Da li je pozeljno dugo ziveti ?

Aj, kada neki zive zajedno 30 ili 40 godina, pa jedno umre, a ono drugo ostane da ga deca dvore......QQ....

Pre bih isao u stracki dom nego da me paze deca i unuci....

I normalno je da ne zelis da budes drugima na teretu, ali mislim da nam je lako dok smo mladi da govorimo da bi pre isli u staracki dom nego da nas deca paze, ali kontam da covek bas i ne misli tako kad ostari :lol:
 
hm, ovo je dosta kompleksno pitanje koje seze od genetike pa sve do covekovog prirodnog stanista i tradicionalnog nacina zivota. ako se covek dobro adaptira na okolinu on moze da bude dugovecan cak i ako zivi u nekim ekstremnim ''ne zdravim'' uslovima ali ako se ravnoteza poremeti izlozen je raznim bolestima poput raka i drugih bolesti uzrokovanim poremecenom genetikom..u tom smislu ako bih mogao da biram, izabrao bi ekstreman nacin zivota, sto znaci dugovecnost, ali i celicenje psiholoskog aparata....
 
Bog podelio savkome stvoru po 30 godina.

Konj kaže šta će mi toliko pola dosta
Pas kaže šta će mi toliko 15 je dosta
Majmun kaže šta će mi toliko 15 je dosta.

Čovek kaže daj meni ono što ovi neće.

~~
I tako čovek živi od 0-30 ko Čovek, od 30-45 tegli ko konj, od 45-60te čuva što je steko ko pas, a od 60-75 živi ko majmun ! ...:manikir:
 
Nekada pre 10,000.g. su ljudi živeli oko 35.g.

Ekonomija nije dozvoljavala da se živi duže. Vremenom je produžen vek, a čovek što duže živi bolje shvata i upoređuje, saznanje eksponencijalno raste.

Ako bi od ove generacije duplo duže živeli, to bi bila eksponencijalna funkcija prirodnog broja "e" saznanja, a dekadentnost bi bila prirodna logaritamska "ln" funkcija.

Možda bi nas to i ubilo, bez ikakvog prelaznog transgeneracijskog vremena
 
Kako da nije poželjno, naravno da je poželjno ali da svi dugo živimo...po dvesta svakom, bilo bi dovoljno...
..25 godina sazrevanja, 150 mladosti, 25 starosti..


Mislim da griješiš. Da se čovjeku da I 1000 godina I 10 000 opet bi jadikovao da je malo. Ništa neću osim vječnosti. I ako uma ljudi koji su protiv vječnosti ja bih je birao. I

Što se teme tiče slažem se sa komentarom autora. Mada ludi I u starosti žele da žive makar dan pa imao i sto godina. Ja imam 62 I već osjećam dosta je, ali osjećam I "Želim još malo" :)
 

Back
Top