Quantcast

Da li je tesko reci, izvini ?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.440
Kad mi je zao zbog necega gde sam se ogresio o nekog ja mu kazem izvini, ali nema svako izvini istu tezinu... Izvini moze da bude uzrecica npr. kad prekines nekog u razgovoru a ono drugo izvini za stvarno nesto e to je zajebano i ne prevaljuje se lako preko usta...
ili negog nagazis u prolazu ili ga gurnes itd, pa kazes "izvini"
..pricamo o ozbiljnim desavanjima ..o uvredama na primer, o cinjenju neceg ruznog, o zlim mislima prema nekome, o nanosenju stete nekome

Poslednja izmena:

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.724
Kad mi je zao zbog necega gde sam se ogresio o nekog ja mu kazem izvini, ali nema svako izvini istu tezinu... Izvini moze da bude uzrecica npr. kad prekines nekog u razgovoru a ono drugo izvini za stvarno nesto e to je zajebano i ne prevaljuje se lako preko usta...
То друго извини је победа сопствене сујете

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
ili negog nagazis u prolazu ili ga gurnes itd, pa kazes "izvini"
..pricamo o ozbiljnim desavanjima ..o uvredama na primer, o cinjenju neceg ruznog, o zlim mislioma prema nekome, o nanosenju stete nekome
Pa u tom slucaju je bolje da na drugi nacin, delima dokazes da ti je stvarno zao... Mislim mozes i da se izvinis ali nije to sustina vec da promenis ponasanje.... A misli se vec teze menjaju ali onda nisi iskren..

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.836
Ljudi ne shvataju baš uvek da "izvini" nije magična reč koja može nešto da izbriše kao da se nikada nije desilo i nije dovoljno samo da kažu to i nastave gde su stali.Za pravo izvinjenje treba prvo da se stvarno shvati gde je pogrešeno i kako i onda se to i pokaže...i treba vremena da se povrati to poverenje koje je izubljeno,ako je uopšte moguće

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.824
Embruoz Birs je rekao da je izvinjenje , osnova za buducu uvredu

Šta vi mislite ?
Da li je i koliko teško reci izvini,pa još i pogrešio sam

Pogodila si me u danu kada se skupio sav očaj i pitanje izvinjavanja iskrenih neiskrenih ponovljenih....

Neko izgovara lako, neko teško, ali problem je što se teško shvata i prihvata greška. Ako se zaista sagleda i shvati i onda i mi i ne treba izvinjenje, jer će biti sposoban da popravi i da ne ponovi.

Puko "izvini" ne vredi ništa.
Pljujem na njega. Ne treba.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.440
Meni rec "izvini" ne znaci nista niti je ocekujem od drugih iz razloga sto smatram da nije ni trebalo da me se vredja
zato sam i stavila Birsa..jer jednom ko te uvredi da te zaboli onako bas ljudski pa se izvinjava ..velika je verovatnoca da ce to ponoviti

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.