo poslodavac, ne bi diskriminirao po tom pitanju, osim ako bi mi iz nekog razloga posao trpio, tj. kad bi ljudi zazirali od mene zbog toga sto mi u firmi rade tetovirani ljudi.
Tu nema sanse da bi zaposlio tetoviranu osobu, zbog toga sto bi meni islo na stetu.
U vezi zaposljavanja i prava na rad.....

Postavlja se opravdano pitanje da li to treba gledati odvojeno zato sto vecina to gleda spojeno.
Znaci vecina ce birati kome daje posao ili po ideologiji ili po inteligenciji ili po tome koliko si cuven kao ebac ili po nekim svojim kriterijumima koji su ideoloski, partijski , fizicki , sportski (zvezdasi) itd...
Da bi se vratila tako narusena ravnoteza, trebalo bi svi da biraju po drugim ideoloskim kriterijumima jer samo mnostvo donosi swarm tj roj roj izbora.
Ako se tako uzmu stvari, svako treba da forsira svoje licne afinitete i onda eto neke vrste diskriminacije i rasizma, ali to vec postoji samo je kao legitimno...
Legitimno je zaposljavanje samo hrvata, u Hrvatskoj, legitimno je samo zaposljavanje SNS u Srbiji , legitimno je zaposljavanje onih koji su antititoisti u institucijama itd itd...
Legitimno je razlicita cena ulaska i usluga i zaposljavanje zena....roma, crnaca, Indijanaca.....

Npr, ja licno ne podnosim tetovaze, tj to mi je cak i eliminacioni detalj kod zenske....
Nemam nista protiv da drugi ljudi to rade, ali ja ne mogu da budem u vezi sa takvom osobom.
Nema tajni , svako ima slobodu da radi sta hoce, ali meni profil koji ima potrebu da sara po svom telu ne odgovara psihicki, ne religijski , tamo je zabranjeno da se tetoviras, a to ovi ex bilderi i ex ratoborni koji traze spas u religiji ne procitaju i ne znaju....pa postaju radikalni vernici a ovamo im sijaju tetovaze na rukama i ledjima...jos oni bi da brane nesto pravoslavlje....i to ozbiljno...

I sad, licni stav je da ignorisem tetovaze kod svih stvari, znaci ne interesuje me sta radis...
I kod tetovaza ne postoji pozitivna diskriminacija pa onda nemam povod da radim neku diskriminaciju , tj da ne zaposljavam zato sto mi se licno ne svidja...
Ali mozda bi imalo razlika u smislu vodjenja posla da ne zaposljavam takve osobe...u nekim delatnostima....
Ali skoro sam video da se negde trazilo da nema tetovaze.....neki posao , ali se ne secam da li sam ja planirao da apliciram ili sam samo naleteo...
Trenutno nema povoda za diskriminaciju na poslu ideoloski , samo prakticno ako postoje razlozi...
 
Jasno pitanje, iako nije jasno sta sve moze da znaci forsiraju....direktno i indirektno sve....bilo da traze, bilo da se ocekuje zato sto oni imaju, bilo da samo napomenu da im se svidja bilo da pohvale, bilo da ne reaguju ......kao ok je....

Ili da pisu da je ok , da je in , da je fensi , da je super, da je strava, da je boli glava, da je kul, da je hot, da je cisto , da je prljavo, tj clean i skank u engleskoj varijanti...
Pobornik sam odrzavanja tela kao takav protivim se njegovom skrnavljenju, medu koje spada tetoviranje koje je pogotovu kod zena neukusno. Sta nekome moze biti vazno da bi ga trajno naneo na telo? Gotovo svi ne znaju ni sta bi istetovirali, ali eto to je "In, cool", tetovaza nije modni detalj u obliku odevnog predmeta koji se nakon upotrebe baca.
 
Pobornik sam odrzavanja tela kao takav protivim se njegovom skrnavljenju, medu koje spada tetoviranje koje je pogotovu kod zena neukusno. Sta nekome moze biti vazno da bi ga trajno naneo na telo? Gotovo svi ne znaju ni sta bi istetovirali, ali eto to je "In, cool", tetovaza nije modni detalj u obliku odevnog predmeta koji se nakon upotrebe baca.
Istetovira chipku, to vidjam cesto da istetovira....cipka je onaj vez sto imaju ili rukavice ili carape pa samo na ruci odrade tetovazu...
Cesto su to crtezi , ali to su crtezi, mada ja nisam u poziciji da budem sudija, jer ako cu da svetlim, onda uzmem led niti i nabacim na telo sa jednom baterijom i foliju i reklami pano i cao misko....
Ako cu da se menja, stavim one savitljive folije samo to je malo komplikovano , mobilni mora da baca sliku preko usb...
Ima milion nacina da sijas kao novogodisnja jelka...
 
Jasno pitanje, iako nije jasno sta sve moze da znaci forsiraju....direktno i indirektno sve....bilo da traze, bilo da se ocekuje zato sto oni imaju, bilo da samo napomenu da im se svidja bilo da pohvale, bilo da ne reaguju ......kao ok je....

Ili da pisu da je ok , da je in , da je fensi , da je super, da je strava, da je boli glava, da je kul, da je hot, da je cisto , da je prljavo, tj clean i skank u engleskoj varijanti...
Žene koje se tetoviraju su debili, fali im neka daska pa se samouništavaju.
 
Ja ne mogu da verujem koliko predrasuda ima sto se tice tetovaza, u danasnje vreme. Imate pravo da ne volite i da vam se ne svidja takva vrsta umetnosti, ali vredjati i nazivati pogrdnim imenima nekog samo jer se razlikuje od vas, samo zato jer ima tetovazu/e? :lol: Strasno.

Sto se teme tice, tetovaze su mi ok, ali na to ne treba niko da utice, radis ih na sebi, zbog sebe i bitne su samo tebi. Ok mi je i kad parovi ili prijatelji urade zajednicku tetovazu, naravno uz dogovor i bez bilo kakvog forsiranja.
 
Ne znam šta mi bi da dajem svoje mišljenje o postavljenoj temi i nek' prime izvinjenje svi koji su uvređeni i smatraju da je upropaščavanje sopstvenog tela umetnost. Svaki ima pravo da osakati sebe i misli da je lep kao takav.

Ok je dati misljenje, ali nazvati nekog debilom il' sta god samo jer se tvoj stav razlikuje od drugog je krajnje ruzno.

Izvinjenje prihvaceno :mrgreen:
 
Ja ne mogu da verujem koliko predrasuda ima sto se tice tetovaza, u danasnje vreme. Imate pravo da ne volite i da vam se ne svidja takva vrsta umetnosti, ali vredjati i nazivati pogrdnim imenima nekog samo jer se razlikuje od vas, samo zato jer ima tetovazu/e? :lol: Strasno.

Sto se teme tice, tetovaze su mi ok, ali na to ne treba niko da utice, radis ih na sebi, zbog sebe i bitne su samo tebi. Ok mi je i kad parovi ili prijatelji urade zajednicku tetovazu, naravno uz dogovor i bez bilo kakvog forsiranja.
Pa cekaj sad kazes da se neko tetoviran razlikuje on netetoviranih,ajde onda definisi koja je to razlika osim zvrljotine da bi opet dosli na to da se samo radi o nezrelosti,nesigurnosti,nestabilnosti i komplexima
 
Kada se nisam dosad tetovirao neću sigurno sada početi. Nije me nikada privlačila ideja jednostavno.
Ali mi ne smetaju tetovaže sem u nekoj extremnoj varijanti, štaviše umeju totalno sexy da budu na ženskom telu kada su na pravom mestu,diskretne i sa stilom.
Generalno nije me briga za taj detalj i svakako ne forsiram ali i ne prigovaram na tu temu.
 
Kada se nisam dosad tetovirao i neću sigurno sada početi. Nije me nikada privlačila ideja jednostavno.
Ali mi ne smetaju tetovaže sem u nekoj extremnoj varijanti, štaviše umeju totalno sexy da budu na ženskom telu kada su na pravom mestu,diskretne i sa stilom.
Generalno nije me briga za taj detalj i svakako ne forsiram ali i ne prigovaram na tu temu.
Recimo, istetovira crva na levom ili desnom guzu, to je tako sexy.
 

Back
Top