Da li je pozeljno dugo ziveti ?

Zivis dugo i gledas kako ti umiru zena, ili ne daj Boze deca.....

Sahranjujes ih, kao i ostale prijatelje i rodjake......

Ne mozes nedelju dana bez lekara...

Zaboravljas gde sta ostavljas, gde treba da ides...

Svi ostali nestrpljivo cekaju kada ces se i ti vec jednom upokojiti, pa da vide sta da maznu...

Da li TO vredi ziveti?
 
Zivis dugo i gledas kako ti umiru zena, ili ne daj Boze deca.....

Sahranjujes ih, kao i ostale prijatelje i rodjake......

Ne mozes nedelju dana bez lekara...

Zaboravljas gde sta ostavljas, gde treba da ides...

Svi ostali nestrpljivo cekaju kada ces se i ti vec jednom upokojiti, pa da vide sta da maznu...

Da li TO vredi ziveti?

Da. To je veliki minus dugovecnosti. Nadziveti decu. Zato covek treba da zivi dok je fizicki koliko toliko sposoban, dok moze bar da se stara o sebi i dok su mu deca relativno mlada i sposobna. Ali...svako voli da zivi...I onom starom i bolesnom je zivot mio.
 
Dragi prijatelju.Obracam se tebi,i svima onima,koji misle da zivot treba "proziveti". Zivot se ne prozivljava,nego se ZIVI. To,koliko ko ima godina,potpuno je irelevantno,ukoliko je covek svestan sebe
i svih oko sebe.Starost nije "kazna".Starost je beneficija,koju na veliku zalost,nemaju svi,kao privilegiju.Donosenje zakona o eventualnom davanju prava pojedincima,da sebi prekrate zivot...bio bi
zaista suluda odluka,koju nadam se,ni jedna Vlada na svetu,pa ni holandska,nikada nece doneti.Zivot svakog coveka,ima neverovatnih lepota.Ima naravno,i uspona i padova.Ali... sve je to zivot,koji
je coveku dat,kao dar. Svi mi,treba da smo zahvalni providjenju,sto smo dosli na ovaj,kako u onoj cuvenoj pesmi,Luisa Amstronga reci glase:"Taj predivni zivot..."
 
Nije važno koliko živiš, bitno je da ti život bude sadržajan.

Evo, hteo sam baš ovo da napišem ali me preteče kolega forumaš.

Meni je važniji kvalitet života nego dužina. Između života od recimo 70 godina koji je kvalitetan i ispunjen i života od sto godina koji je prazno životarenje, svakako bih pre izabrao ovo drugo. I opet, nismo svi isti kada zađemo u godine. Neko je deda (ili baba) već sa 40, a neko je sa 80 vitalan kao mnogi mlađi ljudi.

Svi ostali nestrpljivo cekaju kada ces se i ti vec jednom upokojiti, pa da vide sta da maznu...

Porodica ili prijatelji? Ako je porodica, onda ti takva porodica ne treba. Ako su prijatelji, onda si birao loše prijatelje.
 
Isto. Kakav je to zivot kad si star, osusen, zaboravan, naporan i nikome ne trebas?
to je protracen zivot,kad ga zivis zbog drugih i ne skapiras za zivota da treba da ti za njih puca k

- - - - - - - - - -

Najstrasnija mi je pomisao da sahranjujem zivotnog saputnika, decu ili drage prijatelje koji su recimo mnogo mladji od mene.....

Ne znam kako bih to mogao da podnesem.:sad2:
kad vidim stare umorne ljude ili nedobog od bolesti da odlaze,kao da im smrt dodje poput spasa i ne padne tesko,tako da usput vec sad skapirah neke zivotne mudrosti i koje sitnice me cine zadovoljnim,ako ovako nastavim mislim da bih mogao spokojno s osmehom otici u vecni zivot
 
to je protracen zivot,kad ga zivis zbog drugih i ne skapiras za zivota da treba da ti za njih puca k

Ne mislim na to da nikome ne trebas u smislu da imas lose ljude oko sebe, nego recimo imas 85 godina, tvoji vrsnjaci su pomrli, imas decu i unuke, i ti im sigurno neces biti zanimljiv jer si tad naporan, gluv, sve zaboravljas i stalno kukas kako te nesto boli. A tako cemo svi da prodjemo, zato starost i jeste gadna.
 
Ne mislim na to da nikome ne trebas u smislu da imas lose ljude oko sebe, nego recimo imas 85 godina, tvoji vrsnjaci su pomrli, imas decu i unuke, i ti im sigurno neces biti zanimljiv jer si tad naporan, gluv, sve zaboravljas i stalno kukas kako te nesto boli. A tako cemo svi da prodjemo, zato starost i jeste gadna.

Kada ljudi predju 70 vec ih svi izbegavaju...

Kada predju 80 sutaju ih ovamo onamo bez imalo posytaovanja jer ne mogu da se brane....

Gotovo ih maltretiuraju...Deca pogotovo....

Isto je i kod zivotinja: kada zivotinja onemoca, sve druge je pocnu napadati da sto pre ode.....Izgleda da je to univerzalni zakon zivota?

Ali, to je vec druga tema....
 
Kada ljudi predju 70 vec ih svi izbegavaju...

Kada predju 80 sutaju ih ovamo onamo bez imalo posytaovanja jer ne mogu da se brane....

Gotovo ih maltretiuraju...Deca pogotovo....

Isto je i kod zivotinja: kada zivotinja onemoca, sve druge je pocnu napadati da sto pre ode.....Izgleda da je to univerzalni zakon zivota?

Ali, to je vec druga tema....

Da, uglavnom je tako. Mada ima onih koji aktivno ukljucuju roditelje u svoj zivot, pogotovo ako je neko od njih ostao sam
 
Ne mislim na to da nikome ne trebas u smislu da imas lose ljude oko sebe, nego recimo imas 85 godina, tvoji vrsnjaci su pomrli, imas decu i unuke, i ti im sigurno neces biti zanimljiv jer si tad naporan, gluv, sve zaboravljas i stalno kukas kako te nesto boli. A tako cemo svi da prodjemo, zato starost i jeste gadna.
ti opet gledas iz tudjeg ugla,ja vidim sebe pored zene kako sadimo pored smederevca i uzivamo u brvnari,u nekim skromnim obrocima,u voznji bajsa, iako ti neverovatno zvuci znam ih puno u tim godinama vitalnih
 

Back
Top