Да ли је Србија суверена држава?

Србија је суверена држава?

  • Да

  • Не

  • Делимично


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Нема суверенитет над јужном српском покрајином Косово и Метохија. Ко год гласа Да или Делимично је шаљивџија или је погрешио/ла пдф.
Моја грешка- нисам нагласио да се то односи на Србију, без Космета.
Суштина је на питању да ли је српска политика суверена.
 
Сећаш се кад је Вучић отворио мост од 12 метара, у некој допи*дини доле, на југу, што је однела поплава?
Какав је то фијаско био; локалци пекли прасе, довели певаљку и Ганце музиканте; брже- боље склонили из вести, брука и срамота...:lol:

:eek:

Не! :lol:

Али се сећам отварања овог 'моста':

Pogledajte: Niški političar svečano otvorio "brvno" dugo sedam metara

dugačak sedam, a širok pet metara.
(мало сутра! :lol:)


NgwktkpTURBXy9mNTA3NDJhNDU1MzE3YTc1YTk5MmYxMTI0M2I2YzMxNi5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA


Da stvar bude smešnija, Jovanović je najavio i izgradnju "pristupnih saobraćajnica".
:rotf:
 
vazno da je za vreme vas zutih bilo drugacije
tad se puzalo jer je to mudra djindjiceva politika a ne za licnu korist lol

Važno je da si ti pobedio NATO i odneo pare na Kipar.

Srbija je okupirana zemlja, anketa je trebala da bude javna da vidimo ko su te sluge okupatora.

Vronski je odličan, pitaš ga za nešto gde treba da odgovori sa DA ili NE, on odgovori sa - Kesica 3 feferone 27 dinara u Maxiju.
 
Važno je da si ti pobedio NATO i odneo pare na Kipar.

Srbija je okupirana zemlja, anketa je trebala da bude javna da vidimo ko su te sluge okupatora.

Vronski je odličan, pitaš ga za nešto gde treba da odgovori sa DA ili NE, on odgovori sa - Kesica 3 feferone 27 dinara u Maxiju.

Sloba ocigledno nije bio toliko los kad nije pobio sva vas pro nato govna
 
Нема суверенитет над јужном српском покрајином Косово и Метохија. Ко год гласа Да или Делимично је шаљивџија или је погрешио/ла пдф.

da, na Kosovu u pravom smislu okupacija, ostatak Srbije, kao i Evrope, pod tzv. ''mekom'' okupacijom, koju nekad osetimo i kao meku diktaturu
 
Poslednja izmena:
Суверенитет (франц. souveraineté[1] од лат. superanus - врховна власт, неограничена власт, неприкосновеност[2]) је независност државе у вршењу спољашњих и унутрашњих послова[3]. Слобода, независност од било каквих спољаних утицаја на државну врховну власт.[4] Концепт суверенитета израшава општу имовину било које државе.

https://sr.wikipedia.org/sr/Суверенитет
 
Нисмо ми суверени ни на територији умањеној за КиМ. Није суверена држава она у којој председник владе изјави да нелегални објекти у једној касаби неће бити рушени због осетљивости етничких односа, читај зато што га је подржао један бивши хоџа. Она нема снаге да спроведе закон. Поред тога што га сама обилато крши на другим местима, па руши и иживљава се тамо где не треба.

Другим речима, ми смо первертирали и то суверености што нам је као независној држави преостало у глобализованом свету. А причамо о ММФ-у, Косову и шта ти ја знам. Најнеозбиљнија смо држава на Балкану, после БиХ ако се то и може сматрати државом.
Slažem se. Možda bi Srbiji daleko bilo lakše pod zvaničnim patronatom i zvaničnim namesnikom, al to sve ima svoje posledice...

Naravno da nemamo potpunu državnu nezavisnost, ali nemaju je ni države bivše ex-yu..ako nam je to reper, mada smatram da se sa njima ne treba nikad porediti. Nemaju je čak ni mnogo jače države u suštinskom smislu, a propo ovog što je postavio shebronski, a nije propaganda (samo)....Mi imamo sporazum sa Alijansom, mi imamo namesnike koji Srbijom vladaju. Ali, nikad ne zaboravite da je formalno važno. Bez formalnog se odričemo i onoga što nam istorijski i pravno pripada i ne možemo nikada, ako se odreknemo - uđemo u NATO npr. da tražimo bilo kakav povraćaj u pređašnje stanje i da se pozivamo da je naše, odrekli smo ga, dali dete u Zvečansku, a oca poslali u Prokletu avliju. Meni je zato tužan svaki Dan državnosti u Srbiji, živeti od sećanja...
 
Мали број држава на свету ужива суверенитет. Путин је то лепо објаснио овде.

O суверенитету и територијалном интегритету. О коме наши политичари воле баш много да причају.

укључите превод ако је потребан, има.

Немачка није суверена земља, а ви се питате да ли је то Србија. :neutral:

Dolfekova mala od limuna pomislila da je pomorandža !
 
Често овде "ломимо копља" око овог питања...
Поставићу и анкету, да стекнемо увид у то колико смо и по овоме подељени.
Лично, мислим да је Србија под меком окупацијом, и жртва доктрине запада о "умереном суверенитету", који је још поодавно лансирала америчка "дубока држава", моћници из сенке, који и САД воде на исти начин.
Хајде да мало размотримо ову занимљиву тему...

Suverena država je
-država sa jasno definisanom teritorijom
-ima unutrašnji i spoljašnji suverenitet
- stalno stanovništvo, vladu, nezavisnost od drugih država i kapacitet da uđe u međunarodne odnose sa drugim suverenim državama
-suverenitet nacije označava prava nacije na samoopredeljenje uključujući i prava na ocepljenje.
-suverenitet građana ili narodni suverenitet – to znači da su građani nosioci najviše vlasti.

Srbija nije suverena drzava
 
Nzn šta bi trebalo da znači to suveren..??.. U odnosu na imperiju 100% suvereniteta imaju 3drzave sveta i tu se opet pazi ko kome staje na žulj .. Zemlje naše veličine se ne mogu popeti naa toj skali iznad 50 ... . To što je okupacija unutrašnja od pojedinih ljudi iz Srbije je problem koji nas guši mnogo više od reketa koji jedna mala država mora da plaća jednoj globalnoj sili.. .. ..
 
a sto ste vi protiv vucica zbog politike kao lol
dok je vas voljeni francetic radio sve isto to je bila mudra i dalekovidna politika nekonfrontacije
kolike ste sise sad cete jos izdajnikom da ga proglasite lol
vi nato stranka prva takva javno delkarisana pre nego i ldp

Ti si uvek na strani onih koji lažu i kradu.

E ljigavi Hordače licemeru, a želiš rusku čizmu na svojoj grbači, a smeta ti NATO okupacija.
 
Au, čoveče... :neutral:

BRVNO !

Ja na tu priču mogu da ponudim samo ''SVEČANO OTVARANJE SEMAFORA U KRALJEVU''

http://www.blic.rs/vesti/srbija/sam...pustio-u-rad-semafor-lokalni-front-za/8s7k39r


Сад је на реду да прво насаде семафор у некој пустари (са каблом или без) па онда, на свечаном отварању (семафора), да обећају приступне саобраћајнице, е то би било свечано отварање! :lol:
.............
I OVO MOŽE U SRBIJI! Gradonačelnik Leskovca SVEČANO OTVORIO javni WC na groblju!
 
Свакако да није, али не само у оном смислу " ограниченеог суверенитета" као већина држава под " меком опуцајиом"., јер јој део територије под стварном, војном окупацијом.
Свест о томе постоји, али недовољна, што има за последицу једноумност српског парламента, дакле како парламентарне већине, тако и мањине , која без обзира на форму такво стање одржава и подржава , а такав састав законодавне , извршне и судске власти добија, већ предуго, потврду своје легимитности и и изражене воље њених грађана на изборима.
 
Poslednja izmena:

Back
Top