Да ли је Србија суверена држава?

Србија је суверена држава?

  • Да

  • Не

  • Делимично


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Odlićno zapažanje!
Protiv aneksije Kosova i Metohije nismo mogli (Kumanovski sporazum je potpisan pod pretnjom neutronske bombe na Dedinje!),dok
sporazum o kretanju NATO snaga kroz našu zemlju nije vlast morala da potpiše!
Koji su politički faktori tu bili u igri,nemamo pune informacije,ali svakako da su u pitanju,kao što si rekao,ucene i pritisci...
Slićno se dešava,a to bi se moglo nazvati i defanzivom u diplomatiji,pregovaranje oko Kosova u Briselu.
Nisam od onih koji su skloni verovanju ili neverovanju,za mene su nauka i logika uz praktićnu verifikaciju,jedino sredstvo
analize,a to mi kaže da ni sad nije moguće odigrati bolje tu partiju šaha!
Brisel je nužna izvesnost i ako bi se opstruirao,nije samo proces ulaska u EU u pitanju (ubeđen sam da će biti referenduma i jednog velikog NE),
već bi Srbiji sukcesivno usledile sankcije i novi ekonomski sunovrat!
A osloniti se na Rusiju i Kinu,nije perspektivna realnost...Kog Kina hrani i Rusija oblači,taj je ugasio!:lol::bye:
ovo pak nije sunovrat...osim sto je hronican
secm se gluposti oko bauka radikala a evo ih zivi i zdravi na vlasti,a narod i dalje u buli...ni manjoj ni vecoj nego sto je bio pre tog bauka...
igraci se menjaju,sustina ostaje...
 
O da...Nije mi namera da pravdam Vučića (ne volim ni ja njegovu narcisnu preambicioznost!),ali znam pouzdano da odluke donose ozbiljni
spoljnopolitićki timovi,a ne jedan čovek. Može jedan biti pametan kao Bizmark-to je ,svakako,nedovoljno...Tu partiju šaha igraju timovi!

АV обећао повећање пензија и то одмах загризо :lol:
 
Често овде "ломимо копља" око овог питања...
Поставићу и анкету, да стекнемо увид у то колико смо и по овоме подељени.
Лично, мислим да је Србија под меком окупацијом, и жртва доктрине запада о "умереном суверенитету", који је још поодавно лансирала америчка "дубока држава", моћници из сенке, који и САД воде на исти начин.
Хајде да мало размотримо ову занимљиву тему...

Srbija je delimično suverena država.

Suverenost kakvu smo poznavali u predmodernom periodu u današnjem svetu sve veće i veće globalizacije više ni ne postoji, tako da treba i sam termin dovesti u pitanje, ali svakako nije ni moguće uopšte da Srbija u 21. veku bude suverena država.

Nikada u modernoj istoriji Srbija nije bila suverena država, ni u jednom trenutku od 2006. godine, niti za vreme Drugog svetskog rata, niti i u jednom momentu od 1878. do 1918. godine. Mogli bismo reći da je imala Kneževina i Kraljevina Srbija u tom periodu podosta veći suverenitet nego što ga ima današnja Republika Srbija, ali on je izrazito preuveličavan.

To nije nešto što će se promeniti, bar ne u skorije vreme, zbog toga nema nekog preteranog smisla kukati zbog navodne okupacije, koja će zapravo verovatno postajati vremenom samo izraženija.

Ako hoćete suverenitet, preselite se u Ameriku, Rusiju, Veliku Britaniju, Kinu, Nemačku itd...i asimilujte tamo.
 
Poslednja izmena:
Ako hoćete suverenitet, preselite se u Ameriku, Rusiju, Veliku Britaniju, Kinu, Nemačku itd...i asimilujte tamo.
То онда није суверенитет, већ одустајање од њега.
Но, није проблем у томе да ли је Србија суверена или није; проблем је што се око тога страшно и незајажљиво лаже.
 
То онда није суверенитет, већ одустајање од њега.
Но, није проблем у томе да ли је Србија суверена или није; проблем је што се око тога страшно и незајажљиво лаже.

Наравно да се лаже, Роло, лагало се више од пола века па се наставило и последњих више од две деценије. Овде људи који улазе улазе у политику сматрају да је лаж сасвим легитимна ствар у политици и што је већа лаж, боље успева. А народ такође исто смтра и подржава сваку лаж. Тоо је цена која данас плаћа период једноумне тоталитаристичке дикататуре , коју је покушала са променљивим успехом да копира свака власт пре и после Кумановског споразума. када је питање суверенитета на дневном реду. И ссви ми гутамо ту лаж, са мање или више гађења , али је гутамо. Зато је толика општа повика када се неко усуди да изговори истину .
 
То онда није суверенитет, већ одустајање од њега.
Но, није проблем у томе да ли је Србија суверена или није; проблем је што се око тога страшно и незајажљиво лаже.

Onda nije trebalo odustajati od Jugoslavije, već ju je trebalo dodatno teritorijalno proširivati (Bugarskom, možda i Albanijom, za početak).

"$biga, šta da kažem.

- - - - - - - - - -

Наравно да се лаже, Роло, лагало се више од пола века па се наставило и последњих више од две деценије. Овде људи који улазе улазе у политику сматрају да је лаж сасвим легитимна ствар у политици и што је већа лаж, боље успева. А народ такође исто смтра и подржава сваку лаж. Тоо је цена која данас плаћа период једноумне тоталитаристичке дикататуре , коју је покушала са променљивим успехом да копира свака власт пре и после Кумановског споразума. када је питање суверенитета на дневном реду. И ссви ми гутамо ту лаж, са мање или више гађења , али је гутамо. Зато је толика општа повика када се неко усуди да изговори истину .

Meni ne smeta to toliko koliko kada se pravimo da nema laži.

OK je to, ali dok se ne lažemo. Povremeno neki političar tako javno i prizna, kao npr. Palma, pa zavredi kod mene određeno poštovanje, ali kada kao Vučić i drugi krene se sa prenemaganjem i laganjem u zdrav mozak, to je ono što ne podnosim.

Većina Srbije je kao ona naivna masa Amerikanaca koji serendaju o slobodi kao pojmu i kada im neko kaže da specijalne službe uklajaju neprijateljske elemente u domaćem stanovništvu i slično, krste se, šokiraju i optužuju ljude da su teoretičari zavera i upućuju na film.
 
.


Враћам се на моју тврдњу са прве стране ове теме.

Србија није држава.

Не може да се зове држава која нема заокружену територију или се активно не бори да оспорене територије врати под свој суверенитет (премер: Кипар)

Не може да се зове држава ако државне институције не реагују на вулгарно кршење Устава и закона од стране носилаца највиших државних функција (пример: и Устав, чл. 115, и Закон о председнику републике, чл. 9, изричито забрањују председнику републике да "обавља другу јавну функцију или професионалну делатност",а исти чл. 9 у другом ставу каже: "Председник Републике дужан је да се у свему повинује прописима којима се уређује сукоб интереса при вршењу јавних функција", а ми сада имамо председника, премијера и шефа најјаче партије у Скупштини у једној личности).

Ми сада иамо да Председник, да би предложио Народној скупштини кандидата за Председника Владе, "саслушава мишљење представника изабраних изборних листа" односно своје, и да црњак буде већи, сада у функцији шефа партије убеђује своју коалицију (прети казнама непослушним члановима што је незамисливо да Председник државе ради и нигде за тако нешто није овлашћен) да подржи кандидата којег предлаже Председнику републике - себи самом.

Овако уврнут мозак може само на сплаву да се нађе ...


.
 
Poslednja izmena:
Onda nije trebalo odustajati od Jugoslavije, već ju je trebalo dodatno teritorijalno proširivati (Bugarskom, možda i Albanijom, za početak).

"$biga, šta da kažem.
Није решење територијално ширење нелојалним становништвом, ако ниси суперсила, а ми то нисмо. Погледај шта је Србе задесило и са овом шаком јада около.
Не би нама дозволиле суперсиле, све и да је постојала таква могућност; на саму помисао Балканије кретала је паклена галама на неколико места у свету...
 
држава која нема Суверена није суверена држава. то вам је проста логика.

Наравно , мислим да је оволико дуг период био сасвим довољан , да нови експиремнт, прављења од Србије, по први пут у њеној државној историји, републику то јасно потврђује свакоме ко мисли. На жалост јо мало па пун век заблуда и индукаваних система вредности којим су тровани Срби, још увек држи огроман број Срба у овом сомнабулном стању.
 
Potpuni suverenitet nema ni jedna drzava na svetu, jer zvanicno zavisi od gomile ugovora sklopljenih tokom vremena.

Da li mogu da se brane, tacnije da odbrane svoj suverenitet je pitanje politike, ne ratne opreme.

- - - - - - - - - -

Ne postoji ni jedan jedini opravdani razlog da Srbi

pomisle kako bi bilo dobro da su monarhija,

to moze samo ljudima zaostalim u vremenu i prostoru da bude normalno.
 

Back
Top