Da li je moguce izvesti...

johnny_rover

Primećen član
Poruka
664
Zanima me da li je moguce povezati dva racunara USB kablom (zvacemo ih A i B) i onda recimo da sadrzaj racunara A narezujem pomocu rezaca na racunaru B (a naravno da prethodno taj sadrzaj ne prebacim u racunar B). Zapravo, da li ce racunari uopste registrovati jedan drugog?
 
naravno da moze, ja sam i stampao na drugom stampacu.

Kad mapiras diskove ti drugi racunar vidis kao svoje nove particije (ja sam tako iz zezanja drugu kad smo eksperimentisali sa dialup mrezom otvarao vratanca od CD-a, a on je na drugom kraju grada :lol:

Trebalo bi recimo u neru kad kliknes na meni optickih uredjaja da vidis i taj sa drugog racunara i ako ga vidis izaberi njega za rezanje.
 
USB se ne isplati jer je potreban poseban hardver za povezivanej dva računara USB kablom. Rešenje preko LAN-a je najjednostavnije, ako se kompjuteri međusobno vide, dovoljno je u program za rezanje na kompjuteru na kom se reže prebaciti fajlove iz Shared foldera sa kompjutera broj dva.

Za svaki slučaj, pametno je uključiti "caching for files from network", što znači da program za rezanje prvo napravi lokalnu kopiju podataka, pa reže sa lokalnog diska.
 
napravi bluetooth mrezu. Mada to ide mnogo teze.

Moja preporuka ti je da ih spojis preko lan.a Lokalne mreže , tj UTP kablom

Ja npr , sad odavde ( u krevetu kod kuće ) mogu da režem fajlove koji su u prodavnici ( na jednom delu grada ) ili salonu ( na drugom delu grada ). Imam svoju wireless mrežu , tako da mogu da radim šta god hocu ;)

A sto ne bi taj rezac sa kompa B prebacio na komp A , i jednostavno resio sve probleme :D
 
Ne vidim razloga sto komplikujes?? Kakv te crni bluetooth spopao. Ne znas ni osnove a radio bi sa BT-om.
Uzmi mreznu kartu i gotovo. Ako je nemas integrisanu kosta 5€ Toliki trosak ces sigurno preziveti a posao ces odraditi bez problema.
 
Ne vidim razloga sto komplikujes?? Kakv te crni bluetooth spopao. Ne znas ni osnove a radio bi sa BT-om.
Uzmi mreznu kartu i gotovo. Ako je nemas integrisanu kosta 5€ Toliki trosak ces sigurno preziveti a posao ces odraditi bez problema.

Slazem se s covekom-ako imas novije konfiguracije sigurno imaju LAN karticu ako ne skupi tih 5 e i najlakse zavrsi posao-bez komplikovanja....
 

Back
Top