Da li je tesko reci, izvini ?

Kad mi je zao zbog necega gde sam se ogresio o nekog ja mu kazem izvini, ali nema svako izvini istu tezinu... Izvini moze da bude uzrecica npr. kad prekines nekog u razgovoru a ono drugo izvini za stvarno nesto e to je zajebano i ne prevaljuje se lako preko usta...
ili negog nagazis u prolazu ili ga gurnes itd, pa kazes "izvini"
..pricamo o ozbiljnim desavanjima ..o uvredama na primer, o cinjenju neceg ruznog, o zlim mislima prema nekome, o nanosenju stete nekome
 
Poslednja izmena:
Kad mi je zao zbog necega gde sam se ogresio o nekog ja mu kazem izvini, ali nema svako izvini istu tezinu... Izvini moze da bude uzrecica npr. kad prekines nekog u razgovoru a ono drugo izvini za stvarno nesto e to je zajebano i ne prevaljuje se lako preko usta...

То друго извини је победа сопствене сујете
 
ili negog nagazis u prolazu ili ga gurnes itd, pa kazes "izvini"
..pricamo o ozbiljnim desavanjima ..o uvredama na primer, o cinjenju neceg ruznog, o zlim mislioma prema nekome, o nanosenju stete nekome

Pa u tom slucaju je bolje da na drugi nacin, delima dokazes da ti je stvarno zao... Mislim mozes i da se izvinis ali nije to sustina vec da promenis ponasanje.... A misli se vec teze menjaju ali onda nisi iskren..
 
Embruoz Birs je rekao da je izvinjenje , osnova za buducu uvredu

Šta vi mislite ?
Da li je i koliko teško reci izvini,pa još i pogrešio sam


Pogodila si me u danu kada se skupio sav očaj i pitanje izvinjavanja iskrenih neiskrenih ponovljenih....

Neko izgovara lako, neko teško, ali problem je što se teško shvata i prihvata greška. Ako se zaista sagleda i shvati i onda i mi i ne treba izvinjenje, jer će biti sposoban da popravi i da ne ponovi.

Puko "izvini" ne vredi ništa.
Pljujem na njega. Ne treba.
 

Back
Top