Da li moze.....???

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Pozdrav svima, ne znam da li ova tema vec postoji ali nema veze...Dakle, mog sina od 16 godina zanima ako sada krene da trenira odbojku, da li moze da naraste do 180cmm? Inace on je 170-171cmm, majka je 160-161cmm a ja sam oko 175cmm. Imam i starijeg sina koji je veci od mene za 3cmm, opet znam da su sinovi obicno veci od svojih roditelja, a moj sin bi jako voleo da jos naraste. Sta vi mislite???
 
..koliko ja znam, kazu da treniranje odbojke i kosharke utiche na
povecavanje finalne postignute visine, kao shto i dizanje tegova moze da
smanji istu..
..to ima veze sa zatvaranjem delova dugih kostiju koje se izduzuju prilikom rasta,
a veliko opterecenje ubrzava to zatvaranje..
..naravno, ako mu je genetska predispozicija da ima oko 180cm,
u prvom sluchaju nece porasti na 2,10.. :)
..u svakom sluchaju, ne moze da mu shkodi..

..moj otac ima 185, majka 170, sestra i ja oko 180, a brat (sad ima 23 godine),
koji trenira odbojku od 14. godine - 191cm..
..ako ti neshto znache ovi podaci.. :)
 
Pozdrav svima, ne znam da li ova tema vec postoji ali nema veze...Dakle, mog sina od 16 godina zanima ako sada krene da trenira odbojku, da li moze da naraste do 180cmm? Inace on je 170-171cmm, majka je 160-161cmm a ja sam oko 175cmm. Imam i starijeg sina koji je veci od mene za 3cmm, opet znam da su sinovi obicno veci od svojih roditelja, a moj sin bi jako voleo da jos naraste. Sta vi mislite???
Mislim da bi bilo najbolje da se porazgovara sa specijalistom.
 
E ja bih baš volela da čujem stručno mšljenje u vezi ovog pitanja.
Kako košarka, odboja može uticati na rast deteta? Šta, kao skaču
u vis pa postanu visoki? Ne razumem. Mislim, nisu odbojkaši visoki
zato što treniraju odbojku već treniraju odbojku zato što su visoki.
Koliko tek gimnastičari visoko skaču pa se istežu na vratilu, karikama
ali kad dovedu roditelji od 190cm dete na gimnastiku ono sigurno neće
biti izabrano u selekciju jer znaju da će ižgiljati visok i da nemaju sa njim
nikakvu perspektivu.
Ne znam, nisam stručna ali meni su to gluposti.
Osim toga i odbojkaši i košarkaši dušu ispuštaju u teretanama...
 
E ja bih baš volela da čujem stručno mšljenje u vezi ovog pitanja.
Kako košarka, odboja može uticati na rast deteta? Šta, kao skaču
u vis pa postanu visoki? Ne razumem. Mislim, nisu odbojkaši visoki
zato što treniraju odbojku već treniraju odbojku zato što su visoki.
Koliko tek gimnastičari visoko skaču pa se istežu na vratilu, karikama
ali kad dovedu roditelji od 190cm dete na gimnastiku ono sigurno neće
biti izabrano u selekciju jer znaju da će ižgiljati visok i da nemaju sa njim
nikakvu perspektivu.
Ne znam, nisam stručna ali meni su to gluposti.
Osim toga i odbojkaši i košarkaši dušu ispuštaju u teretanama...


..odbojka:
"Most people think that you just need to be tall to play volleyball, and that this sport does not help the human growth, which is entirely wrong. Just the simple jumping while playing volley will increase the emission of growth hormone in your body and the stretching makes your arms, legs and spine to grow."

http://www.squidoo.com/grow-taller-exercises-info

http://www.****************/wellnes...-taller-naturally-playing-sports-1234205.html


..kosharka:
http://sportales.com/basketball/how-can-basketball-increase-height/
 
Uhhh november, ovaj prvi link me nikako nije ubedio, potseća me na one reklame kako smršati za x dana xy kg. ćilibarske ogrlice i slično... a argumenti za odbojku su upravo ono što sam navela za gimnastiku (ako se oni ne istežu i ne skakuću ...)...a link vezano za košarku mi ne otvara.

Verujem da svaki sport može da doprinese višem rastu u smislu boljeg držanja i ajd možda i koji cm zbog istezanja ali da neko dobije 5-10 cm trenirajući košarku i odbojku...
 
E ja bih baš volela da čujem stručno mšljenje u vezi ovog pitanja.
Kako košarka, odboja može uticati na rast deteta? Šta, kao skaču
u vis pa postanu visoki? Ne razumem. Mislim, nisu odbojkaši visoki
zato što treniraju odbojku već treniraju odbojku zato što su visoki.
Koliko tek gimnastičari visoko skaču pa se istežu na vratilu, karikama
ali kad dovedu roditelji od 190cm dete na gimnastiku ono sigurno neće
biti izabrano u selekciju jer znaju da će ižgiljati visok i da nemaju sa njim
nikakvu perspektivu.
Ne znam, nisam stručna ali meni su to gluposti.
Osim toga i odbojkaši i košarkaši dušu ispuštaju u teretanama...

Dete kada je već visoko 190cm,ima toliko godina da je zakasnilo da se bavi gimnastikom.A kada počne da trenira gimnastiku sa 5 - 6 godina,i aktivno se time bavi,neće porasti do 190cm.

Moj sin,kada je imao 14 godina,bio je najniži i najsitniji u svojoj generaciji.I krenuo je rekreativno na košarku,baš iz tog razloga,da malo poraste.

Sada ima 16 godina,mene je prešišao,i "preti" da nadvisi i oca.
 
Iju, ja ću moje klince onda da pošaljem na košarku ili odbojku. Mi smo svi porodično dosta niski.
Doduše mm je visok 180cm, ali je on izgleda na komšiju jer su mu tata i brat 170cm, a mama oko 160cm.
I trenirao je džudo, veze s loptom nikad nije imao....
Ali ako stvarno može da pomogne, što da ne, lepi su to sportovi. Iako ja preferiram plivanje i vaterpolo. :)
 
Zanimljiva diskusija se ovde zapocela...

Mislim da ima logike da odredjeni sport moze da utice na visinu e sad nekom mozda 2-3 cm a nekom i 15.
Moj brat ima 16 godina i trenira kosarku vec par godina i nije imao genetske predispozicije da bude visok. Bio je bas sicusno, mrsuljavo dete, roditelji ne bas visoki mama 160 tata 175, a on je trenutno 195. Reci cu samo da smo on i ja prosle godine bili iste visine a ja sam visoka 178....za godinu dana je narastao oko 15 cm, i verovatno ce jos rasti jer ima tek 16 godina. Sto se tice genetike ja sam najvisa i u blizoj i daljoj rodbini. A o obuci da ne govorimo stopalo mu na svaka 3 meseca naraste za po broj mislim da je sad 48...
 

Back
Top